детоксикация след прием на антибиотици

Форум за всички въпроси, свързани с отглеждане и възпитание на нашите деца; хомеопатична помощ
Elisaveta_85

детоксикация след прием на антибиотици

Мнение от Elisaveta_85 »

Здравейте на всички :roll: Простете ми, че ще бъда предимно конкретна от позицията си на счетоводител, но обещавам в бъдеще, ако има въпроси към мен да бъде много изчерпателна.... Не съм и сигурна дали трябва по този начин да задам темата, но давам направо....
След 10 дневно неуспешно лечение на бронхит, 5 годишната ми дъщеричка постъпи в инфекциозна клиника с диагноза "пневмококов менингит".... Това става на 15 декември, а от около 2 седмици слава на Бога сме си вкъщи.... След пълния ад през, който минахме и с всичко, което изчетохме по темата, искам да направя и да помогна на този детски организъм да се пречисти по някакъв начин от приема на силните антибиотици... За да съм по конкретна ще ги спомена - Ванкумецин, Меронем, Таргоцит, а накрая и Хлорнитромицин през устата...
Моля за помощ и тъй като моята сила не е нито хомеопатия или медицина, ако има и сигурно има варианти, да се приложи някаква "детоксикация" или терапия в нейния случай да помогне.....
Пропуснах да отбележа, че са и правени изследвания за нарушения във функцията на черния дроб, най-общо казано, докато бяхме все още в Клиниката, бяха в норма.
В момента сме на силна храна /поне се старая максимум/, фрешове, много плодове и домашни чайове, включващи риган, мащерка и т.н. Препоръчаха ни Biosin и от 10 дни го приема...
Благодаря предварително!!! :roll:
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: детоксикация след прием на антибиотици

Мнение от cchery »

Здравей, Елисавета. Наистина тъжно и неприятно звучи това, през което сте минали с дъщеря ти. Кой би го пожелал за себе си?!? Но при все това, никога не забравяй, че това не се случва само изолирано на вас! Не за друго, за да не изпадаш в крайни състояния на пълен ужас. И помни, че винаги има път за измъкване! :954

Сега на въпроса ти - ще ти дам няколко насоки. НО имай предвид, че те са чисто и просто информативни, а не медицински съвет, т.к. аз не съм лекар. Повечето неща са плод на опита, който имам.

ДЕТОКСИКАЦИЯ НА ОРГАНИЗМА ПО ПЪЛНОЛУНИЕ - . Въпреки, че изглежда да е много трудно да оставиш едно малко дете 3 дни само на сокове, се оказва и възможно, когато нямаш друг изход. Както д-р Михайлов е описал в книгата си, една майка от Варна постави 4-годишната си дъщеричка на детокс, защото детето имаше изключително тежък атопичен дерматит. Ако се решиш на тази крачка, според мен е добре да се стартира само с 1 ден на сок. Питай допълнително в някоя от темите, ако стартирате.

ДИЕТА БЕЗ ЖИТНИ И МЛЕЧНИ - информацията е в . Идеята на диетата е организмът да остане минимум 2 седмици без най-големите алергизиращи фактори, идващи от храната, което ще му помогне по 2 основни начина: да не трупа допълнително токсини и да се освободи от тези, които вече има.

СУРОВА ДЕТОКСИКАЦИЯ - . По този начин освен, че в организма не постъпват токсини, храната, която се приема е с много висока концентрация на полезни вещества - витамини, минерали, фитонутриенти, ензими - всички те действат като "зарядно" за тялото. А и със сурова храна се подпомага редовната елиминация, от която зависи изхвърлянето на токсините, които при вас са натрупани с АБ.

Изчистване на организма след терапия с АБ - Опашка след антибиотично лечение - инфо за тази "опашка" има в темата за диетата без житни и млечни, към която по-горе ти дадох линк.

Ако нищо от това не ти допада като 1 единствен вариант, то можеш да направиш някаква "компилация" :) , която да е най-близка до хранителните навици на дъщеричката ти и е съобразена с нейния характер - т.е. какво можеш да й забраниш и евентуално да убедиш да приема. Примерно да остане поне 5 дена без житни, млечни и месо... Или пък да остане само без месо и да приема много зеленолистни. Или пък да приема в продължение на повече дни по по-голямо количество пресни сокове. Но при всяко едно положение можеш да направиш "опашката" след АБ на д-р Михайлов и да включиш макс 2 неща за имунитет. Под "2 неща" имам предвид природни имуностимуланти - с естествен произход. Аз имам фаворити и те са:

1. Клеева тинктура.
2. Пчелно млечице в мед.

Предвид, че дъщеричката ти е едва 5-годишна, ако решиш да правиш пчелното млечице в мед, е добре да внимаваш много за алергична реакция иии да разреждаш пчелното млечице в доста по-голямо количество мед.. А най-добре е да се консултираш и с педиатърката ви.

Напоследък много чета за пшеничната трева. Ще я пробвам в най-близко време и ще имам някакви наблюдения.

Ако имаш още някакви въпроси, не се притеснявай да питаш.
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Сиренце
Със словото напред
Мнения: 1652
Регистриран на: 13 Окт 2010, 13:58
Местоположение: Черни Вит

Re: детоксикация след прием на антибиотици

Мнение от Сиренце »

Здравей, Елисавета! Чери много подробно ти е описала вариантите. Аз лично веднага бих започнала опашката след антибиотици

ОПАШКА СЛЕД АНТИБИОТИЧНО ЛЕЧЕНИЕ

Rp./ Тhuya 15 CH
D.S. вт - четв - съб по 5 зр
#
Rp./ Monilia albicans 15 CH
D.S. пон - ср - петък по 5 зр
#
Rp./ Enterosan 1 sc (Биостим, Лактофлор или друг пробиотик, подходящ за възрастта)
D.S. 2 х 1


И после имуностимуланти. Има и комбинация от Шуслерови соли за детоксикация.
Но не се втурвай да даваш от всичко наведнъж, така само ще се обърка организма на детето.

И още един съвет - ако имаш възможност, заведи я на хомеопат.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: детоксикация след прием на антибиотици

Мнение от Kleo »

Елисавета, Чери и Сиренце са се отзовали и са ти писали. Дано отговорите им са ти били от полза за здравето на детенцето ти! Надявам се да се върнеш в темата си и да споделиш как се развиват нещата при вас :524
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Публикувай отговор