Който се страхува от мечки, го е шубе!!!

Зачервено гърло, кашлица, хрема

Форум за всички въпроси, свързани с отглеждане и възпитание на нашите деца; хомеопатична помощ

Модератор: Мърмори

Re: Зачервено гърло, кашлица, хрема

Мнениеот Emma » Чет 15 Ное 2012, 16:34

cchery написа:
Emma написа:Чери ,разчитах на теб да се включиш(да знаеш само колко съм чела твои съвети)съответно и прилагала в/у себе си и детето ,БЛАГОДАРЯ ТИ!!!!!

Ема, наистина съм щастлива, когато успявам да помагам! Но и от друга страна с годините стигнах до извода, че това може и да навреди - не съм лекар и не разбирам от процесите в човешкия организъм. Затова се ограничавам да давам съвети, даже бих казала, че не го правя. Описвам собствения си опит. :)

Знаеш ли, моят син също има невусче, което се появи след раждането. На лявото рамо му е. Около 7-8 мм е в диаметър. Ходихме на дерматолог миналата година и го гледаха с един уред и казаха, че е с много нисък процент вероятност да се развие в нещо друго и не трябва да се маха. Доктор Михайлов ми беше подхвърлял нещо, че бенки, невуси могат да се свиват след като се третират с масло от туя, обаче аз не смея да направя каквото и да е.

Кажи сега, детето оправя ли се вече от бацила, заради който пие АБ?! :)

Днес викнах ЛЛ в нас да прегледа детето,защото и се появиха пъпки по цялото тяло ситни и червени(тя не е боледувала от шарка)и си помислих ,че е това,като кашлицата и сопола не са овладяни напълно,но за сега температура няма и не е вдигала (слава на Бога)Според ЛЛ не е шарка ами било претоплено детето и ме пита дали съм го изпотявала за да смъкна температурата?Ами как да не съм ,та аз винаги така правя в кофата с горещата вода ,намазвам с нещо загряващо и завивам в леглото ,какво да я правя като я гледам с 39.6t до сега не се обривала ама и тоя АБ не беше пила та се чудих от какво е?Кашлицата идвала от сопола и фаринкса ,които трудно минава при нея,гърдите чисти,коментирах с ЛЛ схемата ,която смятам да приложа тя е категорична за клея,че можело да алергизира и да забави процеса на оздравяване на фарингса :plezya se обясних и че с години пием клей без проблем ,но тя беше категорична,е добре съгласих се ,ще отложа клея :423 Та това е за сега сагата при нас !Благодаря,че попита Чери! :329
Emma
Една птичка пролет не прави

Мнениеот Emma » Чет 15 Ное 2012, 16:40

dexter написа:Ема, и моята дъщеря от година и половина е на хомеопатична схема, с минимум 3 препарата (сицеа, калкареа фосфорика и илсулфур йодатум), лимфомиозот за по 1-2 месеца когато се налага + осцилококцинум зимата + разни други препаратчета, пак при нужда :). Хубавото е, че след толкова време препаратите станаха с по-висока потенция и на по-рядък интервал от време. Схемата е от хомеопат, който аз реших да слушам (е, разбира се, доколкото мога и до колкото съвестта ми позволява :221 . Не знам каква е теоретичната постановка за прилагане на толкова много препарати, след като основен принцип на хомеопатията е да се лекува с един препарат. Но за година и половина дъщеря ми е пила веднъж АБ, по подозрение за скарлатина, така че може да се каже, че такова положение на нещата ме удовлетворява. Нашият хомеопат не е голям фен на добавките, клеевата тинктура, и др. подобни затова аз много-много не му споделям какво давам допълнително. А то е- витамин С (детето не яде плодове, освен банани), рибено масло и пчелен прашец когато се сетя. Клеева тинктура давам ако видя, че започва да се поразболява.

А когато пихте АБ,опашката направихте ли я заедно със схемата изписана Ви от хомеопата?
Emma

Мнениеот dexter » Пет 16 Ное 2012, 09:48

О, да, направихме и опашката след АБ, без да се консултирам с хомеопата :). Заедно с неговата схема. Всъщност схемата за имунната система я спирам когато има някакъв проблем - кашлица, сополи, гърло. Тогава давам препарати за конкретното нещо, като го овладеем, пак се връщам на схемата. Практикувам така по предписание на доктора :).
Ако не е тайна, кой ви е хомеопата във Варна?
А за обрива си мисля, че ако е алергия към АБ, може би ще се прояви и със зелени акита, или разстройство. Помня, че на моята дъщеря й излязоха пъпки от един Панцеф като беше на 1.5 години, та тогава лекарката ми обясни, че ако е алергия, се проявява и в стомаха. Не помня добре какво е било тогава, но сега като ме питата за алергии, винаги казвам - Панцеф :lol: :lol: .
Аватар
dexter
От писане глава не боли

Мнениеот Emma » Пет 16 Ное 2012, 10:21

Д-р Лазаров ни е хомеопата!Ох да се оплача на всичкото мазало с тоя АБ-обриви пъпки и всякакви др.простотии ,който детето изтърпя, днес и сопола пак тръгна и то жълто -зелен и лепкав и тя се събуди с гурели на очите :328 :128 и кашлица не е спряла, а днес АБ и свършва :1069 не знам вече какво да я правя и къде да я заведа.За капак на всичко и аз се разболявам от тея бацили :328
Emma

Мнениеот tita » Пет 16 Ное 2012, 10:37

Ема, за кашлицата чай от волски език (Asplenium scolopendrium) действа безотказно - 1 с.л. от билката се залива с 400 мл. вряла вода. След 1 час може да се пие по 1 винена чаша 3 пъти на ден. Не е неприятен, дъщеря ми го пие без да мрънка от малка. Може да го подсладиш с мед, но когато изстине. За изчистване на бацилите и спиране на секретите от носа - инхалации с лайка. За кашлицата може да направиш и един бърз 5 минутен компрес със синап. :954
Изображение

It's not important if the way's long and hard. It's important what lies at the end.
To reach your goal, never mind the road, but the means to move to the finish.
Аватар
tita
От писане глава не боли

Мнениеот cchery » Пет 16 Ное 2012, 14:20

Ема, ето какво аз бих направила за:

1. ГУРЕЛИ В ОЧИТЕ - сребърна вода през 3-4 часа. Може да се прилага 10-15 дена ежедневно.
  2. ЗЕЛЕНИ СОПОЛИ - Хепар Сулфур 9 СН+Меркуриус Солубилис 9 СН - по 10 зрънца от двата препарата се разтварят във водата, която детето изпива за деня - аз ги разтварям в пластмасова бутилка от минерална вода. Добре е водата да не е от чешмата.
  3. КАШЛИЦА - от около 2-3 години съм открила сиропа и помага и на двете ми деца. Действието му се проявява винаги след 3-я ден, т.е. няма внезапни чудеса.
  4. ИМУНИТЕТ - клеева, витамин С, сок от моркови и цитруси.

Виж и прочети съветите на Тита - наистина си заслужават.
Изображение
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка

Мнениеот Emma » Пет 16 Ное 2012, 16:51

Благодарна съм Ви за съветите момичета и благодаря от сърце :940
tita-да си призная нещо с тея компреси със синап не мога да да ги направя люти ,че да я загреят все не се зачервява мястото ,където ги слагам-дали синапа не достатъчно лют не знам?
Билката волски език не съм я давала ,но и нея ще я пробвам!
Чери,сребърната вода за очите съм я метнала от сутринта както и меркуриуса 2*5 ,когато хремата започна да се сгъстява и остана повече задна,пръскам и клей и сребърна вода направените капки за нос и морска сол на спрей,вечер преди лягане и слагах еуфорбиум,давам и вит.С 3*1 ,чай с орехи и индрише,чай за алергии на доктора,цитрусите не са спирани, утре смятам да включа и септилина и програмата добива тоя вид:
1.опашка
2.вит.С- 3*1
3.септилин-3*1
4.чай с орехи,чай за алергии,сиропа с ряпа ,фрешове
5.за сопола според зависи
6.и нашата схема от хомеопата,която не е спирана и тя
та това е,което измислих :1139
Emma

Мнениеот tita » Пет 16 Ное 2012, 17:02

Еми, за синапените лапи - взимам от аптеката пакетче синапено зърно и меля (в кафемелачка, която ползвам само за подправки) 1 -2 пълни чаени лъжички, тогава когато ще правя лапа. Смесваш със същото количество брашно и добавяш малко топла водичка. Кашичката не трябва да е много рядка, за да не потече през тензухчето ( ако ползваш по-дебела памучна кърпа, пак няма да има ефект). Мажеш гърдичките със свинска мас и налагаш. Питай детето какво усеща. На мястото постепенно се усеща затопляне и след време пощипване дори ( по себе си знам), а кожата отдолу леееко порозовява, не очаквай зачервяване. Дори, ако има зачервяване лапата е престояла повечко, от колкото е нужно. :954
Изображение

It's not important if the way's long and hard. It's important what lies at the end.
To reach your goal, never mind the road, but the means to move to the finish.
Аватар
tita
От писане глава не боли

Мнениеот Emma » Пет 16 Ное 2012, 17:30

tita написа:Еми, за синапените лапи - взимам от аптеката пакетче синапено зърно и меля (в кафемелачка, която ползвам само за подправки) 1 -2 пълни чаени лъжички, тогава когато ще правя лапа. Смесваш със същото количество брашно и добавяш малко топла водичка. Кашичката не трябва да е много рядка, за да не потече през тензухчето ( ако ползваш по-дебела памучна кърпа, пак няма да има ефект). Мажеш гърдичките със свинска мас и налагаш. Питай детето какво усеща. На мястото постепенно се усеща затопляне и след време пощипване дори ( по себе си знам), а кожата отдолу леееко порозовява, не очаквай зачервяване. Дори, ако има зачервяване лапата е престояла повечко, от колкото е нужно. :954

А аз съм я правила на тесто :128 и направо на тялото пак в същото съотношение брашно/синап
оооооооооооооооофффффффффффффффффффффф
Emma

Мнениеот dexter » Пон 18 Фев 2013, 12:53

Момичета, ето това нещо открих за отпушване на носа и справяне със сополите на Яна.

http://www.yogadiwali.com/?post_id=85

Учудващо детето даде да направим процедурата, почти не се оплаква, че е гадно, че боли или нещо от сорта. Смея да кажа, че за три дни носът й се изчисти, диша нормално, особено през нощта. И аз пробвах, че нещо ме мъчеше хрема - е, не е най-приятното нещо на света, но не е и толкова зле :lol: В статията виждам, че има и невидими ползи от цялата работа :).
Аватар
dexter
От писане глава не боли

Мнениеот Petunija » Сря 27 Мар 2013, 22:19

Момичета, имам нужда от помощ.

Малкият беше с хрема и подкашляне миналата седмица, но в неделя нещата се влошиха драстично. Ужасна хрема и страшно бухане, направо дране. Толкова кашлици и кашлици преминаващи в лаещи пристъпи сме преживяли, но толкова дълго задържана в едно положение не познавам. Дере си се и това е, а му предстои пътуване на село за ваканцията и трябва да я спра и да го стабилизирам. Списъкът на това, което давам е дълъг:
- Тонзилотрен, Еуфорбиум, Инфлуцид, Ехинацея, Вит. С, Рибено масло, Физиол. р-р с прополис, първо Мукоплант, сега и Синекод, Коризалия, Зиртек, Випроцил...сигурно пропускам нещо.
Сиропите ги смених, защото реших, че съм го алергизирала с толкова много растения, а и бухането/дрането трябваше да се овладее и затова взех потискащия Синекод. Три дни кашлицата е ужасна, хремата е овладяна. Днес реших да спра всичко и да оставя защитните сили на организма да действат. Слагах му физ. р-р и Синекод.
Просто не знам вече какво да правя, за да спре да се дере и да започне да става мокра и да откашля. Толкова дълго не е продължавала кашлица в застой на една фаза.
Споделете!
Petunija
Постописец на месеца

Мнениеот cchery » Чет 28 Мар 2013, 23:37

Петуния, прочети листовките на -а и -а и виж дали нещо няма да пасне за типа кашлица, която има сина ти. И двата сиропа са ми фаворити, макар да съм щастлива, че вторият не съм го давала от поне 4 години на нито едно от децата, сигурно и повече за сина ми. Но пък залагам винаги на Хустагил - помагал ми е както за дразнещата, суха кашлица на дъщеря ми, така и за "мокра" и откъртваща на сина ми. Трябва да се има предвид, че действието му се проявява отчетливо в края на втория ден, а най-силно на третия, т.е. не действа като с магическа пръчица.

За носа, т.к. кашлиците на дъщеря ми са провокирани в голяма степен от секретите от носа - мажа само с чаено масло - повече от година само това правя и ми помага безпроблемно! Това масло го купувам от майката на моя колега, която работи като дилър в тази фирма. Не знам дали по аптеките някъде се намира и друго. Всъщност ето сега пуснах търсачката и го намерих и на друго място - виж тук!

Дано да намериш решение - пиши как вървят работите!
Изображение
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка

Мнениеот Petunija » Пет 29 Мар 2013, 21:00

Много благодаря! Ще се възползвам от съвета ти! Нощес му правих инхалации, че беше страшно. Вече 6ти ден е с деряща се кашлица. Ще пробвам и завбъдеще ще зная!

Добре, че ви има! Като стане нещо на разболяване и отварям този форум. Като настолна книга ми е и знам, че мога да разчитам на вас и да ви вярвам!
Petunija
Постописец на месеца

Мнениеот kadravelka » Сря 27 Ное 2013, 16:32

Здравейте момичета,
бихте ли ме посъветвали с какво мога за заместя Бронхалис хиил, тъй като в аптеките и складовете в Пловдив го няма.
Малката ми дъщеря Габи на 1г.и 2м. е с хрема и кашлица, чак и прегракна милата. С Тартефедрил или Coccus cacti 9ch e по-добре да заместя. До сега когато се разкашля от воднистите сополи, включвах Бронхалиса и бързо отшумяваше- за ден два. Давам й чая с орехите за кашлицата, за носа физиологичен р-р, сребърна вода с клеева, еуфорбиум вечер. Енгистол, ехенацея, калкарея ако е от зъбките. Ще пробвам и със сок от моркови с мед, аз по принцип всеки ден им правя на двете с каката сок от морков и ябълка.
Моля, споделете опит скъпи мецанки :329
kadravelka

Мнениеот cchery » Чет 28 Ное 2013, 15:34

kadravelka написа:Здравейте момичета,
бихте ли ме посъветвали с какво мога за заместя Бронхалис хиил, тъй като в аптеките и складовете в Пловдив го няма.
Малката ми дъщеря Габи на 1г.и 2м. е с хрема и кашлица, чак и прегракна милата. С Тартефедрил или Coccus cacti 9ch e по-добре да заместя. До сега когато се разкашля от воднистите сополи, включвах Бронхалиса и бързо отшумяваше- за ден два. Давам й чая с орехите за кашлицата, за носа физиологичен р-р, сребърна вода с клеева, еуфорбиум вечер. Енгистол, ехенацея, калкарея ако е от зъбките. Ще пробвам и със сок от моркови с мед, аз по принцип всеки ден им правя на двете с каката сок от морков и ябълка.
Моля, споделете опит скъпи мецанки :329

Здравей, Къдравелка, първо бързам да ти пиша, че Еуфорбиумът има свойството да разводнява секрета в носа!!! Т.е. ако искаш да подсушиш нослето, изборът ти трябва да е друг - примерно сребърна вода с клеева тинктура или пък мазане с чаено масло. Иначе Еуфорбиумът е перфектен при сух запушен или алергичен нос.

Тартефедрил се ползва при спастични кашлици, придружени със задух. Кокусът отново при пристъпна кашлица. Знам от моята хомеопатка, че когата не можеш да определиш добре какъв е вида на кашлицата, е добре да се почне със Стодал - първите 2 дена по 5 приема, н т.к. дъщеря ти е много малка, прочети листовката за да определиш приемите, ако вземеш Стодал. Друг добър сироп е Хустагил. Имай предвид, че и двата действат сравнително бавно, т.е. ефект има към 3-ия ден.

За да подсушиш хремата, ако е жълто-зеленикава, можеш да ползваш комбинацията:

Хепар Сулфур 9СН
Меркуриус Солубилис 9СН

от двата препарата се разтварят по 10 зрънца във водичката за деня и се пие само от нея, докато детето я изпие цялата. При този начин на прием не се спазват половинчасовите интервали на нулев прием на храна и течности преди и след ядене! :!: :!: Монопрепаратите се приемат до тяхното свършване - 8 дена!

И един съвет, ако приемеш - не претоварвай имунната система - до 2 препарата са напълно достатъчни!
Изображение
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка

ПредишнаСледваща

Назад към Здравето на нашите деца