Направи си сам

Публикувай отговор
Ver

Re: Направи си сам

Мнение от Ver »

Егати затрих си изчерпателния пост ...
Айде пак, но не толкова изчерпателно:
Чева беше писала тук
Не мога да ти помогна за това откъде да си купиш такъв албум, но не може някъде във Варна да няма подобни магазинчета :)
От друга страна думата "scrap" предполага, че такъв албум може да се направи от отпадъци ;) Аз правих такива картички, много е забавно, но ще ти е нужно повече свободно време за да се заиграеш.
Имаше едни такива ръчно направени албуми:
[img]http://img09.prodavalnik.com/images_pro ... 85x461.jpg[/img]
чиито страници са много подходящи за основа на едно албумче.
Просто си припомняш паметни моменти, изрязваш снимки, слагаш малко текст или отпечатък от детски крайник :1062 или рисунка или послание и, малко фантифлюшки, копченца и панделки ....албумчето е готово :524
Успех!
*****************
Извън темата:
[img]http://th07.deviantart.net/fs71/200H/f/ ... taibox.jpg[/img] Декс, ти този Декстър ли си? :222
Последно промяна от Ver на 11 Яну 2013, 19:23, променено общо 1 път.
Аватар
dexter
Философска система
Мнения: 1363
Регистриран на: 19 Окт 2010, 12:14

Re: Направи си сам

Мнение от dexter »

Този големия албум го имаме, подарък беше от някой :). Но не е много удобен за разглеждане, снимките изпадат ор канапчетата (което ме подсеща, че може и да се пореформира малко....). Хммм, харесала съм едни неща онлайн, май ще трябва да поръчам малко, да видя какви са :). Иначе предполагам, че в магазин "Слънчогледи" във Варна все ще има нещо такова, ноооо - там е за хора художници, които разбират какво искат. Профаните като мен ги гледат точно като профани, та не е много приятно да се пазарува и разпитва :lol: :lol: .
Харесах и едно албумче за хербарии в нета, ама ми се вижда малко скъпичко. Пък не пише колко страници е. В друга тема момичета се оплакваха, че им е едно такова безисходно - и на мен ми е така, та гледам да се спася с нещо красиво, с нещо, което да правя с ръцете си.... :) Да видим какво ще излезе на края :lol:
И да, Вер - точно този Декстър съм :lol: :lol: :lol: .
Ver

Re: Направи си сам

Мнение от Ver »

Ами, Декс, не бой се.
Отивай в "Слънчоглед" и питай. :524 Кажи им, какво искаш да направиш и те ще ти помогнат :)
Много неща съм купувала от там, скъпичко е, но за някои неща си струва :)

Ами, закакчай си го за аватар, какво се моташ ;)
Аватар
dexter
Философска система
Мнения: 1363
Регистриран на: 19 Окт 2010, 12:14

Re: Направи си сам

Мнение от dexter »

Захванах се да правя мартеници с вълната, дето Вер ми я прати (още веднъж голямо Благодаря :922 ). Нямах много идеи в началото, но пък е толкова приятно да се работи с вълна, а идеите започнаха да ми идват една след друга :). За сега съм направила една Пенда (за мен), и няколко цветя, които "декорирам" с цветна прежда и по някое мънисто. Ще се поразровя из нета за още идеи, но ще съм благодарна, ако споделите и ваши :). Мисля да направя такива вълнени мартеници за приятелките на Яна от градината, за колегите, за фамилията. Освен това трябва да спретна и окло 20-30 "гривнички", но те поне са лесни.

П.с. Вер, това с аватара не знам как става, но много ми се иска.... (видях ти предложението още навремето, но така и не се напънах да разбера как да го направя :oops: - сраааммммм....)
Аватар
dexter
Философска система
Мнения: 1363
Регистриран на: 19 Окт 2010, 12:14

Re: Направи си сам

Мнение от dexter »

Пак съм аз :221 :221 . Купих скрапбук-а, дето го бях харесала за Яна и за кръщелницата ми. Хубав е, но страниците не са много. Отделно са ми изпратили листове. Проблемът е, че албумчето е със спирала. Не ми идва на ум как биха могли да се добвят допълнителни листи. Някакви идеи?
Ver

Re: Направи си сам

Мнение от Ver »

dexter написа:Захванах се да правя мартеници с вълната,
Браво! Да ги покажеш после ей :)

dexter написа:Пак съм аз :221 :221 . Купих скрапбук-а, дето го бях харесала за Яна и за кръщелницата ми. Хубав е, но страниците не са много. Отделно са ми изпратили листове. Проблемът е, че албумчето е със спирала. Не ми идва на ум как биха могли да се добвят допълнителни листи. Някакви идеи?
ХМ, :523
Ако е предвидено да се допълват страниците, все трябва да има начин да ги нанижеш на спиралата .... ако не правиш 2-ри Том :1062
Аватар
dexter
Философска система
Мнения: 1363
Регистриран на: 19 Окт 2010, 12:14

Re: Направи си сам

Мнение от dexter »

Забравих да кажа, че допълнителните листове не са перфорирани :221 :221 . Т.е. хем трябва да има начин да ги надупча, хен да ги закача на спиралата :). Но не ми идва на ум как.... Те са и малко по-тънки от основните листи в албума, та се чудех дали нямат някакво друго предназначение, за което не се сещам в момента.
Ver

Re: Направи си сам

Мнение от Ver »

Много странен Скрапбук са ти дали Декс, направо scrap :1062 , но ти ще му намериш приложение :)
Аз въпреки всичко, което се опитва да ми разваля пролетното настроение реших, че днес ще се правят мартеници! Хау!Казах!
Вече боядисах част от вълната и като изсъхне запретвам ръкави.
Ver

Re: Направи си сам

Мнение от Ver »

Ами направих няколко мартенички, колкото да не е без хич. Нещо нямам вдъхновение, но все пак ....
IMG_4424.JPG
Хипито
(89.43 KiB) Свалено 835 пъти
IMG_4425.JPG
(66.16 KiB) Свалено 835 пъти
IMG_4426.JPG
(48.23 KiB) Свалено 835 пъти
IMG_4427.JPG
(70.59 KiB) Свалено 835 пъти
IMG_4428.JPG
(65.73 KiB) Свалено 835 пъти
IMG_4430.JPG
(59 KiB) Свалено 835 пъти
IMG_4431.JPG
(50.46 KiB) Свалено 835 пъти
IMG_4432.JPG
(56.44 KiB) Свалено 835 пъти
IMG_4433.JPG
(66.41 KiB) Свалено 835 пъти
Аватар
dexter
Философска система
Мнения: 1363
Регистриран на: 19 Окт 2010, 12:14

Re: Направи си сам

Мнение от dexter »

Вер, месри, че сподели :). Много са хубави :954 ! Освен това ми дават идея как да направя Пижо - Яна иска да има няколко матреници - "нинджи", за момчетата в градината :221 :221 . Може би се сетих как да станат, но ще видим....
Ver

Re: Направи си сам

Мнение от Ver »

Още малко от днес:
IMG_4435.JPG
На Мони измишльотината
(78.79 KiB) Свалено 787 пъти
IMG_4434.JPG
Топчета от вълна
(60.06 KiB) Свалено 787 пъти
IMG_4436.JPG
Първото пано на Мони
(85.25 KiB) Свалено 787 пъти
IMG_4437.JPG
(54.93 KiB) Свалено 787 пъти
IMG_4438.JPG
Рошавата ми гривничка :)
(77.72 KiB) Свалено 787 пъти
Публикувай отговор