Плод,ориз,водичка за стройна снагичка- IV тема

Метод за здравословно отслабване и постигане на оптимално здраве
Публикувай отговор
Аватар
Ванчето
От писане глава не боли
Мнения: 941
Регистриран на: 06 Яну 2014, 17:26

Re: Плод,ориз,водичка за стройна снагичка- IV тема

Мнение от Ванчето »

Моят разтоварващ ден върви по график и без издънки! :)
Оказва се, че вареният ориз, овкусен с мед и канела се хареса и на Мартинчо! :lol: Взима си лъжичка и ми яде от купичката...
Между другото, да попитам, вие давате ли чай мате на децата си? И изобщо, матето подходящо ли е за деца...?
Никога не е късно за ново начало!
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Плод,ориз,водичка за стройна снагичка- IV тема

Мнение от Kleo »

Браво, Бъни! :326
Не зная какво е чай мате :1044
П.П. Чудя се дали скоро да не спретна един ПОД, ти кога ще правиш отново? :923
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
vesi

Re: Плод,ориз,водичка за стройна снагичка- IV тема

Мнение от vesi »

Здравейте, мисля утре да направя разтоварващия ден - гледам, че е новолуние. Чудя се дали мога да комбинирам два вида плодове - например ябълки и банани общо 1 кг. или трябва да са само от един вид?
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Плод,ориз,водичка за стройна снагичка- IV тема

Мнение от Kleo »

Привет, Веси. Дали и аз утре да не плодово-оризя? Наистина Лунната фаза е доста подходяща. Виж двата линка по-долу, има инфо.

Изображение

Изображение

Ориз с кокосово мляко и манго

Що е то плодово-оризов ден и има ли той почва у нас?

Днес е ден за ориз и плодове

Изображение
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
vesi

Re: Плод,ориз,водичка за стройна снагичка- IV тема

Мнение от vesi »

Благодаря за линковете vihrogonche. Прочетох снощи каквото можах и разбрах, че е по - добре да не смесвам различни плодове.
Чудех се и дали мога кафе да пия, но реших, че щом го няма в схемата на д-р Михайлов, значи не може и не пих.
Инъче засега денят върви добре. В момента хапвам ориз. Малко изоставам с водата, но ще я наваксам.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Плод,ориз,водичка за стройна снагичка- IV тема

Мнение от Kleo »

Веси, аз не правя ПОД днес. В службата си направихме кулинарен пир, събирахме пари, готвихме и ... ядохме заедно. Нямаше начин да се цепя от колектива, сещаш се защо :mrgreen:
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Ванчето
От писане глава не боли
Мнения: 941
Регистриран на: 06 Яну 2014, 17:26

Re: Плод,ориз,водичка за стройна снагичка- IV тема

Мнение от Ванчето »

vesi написа:Здравейте, мисля утре да направя разтоварващия ден - гледам, че е новолуние. Чудя се дали мога да комбинирам два вида плодове - например ябълки и банани общо 1 кг. или трябва да са само от един вид?
Да, новолунието наистина е много добър момент за ПОД! И аз предпочитам да правя разтоварващи дни на фазите на луната, но днес имам основателна причина да пропусна... :1209 Ще оризя утре, така че ако има още някой желаещ, ще си правим компания.

Относно плодовете, Веси, няма проблем да ядеш различни плодове, важно е само да не ги смесваш по време на едно хранене. Но спокойно можеш да си хапнеш сутринта един вид, на обяд втори, след обяд трети и т.н. Гледай да има поне 2 часа интервал от едното хранене до другото!

Кафе можеш да пиеш и на ПОД и по време на детокс, но не го послаждай със захар, а с мед. Пак е хубаво, пробвала съм. И ако обичаш кафето с мляко - през тези дни е добре да го пропускаш. Но чистото кафенце си е разрешено и от Док... :222

Успех!!!
Никога не е късно за ново начало!
vesi

Re: Плод,ориз,водичка за стройна снагичка- IV тема

Мнение от vesi »

vihrogonche разбирам те напълно :) Аз пък готвих пиле с ориз, че децата трябва да хапват нещо, и разбрах колко е трудно да си гладен и да готвиш. Ама не се предадох. Хубавото при мен е, че съм си вкъщи. Ако бях на работа незнам дали щях да издържа. Когато правих детокс преди 3-4 години моята колежка на работа се скъса да яде точно тези дни. Инъче все не обядваше, а тогава и следобед ядеше. Трудничко ми беше.
Бъни благодаря за инфото. Явно нещо не съм доразбрала и съм се прецакала тази сутрин за кафето. Ама за друг път ще знам.
А вас глава боли ли ви през ПОД? Защото мен ме заболя. Не като при детокса, но се усеща.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Плод,ориз,водичка за стройна снагичка- IV тема

Мнение от Kleo »

БРАВО за днес, Веси!
И на работа, и вкъщи - все си е трудничко! /около теб има ядящи/
Главоболието е норма всеки път, когато организмът се подложи на различен хранителен режим от обичайния за него!
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Ванчето
От писане глава не боли
Мнения: 941
Регистриран на: 06 Яну 2014, 17:26

Re: Плод,ориз,водичка за стройна снагичка- IV тема

Мнение от Ванчето »

Днес е време за ПОД. И без това имам 2 кг круши, на които трябва да помогна да бъдат оползотворени по-бързо... :1062
Някой друг днес ще разтоварва ли...? :roll:
Никога не е късно за ново начало!
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Плод,ориз,водичка за стройна снагичка- IV тема

Мнение от Kleo »

Късно е, чадо, вече се намуах :plezya se
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Публикувай отговор