Детоксикация чрез гладуване

Метод за здравословно отслабване и постигане на оптимално здраве
Kalia

Детоксикация чрез гладуване

Мнение от Kalia »

Здравейте,
разгледах темичките тук и ми стана доста интересно. Хубав детокс правите :1216
Затова и реших да пусна нова тема - за ентусиасти, или такива които са любители на по-екстремните дисциплини. :222
Правили ли сте детоксикация на организма чрез гладуване?
Говорим за чисто гладуване - без плодове,сокове и др.подобни, а гладуване само с чиста водичка? Защото това гладуване чисти организма из основи. Действа много добре и подобрява жинеността и тонуса. Човек се чувства след това с доста години по-млад.
Аз започнах да се занимавам с гладуване преди 7 години.Оттогава се опитвам да се храня здравословно,като живо се интересувам от темите за здр.хранене и храните,още повече,че работя в сферата на хранителната промишленост.Също така съм и вегетарианка.
Та идеята ми беше-който се интересува от гладолечението може да сподели тук.Също-може да опита и детоксикация само с водичка - дори един ден седмично се отразява супппер. :524
Поздрави! :828
tita

Re: Детоксикация чрез гладуване

Мнение от tita »

Добре дошла, Кали!

Имаме си дори и лауреати в тази област. :954
Kalia

Re: Детоксикация чрез гладуване

Мнение от Kalia »

tita написа:Добре дошла, Кали!

Имаме си дори и лауреати в тази област. :954
Sorry :-| ,разглеждах подробно темите,но тази съм я пропуснала. Има ли момичета,които практикуват лечебното гладуване?
До тук съм правила до 7 дни само на водичка.След третия ден започна "голямото шоу"... :fan
Аз лично се отървах от доста "болежки" по този начин и сега само си :1141 :1141 :1141 :221
Да уточня нещо-говорим за "чист" глад-само на вода или дори без вода(сухо гладуване).Този глад,при който организма не поема никакви вещества от околната среда,подкиселява се и започва автолитичния режим на пречистване,при който токсините се отделят от организма и се изхвърлят навън.Първото,което ми направи впечатление след 3-тия ден САМО на изворна вода беше(който е със слабо сърце,да не чете :1052 ) слузта и фекалните камъни,които се отделят от дебелото черво-такива,които са стояли там с години. :1215 С помощта на лечебното гладуване се лекуват доста болести. За това говорят и книгите на такива корифеи в тази област като:Генадий Малахов, Пол Брег, Галина Шаталова,Лидия Ковачева и много други,най-вече руски учени.

Зори и Тофу,поздравления за упоритостта ви-прочетох темата за "гладуването". Аз съм правила режима на Ковчева няколко пъти.Надявам се да обменим опит по темата,още повече,че сега приближава и времето за житния режим,който мисля и аз да направя тази година,но с покълнал лимец. :524
Последно промяна от Kalia на 06 Яну 2014, 14:15, променено общо 2 пъти.
Аватар
bobichan
От писане глава не боли
Мнения: 827
Регистриран на: 20 Авг 2010, 12:02
Обратна връзка:

Re: Детоксикация чрез гладуване

Мнение от bobichan »

Kalia_1 стана ми интересно тези жлъчни камъни само с гладуване ли почна да ги изхвърляш? А зехтин пи ли сутрин? Знам че чернодробното пречистване на Малахов е с пиене на зехтин и си е доста голямо изпитание. Не се познаваме още с теб, да не ме разбереш погрешно, аз съм за тези методи, и аз съм правила гладуването на Лидия Ковачева 2 пъти и безброй детокси - в няколко варианта, но примерно миналата година това пречистване ми беше противопоказно.
[url=http://www.vdahnovenia.bg/]Вдъхнови се за голямата промяна![/url]
Kalia

Re: Детоксикация чрез гладуване

Мнение от Kalia »

bobichan написа:Kalia_1 стана ми интересно тези жлъчни камъни само с гладуване ли почна да ги изхвърляш? А зехтин пи ли сутрин? Знам че чернодробното пречистване на Малахов е с пиене на зехтин и си е доста голямо изпитание. Не се познаваме още с теб, да не ме разбереш погрешно, аз съм за тези методи, и аз съм правила гладуването на Лидия Ковачева 2 пъти и безброй детокси - в няколко варианта, но примерно миналата година това пречистване ми беше противопоказно.
Права си, с пречистванията трябва да се внимава. А на теб защо ти беше противопоказно?
Затова, ако ще се гладува само с вода се започва бавно и постепенно - първо по 1 ден в седмицата, след това се увеличават.Не се прави изведнъж в никакъв случай!Говоря за едно такова пречистване(гладолечение),посочено в тази статия:
http://duhovno-razvitie.com/knigi/2013/ ... %BD%D0%B5/" onclick="window.open(this.href);return false;
Чернодробно пречистване със зехтин и лимон съм правила 2 пъти и изхвърлих камъни от черния дроб. :-|
Колкото до гладуването - при него първо започва да се пречиства дебелото черво и оттам се отелят слуз и камъни (фекални :oops: ),а след това започват да се пречистват и токсини и останалите органи.Освен чернодробното пречистване съм правила и други подобни:пречистване на синусите с мед, тройчатката - пречистване от паразити(по Малахов),пречистване на ставите с ориз,режима на Лидия Ковачева. :329
И накрая - да се похваля :D - с помощта на гладолечението излекувах тежка форма на колит,забавен метаболизъм,невралгия,хроничен синузит и също така вирус не ме лови :fan
Това лято си правих пълни изследвания (вкл. и женските такива) и джипито накрая каза:"По-здрав човек от теб(да чукна на дърво)-здраве му кажи..." :1209
Kalia

Re: Детоксикация чрез гладуване

Мнение от Kalia »

...и понеже тази сутрин имам творческо вдъхновение :1099 ще постна един материал за сравнение на плодолечението с гладолечението:
"Плодолечение или гладолечение?

Чрез гладолечение биха могли да се постигнат следните благотворни ефекти:
1. Радикална детоксикация на организма и възстановяване функцията на главните отделителни канали - колон, черен дроб и жлъчка, бъбреци - т.е. главните филтри.

Режима с плодовете го препоръчвам само като свързващо звено със стари,недобри хранителни навици и подготовка на организма за дълбочинно очистване. Или като елемент на мобилизиране на процесите към постепенно встъпване в работа и носене на натоварване на органите и системите в етап на захранване.
Препоръчвам водно гладуване.
При плодуването НЕ СЕ АКТИВИРА ПРОЦЕСА НА АВТОЛИЗА. ! С плодуването имаш: нулев шанс да достиганеш до по-висши духовни нива на прозрение; никакъв шанс за намеса и нанасяне на корекции на ГЕНЕТИЧНА ОСНОВА (!!!); ще се радваш на отслабена до минимум биосинтеза, ниска степен на обновление на клетката (от което произтича и нулевата възможност за подмладяване на организма); нисък % тъканно обновление. Ресурса , който ползва организма по време на водното гладуване е ИДЕАЛНАТА МАТРИЦА на качествено подредена материя и ЕНЕРГИЯ.. Къде къде по-добър вариант от плодовете..
Без АВТОЛИЗА И ФАГОЦИТОЗА няма качествено чистене. Има единствено Мазохизъм!!! Изобщо не е по-лесно от гладуването. Първите дни (до 6-я) са трудни, заради разбалансиранета подреденост на енергиите в материята на храната. Какво от това, че плодовете имат концентрирана енергия под формата на "божествената" слънчева светлина като няма биосинтеза и предварително освободени депа за нейното запълване ....... Не ангажирам никого, споделям своята истина. Организма рециклира преоритетно тъканта. Първо болни, отслабени клетки. След това здравата, но ненужна тъкан. Мускулна тъкан (след разходване на излишната) и НИКОГА НЕРВНА.
Сокопийството пък изяжда мускулите.Доста от приятелите ми имат проблеми с липидния профил, благодарение на рестриктивния плодов режим. Междумускулните мазнини не се чистят с плодуване! Единствено с воден пост.

2. Корекция в хранителните навици и храненето отговарящи на ОТРАБОТВАНЕТО на собствения индивидуален организъм. Това ще доведе до нормализиране на теглото по естествен път.

3. Спорт - едно физическо тяло трябва да има мускулатура, развита така, че то да може да борави със себе си по всякакъв начин - клекове, подскчане, тичане, набиране, коремни преси, лицеви опори. Най-близката събирателна конвенционална дума за този набор от упражнения се нарича ЛЕКА АТЛЕТИКА. Това е логиката на природата - да се развие адекватна мускулатура, като се използва единствено собственото тегло и прийоми, боравещи със собствения ресурс. В резултат на това се развива СИНХРОНИЗИРАНА мускулатура, продиктувана от индивидуалния телесен хомеостазис. И тъй като движението е единственият начин лимфната течност да се раздвижва, понеже няма собствен механизъм за движение, една от системите, която предпочитам и съм изследвала върху тялото си това е на руския академик Микулин (друсане на пети в серия около 30 пъти, има и възможност за виброгимнастика –скачане на трамплин или батут). Нямам практически опит, но практиките , в които намирам резон и смятам, че мястото им е реабилитирано са чугун, тай чи, йога, фалун дафа, тенсегрити на Кастанеда.. Това са все системи за извлизачене на свободна енергия с натоварвания със собствения ресурс и потенциал. Различни естествени елементи и движения, които през еволюцията си човека е открил.

4. Цялостно харномонизиране на Живота - с природата, пространството, със себе си. Тонусът е резултат на синергия м/у физическото, ментално и емоционално състояние на човека. Ако нищо не направиш в тази посока, то амплитудата на тонусът ти ще се колебае около едно относително ниво във вида "тъпчене на едно място". Това е свързано с нехармонично изменение на настроенията и мотивацията. Докато увеличаването на тонуса и извеждането му на едно по-високо енергийно ниво е точно тази ниша, която спомага за правилното размотаване на кълбото. Именно тонуса определя очистващата способност на вътрешните филтри и механизми. Колкото по-висок е той, толкова нивото здраве, на имунитета, на физическата активност са по-високи. С други думи между физическото тяло, имунната система, мозъка, мислите има права пропорционалност. Ниския тонус, ниска енергетика, нарушена хармония с обкръжаващия свят, със себе си влошава функционалното единство в организма.
Разглеждай организма като единно цяло и никога на парче. Безплодна е всяка обща детоксикация без такава на Енергийната хигиена. "
Аватар
bobichan
От писане глава не боли
Мнения: 827
Регистриран на: 20 Авг 2010, 12:02
Обратна връзка:

Re: Детоксикация чрез гладуване

Мнение от bobichan »

Браво бе Kalia. Много опит си натрупала.
А колко ти бяха продължително чернодробните пречиствания? На мен ми беше противопоказно заради проблем със стомаха ако ти се чете мога да ти дам линк. бях описала всичко подробно, но е много дълго. Но интересно как се случват нещата в нашия живот. Аз от както прочетох за него - тогава още кърмех и дъщеря ми беше много малка исках да го направя. Ама тя беше много малка и не ставаше, после някак ме грабнаха задачите и си дадох сметка, че няма да мога - все пак трябва и психологически комфорт, когато правиш нещо такова и така после се оказа, че не мога. Но ще го направя някой ден. Аз толкова кафета и алкохол съм изпила като студентка, че не ми се мисли какво има вътре.
Kalia_1 написа:Колкото до гладуването - при него първо започва да се пречиства дебелото черво и оттам се отелят слуз и камъни (фекални :oops: ),а след това започват да се пречистват и токсини и останалите органи.Освен чернодробното пречистване съм правила и други подобни:пречистване на синусите с мед, тройчатката - пречистване от паразити(по Малахов),пречистване на ставите с ориз,режима на Лидия Ковачева. :329
А клизмата няма ли да облекчи състоянието. Сефте чувам за фекални камъни. Знаех, че по принцип се натрупват някакви гадости, които остават неподвижни, ама чак пък на камъни да стават... После как така рака ни връхлитал изведнъж. То тялото сигнализира, ама ние ...

Я дай малко повече инфо за това с ориза, моля.
Kalia_1 написа:Това лято си правих пълни изследвания (вкл. и женските такива) и джипито накрая каза:"По-здрав човек от теб(да чукна на дърво)-здраве му кажи..." :1209
Супер си. Браво на теб. Продължавай в същия дух!
[url=http://www.vdahnovenia.bg/]Вдъхнови се за голямата промяна![/url]
Kalia

Re: Детоксикация чрез гладуване

Мнение от Kalia »

bobichan написа:А колко ти бяха продължително чернодробните пречиствания? На мен ми беше противопоказно заради проблем със стомаха ако ти се чете мога да ти дам линк. бях описала всичко подробно, но е много дълго.
Дай линка, ще ми бъде интересно да прочета!По принцип проблеми със стомаха и червата се лекуват най-бързо с гладолечение. Аз имах спастичен колит. Сега съм добре.
Чернодробното го правя по класическата схема - не се храня през деня, вечерта изпивам на порции около 250 гр. зехтин с една чаша сок от лимони. Гадничко е, но се изтрайва, докато се изпие.Черния дроб е активен към 1-2 часа през нощта и затова тогава се чувстват и болките по пречистването му. На другия ден се изхвърлят чернодробните камъни (ако има такива).Не е сложна процедурата,никак даже. :524
А колкото до фекалните камъни...гадна история :) - по принцип по стените на дебелото черво с годините се натрупват малко или много наслагвания,които представляват различни образувания, стоящи си там с години.Всеки човек има такива красоти,за съжаление.Оттам се получава и затлачеността на организма и бавния метаболизъм, вследствие на което се развиват много болести. Повечето болести тръгват от дебелото черво :-| ,вкл. и рака.
При гладуването се отлепват тези наслагвания под формата на т.нар.фекални камъни,слузове и пр.историйки. Това се случва някъде след 3-тия ден от гладуването,когато вече чревния тракт е освободен и първото,което започва да се прочиства е дебелото черво.Затова и след глада и отделянето на тези гадорийки човек се чувства все едно,че е се е освободил от голяма тежест и с доста годинки по-млад :1216
И клизмите са задължителни при водните гладувания,но не се правят при сухите.
Аватар
bobichan
От писане глава не боли
Мнения: 827
Регистриран на: 20 Авг 2010, 12:02
Обратна връзка:

Re: Детоксикация чрез гладуване

Мнение от bobichan »

[url-http://forum.metsababa.net/viewtopic.php?p=30550#p30550]Ето я[/url] моята стомашна история и до какво беше довела.
Kalia_1 написа:По принцип проблеми със стомаха и червата се лекуват най-бързо с гладолечение.
По принцип да. Не само за стомашните неща, но при мен беше на лице системно тровене - заради тази пропускливост на червата реално съм се тровила с всичко, което съм яла - без значение с какво качество е била храната, тя просто е оставала цяла и така е отивала към черния дроб, а в тази форма той не може да я преработи. Точно затова едно мощно освобождаване на токсини би бил много лош вариант в този случай.
Още повече ме надъха за чернодробното пречистване, само не знам кога ще мога да го направя, защото освен настройка ми трябва и спокойствие и психологичен комфорт. Може би лятото?
[url=http://www.vdahnovenia.bg/]Вдъхнови се за голямата промяна![/url]
Tami

Re: Детоксикация чрез гладуване

Мнение от Tami »

:954 :954 :954 :954 :954 :954 :954 Здравейте момичета, много ме заинтригувахте с различните видове детокси с гладуване. За начина на детокс по Др. Михайлов по пълнолуние си имам голяма папка от години, с необходимата информация която ползувам. Но кажете ми нещо повече за Лидия Ковачева и нейния метод. Също и аз искам да си пречистя черния дроб със зехтин и лимонов сок.....как точно се върши, кога се прави и колко дни наред? А това гладуване само с водицата??? Аз сигурно имам забавен метаболизам......винаги бях много слаба 32 години наред ...докато се роди големия ми син и от тогава мноооого напълнях докато го кърмех и с детокси, отслабвания, какво ли не....нямам постоянен резултат...са вече 10 години от тогава....имам още един маник на 3 и половина и не се чувствам здрава и въпреки всичките ми детокси по пълнолуние, внимаване с храните, спортуване, чайове и какво ли не....и постоянно съм гладна....вече незнам какво да пия за подтискане на глад....но мисля че и психиката и проблемите дават огромно влияние.Та, аз по принцип се наливам с водица да пълна корема и да не огладнявам, А клизмата мозе ли да се подмине.....аз нямам такива подръчни материали а моля момичета. :329 :954 :954 :954 :954 :954 :954 :954
Kalia

Re: Детоксикация чрез гладуване

Мнение от Kalia »

bobichan написа: Точно затова едно мощно освобождаване на токсини би бил много лош вариант в този случай.
Още повече ме надъха за чернодробното пречистване, само не знам кога ще мога да го направя, защото освен настройка ми трябва и спокойствие и психологичен комфорт. Може би лятото?
Да ти кажа честно за мен гладуването лекува почти всички болести вкл. и рак, стига да не е в много напреднал стадий. При гладуване се лекуват всички органи и системи постепенно,в зависимост от това колко дълго е гладуването.У нас гладолечението не е познат метод за лечение, но в Русия има закон и здравни пътеки,по които се извършва лекуването с глад.
И затова ми се струва,че твоят проблем може би ще се разреши с гладуване,но...ти си знаеш...
Ако можеш ми пусни пак твоя линк, че не мога да го отворя.
А за чернодбобното - най-добре е да се проведе през пролетта.На мен не ми беше никак трудно да го направя.Единственото,което ми беше по-трудничко беше изпиването на зехтина. :1052
Иначе няма чак някакви болки или проблеми при самото пречистване,просто ти става по-тежко през нощта.Но пък усещането след пречистването е несравнимо :1216
Публикувай отговор