ФЕВРУАРИ ни намига, нов ДЕТОКС пристига

Метод за здравословно отслабване и постигане на оптимално здраве
Kalia

Re: ФЕВРУАРИ ни намига, нов ДЕТОКС пристига

Мнение от Kalia »

Здравейте, момичета,
да се включа и аз в тазмесечния детокс. Дните този път обаче са много в края на седмицата. Затова аз утре ще започна, пък докъдето стигна... :1216
Бъни, мехурчесто водорасло? Какво е това? С каква цел го приемаш?
Ако не е някакво лекарство, а природна храна, то спокойно можеш да го приемаш и по време на детокса.
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: ФЕВРУАРИ ни намига, нов ДЕТОКС пристига

Мнение от cchery »

Мехурчесто водорасло:

[img]http://www.verbena-m.com/images/tinctur ... culosi.gif[/img]

Морски водорасли
Настойка от мехурчесто водорасло
Tinctura Fuc. Vesiculosi



Състав: етанолова настойка (50 об. % алкохол) от кафяво мехурчесто водорасло (Fucus vesiculosus).

В 1 мл- 35 мг активна субстанция.

Настойката от мехурчесто водорасло подпомага хигиенно диетичните режими за намаляване риска от проблеми на щитовидната жлеза, за регулиране обмяната на веществата, спомага за намаляване на повишения апетит, съдейства за намаляване на склонността към целулит.

Важна настойка в програмите за отслабване.
Ефективно подкрепя регулирането на холестерола.

Не се приема при тиреотоксикоза.

Употреба: 3 пъти дневно по 20 - 40 капки (1- 2 мл) с 50 мл вода на гладно.

Ето това е описанието на настойката от мехурчесто водорасло. :954
zezata написа:А може ли английската сол да я взема на обяд след като приключа работа и съм си вкъщи вече?
Прочетох табличката с резултати от детоксикацията и видях, че повечето са използвали цели плодове. Има ли количество по колко да изяждаме на ден и какви да бъдат точно плодовете?
Ето това намерих от темата с теоретичната част:

4.Летните детоксикации

През този детокс не пием цитрусови сокове-ако сте забелязали по това време на годината цитрусите вече са по-сухи и не са много подходящи за сок. Хапваме 1-1,5 кг сезонни плодове на ден, разпределени на 4-5 порции за деня.
Сутрин на гладно се изпиват 10-15 гр. (1 равна супена лъжица) английска сол, разтворена в 50-70 мл вода. Английската сол изтегля токсините към червата.Половин час по-късно започва пиенето на вода,чай и димяща вода.Процедурата се повтаря 3 поредни дни, а на четвъртия се прави захранване-същото както при детоксикацията с прясно изцедени сокове.
Този детокс е много лек и приятен, а пък станат ли дините и пъпешите ... и количеството им не е ограничено.


По време на детоксикацията се разрешава кафе (антидот на много токсини), както и чай - билков, зелен (не Сание), черен, мате (регулира обмяната, при разширени вени, хемороиди, има антиоксидантно действие, потиска апетита, чудесно тонизира; 1 ч.л. или 1-2 пак. мате се запарва в чаша вряла вода за 5 минути и се прецежда). Като количество - колкото поискаме.


Така че килограм до килограм и половина плодове са разрешени. Лично аз редувам мандарини с ябълки през този сезон. Като третия ден даже нищо не ми се яде - толкова ми е писнало от сладкия вкус на плодовете :1062 .
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Ванчето
От писане глава не боли
Мнения: 941
Регистриран на: 06 Яну 2014, 17:26

Re: ФЕВРУАРИ ни намига, нов ДЕТОКС пристига

Мнение от Ванчето »

cchery написа:Мехурчесто водорасло:

[img]http://www.verbena-m.com/images/tinctur ... culosi.gif[/img]

Морски водорасли
Настойка от мехурчесто водорасло
Tinctura Fuc. Vesiculosi



Състав: етанолова настойка (50 об. % алкохол) от кафяво мехурчесто водорасло (Fucus vesiculosus).

В 1 мл- 35 мг активна субстанция.

Настойката от мехурчесто водорасло подпомага хигиенно диетичните режими за намаляване риска от проблеми на щитовидната жлеза, за регулиране обмяната на веществата, спомага за намаляване на повишения апетит, съдейства за намаляване на склонността към целулит.

Важна настойка в програмите за отслабване.
Ефективно подкрепя регулирането на холестерола.

Не се приема при тиреотоксикоза.

Употреба: 3 пъти дневно по 20 - 40 капки (1- 2 мл) с 50 мл вода на гладно.

Ето това е описанието на настойката от мехурчесто водорасло. :954

.


Чери, ГОЛЯМО БЛАГОДАРЯ, че добави информацията вместо мен! Но аз пак да си попитам, дали е добре да приемем мехурчестото по време на детокса или не? И за пчелния прашец имам същата дилема, да го спра ли 3-те дни докато съм на сокове? :1044 Задавам си въпросчетата на теб, защото ти си "стара пушка" и каквото и да ми кажеш, ще те послушам ...! :922 :922 :922
Никога не е късно за ново начало!
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: ФЕВРУАРИ ни намига, нов ДЕТОКС пристига

Мнение от cchery »

Бъни написа: Но аз пак да си попитам, дали е добре да приемем мехурчестото по време на детокса или не? И за пчелния прашец имам същата дилема, да го спра ли 3-те дни докато съм на сокове? :1044 Задавам си въпросчетата на теб, защото ти си "стара пушка" и каквото и да ми кажеш, ще те послушам ...! :922 :922 :922
Бъни, не съм сигурна какво е мнението на док за тези неща - сигурно го има някъде писано, но не мога да се сетя. Затова си казвам моето мнение- лично за мен няма никакъв проблем по време на детокс да се вземат този род "хранителни добавки". Водораслото е чист спиртен извлек, а пчелният прашец си е направо готов натурален продукт. Т.е. нямаш химия, нямаш обработка с препарати, нямаш добавки като оцветители, овкусители, ароматизатори и т.н. С две думи - водораслото и прашецът няма да попречат на очистителния процес. :)
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Ванчето
От писане глава не боли
Мнения: 941
Регистриран на: 06 Яну 2014, 17:26

Re: ФЕВРУАРИ ни намига, нов ДЕТОКС пристига

Мнение от Ванчето »

cchery написа: Бъни, не съм сигурна какво е мнението на док за тези неща - сигурно го има някъде писано, но не мога да се сетя. Затова си казвам моето мнение- лично за мен няма никакъв проблем по време на детокс да се вземат този род "хранителни добавки". Водораслото е чист спиртен извлек, а пчелният прашец си е направо готов натурален продукт. Т.е. нямаш химия, нямаш обработка с препарати, нямаш добавки като оцветители, овкусители, ароматизатори и т.н. С две думи - водораслото и прашецът няма да попречат на очистителния процес. :)

Благодаря ти! :922 :922 :922
Никога не е късно за ново начало!
ТОФУ

Re: ФЕВРУАРИ ни намига, нов ДЕТОКС пристига

Мнение от ТОФУ »

Момиченца, кокиченца и минзухари.....
Според мен за правилно протичане на детокса и ако наистина искате да има ефект от целия детокс трябва малко по строги да бъдете. Хубаво е да сте през цялото време само на един вид плод,изключете кафето, спазвайте интервалите между плода и водата/от 30 мин. до час/, чая да е от мента или шипки, без мед ако можете.

При мен ан.сол я пия като пакетчето изсипвам в 500 мл. вода. Хубаво е да сте у дома.
Това са само три дни и внимавайте със захранването, да бъде постепенно ,плавно и съзнателно защото там е магията. :222 :222 :222
Аватар
Мърмори
Философска система
Мнения: 1304
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:51

Re: ФЕВРУАРИ ни намига, нов ДЕТОКС пристига

Мнение от Мърмори »

ТОФУ написа:При мен ан.сол я пия като пакетчето изсипвам в 500 мл. вода. Хубаво е да сте у дома
Ей сега да не вземете да се объркате. Това е правилото на ТОФУ. Ние пием едно пакетче за трите дни и то само в около 50 мл вода.
ТОФУ написа: Хубаво е да сте през цялото време само на един вид плод,изключете кафето, спазвайте интервалите между плода и водата/от 30 мин. до час/, чая да е от мента или шипки, без мед ако можете.
Доктор Михайлов ясно е дал препоръките си. Лично аз смятам, че всеки сам трябва да определи до колко може да е строг в детокса. Ако строгите ограничения ни създават дискомфорт, ако ни натоварват психически- тогава шанса за провал е много голям. В този случай няма нищо лошо в лъжичка мед (доста често точно тя ме спасява в пристъпите на глад) или едно кафе- сам Док казва, че то е антидот на много токсини. Ако нямате проблем с ограниченията- супер! Но нека това не е общовалидно правило.
Бъни, вземай си водораслото-няма проблем!

Аз днес съм на ПОД, за да направя плавен преход към детокса. Смятах само на 15 де детоксвам, но някой отгоре така ми го проговори, да съм от утре :1062
tita

Re: ФЕВРУАРИ ни намига, нов ДЕТОКС пристига

Мнение от tita »

Да вметна, относно английската сол, Док. казва в книгата си, че няма никакъв проблем да се приема с бира, вместо вода. :222 Разбира се, количеството не се променя.

Лек и успешен детокс, от мен! :954
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: ФЕВРУАРИ ни намига, нов ДЕТОКС пристига

Мнение от cchery »

Такааааа, това долу трябваше да е постинга ми от вчера, когато ни дръпнаха шалтера на тока в офиса и така и не успях нищо да публикувам:
cchery написа:Мили момичета, колкото и да не е по правилата, аз СТАРТИРАХ детокса от днес. :???: Мислих много върху датите, които този месец се пада да се прочистваме, и както и да го погледнем, 14-и е детоксов ден, а аз искам да си го отбележим с мъжа ми. Поради тази причина стартирах от днес и ще продължа и утре. Ще направя двудневно захранване четвъртък и петък, за да мога петък вечерта да си позволя поне чашка винце.

Дотук днес съм на 2 литра сок с вода и около литър вода. 1 кафе мога да отчета от сутринта. Останалото ще го наваксвам до довечера. Макар че довечера сигурно ще "вкарам" малко ферментирал хмел, т.к. сме на концерт на УДО и.... трудно върви тази музика без бира. Но пък не се знае какво ще се случи - напоследък съм станала неприятно дисциплинирана :955 :955 .
С две думи, от вчера съм на детокс. Вчерашният ден беше "подобрен" с 300 мл бира поради споменатия вече концерт на УДО :1062 . Който концерт не беше за изпускане.... или по-скоро беше за изпускане на парата.

Днес си продължавам по правилата и дотук съм долу-горе, но до довечера ще наваксам. Засега нямам никакви нежелани ефекти и реакции, а ансолът си действа доволно.
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Мърмори
Философска система
Мнения: 1304
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:51

Re: ФЕВРУАРИ ни намига, нов ДЕТОКС пристига

Мнение от Мърмори »

Еее, нави се значи ! Бравос ! :326
zezata

Re: ФЕВРУАРИ ни намига, нов ДЕТОКС пристига

Мнение от zezata »

И аз съм готова за детокса вече. Имам едно пакетче английска сол, което ще разделя на 3 порции, имам си и ябълки. Ще детоксвам с хрупане на ябълки. Кафе не пия, затова не ме интересува то. Но пък чайче щом е разрешено ще пия в изобилие. Това мате го чувам за първи път, но ще го пробвам. А колко течности е разрешено да приемаме?
Заключено