Зачервено гърло, кашлица, хрема

Форум за всички въпроси, свързани с отглеждане и възпитание на нашите деца; хомеопатична помощ
Публикувай отговор
Mrav4o

Re: Зачервено гърло, кашлица, хрема

Мнение от Mrav4o »

Чери и тук да ти благодаря.
За Енгистола, аз вече почнах лечение, днес ще е третия ден, мисля че не е хубаво постоянно да му сменям лекарствата, предполагам, че това важи и при хомеопатията.
Утре ще го водя на преглед, до днес бе добре, но тази сутрин беше прегракнал и се закашля няколко пъти, като все едно има храчки.
Освен това което съм писала, му давам и от време на време мед с джинджифил.
Мисля и сиропа от ряпа да му направя, ама понеже не ми кашля много, искам утре да видим как е и пак ще пиша.
Каката я мажа с кремче - Хустагил, мисля и на него да пробвам, ще прочета първо дали става, предполагам няма да е проблем.
Mrav4o

Re: Зачервено гърло, кашлица, хрема

Мнение от Mrav4o »

Друг проблем - каката. :oops:

От дни ми кашля малко и суха кашлица, но си има хрема, не тече, няма сополи, но се усеща че говори носово и е запушена едната ноздра, а като диша навътре, че хърка нослето.
Давам и Цинабсин, кл. т-ра, но ср. вода съм спряла за сега, пръскам и спрей, давам и Стодал и мед с джинджифил.
Тази сутрин се закашля докато става и малко като храчки има, но оука и я попитах боли ли я някъде и каза гърлото.
Утре ще я водя на преглед, искам да и вземат секрет от нослето.
Да и дам ли Тонзилотрен, няколко приема, като ще спря някои лекарства, например Цинабсин, или както ми препоръчате.
Също за секретите, като има постоянна хрема, през зимните периоди, нужно ли е да изисквам изследвания и от нослето ли се вземат.
Питам, защото като ходих с малкия за гърлото, докторката не искаше мн, не ми каза "не", но каза че не е наложително, че всяко дете имало микроби, дори като е здраво, че това струвало пари и т.н., и т.н.
Също я попитах дали може и от гърлото и носа - за секрет да му вземем, а ми отговори, че само от едното може, и от гърлото като се вземе се разбира какви микроби има в носа.
Та, логично е така, но пак да питам, да не се опита да ме излъже нещо или завърти, за секрет от нослето, от там ли се взема или от гърлото?
Ох, болести... къш, къш...
Аватар
mari_ko
Форумна палавница
Мнения: 1135
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:43

Re: Зачервено гърло, кашлица, хрема

Мнение от mari_ko »

Mrav4o написа:Също я попитах дали може и от гърлото и носа - за секрет да му вземем, а ми отговори, че само от едното може, и от гърлото като се вземе се разбира какви микроби има в носа.
Аз не съм чувала за такова правило, на Вики и взеха и от носен и гърлен секрет :1044
[url=http://line.romanticcollection.ru][img]http://line.romanticcollection.ru/ba/7_43b_47911350_Rviki_0.gif[/img][/url]
Mrav4o

Re: Зачервено гърло, кашлица, хрема

Мнение от Mrav4o »

mari_ko написа:
Mrav4o написа:Също я попитах дали може и от гърлото и носа - за секрет да му вземем, а ми отговори, че само от едното може, и от гърлото като се вземе се разбира какви микроби има в носа.
Аз не съм чувала за такова правило, на Вики и взеха и от носен и гърлен секрет :1044
С едно направление ли?
Да се оправят децата и повече при тази докторка няма да ходя :126
Mrav4o

Re: Зачервено гърло, кашлица, хрема

Мнение от Mrav4o »

Ох, отново се записвам тук за съвет :cry:
Отново малките имат хрема.
Първо каката от градината и веднага на малкия.
Вчера малкия кашля много, вечерта и повърна. Сложих му мед на гърдичките, през нощта покашля, тази сутрин му текоха зелени сополи, а сега са прозрачни.
Каката тази сутрин покашля повече и изплю зеленикав секрет, но няма зелени сополи, нослето и е пак запушено.
От 2 дни почнах да им давам Енгиностол, давам им кл. т-ра, по 1 - 2 пъти на ден, но сега пак ще им давам по три пъти.
Пръскам им Еуфорбиум шпрей и това. ДАвам им и сироп за кашлица, направен, чайчета ще им направя.
Днес мисля да направя компрес на малкия от тесто, не знам дали ще помага, една възрастна жена преди ми бе казала и мисля да пробвам.

ТА кажете ми какво да им дам, това което съм предприела достатъчно ли е? Да добавя ли и Цинабсин. Моля дайте ми съвет
Mrav4o

Re: Зачервено гърло, кашлица, хрема

Мнение от Mrav4o »

Рецептата на сироп за зачервено гърло и кашлица:
в 1л вода се варят 6бр. лукчета, 6 локума, 6 стръка индрише, може и няколко черупки орехи.
Вари се до пълното им разтваряне, преццежда се и се дава от 4 до 6 кафени лъжички.
Това е предписано към въпрос за 7 годишно дете, но и на по-малки може да се дават.

Преди време, свекърва ми го предложи, но го направих без индрише и орехи, давах го направо да пие малкия, но тогава бе на 4-5 месеца и се страхувах да не е мн сладко и спрях.
Сега пак давам, и понякога по повечко да пие. За сега ссамо един ден му давам, и нямам още впечатления
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Зачервено гърло, кашлица, хрема

Мнение от cchery »

Мравчо, ще я добавим тази рецепта към библиотеката за кашлица. Не се знае откъде ще изкочи заека и на кой ще бъде полезна. :923

В спама ти отговорих за опашката след АБ.
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Мърмори
Философска система
Мнения: 1304
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:51

Re: Зачервено гърло, кашлица, хрема

Мнение от Мърмори »

Mrav4o написа:Рецептата на сироп за зачервено гърло и кашлица:
в 1л вода се варят 6бр. лукчета, 6 локума, 6 стръка индрише, може и няколко черупки орехи.
Вари се до пълното им разтваряне, преццежда се и се дава от 4 до 6 кафени лъжички.
Това е предписано към въпрос за 7 годишно дете, но и на по-малки може да се дават.

Преди време, свекърва ми го предложи, но го направих без индрише и орехи, давах го направо да пие малкия, но тогава бе на 4-5 месеца и се страхувах да не е мн сладко и спрях.
Сега пак давам, и понякога по повечко да пие. За сега ссамо един ден му давам, и нямам още впечатления
Този сироп го знае и свекърва ми,но тя добавя и малко люспи от лук и малко бира. 1-2 пъти съм го правила,но много трудно карах децата да го пият и по тази причина не мога да кажа някакъв резултат. Може и да помага,щом е толкова разпространен. :1044
Аватар
Орхидея
Шампион по спам!
Мнения: 113
Регистриран на: 16 Сеп 2010, 08:13

Re: Зачервено гърло, кашлица, хрема

Мнение от Орхидея »

Добавам рецепта от любимия ни Д-р Михайлов за суха кашлица - 1 пакетче канела се разбърква с 5 с.л. мед и се хапва по малко през деня.

Дано ви помага :940 !
elkrato

Re: Зачервено гърло, кашлица, хрема

Мнение от elkrato »

Привет :329

Моля за съвет :940 Малката ми госпожица,която е на 2 г. и почти 2 м. ,има зачервено гърло и май :roll: са доста овеличени или си има трета :?: Та от близо два месеца ,периодично ми вдига Т, правя изварения компрес няколко нощи,положението е овладяно...но след седмица се повтаря :-| Иначе няма хрема и не кашля,но започна да спи с отворена уста и да хърка :mad: Давам и клееви капки за имунитет,сега по три пъти на ден,Ангин-Хил,Тонзилотрен,по 1 вит.С и 3 перли рибено масло.Явно немога да я доизлекувам тая сливица :523
:427 мнОоого моля за съвет!
:923
Аватар
mari_ko
Форумна палавница
Мнения: 1135
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:43

Re: Зачервено гърло, кашлица, хрема

Мнение от mari_ko »

Краси, за зачервеното гърло може да добавиш фитолака декандра 9. Освен това - чай с лайка, липа и шипки /ако няма алергии/ подсладен с мед /може и захар/-постоянно овлажняване на гърлото. Основно - изварен компрес, ако позволява - обтриване на зачервеното със сода. Може и пръскане на гърлото с отвара от лайка или сребърна вода с няколко капки тинктура от невен или клеева.
За третата сливица и въобще при запушено носле - цинабсин /по схемата в листовката/, лимфомиозот /по схемата, мисля, че 3х10 капки/, еуфорбиум спрей 3-4 пъти по 1-2 впръсквания и извън това - често овлажняване на нослето с физиологичен разтвор, солена вода или сребърна вода. Може да добавиш меркуриус 9 - 5 зр. сутрин, който може да се дава заедно с фитолака декандра /виж какво казва по въпроса Чери на първа страница/. Възможно е според мен гърлото да се зачервява от задната хрема /от секретите/.
Аз бих добавила енгистол /пак по схемата/ или инфлуцид.
Внимамай със сухотата в помещението, ако диша с отворена уста и въздуха в стаята е сух, това влошава състоянието и възобновява проблема.
Според мен не е необходимо да даваш и ангин хил и тонзилотрен. Избери си едното. С тонзилотрена внимавай, ако има проблеми с ушенцата. С лимфомиозота също може да изчакаш и да не го даваш, ако цинабсина и меркуриуса си свършат работата.
Бързо оздравяване :923
[url=http://line.romanticcollection.ru][img]http://line.romanticcollection.ru/ba/7_43b_47911350_Rviki_0.gif[/img][/url]
Публикувай отговор