ПРОФИЛАКТИКА НА ОТИТ

Форум за всички въпроси, свързани с отглеждане и възпитание на нашите деца; хомеопатична помощ
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: ПРОФИЛАКТИКА НА ОТИТ

Мнение от cchery »

ЕМИ написа:Момичета, моля за съвет, Алекс много силно я боли глава, какво може да значи това, всеки път когато е така с болни уши главата я боли много?
Емка, знам какво си мислиш, но не споделям идеята за менингит!!!!!! Знам и от опит, и от разкази как боли глава от болно ухо! На мен лекарите са ми обяснявали, че главоболието, предизвикано от болно ухо е "фалшиво". Т.е. болката иридира от ухото към главата, един вид симулира се главоболие, но проблемът е възпалението в ухото. Давай нурофен на 8 часа. Освен болкоуспокояващо, той действа и противовъзпалително. Пожелавам ти от сърце спокойна нощ и хубави новини утре сутринта. :922 :922
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
DeerE
От писане глава не боли
Мнения: 880
Регистриран на: 20 Авг 2010, 21:17

Re: ПРОФИЛАКТИКА НА ОТИТ

Мнение от DeerE »

Продължавам и днес със схемата на Боби, капсикум феруум и беладона, сутринта сложих в ушите за 1 час тампонче напоено със спирт и реванол! Нещата за сега са спокойни
DeerE
От писане глава не боли
Мнения: 880
Регистриран на: 20 Авг 2010, 21:17

Re: ПРОФИЛАКТИКА НА ОТИТ

Мнение от DeerE »

Интересно ми е сега се сещам от януари когато беше предния отит,давам всяка седмица авиайре по 10 зрънца и този понеделник дадох! А Нели ме беше посъветвала да накапя клеева тинктура в ушите , но не го направих
Аватар
Ванчето
От писане глава не боли
Мнения: 941
Регистриран на: 06 Яну 2014, 17:26

Re: ПРОФИЛАКТИКА НА ОТИТ

Мнение от Ванчето »

Здравейте!
Момичета, някоя от вас знае ли дали изцеденият сок от алое може да се съхрани (да речем в хладилника) за следващия ден? Или е най-добре да си е прясно изцеден всеки път? И още едно въпросче: след капването в ухото колко време е добре (препоръчително) да се остане в същата поза, за да не изтекът капките...?
Никога не е късно за ново начало!
mira_b

Re: ПРОФИЛАКТИКА НА ОТИТ

Мнение от mira_b »

Бъни написа:Здравейте!
И още едно въпросче: след капването в ухото колко време е добре (препоръчително) да се остане в същата поза, за да не изтекът капките...?
Когато съм лекувала ушите на дечицата, поне 20 - 30 мин. (по съвет на добър лекар) след накапване на капки, веднага слагам топла кърпа на цялата страна - от ушето до вратлето, ако изстине я сменям с друга и така до 30 мин. Детенце заспиваше даже, действаше и много успокояващо така.
Публикувай отговор