Зачервено гърло, кашлица, хрема

Форум за всички въпроси, свързани с отглеждане и възпитание на нашите деца; хомеопатична помощ
Публикувай отговор
Аватар
Мърмори
Философска система
Мнения: 1304
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:51

Re: Зачервено гърло, кашлица, хрема

Мнение от Мърмори »

Много ти благодаря,мила! В такъв момент наистина е добре,когато знаеш,че има някой до теб.
Вече е по-добре,спря да вдига температура и сливицата сякаш се поуспокои,поне вече не хърка толкова.Всеки път е въпрос на здрави нерви,знам си, и въпреки това понякога ми е трудно да издържам психически.3 -4 дена просто трябва да се изтърпят.
:1076 :1076 :1076
Mrav4o

Re: ехо 2 и още нещо

Мнение от Mrav4o »

Здравейте.
Първо да чеситя новата тема.
Втор: нямам време да ви изчета, извинете ме.
Пиша ви , защото съм мн притеснена за малкия и искам вашата подкрепа и съвет.

Вчера три оъти му мерих Т-та и първо имапе 37,3, после 36,9 и вечерта 37,1.
След обед получи течна хрема, първо бе прозначна, сега леко зелинква, но като му взема от нослето и после като втрия е прозрачно. Вземам му един път с помпичката от всяка ноздра и после няма.
Вечерта не спах, събуди се с голям рев и хърка с нослето, заради хремата на моменти не можеше да диша, но и се успокоява.
Като го носих, заспива и втория път без да усетя го бях притиснала в себе си устата му и леко нослето, диша спокойно и заспа.
Оставих го на леглоо, а после пак с лек рев се пробуди. Като го взех в себе си дишаше добре.
Последно го оставих в леглото и като се пробуди го кърмих и малко ми хърка, но не се дърпа настрани да диша, нито си отваря устата.
Сутринта имаше 37,1 и ходихме на преглед.
Сега е спокоен, диша добре, не кашля.
Забравих да пиша, че вчера почнах да му слагам в нослето капки о лайка, физ. р-р, вит. А. Днес ще направя и чай номер 4.

Днес на прегледа кзаха че е със зачервено гърло и има вирус хванал, изписа му АБ и Вентолин, направихме му и снимка, и като попитах д-ра може ли без АБ ми каза само един ден да отсроча и ако утре снимката не е хубава или вдигне Т, да му дам.

Моля ви кажете ми какво да правя. Ако е мъжа ми ще му даде веднага Аб, аз не искам.
Мисля че е от збки, от началото на месеца му давам Калкареа Фосфорика, кл т-ра, ср вода, Оксилукокцинум, и жен шен от днес ще почна и цинг ще си купя, но не знма дали да му давам, на 20.10 прави 1 годинка.
В неделя трябва да го кръстим, а с тази хрема...
DeerE
От писане глава не боли
Мнения: 880
Регистриран на: 20 Авг 2010, 21:17

Re: ехо 2 и още нещо

Мнение от DeerE »

Мравчо ей сега имам нещо за теб
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Зачервено гърло, кашлица, хрема

Мнение от cchery »

Мравчо, докъде стигнахте с проблемите от миналата седмица?!?
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Mrav4o

Re: Зачервено гърло, кашлица, хрема

Мнение от Mrav4o »

Чери, извинявай, че чак сега ти отговарям. От както мама е тук, сякаш изведнъж не ми стига времето и пиша само в Часът. И там по-рядко от преди.

Та още на 14, почнах да му давам и Тонзилотрен.
На др. ден отидохме при докторка, добра специалистка и каза че няма зачервено гърло и е чист в гърдичките.
Аз се учудих и си помислих, че предния доктор и той не разбира, но като питах моя позната ми каза че може за една вечер да се оправи.
А след няколко дни и аз изпитах лека от Тонзилотрена. Мн помага :524
За хремата спрях да му давам нищо и сега си е чисто нослето, малко си хърка, но то е защото има чипо носле.
Сега покашля, опитва се да се храчи.
Днес бяхме на лекар и каза че всичко е чисто, но само да му дам Проспан.
Не знам дали да го направя, но реших да му правя чайчета.
С орехите искам, но нямам индрише и ще опитам без него.
Ше му направя и с бирата и с четиритте билки.
Според вас за колко време трябва да се изчисти кашлицата, дори само с едното сиробче да пробвам?
DeerE
От писане глава не боли
Мнения: 880
Регистриран на: 20 Авг 2010, 21:17

Re: Зачервено гърло, кашлица, хрема

Мнение от DeerE »

Според мен много си зависи от това кое как ще подейства аз навсякъде казвам че съм изумена от сиропа с бирата и го прилагам почти винаги когато кашлят децата ми!
Иначе ако има секрети на долу за добро отхрачване Тартефедрил капките!
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Зачервено гърло, кашлица, хрема

Мнение от cchery »

Mrav4o написа:Според вас за колко време трябва да се изчисти кашлицата, дори само с едното сиробче да пробвам?
Мравчо, това е индивидуално и зависи каква е кашлицата, какво я предизвиква, откога я има.... Моите деца обикновено кашлят от секретите в носа, които се стичат към гърлото и това отнема поне седмица да спре. Аз в Часът ти писах за Умкалора. Наистина е трепач, но му трябва време и на него - 2-3 дена поне. Геломиртол също много помага...., но май няма за толкова малки деца.
ЕМИ написа:Според мен много си зависи от това кое как ще подейства аз навсякъде казвам че съм изумена от сиропа с бирата и го прилагам почти винаги когато кашлят децата ми!
Иначе ако има секрети на долу за добро отхрачване Тартефедрил капките!
Емка, това не съм го пробвала, но може би ще е следващия цяр, от който ще добия лична представа и ще си го ползвам (рядко, надявам се :D )!
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Mrav4o

Re: Зачервено гърло, кашлица, хрема

Мнение от Mrav4o »

cchery написа:
Mrav4o написа:Според вас за колко време трябва да се изчисти кашлицата, дори само с едното сиробче да пробвам?
Мравчо, това е индивидуално и зависи каква е кашлицата, какво я предизвиква, откога я има.... Моите деца обикновено кашлят от секретите в носа, които се стичат към гърлото и това отнема поне седмица да спре. Аз в Часът ти писах за Умкалора. Наистина е трепач, но му трябва време и на него - 2-3 дена поне. Геломиртол също много помага...., но май няма за толкова малки деца.
Кашлицата му е от около 1-2 седмици, но не кашля постоянно. Спи спокойно.
Мерси Чери за инфото. ИСкам да пробвам с чайчета и направените сиропчеета първо, а ако нямма мн голям резултат след 3 дни може и други лекарства.
Аватар
dexter
Философска система
Мнения: 1363
Регистриран на: 19 Окт 2010, 12:14

Re: Зачервено гърло, кашлица, хрема

Мнение от dexter »

Моята Яна кашля вече втори месец. Сиропи, капки, класически хомеопат - нищо не можа да препори тази кашлица. Е, не е толкова зле колкото напр. преди месец, но не изчезва и това е. Отново възпалена трета сливица, стичащ се секрет от нея и давене. Понякога кашля и през нощта, като я изправя и поседи няколко минути седнала, минава. Сутрин се буди с хъркащ нос, имам чуство, че е пълен със сополи, макар навън да не изтича нищо. Вече спрях с почти всичко, слагам Еуфорбиум от време на време, давам енгистол и клеева за имунитета и много силно се надявам да се отърве детенцето ми от гадната кашлица. Не че кашля често, гърдите й са чисти, но е ужасно неприятно все да й е запушен носа. Слагах от капките с клеева, на моменти доста интензивно, и мисля, че благодарение на тях до някъде положението беше увладяно, но не успяхме да махнем всичко.
Аз се успокоявам с мисълта, че това е някаква защитна реакция на организма към средата в детската градина и гледам да поддържам имунната система и да овлажнявам носната лигавица. Давам чай с босилек и мащерка, но не много често, просто защото не мога да смогна - като я взема от градината, трябва първо да я нахраня, после не ще чай, а и не трябва да й се напълни корема с течности точно преди вечеря. И така си караме - подсмърча, покашля, следя дали не вдига температура, дали не се влошава - 2 месеца все на тръни :126
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Зачервено гърло, кашлица, хрема

Мнение от cchery »

Декс, при първа възможност по-късно днес ще се опитам да ти дам няколко насоки. Просто сега нямам време!
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
dexter
Философска система
Мнения: 1363
Регистриран на: 19 Окт 2010, 12:14

Re: Зачервено гърло, кашлица, хрема

Мнение от dexter »

Ок, Чери, ще чакам, дано нещо да помогне
Публикувай отговор