Който се страхува от мечки, го е шубе!!!

ПРОФИЛАКТИКА НА ОТИТ

Форум за всички въпроси, свързани с отглеждане и възпитание на нашите деца; хомеопатична помощ

Модератор: Мърмори

ПРОФИЛАКТИКА НА ОТИТ

Мнениеот ЕМИ » Нед 29 Авг 2010, 14:00

Е нищо, а каква профилактика даваш за отит много ми е интересно, защото освен Алекс и Криси ми направи отит миналият месец, който беше или от зъбчето или от вирусна инфекция, оправихме без АБ :326 :326 :326 само си позволихме капките отипак
ЕМИ
В началото бе словото

Re: ПРОФИЛАКТИКА НА ОТИТ

Мнениеот ЕМИ » Пет 01 Окт 2010, 11:01

Здравейте отново в доста тъжната тема за мен, темата за отитите!
Историята е следната, със започване на яслата през 08година дъщеричката ми Александра, направи около 6 отита всеки месец от октомври до април! Това беше най гадния период в живота ми, не спирах да търся помощ от всякъде което беше и една от основните ми грешки, всеки път водех детето при различни ужким "специалисти" и най вероятно тези "специалисти" с прекрасното им антибиотично лечение доведоха детето ми до един куп алергии! Трябваше да прочета книгата на нашият прекрасен д-р Михайлов ,че да разбера от къде ни дойде всичко до главата!
Та така през април след последният ни отит, заведох детето си при д-р Михайлов и той ми направи схемата соято и до ден днешен при леко съмнение използвам!
Естествено на първо място беше опашкта след антибиотик!
ТУЯ-15 СН четвъртък 10 зрънца,монилия албиканс 15 СН-пон.сряда и петък по 5 зрънца, ентеросан един месец 3х1 на ден може и лактофлор!
Едновременно и с това
при болки в ушите накапване на сок от растинието алое
клеева тинкура 2-3пъти по 5-10 капки,
еуфорбиум спрей 1-2 впръсквания вечер,
хомеоплазмин 7дни намазване в нослето -5 дни пауза,
чай номер 4,
септилин 3х1 таблетка или сиропче,
сребърна вода за промиване на очичките, заради ходенето на градина
калиум муриатикум9СН,по 5 зрънца дневно-за него зная че подсушала секретите в евхстатиевата тръба,където всъщност е и нашият проблем,
ринитал,който също използвам често за алергични ринити,2-3пъти на ден по едно хапче, и
авиаире 15 СН по 10 зрънца на 1-во и 15-то число, което обаче не зная точно за какво се дава!
С тази схема смея да твърдя че успях да излекувам този порочен крък и никога няма да спра да бъда благодарна на доктора!
Явно при нас остана само алергията за отстраняване!
Продължението е, след тази тежка година на отит и след срещата ни с доктора от април до октомври дъщеря ми не е пила антибиотици и не е имала проблеми, октомври 09 година започнаха бронхити през месец, вследствие на алергиите най вероятно, та така направихме 5-6 бронхита до тази пролет
КАТО НАЙ ОТГОВОРНО ТВЪРДЯ ЧЕ НЕ Е ИЗПИЛА НИТО ЕДИН АНТИБИОТИК, ВСИЧКИТЕ СЪМ ГИ ЛЕКУВАЛА ПО ПРЕПОРЪКА НА ДОКТОРА БЕЗ АНТИБИОТИЦИ!нО за това ще отворим друга тема :221
И това лято вече направихме тестове и разбрахме че Алекс има алергии! И тях ще се помъча да лекувам със съветите на доктора, някои неща ми се струват трудни за изпълнение но ще опитам на всяка цена!
Може би не е тук мястото но вчера докато търсех инфо за авиаирето попаднах на една много страшна статия за хомеопатията , която малко ме стресна, пишеше че може да доведе до усложнения ако се използва като самолечение, а аз честичко прибягвам до това!Как мислите момичета
ЕМИ
В началото бе словото

Мнениеот Мърмори » Съб 02 Окт 2010, 10:38

Емка,ние също имаме проблем с чести отити. При нас обаче те започнаха след варицелата-възпали се третата сливица,възпали се слуховия нерв и се запуши евстахиевата тръба.В резултат детето потчи спря да чува. Калиум муриатикум свърши чудесна работа-отпуши тръбата,с лимфомиозот и масло от туя пооправихме третата сливица и детето сега е добре. Но все още при дори най-лекия вирус или простуда сливицата се надува и започват проблемите.Така,че за нея може би ще пусна отделна тема.
За алергиите,какво да кажа-знам че септилина освен че подсилва имунитета ,действа добре и на алергични състояния.Опитай,аз не оставам без него.
КАто ми остане малко време ще се опитам да попрочета повече за вашия проблем и ще ти пиша,а междувременно ако някоя мама знае нещо-да помага.Дано да успея да" хвана" и Доктора да каже някоя дума.
Не се тревожи за хомеопатичното лечение. Всичко е под контрол.Ако имаш съмнения за нещо-ще питаме д-р Михайлов!
Аватар
Мърмори
Зъл модератор

Мнениеот ЕМИ » Съб 02 Окт 2010, 14:20

Зори много ти благодаря това с ушите е ужасно, много жалко че се стига до там, аз калиума го започнах още онзи ден след като направихме аудиограмата и другото изследване-според теб колко време да продължа да го давам?, септилин имам,що ли н е съм се сетила да започна даго давам ще го почна веднага!
За съжаление сутринта пак се събудихме със запушено носле! при нас това е практика три седмици на детска и се почва!Защо ли така се получава много ми е чудно! А давам и поумон хистамин за алергиите и блата както доктора съветва! Не знам явно не е достатъчно, дано не стига пак до ушите, но да ви призная честно доста съм се наплашила при нас пък е проблем всяко миене на косата, мием я един път в седмицата и то с голям зор, все плаче милото че имало вода в ушите и че и е гадно как шушка водата! Това са точните думи -водата шушка,неприятно и е усещането, но важното е че съм обърнала внимание! Оф отплеснах се! :922
ЕМИ
В началото бе словото

Мнениеот Мърмори » Съб 02 Окт 2010, 14:29

За съжаление сутринта пак се събудихме със запушено носле! при нас това е практика три седмици на детска и се почва!Защо ли така се получава много ми е чудно!
Ами нормално е,там има и болни деца.Освен това сега е доста вирусен период.Измивай очичките със сребърна вода,давай си клеевата,септилина,осцилококцинума и много плодове и зеленчуци.
Моя разбойник не го притеснява толкова водата в банята,колкото поле подсушаването на ушите-по половин час се намества да му е удобно и все ме предупреждава :-" Не много леко,а малко леко" това може би трябва да означава,че иска да го подсуша внимателно,но винаги го казва по този начин. :lol: За запушеното носле слагайте еуфорбиум и пазете гърлото-отитите много често тръгват от там.
Успех,ще си споделяме тука сестринските неволи!
Аватар
Мърмори
Зъл модератор

Мнениеот bobichan » Пет 08 Окт 2010, 13:16

ЕМИ написа:Може би не е тук мястото но вчера докато търсех инфо за авиаирето попаднах на една много страшна статия за хомеопатията , която малко ме стресна, пишеше че може да доведе до усложнения ако се използва като самолечение, а аз честичко прибягвам до това!Как мислите момичета

Това мнение е широко разпространено сред "лекарите" и хората, които нямат представа що е всъщност хомеопатията. На мен много често ми се налага да обяснявам какво е хомеопатията и, че всъщност не е "мода" (много мои близки така си мислят), но много от тези хора просто не искат да те чуят, така че каквото и да им кажеш пак няма да успееш да ги информираш.
Докторката при която водя малкия ми е казала винаги когато почне да каша, зачерви му се гърлото или има хрема да му давам Ферум фосфорикум 9 и Беладона 9 по 5 зрънца веднъж дневно като профилактика за отит. Но нашия случай е доста по-лек от нещата, които описвате, а и не знам Доктора как ще коментира тази препоръка.
Аватар
bobichan
Влюбена в карфиола

Мнениеот valrus » Пет 08 Окт 2010, 14:25

Точно така Боби,хомеопатията не е мода ,а наука по-стара и от 200год.Няма нищо вредно в нея,убедена съм.Миналата зима сама си лекувах детенце с хомеопатия,защото нямах хомеопатик налице, е повярвай ми-спестих му АБ-то.Спокойно Емка,няма нищо страшно :524 :828
Никога не забравяй, че можеш да постигнеш много от нещата, за които си мечтал.
Не спирай да мечтаеш, нищо не е толкова трудно, колкото изглежда.

[img]http://
Аватар
valrus
В началото бе словото

Мнениеот ЕМИ » Чет 14 Окт 2010, 12:03

От снощи се появи една кашлица много особенна, иначе за този Ферум фосфорикум 9 доста чух и го купих, Боби кажи нещо повече за него какво му е действието на ден по 5 зрънца каза нали?
Между другото и малкия при никненето на зъбките нон стоп рови в ушетата личната каза че е възможно да се възпаляват как мислите дали и на него да дам Ферум фосфорикум 9 като профилактична мярка!
От вчера давам на двамата имунокинд, много съм доволна от него
ЕМИ
В началото бе словото

Мнениеот bobichan » Пет 15 Окт 2010, 14:51

В наръчника на Ален Орвийор пише, че ферум се дава при "отит, бронхит, белодробни възпаления вирусни пневмонии, треска с пристъпно зачервяване". Отделно при остър отит пише, че се процедира по следния начин:
Belladonna 9 CH
Capsicum 9 CH
Ferrum Phosphoricum 9 CH
по 5 гранули на час, последователно от трите. Потърсете лекар, ако няма отчетливо подобрение в следващите няколко часа.
Не съм я пробвала тази препоръка и дано не ми се налага, но я писах, за всеки случай. "Страх лозе пази" казват старите хора :222
Хайде оправяйте се.
Аватар
bobichan
Влюбена в карфиола

Мнениеот ЕМИ » Пон 18 Окт 2010, 21:48

Благодаря Боби
ЕМИ
В началото бе словото

Мнениеот cchery » Вто 19 Окт 2010, 09:59

ЕМИ написа:Благодаря Боби

Емката, а вие как сте?
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка

Мнениеот ЕМИ » Вто 19 Окт 2010, 10:39

Бива, за сега се справяме и док се включи към моя проблем, дава ми насоки, от вчера на обяд не ни е боляло уше! Но пък през ноща вдигна температура около два часа, дадох и два пъти беладона и така! Сега си играят с Криси, чак утре ще мога да я заведа на лекар!
ЕМИ
В началото бе словото

Мнениеот metsababa » Вто 19 Окт 2010, 16:51

ЕМИ написа:Бива, за сега се справяме и док се включи към моя проблем, дава ми насоки, от вчера на обяд не ни е боляло уше! Но пък през ноща вдигна температура около два часа, дадох и два пъти беладона и така! Сега си играят с Криси, чак утре ще мога да я заведа на лекар!

Видях в една стара тема от Часът, че док е препоръчвал за профилактика на отити Aviaire 9 (15) CH- пон- сряда- петък пo 5 зрънца.
Изображение
Аватар
metsababa
Site Admin

Мнениеот ЕМИ » Вто 19 Окт 2010, 19:46

Благодаря :D
ЕМИ
В началото бе словото

Мнениеот ЕМИ » Чет 28 Окт 2010, 11:48

Нямах много време и за това не писах за отита през миналата седмица! Така в неделя ни заболя уше, дадох беладона, веднага загрях ухото със хавлиена кърпа и сушоар докато наравя изварата, имах ферум фосфорикум който бях започнала да давам от миналата седмица, облекчи за малко обаче след десетина минути започна още повече да боли веднага дадох аналгин половин ампула! Винаги правя така когато усетя че детето адски започва да го боли! Сложих компресът с извара взех до себе си детето и така спахме цяла нощ спокойни!
Видях Чери че е на линия и веднага я потърсих за съвет, тя ми препоръча да взема веднага енгистол през 15 минути по 1 таблетказа да подсиля организма!БЛАГОДАРЯ ОЩЕ ВЕДНЪЖ ЧЕРИ, в такива моменти забравям много неща!
Бобичан също се включи в проблема ми благодаря ти и на теб посъветва ме със нейният коктейл :1062
И така на следващия ден отново започнах енгистол, беладонна, феруум фосфорикум,компресът не сме го сваляли и през деня и през ноща до следващата неделя, калиум муриатикум за евхстатиевата тръба, клеева тинктура сребърна вода-в носът в ухото и през устата! Също така и накапвах алое и отипакс! Понеделник на обяд отново я заболя но този път се справих без аналгин дадох и малко нурофен и я отпусна!
Отново я оставих да спи при нас през ноща наистина детето не изглеждаше добре, през втората нощ започна да вдига температура, реших да пробвам с беладонна, дадох и само два приема по три зрънца, и смъкна за около един час! Беше потна и бълнуваше! В сряда вече започна да излиза през носът започна да изкарва едни зеленобели секрети които ме поуплашиха, веднага направих капките с клеевата и сребърна вода! Е това си беше само за сряда,тогава я заведох при личната /някой може да ме обвини но просто нямаше как да я заведа и май че по-добре че не я заведох/, каза че е съвсем леко зачервено ушето и до неделя най вероятно ще се е оправила да си продължавам с моето лечение!
В четвъртък леко подкашляне, направих малко инхалации сиропът с бирата и в неделя вече не си личеше че детето е било болно!
От този понеделник тръгна на детска! И едва вчера успях да я заведа при нашата специалист УНГ която я следи от около две години еи е адски добър специалист, е оказа се че ушите още са леко зачервени/това направо ме срина да си призная/не го очаквах! Ами добави ми аериус, просто без него няма да стане явно миналата година го започнахме от септември и не ми направи нито един отит! Сега го включвам от днес и се чудя да слагам ли компрес? Как ли да продължа, да оставя нещата така ли! След десет дни трябва пак да я заведа да я види, ако нещо не се наложи спешно по рано!
И Крисчо е със зачервено уше, при него пък е май от един гаден зъб където го мъчи от един месец има даже и хематом, д-р Михайлов ме посъветва веднага д а започна с калкареа фосфорика 9 сн 2пъти по три зрънца! Като че ли се поуспокои!
Оф това от мен
ЕМИ
В началото бе словото

Следваща

Назад към Здравето на нашите деца