Който се страхува от мечки, го е шубе!!!

Оризовата вода

Метод за здравословно отслабване и постигане на оптимално здраве

Модератор: Мърмори

Оризовата вода

Мнениеот tita » Вто 14 Май 2013, 10:20

За всички, които питат защо е важно при ПОД (плодово оризов ден) ориза да се вари в много вода и да се консумира заедно с водата.

Изображение

Aко имате малки деца сигурно вече сте я изпробвали като ефикасно средство срещу диария. В Индия я ползват за колосване на бели дрехи, а у нас май все още не сме напълно наясно с всички свойства, които притежава и които са добре дошли за здравето ни. Имайки предвид съставките на ориза, едва ли ще ни е трудно да предположим какви са тези на водата, в която го варим. И така - на вашето внимание- оризовата вода.

Приготвяне ( тук май всички знаем как се приготвя, но все пак ;) )
На първо място е хубаво да започнем от там- как да си я приготвим. Тук вмъкване следното уточнение- водата, с която измивате ориза преди готвене, не е тази, за която говорим. За да извлечете максимални ползи от ориза е необходимо да сварите една чаша от него в около четири чаши H2O- препоръчва се водата да е в повече, за да не я поеме оризът цялата. Оризовата вода е готова за консумация тогава, когато и самият ориз е напълно сварен. Може да добавите и някакви подправки или билки, ако искате още по-добър здравословен ефект.

Състав и свойства
Съдържа важни аминокиселини и белтъчини. Витамини от групата B- предимно B1, B2 и B3( ниацин), както и калий, цинк, желязо, както и небезизвестният селен, който способства за предотвратяването на стреса и раковите заболявания, помага на щитовидната жлеза. Оризовата вода е особено полезна за децата, поради това, че е лесно усвояема. Тя притежава свойството да помага на пробиотиците и добрите бактерии да се размножават в тялото ни.

10 причини да пием оризова вода
* тонизира тялото- поради високото съдържание на въглехидрати
* намалява температурата на тялото
* осигурява по-добра циркулация на кръвта
* препоръчва се при анемия
* помага при грипни състояния- добавете към оризовата вода мента
* контролира високото кръвно налягане
* лекува гастроентерит и диария
* доказан лек при повръщане по време на бременност
* спомага за предотвратяване на болестта на Алцхаймер
* предпазва от ракови заболявания

Външно прилагане
Една от съставките, намерена в ориза е именно съставка на едни от най-скъпите козметични продукти за кристална кожа. Тя е и една от тайните на японките за красивите им, почти съвършени лица.
- измиването на лицето с оризова вода избистря тена и прави кожата много мека- използва се най вече при леко мазна и комбинирана кожа
- оризовата вода свива порите
- притежава отличен хидратиращ ефект
- помага при акне- изчистете кожата си, докато варите ориза. Оризовата пара е идеално средство за целта
- оризовите зърна на прах са идеални за пилинг не само на кожата на лицето, а и на цялото тяло
- прави косата блестяща и я поддържа здрава

Доверете й се и няма да сбъркате. Освен, че е много здравословна, оризовата вода е продукт, с който можем да заменим водата от чешмата, когато готвим. Чудесна е за приготвяне на супи- вкусът им определено се променя, както и за забъркване на вкусни сладкиши. Опитайте!

http://www.hera.bg/s.php?n=2482
Изображение

It's not important if the way's long and hard. It's important what lies at the end.
To reach your goal, never mind the road, but the means to move to the finish.
Аватар
tita
От писане глава не боли

Re: Оризовата вода

Мнениеот Портокалина » Съб 18 Май 2013, 22:15

Много полезно инфо, благодаря, tita! Само един въпрос ме тревожи - щом действа срещу диария, да не би да води до запичане при човек, който пие оризова вода, а няма диария :1044
"Когато бях на 5, майка ми казваше, че щастието е ключът към живота. Когато влязох в училище ме попитаха какъв искам да стана, когато порасна. Аз написах "щастлив". Казаха ми, че не съм разбрал смисъла. А аз им казах, че те не са разбрали живота. " Джон Ленън

Изображение
Аватар
Портокалина
Шампион по спам!

Re: Оризовата вода

Мнениеот Мърмори » Вто 04 Юни 2013, 18:58

Лично аз не съм забелязала такъв ефект. Според мен се нормализира функцията на червата, но когато няма проблем ,значи няма какво да се нормализира.
Аватар
Мърмори
Зъл модератор

Назад към Детоксикация по пълнолуние