ПРОФИЛАКТИКА НА ОТИТ

Форум за всички въпроси, свързани с отглеждане и възпитание на нашите деца; хомеопатична помощ
DeerE
От писане глава не боли
Мнения: 880
Регистриран на: 20 Авг 2010, 21:17

Re: ПРОФИЛАКТИКА НА ОТИТ

Мнение от DeerE »

ПАК НИ ЗАБОЛЯ УХО, НЕ ЗНАЯ ДАЛИ Е ОСТЪР СРЕДЕН ОТИТ ДАЛИ ИМА ТЕЧНОСТ ИЛИ ВЪОБЩЕ НЯМА И КАК ДА РАЗБЕРА, НЕ МИ СЕ ЩЕ ДА ХОДЯ ПО иСУЛ ИЛИ РАЗНИ НОВИ ДОКТОРИ, НАДЯВАМ СЕ ДА НЕ СЕ НАЛАГА, ПЪК В ПОНЕДЕЛНИК ЩЕ МУ МИСЛИМ, НО направих следното, разредих 50/50 реванол и спирт, д-р Улевинов каза това при случай на болка/само това не съм правила до сега/+това накапах и праз лук, и започвам със схемата която Бобичан е посочила, купих Капсикум, имам Феруум фосфорикум и беладона! Ще продължа да ви информирам по темата
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: ПРОФИЛАКТИКА НА ОТИТ

Мнение от cchery »

ЕМИ написа:ПАК НИ ЗАБОЛЯ УХО, НЕ ЗНАЯ ДАЛИ Е ОСТЪР СРЕДЕН ОТИТ ДАЛИ ИМА ТЕЧНОСТ ИЛИ ВЪОБЩЕ НЯМА И КАК ДА РАЗБЕРА, НЕ МИ СЕ ЩЕ ДА ХОДЯ ПО иСУЛ ИЛИ РАЗНИ НОВИ ДОКТОРИ, НАДЯВАМ СЕ ДА НЕ СЕ НАЛАГА, ПЪК В ПОНЕДЕЛНИК ЩЕ МУ МИСЛИМ, НО направих следното, разредих 50/50 реванол и спирт, д-р Улевинов каза това при случай на болка/само това не съм правила до сега/+това накапах и праз лук, и започвам със схемата която Бобичан е посочила, купих Капсикум, имам Феруум фосфорикум и беладона! Ще продължа да ви информирам по темата
Емка, нямаш ли дебела Мара?!?! Схемата ти е много добра, единственото, което мога да добавя е Енгистолче - първите 2 часа през 15 минутки по 1 таблетка, после според листовката. И още нещо, което на мен ми помага - карай Алекс да си запушва носа и в същото време да си надува бузите - това отпушва Евстахиевата тръба и осигурява добра "вентилация" на ушния канал - сигурно средство срещу задържането на всякакви гадинки!!! Действай, ще се справиш! Сигурна съм! С теб съм! :923 :923
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
DeerE
От писане глава не боли
Мнения: 880
Регистриран на: 20 Авг 2010, 21:17

Re: ПРОФИЛАКТИКА НА ОТИТ

Мнение от DeerE »

ООО давам ехинацея този път, имам и енгистол, но миналия път не помогна и за това сега се доверявам на ехинацеята, но това с надуването нещо ме притеснява, докторите всички до един са ми казвали да внимавам дори когато си духа носът :523
DeerE
От писане глава не боли
Мнения: 880
Регистриран на: 20 Авг 2010, 21:17

Re: ПРОФИЛАКТИКА НА ОТИТ

Мнение от DeerE »

Пак ревем от уше, звъннах на доктор Улевинов, според него пак сме направили същото застояване на секрет в тръбата, каза в понеделник да отидем да я види, лелее треперя направо :328 :328 :328 Росен пак е на работа не искам аз да я водя страх ме е да не каже че вече трябва парацентеза :328 :328 :328 ! Сега нагряваме ушето със сушоар и кърпа :328
Аватар
Сиренце
Със словото напред
Мнения: 1652
Регистриран на: 13 Окт 2010, 13:58
Местоположение: Черни Вит

Re: ПРОФИЛАКТИКА НА ОТИТ

Мнение от Сиренце »

Еми, знам какво му е на детенцето като го боли ушето. Години наред ме лекуваха как ли не, само топло спасяваше положението донякъде. С годините болките в ушите се разредиха и сега ги има само при силна настинка и хрема.
Дано открият начин да се справят с проблема без парацентезата. :923 :923 :923
DeerE
От писане глава не боли
Мнения: 880
Регистриран на: 20 Авг 2010, 21:17

Re: ПРОФИЛАКТИКА НА ОТИТ

Мнение от DeerE »

Да и аз правя при силна болка загряване със сушоар много и помага, интересното е че и стомахът я боли :1044 вдигна и температура
DeerE
От писане глава не боли
Мнения: 880
Регистриран на: 20 Авг 2010, 21:17

Re: ПРОФИЛАКТИКА НА ОТИТ

Мнение от DeerE »

Момичета, моля за съвет, Алекс много силно я боли глава, какво може да значи това, всеки път когато е така с болни уши главата я боли много?
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: ПРОФИЛАКТИКА НА ОТИТ

Мнение от cchery »

ЕМИ написа:Момичета, моля за съвет, Алекс много силно я боли глава, какво може да значи това, всеки път когато е така с болни уши главата я боли много?
Емка, знам какво си мислиш, но не споделям идеята за менингит!!!!!! Знам и от опит, и от разкази как боли глава от болно ухо! На мен лекарите са ми обяснявали, че главоболието, предизвикано от болно ухо е "фалшиво". Т.е. болката иридира от ухото към главата, един вид симулира се главоболие, но проблемът е възпалението в ухото. Давай нурофен на 8 часа. Освен болкоуспокояващо, той действа и противовъзпалително. Пожелавам ти от сърце спокойна нощ и хубави новини утре сутринта. :922 :922
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
DeerE
От писане глава не боли
Мнения: 880
Регистриран на: 20 Авг 2010, 21:17

Re: ПРОФИЛАКТИКА НА ОТИТ

Мнение от DeerE »

Продължавам и днес със схемата на Боби, капсикум феруум и беладона, сутринта сложих в ушите за 1 час тампонче напоено със спирт и реванол! Нещата за сега са спокойни
DeerE
От писане глава не боли
Мнения: 880
Регистриран на: 20 Авг 2010, 21:17

Re: ПРОФИЛАКТИКА НА ОТИТ

Мнение от DeerE »

Интересно ми е сега се сещам от януари когато беше предния отит,давам всяка седмица авиайре по 10 зрънца и този понеделник дадох! А Нели ме беше посъветвала да накапя клеева тинктура в ушите , но не го направих
Аватар
Ванчето
От писане глава не боли
Мнения: 941
Регистриран на: 06 Яну 2014, 17:26

Re: ПРОФИЛАКТИКА НА ОТИТ

Мнение от Ванчето »

Здравейте!
Момичета, някоя от вас знае ли дали изцеденият сок от алое може да се съхрани (да речем в хладилника) за следващия ден? Или е най-добре да си е прясно изцеден всеки път? И още едно въпросче: след капването в ухото колко време е добре (препоръчително) да се остане в същата поза, за да не изтекът капките...?
Никога не е късно за ново начало!
Публикувай отговор