Който се страхува от мечки, го е шубе!!!

Зачервено гърло, кашлица, хрема

Форум за всички въпроси, свързани с отглеждане и възпитание на нашите деца; хомеопатична помощ

Модератор: Мърмори

Мнениеот DeerE » Нед 29 Авг 2010, 09:22

Момичета здравейте, не зная дали тук му е мястото ама спешно имам нужда от съвет, малкия Криско вчера цял ден киха и подкашля, мислех че е нещо така еднократно но и през ноща продължи подкашлянето заедно с доста неспокоен сън, тази сутрин тръгнаха сополки, опасявам се че е настинал, може и гърлото да е червено но не виждам!
Имам парагрип, ангин хил де да знам дали да му дам, имам и доста неща обаче не зная какво да му дам помагайте моля, може и от зъбче да е, давам калкареа фосворика прегр :224 :228 :228 :228 ъдки на всички!
DeerE
От писане глава не боли

Re: Началото

Мнениеот cchery » Нед 29 Авг 2010, 11:01

ИМУННА СИСТЕМА

1. Енгистол (за имунната система) - през 2 часа по 1 таблетка. Най-добре да се дава около 10 дни като след ударното даване първия и втория ден приемите се разреждат до 3 таблетки на ден.

ЗАЧЕРВЕНО ГЪРЛО

1.Фитолака декандра 9 СН (за зачервено гърло и сливици) - по 5 гранулки 3 пъти на ден. По тази схема лекарството се дава 5 дни, след което се дава още 5 дни по 10 гранулки на ден. Така съм го давала при стрептококова инфекция, сега и на Коко и на Бела давах по 7 дни само, защото беше нещо по-леко.
2. Меркуриус солубилис 9 СН (за сополи) - по 5 гранулки 3 пъти на ден. По тази схема лекарството се дава 5 дни, след което се дава още 5 дни по 10 гранулки на ден.

Втори начин на даване на Фитолака и Меркуриус - в 400 мл изворна вода се разтварят по 15 гранулки и от двата препарата. Тази вода трябва да се изпие за цял ден като преди всяко пиене бутилката с водата се разклаща динамично. Преди пиене е хубаво поне 10-15 минутки да не е приемана храна или друга течност. Както и 10-15 минутки след това.

3. Изварен компрес - купува се извара от магазина или към 1 л прясно мляко се добавят 2- 3 супени лъж. оцет или лимонов сок или 1- 2 чаени лъж. лимонтузу и т.н. Млякото се загрява и се пресича. Ако киселината не е достатъчна, се добавя още до доброто пресичане. Млякото се прецежда и се поставя в тензух. Дебелина на слоя около 1 см. Компресът се поставя върху гърлото, покрива се с найлон и се закрепва с шал или друг подобен плат. Внимава се компресът да е плътен, защото иначе ще охлажда. Силата му е 8 часа.
4. Гаргари: с тинктура от арника или невен - 1 чаена лъж. морска сол на чаша вода (ако има, ако няма и без) + 20 капки настойка от арника или невен (Calendula). Гаргарите се правят през 2 часа при остри състояния. При подобрение се разреждат до 3 пъти на ден. За профилактика на стрептококови и стафилококови инфекции се прави гаргара сутрин и вечер в продължение на месец.
със салвия - 1 суп. лъж. се вари 3 минути в 200 мл вода. Гаргарата се прави на всеки 1 - 2 часа.
цвят от лайка - 1 суп. лъж., запарена 20 мин. в 200 мл вода. Гаргарата се прави на всеки 1 - 2 часа.
5. Ангин хийл или тонзилотрен (в случай, че карате летните ангини) - пак по 1 таблетка през два часа. В случай, че симпомите са отшумели, се спират след 5-я ден.

СОПОЛИ

1. Еуфорбиум спрей - листовка за пациента. Пръска се през 3-4 часа при остри състояния. Повлиява сух и запушен нос, както и задържани секрети в носа и синусите.
2. Капки с клеева тинктура - шише с вместимост 10 мл се напълва с физиологичен и към него се прибавят 5 капки клеева тинктупра. При нова хрема може да се капе на 1/2 час по 3- 4 к- ки в лява и дясна ноздра. Иначе 3- 4 х 3- 4 капки. Преди да се почне с капането, готовата смес се опитва на носа на възрастен!!! Т.к. тинктурата е спиртен извлек има опасност от изгаряне на нежната лигавица на детския нос, ако капките са предозирани. В случай, че готовият разтвор люти се отлива малка част от него и се добавя още физиологичен разтвор. Вместо физиологичен разтвор може да се ползва сребърна вода! Тези капки повлияват добре прозрачни сополи, предизвикани от никнене на зъбки, както и жълти сополи от бактериална инфекция.
3. Капки с лайка - 1 супена лъжица лайка + мед 1 чаена лъжица + вода 100 г. Вари се докато остане наполовина. Прецежда се, изстиква се през марля или тензух- 5- 6 пъти по 3- 4 капки. При водниста хрема и запушен нос.Трайност на р- ра - един ден.
4. Ринитал - листовка за пациента - 3- 4 х 1 табл. Ползва се при сенна хрема и алергични ринити.
5. Луфа - листовка за пациента. При сенна хрема, сух и запушен нос.

КАШЛИЦА

1. Сироп с бира: 250 г бира, 100 г небет шекер (мед, фруктоза), 1 лимон - добре измит, смлян или настърган скорите ( без семките ) се варят 30 мин. на водна баня. Прецежда се. Взема се по 1 суп. лъж. през 15, 30 ,60 мин....., в зависимост от силата на кашлицата.
2. Чай с орехи - 2-3 ореха, счукани и варени с черупките, примерно в 400 г вода. Свалят се от котлона, добавят се 1 чаена лъж. босилек и 1 чаена лъж. индрише. Още 10 минути запарка. Подслажда се с небет шекер.
3. Кромид лук и мед - кромид луд ( настърган ) и мед в отношение 1 : 2. Взема се 5 - 10 Х дневно по 1 чаена лъж. при суха кашлица.
4. Лучено вино - 200 г кромид лук стърган + 100 г мед + 750 мл бяло вино; кисне 4- 5 дни, цеди се и се доизтисква в тензух. За един курс 4- 6 бутилки. Препоръчва се при ХОББ, хронични бронхити.
5. Сироп от черна ряпа и мед (пудра захар) - издълбава се една черна ряпа - издълбаното място се пълни с пудра захар/мед и след няколко часа се образува сок- пие се, пак се зарежда и т.н. Помага при влажна кашлица.
6. Умкалор - листовка за пациента!Помага при упорита и продължителна кашлица, както и при т.нар. "нощна" кашлица, при кашлица от секретираща трета сливица.
7. Ен-Ти-Тус - листовка за пациента. При суха и влажна (къртеща се кашлица), спаднал глас.
8. Стодал - листовка за пациента. При всякаква кашлица.
9. Тартефедрил - листовка за пациента. При астматични бронхити, непродуктивна кашлица, астма коклюш.
Изображение

Не се смейте на човек, който прави две крачки назад! Той може просто да се засилва...
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка

Мнениеот DeerE » Нед 29 Авг 2010, 11:11

Благодаря много Чери всичко имам само енгистола го нямам, имам имунокинд дали ще свърши работа
DeerE
От писане глава не боли

Мнениеот bobichan » Нед 29 Авг 2010, 11:47

cchery написа:
ЕМИ написа:2. Ангин хийл или тонзилотрен (в случай, че карате летните ангини) - пак по 1 таблетка през два часа. В случай, че симпомите са отшумели, се спират след 5-я ден.

Само да допълня, при съмнения за отит спираш веднага Ангин хил. Може да го смениш с другото Тонизитирин май се казваше или по-скоро нещо подобно. А меркуриуса понякога се дава и за температура не само за сополи.
Хайде чакам е да се похвалиш с подобрение. :329
Аватар
bobichan
Влюбена в карфиола

Мнениеот DeerE » Нед 29 Авг 2010, 12:14

Обратното, тонзилотрен не се дава при съмнение за отит :D аз такова не ползвам че нали кака много ни страдаше от отити та съм проучила, но благодаря за съветите
DeerE
От писане глава не боли

Мнениеот bobichan » Нед 29 Авг 2010, 12:19

ЕМИ написа:Обратното, тонзилотрен не се дава при съмнение за отит :D аз такова не ползвам че нали кака много ни страдаше от отити та съм проучила, но благодаря за съветите

Уппссссссс май си права. Сега си спомних причината поради която и аз не исках да рискувам с него. Защото Митето веднъж беше с възпалени уши (доста се изплашихме тогава) и сега само да вдигне температура му давам профилактика за отит.
Ами исках да помогна, ама добре че има кой да ме поправя :), че малко мечешка услуга щях да свърша.
Аватар
bobichan
Влюбена в карфиола

Re: Зачервено гърло, кашлица, хрема

Мнениеот Мърмори » Пет 03 Сеп 2010, 19:39

Момичета,помощ! Не мога да открия как се приготвяше чаят от малинови листа-колко листа,колко вода,колко запарка...Сигурна съм,че го имах някъде,ама сега като бързам не мога да го открия!
Аватар
Мърмори
Зъл модератор

Мнениеот mari_ko » Пет 03 Сеп 2010, 19:47

Мърмори написа:Момичета,помощ! Не мога да открия как се приготвяше чаят от малинови листа-колко листа,колко вода,колко запарка...Сигурна съм,че го имах някъде,ама сега като бързам не мога да го открия!

2 суп. лъжици малинови листа се запарват 10 мин. в 1/2 л вода, добре е чаят да се пие топъл.

Това е рецептата на д-р Михайлов. Оправяйте се бързо :329
Изображение
Аватар
mari_ko
Форумна палавница

Мнениеот Мърмори » Пет 03 Сеп 2010, 20:53

Благодаря ти,мила за скорострелния отговор. Набърках един коктейл от малинови листа за температурата,лайка за възпаленото гърло и горски плодове за разкош.И повечко мед. Обаче това не попречи на малкото диване да ме разиграва и да отказва да го пие. :328 А ухае така прекрасно... :1044 какво да го правя вече?
Аватар
Мърмори
Зъл модератор

Мнениеот mari_ko » Пет 03 Сеп 2010, 21:21

Зори, ако успееш да му бръкнеш в гърлото, намажи всичко червено със сода за хляб. На нас ни помага. За да не слезе надолу де, а Т сама ще си спадне. :922
Изображение
Аватар
mari_ko
Форумна палавница

Мнениеот Мърмори » Съб 04 Сеп 2010, 14:12

mari_ko написа:Зори, ако успееш да му бръкнеш в гърлото, намажи всичко червено със сода за хляб. На нас ни помага. За да не слезе надолу де, а Т сама ще си спадне. :922

Оф,това със содата е почти мисия невъзможна,а и аз го правя като имат гнойни налепи.Даже я смесвам с малко мед и така мажа.Обаче сега не виждам налепи.
Питах за малиновите листа,защото вдигна много висока-39,7,а ме е страх да я оставям да се покачва повече.Все пак е още малък и не ми се рискува.Засега задържа на около 38,5-39 и се надявам след това да започне сама да спада.
Благодаря много за бързите отговори! :1076 :329
Аватар
Мърмори
Зъл модератор

Мнениеот Мърмори » Съб 04 Сеп 2010, 15:40

Айдеее,почна се! Сега и третата сливица се заобажда-гласът му гъгне,започна да хърка и да спи неспокойно. Започвам лимфомиозота и калиум муриатикум,че като знам какви проблеми имахме преди няколко месеца...не ми се иска да си помисля,че историята може да се повтори.Имам и масло от туя...дано не се засегне отново слуха...оф,много съм изморена вече...няма ли край...
Аватар
Мърмори
Зъл модератор

Мнениеот mari_ko » Съб 04 Сеп 2010, 17:54

Зори, добави Цинабсин и Еуфорбиум спрей

Аз правя нещо като разтривки на тялото с "балсам при простудни състояния" на Хималая, помага и за отпушване на нослето и подобрява кръвообращението.
:329
Изображение
Аватар
mari_ko
Форумна палавница

Мнениеот Мърмори » Съб 04 Сеп 2010, 22:20

Цинабсина за какво беше? Еуфорбииума е за хрема,а той няма.Просто третата сливица му затруднява дишането и започва да хърка и да спи с отворена уста.
Иначе аз съм голяма фенка на хималайските продукти,но този балсам не съм го ползвала.Като се наложи загрявам с камфоров спирт.В случая обаче не е много добре да го загрявам допълнително-преди час имаше температура 40,2 градуса :shock: .Изгоря детето,вече трети ден не спира да гори.
Аватар
Мърмори
Зъл модератор

Мнениеот mari_ko » Съб 04 Сеп 2010, 22:51

Цинабсина е точно за запушеното носле. И той, и еуфорбиума се препоръчват при синузити. Помагат при увеличена трета сливица. Дори да няма хрема, може би секретите се стичат назад /задна хрема/. Но ако ти си имаш изпитана схема, давай си по нея. Все пак мисля, че няма да му навредят. Т е доста висока, пробва ли с оцет, оцетени чорапки, мокри увивания? В краен случай дай му нурофен. Аз също стискам до последно, но стане ли 40 градуса, свалям, дори да е с нурофен.
На една позната мъжа й вдигна много висиса Т, стигна до халюцинации. Докторката от бърза помощ й казала, др. път при такава Т, да си намокри ръцете, да ги насапуниса и му намаже цялото тяло. Не знам дали действа, пробвай го ако искаш.
Защо не се посъветваш с д-р Михайлов?
И следващия ти пост да е с добри новини.
:922
Изображение
Аватар
mari_ko
Форумна палавница

Следваща

Назад към Здравето на нашите деца