Детоксикация чрез гладуване

Метод за здравословно отслабване и постигане на оптимално здраве
Kalia

Re: Детоксикация чрез гладуване

Мнение от Kalia »

Да пусна и един материал за пречистването:
Последователност на пречистванията на системите в организма

Много често ме питат за пречистването на тялото, кога е добре да се започне, от коя система, имат ли значение лунните цикли, сезоните и т.н. Пиша за това сега, защото есента е най-подходящото време за начало, не само от физиологична, но и от психологична гледна точка. Освен, че след лятното прелюбодейство с вредни храни, всеки иска да направи нещо хубаво за тялото си, тогава според Традиционната китайска медицина са активни меридианите на дебелото черво и белите дробове и това е времето за пречистването им.

Есен

Поредицата от пречиствания трябва да започне от дебелото черво, защото то е основният замърсител на организма. Това пречистване се прави едновременно с изчистване от паразити. Продължителността е 10 дни. Дори и да не се започва през есента, винаги това е първото пречистване, защото ако през задръстените стени на дебелото черво продължава да се замърсява кръвта и оттам всички органи, то какъв е смисълът на упражнението.

Веднага след това се започва пречистване на ставите с отвара от дафинов лист и паралелно се правят дихателни упражнения за белите дробове и промивки на носа с морска вода (вода с морска сол), които помагат за изчистване на синусите. Продължителност 1 месец.

Зима

През зимата са активни меридианите на бъбреците и пикочния мехур, затова специално за тях се прави 45 дневно пречистване с кафяв ориз, което същевременно помага да се отстранят много от калциевите отлагания в тялото.

Пролет

Време е да се погрижим за черния дроб и жлъчката. Започва се с двуседмични пости, а 2-3 дни преди пълнолуние се минава само на пресни плодови сокове, като на самото пълнолуние се пие сок до обяд и привечер се прави самото пречистване със зехтин и пресен сок от лимон. Когато го правите за пръв път, го направете 3 пъти – през февруари (според китайците това е началото на новата година и на пролетта), март и април по пълнолуние. Следващата година ако се налага да правите още пречиствания на черния дроб, направете само едно, независимо през кой от трите пролетни месеца.

Лято

Лятото е сезонът на сърцето и кръвта. Грижта за тях включва тридневно соково гладуване, задължително придружено със сауна.

ВАЖНО!!! По време на пречистванията и минимум една седмица преди и след тях се спазва хранителен режим, който изключва всички животински, пържени, рафинирани (олио, бяла захар, бяло брашно, бял ориз), полуготови (пълни с консерванти и други Е-та) храни. Изключват се също маргарина, алкохола, цигарите, кафето, какаото (с изключение на суровото) и всички храни за които прецените, че съдържат химия. Готварската сол е добре да се замести с морска и да се готви само със зехтин или кокосово масло – те единствени не се окисляват при високи температури. За салати може да се ползват всякакви студенопресовани растителни мазнини.

А за онези от вас, които вече са готови на коренна промяна в начина си на хранене и поемане по пътя на здравословния начин на живот, така наречения био лайфстайл, тази диета трябва да стане основна и постоянна, като превес трябва да имат суровите храни, но за това в отделна статия. Следва: подробно описание на пречистването на дебелото черво и изчистване от паразити.
Аватар
Мърмори
Философска система
Мнения: 1304
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:51

Re: Детоксикация чрез гладуване

Мнение от Мърмори »

Кали, много ти благодаря за статията,със сигурност ще имам въпроси и по нея, но в момента ме тормози това
Kalia

Re: Детоксикация чрез гладуване

Мнение от Kalia »

Мърмори написа:Кали, много ти благодаря за статията,със сигурност ще имам въпроси и по нея, но в момента ме тормози това
Когато правих режима пиех по 2-3 чаши чай на ден без мед и консумирах по 3-4 средно големи ябълки.Пиех и изворна вода-толкова,колкото ми се пиеше.Нямах проблеми с течностите.
Лично при мен пречистването започна някъде към 8-9-ия ден от началото на режима.Започнаха леки болки долу ниско,където се намира дебелото черво.Започнах да изхвърлям слуз.През повечето време се чистеше дебелото черво и чак накрая, към 18-ия ден ме заболя по-нагоре към черния дроб и жлъчката.Направих 20 дни.Общо взето това плодуване изчиства само дебелото черво,засилва метаболизма,а и доста кг се свалят.Но много автори отричат това да е истинско гладолечение,защото организма не минава на режима на автолиза,когато се захранва с каквото и да било и по този начин не изхвърля токсините:
"Плодолечение или гладолечение?

Чрез гладолечение биха могли да се постигнат следните благотворни ефекти:
1. Радикална детоксикация на организма и възстановяване функцията на главните отделителни канали - колон, черен дроб и жлъчка, бъбреци - т.е. главните филтри.

Режима с плодовете го препоръчвам само като свързващо звено със стари,недобри хранителни навици и подготовка на организма за дълбочинно очистване. Или като елемент на мобилизиране на процесите към постепенно встъпване в работа и носене на натоварване на органите и системите в етап на захранване.
Препоръчвам водно гладуване.
При плодуването НЕ СЕ АКТИВИРА ПРОЦЕСА НА АВТОЛИЗА. ! С плодуването имаш: нулев шанс да достиганеш до по-висши духовни нива на прозрение; никакъв шанс за намеса и нанасяне на корекции на ГЕНЕТИЧНА ОСНОВА (!!!); ще се радваш на отслабена до минимум биосинтеза, ниска степен на обновление на клетката (от което произтича и нулевата възможност за подмладяване на организма); нисък % тъканно обновление. Ресурса , който ползва организма по време на водното гладуване е ИДЕАЛНАТА МАТРИЦА на качествено подредена материя и ЕНЕРГИЯ.. Къде къде по-добър вариант от плодовете..
Без АВТОЛИЗА И ФАГОЦИТОЗА няма качествено чистене. Има единствено Мазохизъм!!! Изобщо не е по-лесно от гладуването. Първите дни (до 6-я) са трудни, заради разбалансиранета подреденост на енергиите в материята на храната. Какво от това, че плодовете имат концентрирана енергия под формата на "божествената" слънчева светлина като няма биосинтеза и предварително освободени депа за нейното запълване ....... Не ангажирам никого, споделям своята истина. Организма рециклира преоритетно тъканта. Първо болни, отслабени клетки. След това здравата, но ненужна тъкан. Мускулна тъкан (след разходване на излишната) и НИКОГА НЕРВНА.
Сокопийството пък изяжда мускулите.Доста от приятелите ми имат проблеми с липидния профил, благодарение на рестриктивния плодов режим. Междумускулните мазнини не се чистят с плодуване! Единствено с воден пост.

2. Корекция в хранителните навици и храненето отговарящи на ОТРАБОТВАНЕТО на собствения индивидуален организъм. Това ще доведе до нормализиране на теглото по естествен път.

3. Спорт - едно физическо тяло трябва да има мускулатура, развита така, че то да може да борави със себе си по всякакъв начин - клекове, подксчане, тичане, набиране, коремни преси, лицеви опори. Най-близката събирателна конвенционална дума за този набор от упражнения се нарича ЛЕКА АТЛЕТИКА. Това е логиката на природата - да се развие адекватна мускулатура, като се използва единствено собственото тегло и прийоми, боравещи със собствения ресурс. В резултат на това се развива СИНХРОНИЗИРАНА мускулатура, продиктувана от индивидуалния телесен хомеостазис. И тъй като движението е единственият начин лимфната течност да се раздвижва, понеже няма собствен механизъм за движение, една от системите, която предпочитам и съм изследвала върху тялото си това е на руския академик Микулин (друсане на пети в серия около 30 пъти, има и възможност за виброгимнастика –скачане на трамплин или батут). Нямам практически опит, но практиките , в които намирам резон и смятам, че мястото им е реабилитирано са чугун, тай чи, йога, фалун дафа, тенсегрити на Кастанеда.. Това са все системи за извлизачене на свободна енергия с натоварвания със собствения ресурс и потенциал. Различни естествени елементи и движения, които през еволюцията си човека е открил.

4. Цялостно харномонизиране на Живота - с природата, пространството, със себе си. Тонусът е резултат на синергия м/у физическото, ментално и емоционално състояние на човека. Ако нищо не направиш в тази посока, то амплитудата на тонусът ти ще се колебае около едно относително ниво във вида "тъпчене на едно място". Това е свързано с нехарномично изменение на настроенията и мотивацията. Докато увеличаването на тонуса и извеждането му на едно по-високо енергийно ниво е точно тази ниша, която спомага за правилното размотаване на кълбото. Именно тонуса определя очистващата способност на вътрешните филтри и механизми. Колкото по-висок е той, толкова нивото здраве, на имунитета, на физическата активност са по-високи. С други думи между физическото тяло, имунната система, мозъка, мислите има права пропорционалност. Ниския тонус, ниска енергетика, нарушена хармония с обкръжаващия свят, със себе си влошава фукционалното единство в организма.
Раглеждай организма като единно цяло и никога на парче. Безплодна е всяка обща детоксикация без на Енергийната хигиена. "
Аватар
bobichan
От писане глава не боли
Мнения: 827
Регистриран на: 20 Авг 2010, 12:02
Обратна връзка:

Re: Детоксикация чрез гладуване

Мнение от bobichan »

Kalia написа:bobichan, след като не ти е препоръчително чистото гладуване защо не го правиш със сокове или плодово? А колкото до чернодробното пречистване -заслужава си усилията.
Убедена съм, че си заслужава усилията, но трябва малко да намаля темпото. Въобще не го подлагам на съмнение. В момента покрай мен има много промени, които стават трудно и мъчително. Не мога да си позволя издънка на такова важно пречистване, а преди това кърмех и пак не ставаше. Иначе соково пречистване съм правила преди да се установи този проблем - имам 3 години почти нон-стоп детоксикации по метода на Док Михайлов, житни режими, плодово-оризови дни, водни дни, но ефект нямаше и то е нормално при наличие на медицински проблем.
Кали, ти всички пречиствания ли правиш? Под пречистване с ориз кое точно имаш предвид. Може ли малко повече инфо? Защото точно бъбреци и пикочен мехур трябва да пречиствам в момента. Имах възпаление и на двете съвсем скоро.
Взех си днес от офиса няколко книги на Малахов, които все отлагам да прочета. Чела съм по-страничните му неща - не съм задълбавала много в методите му за пречистване, макар и да знам доста за тях. Та почвам да чета. С идеята да постигна съвършения баланс, който имах лятото. Тогава се чувствах перфектно и имах чувството, че мога да премествам планини!
Kalia написа:И да се поФаля - захраних се преди 10 минутки със зеленце ммммммммммммм
Последно приемах храна в понеделник на обяд.
Сега ми идва да полетяяяяяяя
Зелето не е ли малко агресивно за захранване след тридневно гладуване? Аз бих избрала нещо по-лесно смилаемо - краставица, зелена салата, морков...
[url=http://www.vdahnovenia.bg/]Вдъхнови се за голямата промяна![/url]
Kalia

Re: Детоксикация чрез гладуване

Мнение от Kalia »

bobichan написа:
Kalia написа: Кали, ти всички пречиствания ли правиш? Под пречистване с ориз кое точно имаш предвид. Може ли малко повече инфо? Защото точно бъбреци и пикочен мехур трябва да пречиствам в момента. Имах възпаление и на двете съвсем скоро.
Взех си днес от офиса няколко книги на Малахов, които все отлагам да прочета. Чела съм по-страничните му неща - не съм задълбавала много в методите му за пречистване, макар и да знам доста за тях. Та почвам да чета. С идеята да постигна съвършения баланс, който имах лятото. Тогава се чувствах перфектно и имах чувството, че мога да премествам планини!
Kalia написа:И да се поФаля - захраних се преди 10 минутки със зеленце ммммммммммммм
Последно приемах храна в понеделник на обяд.
Сега ми идва да полетяяяяяяя
Зелето не е ли малко агресивно за захранване след тридневно гладуване? Аз бих избрала нещо по-лесно смилаемо - краставица, зелена салата, морков...
Пречиствания има за всеки орган. Не съм правила всичките, разбира се. Но определено имат ефект,ако се спазват стриктно.Книгите на Малахов са най-добрите всъщност. Рускта школа е много добра по отношение на гладолечение и пречиствания на организма.В миналото е имало цели клиники,лекуващи с тези методи.Имам книга на руски професор-психиатър-лекувал е даже шизофрения с гладолечение и то успешно. Колкото до Малахов - той има огромен личен опит,също-в книгите му има описани хиляди различни случаи .Даже човека в момента има печатница,доколкото знам,в Русия и продължава да издава книги.Затова е интересно да се четат книгите му. :524
Пречистването с ориз по принцип е за ставите.Има ефект.А захранването след гладуване започва с т.нар. салата "метличка" - зеле и моркови.Та така... :329
А колкото до пречистване на бъбреците,ето оттук(чети и коментарите отдолу):
http://www.zemianazaem.com/archives/151" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
bobichan
От писане глава не боли
Мнения: 827
Регистриран на: 20 Авг 2010, 12:02
Обратна връзка:

Re: Детоксикация чрез гладуване

Мнение от bobichan »

Кали, аз съм чела Малахов, запозната съм с идеите му, но ми идва малко краен на моменти. Затова не успях да прочета всичко. Но разбира се е въпрос на нагласа е. Може да не съм била готова.
ТО се знае, че с гладуването шега не бива - или го правиш стриктно или не!
Благодаря!
[url=http://www.vdahnovenia.bg/]Вдъхнови се за голямата промяна![/url]
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Детоксикация чрез гладуване

Мнение от Kleo »

Записвам се да следя темата, стана ми много интересна и благодаря за информацията в нея! :524
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Публикувай отговор