Увеличена трета сливица-хомеопатия от д-р Юрукова

Форум за всички въпроси, свързани с отглеждане и възпитание на нашите деца; хомеопатична помощ
Аватар
Мърмори
Философска система
Мнения: 1304
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:51

Увеличена трета сливица-хомеопатия от д-р Юрукова

Мнение от Мърмори »

Аденоидните вегетации ("третата"сливица) са две малки топчета лимфна тъкан, разположени високо по задната част на гърлото. Те са изключително уязвими на инфекции и възпаления.

При възрастните сливиците и аденоидните вегетации се развиват обратно. Все пак те могат отново да увеличат размера си вследствие на инфекции.

Симптоми на инфектирана "трета" сливица:
• Дишане през устата
• Хъркане по време на сън
• "Носово" говорене
• Невъзможност да се изговорят определи съгласни, включително "м" и "н"
• Сухота и възпаление на гърлото поради дишането през устата
• Жълта или зелена хрема

Тъй като аденоидните вегетации са разположени близо до отворите на Евстахиевите тръби, възпалението и увеличението на аденоидите може да блокира тръбите и да доведе до възпаление на средното ухо.

Хомеопатично лечение на увеличена "трета" сливица:

Хомеопатичното лечение често намалява по размер аденоидните вегетации, ако бъде започнато навреме, и така предотвратява тяхното премахване по хирургичен път.

Това е важно, защото се счита, че "третата" сливица играе известна роля в имунната система.


Най-честите хомеопатични лекарства за лечение на "трета" сливица:
Има около 30 хомеопатични лекарства за лечение на увеличена "трета" сливица. Някои от най-често предписваните са:

• Аграфис увеличени сливици и аденоидни вегетации. Запушен нос. Засягане на слуха поради запушване на Евстахиевите тръби и тенденция към рецидивиращи отити от увеличените аденоидни вегетации.

• Барита карбоника – увеличени сливици и аденоидни вегетации, рецидивиращи УНГ заболявания, срамежливо и мудно дете, понякога със забавено физическо или умствено развитие, по-бавно развитие на речта.

• Калкарея карбоника – пълничко дете с голяма глава и коремче, лесна умора. Тенденция към рецидивиращи ангини и отити. Увеличени и меки шийни лимфни възли. Хроничен запек, екзема. Бавно, мудно и притеснително дете.

• Калкарея фосфорика - високо и слабичко дете, с бавно и много болезнено никнене на зъбите, развитие на ранни кариеси или потъмняване на зъбния емайл. Мрънкащо, хленчещо дете, което често проявява капризи и недоволство.

• Калкарея флуорика – увеличените аденоидни вегетации са придружени от увеличени твърди лимфни възли по шията, вродена сколиоза (гръбначно изкривяване), "хлабави" стави, бавно никнене на зъби, късно прохождане.

• Туберкулин – увеличени лимфни възли, сливици и аденоидни вегетации. Дете, което е болно от различни УНГ инфекции всяка седмица или през седмица.

Продължителността на хомеопатичното лечение за увеличени аденоидни вегетации зависи от размера им и трябва да продължи няколко месеца.

Облекчението на симптомите (запушен нос, хъркане, стичане на секрет по гърлото) се наблюдава обикновено след месец-два от началото на лечението.



източник
Аватар
Мърмори
Философска система
Мнения: 1304
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:51

Re: Увеличена трета сливица-помощ от д-р Михайлов

Мнение от Мърмори »

1.масло от туя-продава се във Вербена,но може да се приготви и у дома:
1 супена лъжица нарязани клонки [img]http://t0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9 ... A4T5dBnbQg[/img] в 100-150 мл зехтин се варят на водна баня 30 мин. Прецежда се и се накапва вечер преди сън по 1-2 к.във всяка ноздра.
jasmin

Re: Увеличена трета сливица-хомеопатия от д-р Юрукова

Мнение от jasmin »

Имам въпрос: Предполагам, че синът ми е тип Калкареа фосфорика, има в момента гадни зелени сополи, хрипти и кашля като магаре. Ако реша да му давам как трябва да дозирам? На често и по малко - 3 зрънца или по-нарядко и по 5?
Питам, защото големият имаше трета сливица и я унищожихме именно с хомеопатия, но беше някаква сложна схема по часове и дни и продължихме около половин година, а може и повече да е било. Не помня за съжаление и не пазя рецептите, то беше и преди 12 години все пак :423

Ще съм много благодарна, ако някой има идея как да процедирам.
Аватар
Мърмори
Философска система
Мнения: 1304
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:51

Re: Увеличена трета сливица-хомеопатия от д-р Юрукова

Мнение от Мърмори »

Сигурна ли си, че проблемите в момента са от третата сливица, може да е просто вирус- в момента около нас има доста болни.
Незнам какво да ти кажа, все пак не съм лекар- опитай с 2х5, аз така давах калкарея карбоника на сина ми, но обезателно си направи и масло от туя. Добре е все пак да се допиташ и до специалист.
jasmin

Re: Увеличена трета сливица-хомеопатия от д-р Юрукова

Мнение от jasmin »

Благодаря Зори!
Не знам дали е трета сливица, но много се проточи и не се повлиява от стандартните средства при грип.
Затова ще опитам с Калкареята - ще видим дали ще помогне.
Аватар
Мърмори
Философска система
Мнения: 1304
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:51

Re: Увеличена трета сливица-хомеопатия от д-р Юрукова

Мнение от Мърмори »

Според мен направете една консултация с УНГ за всеки случай- поне ще знаеш със сигурност дали става дума за трета сливица, за алергия,влияеща на сливицата (нищо чудно да се окаже и това, както стана при нас) или вирус. После ще знаем какво трябва да се лекува.
jasmin

Re: Увеличена трета сливица-хомеопатия от д-р Юрукова

Мнение от jasmin »

Честно казано вече не вярвам на лекарите. Не познавам такъв, който ще се задълбочи толкова много - алергия ли е, трета сливица или вирус. Изписват лекарства на провала и контролни прегледи без нужда, за да ти вземат парите. Знам, че не всички лекари са такива, но за съжаление повечето, които познавам доста са се комерсиализирали. Наистина никого не искам да обиждам, просто това са моите наблюдения.
Затова ходя на лекар само в краен случай и от немай къде - когато не мога сама да намеря решение на болежката.
Та и затова сега не ми се ходи за едни сополи и кашлица до лекарката - ще ми изпише лекарства, които няма да му дам и така...
Аватар
Мърмори
Философска система
Мнения: 1304
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:51

Re: Увеличена трета сливица-хомеопатия от д-р Юрукова

Мнение от Мърмори »

Да,права си, и аз като теб ходя на лекар само в изключително краен случай. Но един специалист УНГ (не личната) веднага би разбрал дали има проблем с третата сливица или не. Вярно, че хомеопатията е безопасна,но все пак не е добре да се играе на сляпо.
Ти си решаваш де, само давам мнение.
Успех!
jasmin

Re: Увеличена трета сливица-хомеопатия от д-р Юрукова

Мнение от jasmin »

Благодаря много! Всяко мнение, различно от моето, е винаги добре дошло и на място! То именно ни променя, точно когато имаме нужда от това :222

:1109

Между другото как убеждаваш личната да ти даде направление за УНГ??? Или ходиш на частно? Аз честно казано имам проблем с това...
Аватар
Мърмори
Философска система
Мнения: 1304
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:51

Re: Увеличена трета сливица-хомеопатия от д-р Юрукова

Мнение от Мърмори »

Ами разиграваш театър:казваш, че детето хърка нощем, има постоянна хрема, кашлица и се съмняваш за проблем със сливицата. Обикновено личните лекари нямат необходимото оборудване да я видят- с една фунийка се гледа през носа, със специално огледалце се гледа през гърлото... Та настоявай да ти даде направление. Не би трябвало да откаже. Още повече при симптоми като вашите УНГ специалистите обикновено правят изследване за наличие на бактерия в носа или гърлото. Това са все неща,които биха могли да са причина за проблемите на детето.
В краен случай и частния преглед е алтернатива, особено ако познаваш добър специалист.
dora

Re: Увеличена трета сливица-хомеопатия от д-р Юрукова

Мнение от dora »

здравейте :) нашето момиченце има трета сливица.Това не може да бъде уточнено със сигурност от личния лекар, нашата ни изпрати при специалист УНГ.Имахме всички симптоми- гордост на тати,че детенце хърка като него,болка в главата като при синузит, страшни болки в ушите и възпаление,силна хрема . Като казвам болки имам предвид и събуждане през нощта от болка. Известно време имаше помощ от лекарствата изписани от специалиста,не сме имали тези прояви, освен похъркването на моменти,но последната седмица пак ми е притеснено. Имаме силна хрема, която не се повлиява от пръскане със солен разтвор и клеева тинктура. Дайте съвети какво да дам, за да не я водя на лекар.Има и отхрачване, за което давам един сироп,който аз си приготвям- индрише,билкови лукчета,орехи и локум.Предварително благодаря за отговора. :922
Публикувай отговор