Зачервено гърло, кашлица, хрема

Форум за всички въпроси, свързани с отглеждане и възпитание на нашите деца; хомеопатична помощ
Публикувай отговор
Mrav4o

Re: Зачервено гърло, кашлица, хрема

Мнение от Mrav4o »

Та да т епопитам един въпрос.
Разбрах, че 1 капачка всеки от оксилукокцинум ако се дава всеки ден има същото действие, ако се пие по цяла тубичка.
Дори и 4 топченца били достатъчни.
Така ли е ?
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Зачервено гърло, кашлица, хрема

Мнение от cchery »

Mrav4o написа:Та да т епопитам един въпрос.
Разбрах, че 1 капачка всеки от оксилукокцинум ако се дава всеки ден има същото действие, ако се пие по цяла тубичка.
Дори и 4 топченца били достатъчни.
Така ли е ?
Ами не знам. Не съм го чувала. Мравчо, много неща даваш бе. Честно. Ще се обърка имунната система на децата накрая. Виж сега, щом Йоси е на АБ, давай й го заедно с пробиотик и нещо за имунната. За малчо........ ъъъъ не разбрах добре, но явно има зачервено гърло, кашлица и сополки. Та почни го него с Фитолака декандра и Меркуриус солубилис. Няколко пъти писах как се дават - виж и в библиотеката. Почиствай нослето с морска вода и пръскай или Еуфорбиум, или капките с клеева. За имунната система само клеева тинктура - 3 пъти на ден. Мисля, че това е предостатъчно. Оправяйте се много бързо!
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Mrav4o

Re: Зачервено гърло, кашлица, хрема

Мнение от Mrav4o »

Чери, за какат аосвеб АБ-ка, пробиотика и сиропа за кашлица, да и давам кл. т-ра, сребърна вода, капки - физ. р-р и Еуфорбииум,
или да махна сребърната вода, Еуфорбиума...?
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Зачервено гърло, кашлица, хрема

Мнение от cchery »

Mrav4o написа:Чери, за какат аосвеб АБ-ка, пробиотика и сиропа за кашлица
Според мен остави само това. Като приключите с АБ, почвай веднага опашката след АБ и включи клеева и ехинацея за имунната!
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Mrav4o

Re: Зачервено гърло, кашлица, хрема

Мнение от Mrav4o »

cchery написа:
Mrav4o написа:Чери, за какат аосвеб АБ-ка, пробиотика и сиропа за кашлица
Според мен остави само това. Като приключите с АБ, почвай веднага опашката след АБ и включи клеева и ехинацея за имунната!
Благодаря ти Чери. аз бях питала ж друга тема, имам ехинацея, но като гранулки, а не тинктура. Така може ли да давам и по-колко?
И до кога да им давам ехинацея?
Сребърна вода мога ли.
Доктора ме бе посъветвал да им давам кл. т-ра, ср. вода, а като прочетох за имунитета и тук се запитах, разбрах, че трябва да им дам и по един имуностимулатор, поне за по-млаките.
И за това почнах и с оксилукокцинума.
Аватар
Мърмори
Философска система
Мнения: 1304
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:51

Re: Зачервено гърло, кашлица, хрема

Мнение от Мърмори »

Mrav4o написа:
cchery написа:
Mrav4o написа:Чери, за какат аосвеб АБ-ка, пробиотика и сиропа за кашлица
Според мен остави само това. Като приключите с АБ, почвай веднага опашката след АБ и включи клеева и ехинацея за имунната!
Благодаря ти Чери. аз бях питала ж друга тема, имам ехинацея, но като гранулки, а не тинктура. Така може ли да давам и по-колко?
И до кога да им давам ехинацея?
Сребърна вода мога ли.
Доктора ме бе посъветвал да им давам кл. т-ра, ср. вода, а като прочетох за имунитета и тук се запитах, разбрах, че трябва да им дам и по един имуностимулатор, поне за по-млаките.
И за това почнах и с оксилукокцинума.
Echinacea може и на гранули,за дълъг период от време.Комбинирай с клеева т-ра и ср.вода-всички тези неща са имуностимулатори.Достатъчни са на първо време.
Аватар
dexter
Философска система
Мнения: 1363
Регистриран на: 19 Окт 2010, 12:14

Re: Зачервено гърло, кашлица, хрема

Мнение от dexter »

Да питам и аз нещо - преди 2 седмици започнах по съвета на Чери да давам Умкалор и Поумон Хистамин на Яна заради упоритата, неминаваща, двумесечна кашлица от възпалена трета сливица. Кашлицата намаля, не мога да кажа, че изчезна напълно, защото сутрин пак си прочиства гърлото и се покашля, но няма пристъпи през нощта, много рядко я чувам и през деня (до колкото я виждам преди и след градина). Но не изчезва напълно. Мисля с Умкалора да продължа до свършване на опаковката. Но се чудя Поумон Хистамин трябва ли да го спра след като свърши опаковката, или да взема още една и да давам от нея?
Също давам и клеева тинктура. От време на време се появяват някакви бистри сополи, като водичка, за тях слагам сребърна вода и клеева.
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Зачервено гърло, кашлица, хрема

Мнение от cchery »

dexter написа:Да питам и аз нещо - преди 2 седмици започнах по съвета на Чери да давам Умкалор и Поумон Хистамин на Яна заради упоритата, неминаваща, двумесечна кашлица от възпалена трета сливица. Кашлицата намаля, не мога да кажа, че изчезна напълно, защото сутрин пак си прочиства гърлото и се покашля, но няма пристъпи през нощта, много рядко я чувам и през деня (до колкото я виждам преди и след градина). Но не изчезва напълно. Мисля с Умкалора да продължа до свършване на опаковката. Но се чудя Поумон Хистамин трябва ли да го спра след като свърши опаковката, или да взема още една и да давам от нея?
Също давам и клеева тинктура. От време на време се появяват някакви бистри сополи, като водичка, за тях слагам сребърна вода и клеева.
Декс, довърши си Умкалора. Дори попитай педиатърката ви дали да не направите още една опаковка. Поумон хистамина го дублирай, т.е. направи още една опаковка - няма да й навреди. Клеевата - 3 пъти на ден по 6 капки. Това е мах дозата за Яна. Ако досега не си я давала така, то почни - една седмица до 10 дни, после намали на двудневен прием. Забелязала съм, че при заболяване на Коко или Бела, дори и да не давам нищо друго симптоматично, а само клеева тинктура да почна, то всичко приключва до 7-10 дена и после никога не се повтаря така силно.

п.п.: Още нещо ми хрумва. За тези чести проблеми с горните дихателни пътища Ехинацеята на Вербена М е много добра. Има и от другата ехинацея на д-р Тайс, но личните ми наблюдения са, че тази на Вербена-та е много по-добра. Тази аптека изпълнява поръчки за всички градове с доставки чрез куриер. Така че можеш да си я поръчаш. Даже тук има още варненки и бихте могли да направите обща поръчка и да си разделите куриерските разходи. Ако се спреш на този вариянт, пускай спокойно тема, в която да питаш дали има и други желаещи да поръчат от Вербената. А въпросната Ехинацея можеш да я ползваш вместо Умкалор като ти свърши.

Предполагам, че чистиш редовно носа и пръскаш или Еуфорбиум или сребърна вода.
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
dexter
Философска система
Мнения: 1363
Регистриран на: 19 Окт 2010, 12:14

Re: Зачервено гърло, кашлица, хрема

Мнение от dexter »

Чери, благодаря :329 ! Ехинацеята на д-р тайс и преди съм я давала, даже този септември в началото на кашлицата пак изпи една опаковка. Ще питам за Умкалора, за втората опаковка. Еуфорбиума колко време може да се пръска? С него хич не съм редовна, свърши преди 2 седмици и от тогава сме само на сребърна вода с клеева. Но слагам когато има сополи - през час. Ако няма - слагам, ако се сетя :oops: . Тези дни като започна да й отминава кашлицата и сополите и поотхлабих, но няма да ти обяснявам как ми омръзна 2 месеца и половина все да давам капки, гранули, хапчета, сиропи, да пръскам в носа и т.н. и т.н без край...... :328 :328
А клеева тинктура давам минимум по 2 пъти на ден, по 6-7 капки - два пъти, защото често забравям да дам след като я вземем от градината. За ехинацеята ще помисля, благодаря за линка :329
Mrav4o

Re: Зачервено гърло, кашлица, хрема

Мнение от Mrav4o »

Момичета, да ви попитам за кашлицата.
Може ли да ми обясните или да ми публикувате линк, да разбера кога кашлицата показва че се оправя детето.Когато преминава от суха към влажна, храчеща или обратното?
Доктора преди ми каза, че когато почне да се храчи означава че има секрет надолу, почва да се стича,
означава ли че когато лекувам суха кашлица и почне да се храчи, да се кърти, да му слагам компрес от извара, за да се предотврати евентуални усложнения или и нещо друго има давате освен сиропи за отхрачване и т.н.
Не знам дали успях да се обясна точно, но ви моля ако знаете нещо по този въпрос да ме светнете.
Mrav4o

Re: Зачервено гърло, кашлица, хрема

Мнение от Mrav4o »

Момичета отново ви моля за съвет, че не знам какво да правя.

Днес ходих на доктор, взеха секрет от гърлото на малкия - аз поисках, защото от 1 мес. ми кашля.
Преди два дни имаше само леко зачервено гърло.
Днес докторката каза (друга го преглежда сега), че има зачервени сливици и гърло, май и са му уголемени, а по принцип той май той имаше малко уголемени сливици.
Има и секрет от хрема, няма суполи, преди два дни само малко му потече нослете, но прозрачен секрет и без да е кихал.
Малко покашля и д-та каза, че го дразни хремата.
Изписа Аб, знае за форума на Часът и ми казва, че не е съгласна, разубеждава ме, говори ми така сякаш съм майка, която не разбира как се дават АБ и т.н. Каза ми че мисленето ми не било правилно :cry: Обезкуражи ме, притесни ме.

Сега си писах с моята кумица, която лекува децата си с хомеопатия, но ми каза други лекарства, които не съм ги срещала при вас или при Д-р Михайлов.
За хремата: ринолекс мехлем, биопарокс спрей( българско било с лек Аб, мн ефикасно, но има Аб) и също и Цинабсин, но него си го знам.
Имам Еуфорбиум, с него съм лекувала каката, но не и помогна мн, за кратко и после пак има хрема, и сега има лека, и ми се иска да и извадя секрет.

За ваденето на секрета, д-та каза, че не нужно, защото децата винаги имали бактерии и дори да са здрави и въпреки това трябва да се лекуват, докато излезе резултата, ама естествено с Аб де.Ух, дайте мми съвет.
Да му слагам ли и извара? За всеки случай, да не слезе на долу. Преди 13 дни почна Аб и му давах 6 дена и сега пак :126 Не искам, но ме е страх, защото нямам доктор до себе си.

Каката, почна да настива май, защото се напишва пак докато спи, какво да и дам, ако може да ми кажете.
Да и напаря ли крачетата с морска сол и да я мажа с нещо, например ПУЛМЕКС - бебе. Май преди време бях я мазала, а сега докторката за малкия ми каза да го мажа.
Публикувай отговор