АПРИЛ ЗАПОЧНА ВЕЧЕ... ЗА ДЕТОКСА СТЯГАЙ СЕ ЧОВЕЧЕ...!

Метод за здравословно отслабване и постигане на оптимално здраве
ellyto

Re: АПРИЛ ЗАПОЧНА ВЕЧЕ... ЗА ДЕТОКСА СТЯГАЙ СЕ ЧОВЕЧЕ...!

Мнение от ellyto »

Бъни, не го приемай като укор, просто това винаги ми прави впечатление, че се отпускаме след детокса и до следващия положението пак е станало неприятно и пак не се харесваме в огледалото. Такъв период съм имала и аз. Сега почти не правя детокс поради мои лични причини и наблюдения на детокса върху моето тяло. Утре ще направя 1 ден да видим как ще ми се отрази.
Бъни написа: Например комбинацията картофи + месо...! Ами тези 2 неща в нашата къща вече не се ядът заедно!
Да тази комбинация не е добре, както и комбинацията с ориз.
Като цяло избягването на тестено, сладко, безалкохолни под всякаква форма, ще доведе до подобряване на резултатите от към килограми. Аз гледам рядко да ям тези неща, картофи и ориз и нямам никаъв проблем вече с килограмите. Даже сега ям повече от всякога т.е. отслабването не става с неядене, а с правилна комбинация на храните - а това за всеки е изключително различно понятие. Надявам се и вие да откриете своят баланс от към храната. Това е изключително важно, защото наистина всичко се променя в навиците, които имаме и след това желанията ни за храната се променят и нещата от към килограмите се получават.
Аз никога не съм можела да спазвам ПОД, защото са ми ужасно ужасно неприятни.

Преди малко прехвърлих една книга за водата и солта в тялото и ми направи впечатление следния цитат:
"Скорбялата и захарта са тези, които са виновни за надебеляването. Протеините и мазнините в диетата не водят до натрупване на мазнини!"
Аватар
Ванчето
От писане глава не боли
Мнения: 941
Регистриран на: 06 Яну 2014, 17:26

Re: АПРИЛ ЗАПОЧНА ВЕЧЕ... ЗА ДЕТОКСА СТЯГАЙ СЕ ЧОВЕЧЕ...!

Мнение от Ванчето »

ellyto написа:Бъни, не го приемай като укор
Не, не, не... В никакъв случай не го приемам така, уверявам те! Дори пак казвам, че много правилно си го написала, няма как да стане само с детокс! Извини ме, ако съм те засегнала по някакъв начин, не съм имала за цел нищо подобно...
Просто аз се отпуснах на ядене само вчера... заради празника. Това е
Никога не е късно за ново начало!
Sladka Debelanka

Re: АПРИЛ ЗАПОЧНА ВЕЧЕ... ЗА ДЕТОКСА СТЯГАЙ СЕ ЧОВЕЧЕ...!

Мнение от Sladka Debelanka »

Здравейте, аз също стартирах вчера, но нямах време да пиша. Детокса ми съвладна с цикъла и е мамма миа. Всеки ден правя упражнения и се опитвам да внимавам какво ям и има резултати - свалила съм около 10 кг, но аз имам много за сваляне. така. Вчера ме тресеше от студ даже си помислих че се разболявам, но не. Днес съм по-добре обаче ми става лошо от водата. Вчера не можах да си я изпия всичката, днес ще направя всичко възможно стига да не повърна. Сега пия кафе от цикория че нещо не ми се пие чай.
Аватар
Ванчето
От писане глава не боли
Мнения: 941
Регистриран на: 06 Яну 2014, 17:26

Re: АПРИЛ ЗАПОЧНА ВЕЧЕ... ЗА ДЕТОКСА СТЯГАЙ СЕ ЧОВЕЧЕ...!

Мнение от Ванчето »

Sladka Debelanka написа: обаче ми става лошо от водата. Вчера не можах да си я изпия всичката, днес ще направя всичко възможно стига да не повърна. Сега пия кафе от цикория че нещо не ми се пие чай.
Сладке, аз преди 2 детокса имах същия проблем със цитрусовия сок. Точно както пишеш ти, гадеше ми се от една глътка дори и ми беше много трудно да си изпия цялото количество. Тогава оставих соковете и започнах с билков чай - нали пак е течност... Така се справих с положението, пробвай и ти, moжe да се получи и при теб. Все пак си мисля, че е по-добре да сменя течностите, отколкото да си проваля целия детокс. Стискам ти палци да се справиш! Успех!
Никога не е късно за ново начало!
naskomimi

Re: АПРИЛ ЗАПОЧНА ВЕЧЕ... ЗА ДЕТОКСА СТЯГАЙ СЕ ЧОВЕЧЕ...!

Мнение от naskomimi »

Добро утро, мили дами!
Как сте?
Аз почти не спах тази нощ - не знам поради каква причина, заради луната ли...заради стреса на работата ли....Тъпото е, че хем се чистя, хем от този стрес....едва ли ще ми се получат напълно нещата с детоксикирането, колкото и да съм стриктна...но каквото стане...


Сладка дебеланка, радвам се че си с нас! :922
Ели, успех днес! :524
Бъни :923
Успех и на всички останали момичета! Не остана - утре е любимия ми ден...най-прекрасния - на захранването...нямам търпение....да си хапна ангелска супичка....картофки задушени или салатка зеленце....мммм.....ама стига с яденето - следобяд ще говорим за менюто за утре. :1216 че днес ме чакат грейпфрутите и белтъците. Само дето не мога да изпия повече от 2л. вода и чай....знам, че е прекалено малко, но.....дано все пак има ефект.
С килограмите съм минус 2, но това не е толкова важно в момента. Макар че откакто си имам кантар, всяка сутрин и всяка вечер се тегля.. :423 , даже съм си го направила да показва с кило нагоре, да не се отпускам :1062

А по въпроса с Под-а. Обожавам го. Толкова ми е лек...правя си го само с ябълки и кафяво оризче с градински подправки на връзка, за да променят малко вкуса на водата. Страшно леко си го изкарвам ПОД-а, може би защото е само един ден и на другия ден не се ограничавам толкова със захранването като при детокса, но се чувствам страхотно. И само кантара на сутринта да не ми хареса - веднага се оглеждам за фазата на луната през седмицата и скачам на ПОД-чето.

И така..
Още веднъж много, много целувки за хубаво и леко събуждане от мен! :329
Бъдете силни! :922
ellyto

Re: АПРИЛ ЗАПОЧНА ВЕЧЕ... ЗА ДЕТОКСА СТЯГАЙ СЕ ЧОВЕЧЕ...!

Мнение от ellyto »

Привет, привет,

Наистина прави впечателние, че активността на този детокс е слаба, но това е без значение, защото съм сигурна, че има и хора които правят детокса, но не се включват във форума.
Аз съм ок, вече солта подейства, не знам дали ще ми се върже още едно ходене то ВЦ, но в крайна сметка каквото такова. На мен не ми е трудно да карам с повече течности, така че ще пия вода, чай, по-малко грейпфрути и белтъци, но в крайна сметка колкото ми е комфротно за да издържа, няма да се насилвам. На мен 5 яйца и 5 грейпфрута ми се виждат много за целия ден, така че ще ги намаля, пък да видим колко.

Мими, стреса наистина оказва огромно огромно значение за общото състояние на организма. Но въпреки това, че се намираш под стрес, по-добре да правиш детокс, отколкото да си под стрес и да не правиш нищо.
Разтовари, доколкото чета имаш нужда след процедурите, които правиш. Дано да се почувстваш по-добре след детокса.
Не бива да се мериш по толкова много пъти на ден, защото това само ти създава излишен стрес. Мерките са по-важни отколкото това, което показва кантара. От личен опит го казвам, ако постигнеш килограмите, които искаш, пак ще намериш нещо в огледалото, което няма да харесаш. Спортувай колкото можеш, прави упражнения, стягай тялото си и недей да отдаваш такоова значение на килограмите.

Бъни, разбира се, че мен по никкаъв начин не си ме обидила.....просто аз се притесних да не би да съм засегнала някой от вас с моя коментар, но той е продиктуван от най-топли чувства към всичките, защото много дами се въртят в омагьосан кръг и тези килограми им сриват самочувствието.

Сладка, много се радвам, че виждаш реалните резултати от усилията, които полагаш. Това, че си 10 кг на долу си е постижение. Продължавай в същия дух, бори се със себе си и продължавай да покоряваш върхове. Знам, че е много трудно човек да бъде стриктен и последователен, но това което правиш е нещо страхотно за теб самата. Наистина продължавай в същия дух и съм сигурна, че ще можеш да се пребориш с всичките килограми, които искаш да премахнеш от себе си.
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: АПРИЛ ЗАПОЧНА ВЕЧЕ... ЗА ДЕТОКСА СТЯГАЙ СЕ ЧОВЕЧЕ...!

Мнение от cchery »

Sladka Debelanka написа:Здравейте, аз също стартирах вчера, но нямах време да пиша. Детокса ми съвладна с цикъла и е мамма миа. Всеки ден правя упражнения и се опитвам да внимавам какво ям и има резултати - свалила съм около 10 кг, но аз имам много за сваляне. така.
Суитиииииии, нямам какво да кажа освен ..... да те прегърна виртуално и да ти кажа, че ще бъда много щастлива в деня, в който прочета, че цифрата се е удвоила.... т.е.
Sladka Debelanka написа:свалила съм около 20 кг
:954 :954 :954 :326 БРАВО, момиче! Гордея се с твоето постижение..... :326 :326 !

Здравейте, мацки!!! Радвам се да ви "видя" па макар и малко отстрани, защото не детоксвам с вас! Причини за това колкото щеш, но да речем, че 2 са основателни - бяхме на шато Старосел съботно-неделно, а утре....... празнувам пълнолетие :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: , т.е. имам РД..... в общи линии ми е невъзможно нито да детоксвам, нито за захраня! Но пък със сигурност добре ще се нахраня :1062 :1062 . Обещавам повече да не говоря за храна, защото на вас ви е трети ден и.... искам да "стискате зъби" до последно, т.к. останаха някакви си мизерни часове от следобеда на този ден!

Бъди, да ти е живо и здраво малкото "овенче" :954 ..... нека порасте качествен човек и мъж!
ellyto написа:
Бъни написа: Например комбинацията картофи + месо...! Ами тези 2 неща в нашата къща вече не се ядът заедно!
Да тази комбинация не е добре, както и комбинацията с ориз.
Като цяло избягването на тестено, сладко, безалкохолни под всякаква форма, ще доведе до подобряване на резултатите от към килограми. Аз гледам рядко да ям тези неща, картофи и ориз и нямам никаъв проблем вече с килограмите

..............................................................................

Преди малко прехвърлих една книга за водата и солта в тялото и ми направи впечатление следния цитат:
"Скорбялата и захарта са тези, които са виновни за надебеляването. Протеините и мазнините в диетата не водят до натрупване на мазнини!"
Аз пък си мисля, че истината е някъде по средата. :954 За дългите години на опълчение с килограмите :955 , стигнах до извода, че всяко едно ограничение, води със себе си нови такива. Т.е. ограничаваш въглехидратите, ограничаваш и някакъв аспект на метаболизма си.... Неибежно е, когато нещата се случват в свързана система. Само си представете мрежата на паяка..... една единствена скъсана нишка, т.е. "повреда в системата" ще довете до отслабване на целия механизъм и най-вероятно паякът днес ще остане без храна.

Има и нещо друго, за което си направих изводи от първо лице - наричам го "личен" метаболизъм. Ето какво имам предвид: ако аз се затруднявам да преработвам месото и то по-специално свинското, от което пълнея, това със сигурност няма да важи за доста други хора! Аз, междудругото имам точно такъв проблем - месарка съм и любимото ми месо е свинското. Но съм го ограничила от година и половина иииии успях да сваля килограмите си под 70-се!!! А дотогава нищо не се случваше. Но пък не съм ограничила по-специално тестените и сладките неща. Т.е. аз не бих ви препоръчала "не яжте свинско"... защото съм сигурна, че тази схема няма да работи за вас. ....... Допускам и да греша, разбира се! :)

Чета, че и за пушенето сте споделили..... да се включа след Бъни и Ели и да си кажа, че и аз не мога да се начудя как съм пушила толкова много време...... Откачена история без обяснение!

Стискам ви палци ииииии си пожелавам утре да прочета едни прекрасни постове тук! :954 :954 :954
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
ellyto

Re: АПРИЛ ЗАПОЧНА ВЕЧЕ... ЗА ДЕТОКСА СТЯГАЙ СЕ ЧОВЕЧЕ...!

Мнение от ellyto »

Докато четох поста на Чери и реших да си обеля едно яйце и докато се осетя вече бях изяла половината жълтък :955 :955 :955 голям бъзик. нищо де, не е страшно, но пък е забавно.

Чери, права си че на всеки организъм различните храни му влияят по различен начин. На мен например не ми влияе свинското така както на теб, аз си хапвам и то доста мазничко свинско и ми харесва и се чувствам добре от това. на мен пък сладките и тестените храни ми се отразяват по този начин.
Според мен ъсщо трябва да има баланс между всички хранителни групи, но ако искаш да отслабнеш тогава е необходимо да се спазва строг хранителен режим, който не включюва изключения. След това като си постигнал целта си може да се направи някакъв банасиран режим. Но това като цяло рядко се случва. Човек не е толкова стриктен и последователен обикновено в това, което прави и като му отпусне края и нещата излизат извън контрол. Това мисля, че на всеки се случва.
Пък и има толкова много различни течения за това, кое е здравословно и кое не...всеки сам интерпретира здравословното през своята призма и най-добре може да прецени, коя храна за него е ок и коя не.
danid
Философска система
Мнения: 1121
Регистриран на: 14 Сеп 2010, 12:54

Re: АПРИЛ ЗАПОЧНА ВЕЧЕ... ЗА ДЕТОКСА СТЯГАЙ СЕ ЧОВЕЧЕ...!

Мнение от danid »

Нямам време да ви изчета, но и аз съм стриктна на 3-ти ден и 2 поредни нощи будуване от 3,30 до 6...

Не съм се детоксикирала от поне 6 месеца, но странно нямам никакви проблеми, ако не се брои безсънието. За трите дни съм на около 5 ябълки до сега и много вода и чай.

Хайде, дано резултатите са добри за всички

И нали си знаете - Умната утре в деня на захранване
https://picasaweb.google.com/danydinkova72/10#" onclick="window.open(this.href);return false;
mirka_ss

Re: АПРИЛ ЗАПОЧНА ВЕЧЕ... ЗА ДЕТОКСА СТЯГАЙ СЕ ЧОВЕЧЕ...!

Мнение от mirka_ss »

Вчера реших да се включа с моите 2 дни и всичко започна по план,ноооо...към обяд като започна еднооо прималяване...бреййй щях да припадна.Добре,че съм на бюро :D .
Казах си "стой мирно и ще ти мине" и ми мина,но след малко паааак и...
ами хапнах си :oops: .
С толкова много детокси зад гърба си не бях патила такова нещо.
Днес съм стриктна и доволна от себе си.
Успех на всички ни!
Аватар
Ванчето
От писане глава не боли
Мнения: 941
Регистриран на: 06 Яну 2014, 17:26

Re: АПРИЛ ЗАПОЧНА ВЕЧЕ... ЗА ДЕТОКСА СТЯГАЙ СЕ ЧОВЕЧЕ...!

Мнение от Ванчето »

Ехооо! Ето ме и мен! Не съм се оказала!
Здравейте всички!
Как сте, как я карате накрая? Е, то вече не остана, ей го къде е вечерта... А утре...? Мда, и на мен ми е любим ден! Кога започваме да обсъждаме менюто за утре? :roll: :lol:
При мен всичко си е по план, няма издънки, няма перипетий. Като се има в предвид , че и на мен ми е втори, а не трети ден, то така и би трябвало да е. Аз не съм се мерила. Винаги се меря в началото, когато стартирам и след това чак след първия ден на захранване.
mirka_ss написа: ами хапнах си :oops: .
Мире, какво си похапна? :roll:
cchery написа:


Бъди, да ти е живо и здраво малкото "овенче" :954 ..... нека порасте качествен човек и мъж!

Чета, че и за пушенето сте споделили..... да се включа след Бъни и Ели и да си кажа, че и аз не мога да се начудя как съм пушила толкова много време...
Чери, сърдечно благодаря за хубавите пожелания! Дай Боже дето се казва! :922

А за цигарите, какво да кажа... Явно в някакъв период от живота си започваме да съзряваме :1062 , да разсъждаваме по различен начин :1062 и да оценяваме истински важните неща и "келешлъка" от пушенето вече не ни е толкова важен и остава на заден план... Нищо де, по-добре късно отколкото никога! :524

Така... А новите попълнения къде са? Нещо не се мяркат да споделят много как върви първият детокс... Тединкаааа, къде си момиче, къде се изгуби? Разкажи как се справяш, допада ли ти, имаш ли трудности? Нали за това сме се събрали тук, да споделяме и да се подкрепяме!

Ами толкова от мен, момичета! Стискам палци на всички вас за пореден успех на фронта наречен "детоксикация"!
Лека вечер и до утре! :922
Никога не е късно за ново начало!
Заключено