Зачервено гърло, кашлица, хрема

Форум за всички въпроси, свързани с отглеждане и възпитание на нашите деца; хомеопатична помощ
Публикувай отговор
kadravelka

Re: Зачервено гърло, кашлица, хрема

Мнение от kadravelka »

Благодаря за съветите cchery :) Кашлицата я овладяхме благодарение на чая с орехите. Ще пробвам комбинацията от Хепара и Меркуриуса за сополките, защото при Габи много бавно минават, поне три седмици докато отшумят.
Спорна седмица на всички мецанки :954
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Зачервено гърло, кашлица, хрема

Мнение от cchery »

Добавям още нещо важно при настъпило остро заболяване: почва се ударно с Пирогениум 9 СН! Той е като бариера пред вирусите, които се опитват да пробият здравите човешки клетки и да се копират (размножат) в тях!

При висока Т, общо неразположение и без други изразени симптоми:

Пирогениум 9 СН
Ферум Фосфорикум 9 СН
Беладона 9 СН

По 5 зрънца се дават на всеки час като препаратите се редуват. Примерно: 9 часа 5 зрънца Пирогениум, 10 часа - Ферум и т.н.


При висока Т, обилна хрема и кашлица:

Пирогениум 9 СН
Хепар Сулфур 9 СН
Меркуриус Солубилис 9 СН

Дават се по горната схема. Този начин на прием може да продължи и втория ден, а на третия приемите се разреждат, или по 10 зрънца от препаратите се разтварят във водата, която болният ще изпие за деня - най-много до 500 мл! Преди всеки прием, водата се разтръсква интензивно.

Когато монопрепаратите се приемат разредени във вода, не се налага да се спазват интервали на без храна и без вода преди техния прием!

При болка в гърлото - може да се добави Фитолака Декандра 9 СН!

Важно :!: - тези схеми са изписвани на моите деца и съответно най-добре действат на тях!
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
ellis_stoyanova
Със словото напред
Мнения: 1850
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:41

Re: Зачервено гърло, кашлица, хрема

Мнение от ellis_stoyanova »

Момичета,попаднах на рецепта за кашлица,ако някой я е споделял,моля да ме извините
http://saveti.framar.bg/%D1%82%D0%BE%D0 ... 1%82%D0%B0" onclick="window.open(this.href);return false;
Воинът на светлината не си губи времето, за да се опитва да играе ролята, която другите са избрали за него.-П.Куелю

[url=http://postimage.org/][img]http://s28.postimg.org/5aihn4da1/335730_priroda_zima_zakat_doroga_krasnyj_192.jpg[/img][/url]

Има само един път към щастието:

да престанеш да се безпокоиш за нещата, които не са подвластни на волята ти.



Епиктет
kamelia_ivanov

Re: Зачервено гърло, кашлица, хрема

Мнение от kamelia_ivanov »

Чай с орехи - много помага :)
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Зачервено гърло, кашлица, хрема

Мнение от Kleo »

Просто се записвам в темата, предполагам, че много от съветите в нея, важат и за възрастни хора, не само за деца?
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Lady

Re: Зачервено гърло, кашлица, хрема

Мнение от Lady »

Здравейте,дъщеря ми ( на 4 год.) както и да се разболее,дали настинка,дали вирус,с температура или без,винаги
прави задна хрема и от нея спастична кашлица,силно затруднено дишане до задух нощем.Прекарали сме бронхиолити,пневмонии,остри ларинготрахеити,и за съжаление всеки път се стигаше до болница защото се развива бързо за 1 максимум 2 дена.Напоследък успяваме да се справим с хомеопатия,но винаги ми е много трудно да овладея хремата.В носа пръскам Куикс,капки с Клеева тинктура и физиол.разтвор,Еуфорбиум спрей.
Но тук прочетох,че някои са за втечняване на секрета,а други подсушават.Нямам представа кога какво трябва да се прави.
Когато започне хремата при нас е или водниста (течащ нос с често кихане) или е направо и изведнъж много гъста хрема,която запушва носа.Кога какво да давам?
Аватар
Ванчето
От писане глава не боли
Мнения: 941
Регистриран на: 06 Яну 2014, 17:26

Re: Зачервено гърло, кашлица, хрема

Мнение от Ванчето »

Здравейте!
Вчера не успях да гледам "На кафе", за това си пуснах видеото днес.
Поствам го и тук, защото може да бъде от полза:



Вярно е, че за част от нещата знаем още от Д-р Михайлов, но лично на мен ми беше полезно да разбера за инхалациите с евкалипт и чая от сладък корен
Никога не е късно за ново начало!
gerchok

Re: Зачервено гърло, кашлица, хрема

Мнение от gerchok »

Здравейте момичета, за първи път се осмелявам да пиша във форума, но ви следя почти цяла зима.
Изчела съм всяка една страница от темата зачервено гърло, хрема. Прилагам много Ваши идеи.
Имам две деца, каката е на 10 г, а малкия е на 4 г. Цяла зима им давам за профилактика
Силицея 15 СН-10 гр всеки вторник, всяка неделя давам по една доза Осцилококцинум, и давам
също Енгистол. Лекувам ги с хомеопатия и алопатични лекарства. Много съм доволна,
че Ви намерих. Малкият ходи на градина-първа група е. Разболява се по-често. Имам един въпрос:
какво е подходящо да му дам за сутришна суха кашлица (изкашля се 2-3 пъти и вечер като се върне
от градината го прави пак няколко пъти)?
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Зачервено гърло, кашлица, хрема

Мнение от cchery »

gerchok написа:Здравейте момичета, за първи път се осмелявам да пиша във форума
Герчок, много се радвам, че се включваш в темата и съм щастлива, че си намерила необходима информация. :) Не се притеснявай да задаваш смело въпросите си. Що се отнася до питането ти за сухата кашлица на малчо - не се сещам за много варианти, т.к. тя може да е остатъчна кашлица, или пък следствие на някаква задна хрема или алергична такава. За остатъчна кашлица и хрема, които са следствие на вече отминало остро разболяване, при моите деца добър ефект има следната схема:

Сулфур Йодатум 9 СН
Пулсатила 30 СН


От двата препарата се разтварят по 10 гранулки във водата за деня. Количеството вода трябва така да се предвиди, че да бъде изпито изцяло. Преди всяко пиене шишето се разтръсква енергично. При този начин на прием на хомеопатични препарати не е необходимо да се спазва интервала за неприемане на вода и храна 15-30 минути по-рано. :) Двата препарата могат да се дават като продължителност до свършването им - долу-горе 8 дена.
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
gerchok

Re: Зачервено гърло, кашлица, хрема

Мнение от gerchok »

Благодаря ти Чери за информацията. Същата седмица беше изкарал вирус
с повръщане и Т, но за 24 часа се оправи. Ходи цяла седмица на градина и
пак е с хрема и кашля от нея.
Имам един въпрос към теб: Меркуриус 15 СН за всякаква хрема ли става,
защото след преглед от УНГ специалист му назначи Ш.С. №4 (4-5х1 табл)
и Самбукус нигра 9 СН 3х5 гр, без никакви др. лекарства. Тези ги изписа,
т.к. секретът, който се стичал назад е бял-сив на цвят. За задна хрема
съм спазвала твоите препоръки за Цинабсин (и специалистът му ги изписва),
Меркуриус и Поумон хистамин. Да не забравя да вмъкна, че времето в Бургас
е много променливо и е много влажно. Дали е подходяща Дулкамара?
Приятен ден.
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Зачервено гърло, кашлица, хрема

Мнение от cchery »

Здрасти отново. :954
gerchok написа:Имам един въпрос към теб: Меркуриус 15 СН за всякаква хрема ли става, защото след преглед от УНГ специалист му назначи Ш.С. №4 (4-5х1 табл) и Самбукус нигра 9 СН 3х5 гр,
Истината е, че и да съм ползвала и трите препарата, буквално съм забравила по какъв начин. Съжалявам, че не мога да ти дам нищо насочващо. :???: Последните години Меркуриуса го давам в 9-о разреждане. Самбукус имам, но неговата употреба не е била необходима.
gerchok написа: За задна хрема съм спазвала твоите препоръки за Цинабсин (и специалистът му ги изписва),
Меркуриус и Поумон хистамин. Да не забравя да вмъкна, че времето в Бургас
е много променливо и е много влажно. Дали е подходяща Дулкамара?Приятен ден.
За задната хрема и провокираната от нея кашлица, много силно ми бяха препоръчали Коралия Рубра 5 СН - дават се 5 зр. преди лягане и после при необходимост пак по 5 зр. през 10-15 минутки. Може да се разтворят в малко вода за повече удобство при приема. Може да се каже, че почти не съм го ползвала този монопрепарат, т.к. дъщеря ми (9 г.) междувременно я израстна тази кашлица. Докато имаше такива симптоми съм се оправяла някак си с Дрозера 5 СН.

Има и нещо друго, което забелязах при моите деца. Открих го още при дъщеря ми преди 3-4 години. Една нощ тя много кашляше - може би вече 2 часа непрекъснато и хремата се стича ли стича към гърлото и няма спиране. Междувременно нослето се беше запушило много силно, а бях капала на няколко пъти Виброцил без особен ефект. Тогава реших и пръснах капки с ксилометазолин - мисля, че бяха Назик. Случайно или не (сега знам, че не е случайно), но детето почна да диша и само след десетина минутки спря да кашля и заспа непробудно до сутринта. Съвсем наскоро капки с ксилометазолин (този път Африн) имаха абсолютно същия ефект при сина ми (13 г.) - легна си и сополите от носа го дразнеха и кашляше като луд. Стана, почисти си носа, пръсна от Африн-а и след 10 минутки спеше спокоен. Ефектът на ксилометазолина е такъв, че свива кръвоносните съдове на лигавицата, а оттам се ограничава и нейната секреция, т.е. той подсушава.

Знам от моя личен опит колко вредни могат да бъдат капките с ксилометазолин, но за спешни случаи като продължителна и тежка нощна кашлица, аз си мисля, че употребата им е напълно оправдана.
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Публикувай отговор