Зачервено гърло, кашлица, хрема

Форум за всички въпроси, свързани с отглеждане и възпитание на нашите деца; хомеопатична помощ
Публикувай отговор
Аватар
metsababa
Site Admin
Мнения: 200
Регистриран на: 17 Авг 2010, 15:54

Re: Зачервено гърло, кашлица, хрема

Мнение от metsababa »

Ivalek написа:Bihte li mi kazali tova maslo ot tuq ot apteka VERBENA li se vzima? zashtoto zvanqh dnes i mi kazaha che nqmat i che nikoga ne sa imali :roll:
Ивалек, пишете на кирилица при всяко едно положение. Дори и да не Ви е кирилизирана клавиатурата, то ползвайте т.нар. КРЕДОР - ето повече инфо за него.
vkizina

Re: Зачервено гърло, кашлица, хрема

Мнение от vkizina »

Здравеите , не знам , дали тази тема е още аkтивна , но ще се пробвам .Бебка е на 6месеца и досега се справяше с бацилите , които каката носеше от детската градина , но от 3 дена е сас силна кашица , а вече и cополи . вече 2 нощи спи с компрес от извара , но не се подобрява , дайе напротив . За носа слагам само физ разтвор , за6тото не сам сигурна , дали този с клеевата не е силен за толкова малки бебета . А за сироп , не сам сигурна кои е подходя6т су6то ., Моля , ако нйакои има подобен опит да сподели . благодаря ви !
Ver

Re: Зачервено гърло, кашлица, хрема

Мнение от Ver »

Изварения компрес ще помогне. Може да се прилага и през деня за по 3-4 часа.
От капките с клеева не се бой, действай смело.
Давай клеева отделно през устата (по 1к 4-5 пъти дневно)
Ако сополите вземат да се уплътняват и сгъстяват - Еуфорбиум спрей, ако са бистри Коризалия.
За сироп нищо не мога да кажа, защото от кашлица до кашлица има разлика.
Най-комплексния на Боарон - Стодал, но не знам как стои въпросът с възрастта.
Нищо не ти пречи обаче да й направиш чай от орехчета, босилек и индрише и/или чай от мащерка + мед.
Ако много кашля инхалации над тенджерата с лайка и сода.
Успех!
vkizina

Re: Зачервено гърло, кашлица, хрема

Мнение от vkizina »

много ти благодаря ver , направих и компрес преди малко пак , малко по-плътен слои , че през деня мн се движи ,мислех си да го държа 8 часа , ако тя е ок де . ще я започна и с капки в нослето щом казваш , че няма проблем , иначе клеева давам на всяко хранене в млякото .
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Зачервено гърло, кашлица, хрема

Мнение от cchery »

vkizina написа:много ти благодаря ver , направих и компрес преди малко пак , малко по-плътен слои , че през деня мн се движи ,мислех си да го държа 8 часа , ако тя е ок де . ще я започна и с капки в нослето щом казваш , че няма проблем , иначе клеева давам на всяко хранене в млякото .
Тази кашлица, ако не е превизвикана от проблеми с гърдичките или сливиците, се дължи на сополите в нослето. Така че задача №1 е да спреш сополките. Вер ти е написала какво да ползваш. Има още информация за сополи в темите тук - потърси в .
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Emma

Re: Зачервено гърло, кашлица, хрема

Мнение от Emma »

Мили мами,моля за вашия съвет!Много лекарства ли се натрупват според вас !Детето ми пие по направената схема на хомеопат:
1.силицея15сн-по 5гр.сутрин
2.пумон хистамин15сн-2*3
3.калкарея флуорика9сн-по 5гр.само вечер
4.нитрикум акидум9сн-2*3
5.сулфур йодатум15сн-в сряда и неделя по 10гранули
6.искам и да включа и "опашката"след АБ,защото сме на АБ в момента
както и :
7.клеева тинктура
8.септилин за 10-15 дни
Много лекарства ли се натрупват за дете на 7год.Хомеопатичната схема (от 1-5)е от прекалено скоро т.е. 20 дена и едва ли би била достатъчна да подсили организма и докато клея и септилина сме ги ползвали и според мен са с по-бърз ефект,а опашката си е просто задължителна. :128
Аватар
Мърмори
Философска система
Мнения: 1304
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:51

Re: Зачервено гърло, кашлица, хрема

Мнение от Мърмори »

Ема,кажи какво точно лекувате? Принципно щом схемата е направена от хомеопат, би трябвало той да си знае работата :roll: Той какво ви обясни? Няма проблем принципно в количеството, макар че добрите хомеопати по принцип не прекаляват :) с него.
Дай повече информация!
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Зачервено гърло, кашлица, хрема

Мнение от cchery »

Ема, не са чак толкова много монопрепаратите. Моите деца също са стигали до 4 различни монопрепарата за 1 ден. Силицеа 15 СН е много добър препарат за повишаване на имунитета. На нас са ни го изписвали веднъж седмично по 10 гранулки за зимния период. Хомеопатката ми разказа, че имало правени изследвания, според които в края на зимния сезон след редовно приемане на силицеа 15 СН в организма на човек се намират повишена концентрация на Т-клетки - това са "бойците" в нашата кръв, които обезвреждат бацилите.

Поумон Хистамин 15 СН - също е класика в жанра за алергични състояния от всякакъв род - запушени и течащи носове, кашлици и затруднено дишане, проблеми с дробовете.

Сулфур Йодатум 15 СН - при нас е изписван в 9 СН и съм адски доволна от неговото действие. В комбинация с Пулсатила 9 СН ги давам на децата ми за остатъчни сополи и/или кашлица и дотук са действали безотказно.

Другите монопрепарати не съм давала на моите деца и не мога да коментирам. Би трябвало да имаш доверие в хомеопата, който е направил тази схема. Макар че напоследък.......

Т.к. в момента сте на АБ, не е необходимо да почваш опашката. Свършете с приема на АБ, изчакай поне 2 от монопрепаратите, изписани в схемата да свърши, и си почни опашката - няма да е късно! Имай предвид, че това не е лекарска препоръка, а нещо, което аз твоята ситуация бих направила.

Септилин и клеева са точно в десятката за имунитет! Мога да допълня единствено с визоки дози на вит.С - на моите деца (6 г. и 10 г. съответно) съм давала и по грам, грам и половина на ден в острите фази на болестта! За твоето дете е редно да попиташ лекаря каква доза на вит.С би препоръчал.

Всъщност какво лекувате?!
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Emma

Re: Зачервено гърло, кашлица, хрема

Мнение от Emma »

Мърмори написа:Ема,кажи какво точно лекувате? Принципно щом схемата е направена от хомеопат, би трябвало той да си знае работата :roll: Той какво ви обясни? Няма проблем принципно в количеството, макар че добрите хомеопати по принцип не прекаляват :) с него.
Дай повече информация!
Зори,лекуваме в момента усложнения след грип,колкото и странно да е за мен по това време на годината,детето беше уж добре, но...накрая пак АБ :328,вдигна пак температура ! Благодаря ти за включването ,а хомеопата не е мн.за добавяне на др.имуномодулатори тея били достатъчни,които са по неговата схема ,е да ама не :126
Emma

Re: Зачервено гърло, кашлица, хрема

Мнение от Emma »

cchery написа:Ема, не са чак толкова много монопрепаратите. Моите деца също са стигали до 4 различни монопрепарата за 1 ден. Силицеа 15 СН е много добър препарат за повишаване на имунитета. На нас са ни го изписвали веднъж седмично по 10 гранулки за зимния период. Хомеопатката ми разказа, че имало правени изследвания, според които в края на зимния сезон след редовно приемане на силицеа 15 СН в организма на човек се намират повишена концентрация на Т-клетки - това са "бойците" в нашата кръв, които обезвреждат бацилите.

Поумон Хистамин 15 СН - също е класика в жанра за алергични състояния от всякакъв род - запушени и течащи носове, кашлици и затруднено дишане, проблеми с дробовете.

Сулфур Йодатум 15 СН - при нас е изписван в 9 СН и съм адски доволна от неговото действие. В комбинация с Пулсатила 9 СН ги давам на децата ми за остатъчни сополи и/или кашлица и дотук са действали безотказно.

Другите монопрепарати не съм давала на моите деца и не мога да коментирам. Би трябвало да имаш доверие в хомеопата, който е направил тази схема. Макар че напоследък.......

Т.к. в момента сте на АБ, не е необходимо да почваш опашката. Свършете с приема на АБ, изчакай поне 2 от монопрепаратите, изписани в схемата да свърши, и си почни опашката - няма да е късно! Имай предвид, че това не е лекарска препоръка, а нещо, което аз твоята ситуация бих направила.

Септилин и клеева са точно в десятката за имунитет! Мога да допълня единствено с визоки дози на вит.С - на моите деца (6 г. и 10 г. съответно) съм давала и по грам, грам и половина на ден в острите фази на болестта! За твоето дете е редно да попиташ лекаря каква доза на вит.С би препоръчал.

Всъщност какво лекувате?!
Чери ,разчитах на теб да се включиш(да знаеш само колко съм чела твои съвети)съответно и прилагала в/у себе си и детето ,БЛАГОДАРЯ ТИ!!!!!Нашата дъщеря има един невус който се появи след раждането й,дерматолозите за сега нищо не могат да направя по тоя въпрос(поне на тоя етап) и аз си викам я да видя светилата в хомеопатията във Варна какво ще кажат- и да има някаква светлина в тунела,на прегледа споменах ,че дето приема клеева и бирена мая за имунитета ,като през тея месеци постоянно и бутам и й сменям я енгистол,септилин ,но клея не го спирам,а той нямало нужда от тях и аз ги спрях и детето си остана само на неговата програма,разболя се и аз нищо не можах да добавя(от страх или от глупост-питай ме сега и аз не мога да ти кажа единствено вярвах ,че той е прав нали за това е учил ,а аз какво само от книгата на доктора и от форумите си оправям детето),правих компреси давах витамини само и правех чай но уви детето не потдаде и накрая АБ.Хомеопата ми е на конгрес и по телефона няма как пък и не мн.сериозно наистина
tita

Re: Зачервено гърло, кашлица, хрема

Мнение от tita »

Emma, наличието на този невус или да си го кажем бенка, много ли притеснява детенцето? Нужно ли е да прилагате изобщо някакво лечение? Защото според мен, общо взето появата на бенките по тялото не е свързана с някакво заболяване :)
Като ученичка на Алена, вярвам във всяка нейна дума, като Тома Неверни сама се убедих в правотата им. А ето какво тя казва за бенките: "В кармичен план бенките имат своето значение, което всеки от нас трябва да знае. Ако са с цвят на мед, приятни и излъчващи чар, те носят на притежателя си много късмет през живота, дори и когато е роден на дата, която определя кармична разплата или кармично наказание. Той успява да преодолява трудностите с лекота."

Ето и цялата статия , написана от нея:
Публикувай отговор