Майския детокс пристига и самочуствието ни се повдига!

Метод за здравословно отслабване и постигане на оптимално здраве
Заключено
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Майския детокс пристига и самочуствието ни се повдига!

Мнение от cchery »

Здравейте и от мене! Почти твърдо бях решила да направя този детокс. Е, вчера, естествено :126 , се запънах. Не знам защо. И не си пих ансола. Карах целия ден на пресни сокове и вечерта хапнах 1 зелена салата с 3 вида сирена. Да, не е детокс, но пък е огромно разтоварване за моя начин на хранене. Днес също не съм си изпила ансола, но вече имам 1 литър сок. Т.е. детокс не правя - като цяло ще разтоварвам с леки храни тези 3 дена. И стискайте палци да се навия най-сетне да си направя пустото му зелено смути :1058 - голяма съм кандърма на моменти - като че ли ми се налага баница да редя, а то е просто да сложа банан, киви или ягода и някакъв зеленолистен зеленчук и да ги смеля.....

Както и да е! Сега по същество:

ВИСОКИТЕ ЦЕНИ НА ПРЕСНИТЕ СОКОВЕ

Не знам кой беше писал (не ми се връща назад в темата), че прясно изцедените сокове са много скъпи. Факт! :126 Но аз най-редовно вече си купувам такива сокове от магазини ПроМаркет - при тях 1 литър сок от портокал е 2,79!!!! лв :!: Вземам си 2 бутилки и за 5,60 лв на ден съм си оправила дажбата за детокса. Така че - просто търсете къде има добри цени. Да, в промаркет не ти цедят сока пред очите, но досега не съм случвала лош или вкиснал такъв.

ЗАЩО МОЖЕ ДА СЕ ПОХАПВА ПЛОД, А ЗЕЛЕНЧУК - НЕ?

Оригинално по време на детокс нищо не се похапва. :1062 Пият се прясно изцедени сокове от цитурси, разредени с вода, чайове, гореща вода и просто вода. Разбира се, понеже доста хора се затрудняват от това, док навремето публикува и олекотена версия на детокса - с цели плодове. А и на практика тази схема е много добра, когато в България излязат местните пресни плодове - череши, ягоди, праскови, кайсии, малини, дини, пъпеши. Защото какво по-хубаво от това да прочистиш организма си с толкова много витамини, минерали и ензими, дошли директно от храната, а не от блистера с хранителни добавки?!

Също така (от съжаление донякъде :1062 ) док разреши на тези, които много прегладняват, да хапват вечер лека салатка - малко количество, подправено единствено с лимонов сок!!! Това "подобрение" беше въведено най-вече с цел да не се опропастява резултата от цял ден "гладуване"!!!!

Още нещо - като говорим за зеленчуци - има "зеленчуци" и "зеленчуци" :lol: . Картофът е зеленчук. Бобът.... там някъде. Марулята, лука, чесъна - тоже. Домат, краставица, зеле и т.н. Но каква е идеята на детокса?! Най-вече: стомахът да не мели храна!!! И то храна, която го натоварва. И точно в плодовете, сочните и цитрусовите, има това съвпадение. Не натоварват храносмилателния тракт с отделянето на киселини, ензими и сокове, необходими за преработка. А полезните вещества само с елементарна химична реакция стигат до клетките в тялото ни. Отделно от това - плодовете са доста по-сладки от зеленчуците, а това директно дава енергията за тялото!!!! Защото нашето тяло има нужда от енергия да функционира! Най-бързо освобожданваната енергия е от плодовете и тяхната плодова захар.

Така че вече е въпрос на избор дали ще правиш истински детокс или.... ти е трудно и търсиш как да оправдаеш за себе си нещо непозволено :1062 . Не ме разбирайте погрешно - не искам да соча или обиждам никого - аз самата така се опитах преди години да "прекарам" идеята за хапването на сурови ядки при прегладняване. И като попитах док дали мога да го правя - той ми отговори, че ако ще я карам така, да си вземам 1 бутилка бира и чируз и да си правя моя си детокс. :mrgreen: :mrgreen:

СУХОТО ГЛАДУВАНЕ НА КАЛИА

Това е вариант на лечебното гладолечение. Или пък си е най-истинското гладолечение - въпрос на разбиране. Според авторите му и последователите, които го защитават, не само че НЕ Е вредно за здравето, ами го подобрява в най-голяма степен.

ХОМЕОПАТИЯ и КАФЕ ПО ВРЕМЕ НА ДЕТОКС

Не пречи! Може да се приема. Кафето е антидот при това. Но да не се прекалява.

Petunija написа:Като чета форума ми възникват въпроси и въпросчета. Например - как в ден на захранване ядете салата от зеле - толкова трудносмилаемо, целулозно и нитратно нещо.
Петуния, преработката на целулозата не затруднява стомаха. Напротив - тя даже не се и пработва! С което засилва моториката на червата, т.к. те се стремят да я изведат извън организма. По този начин тя действа наистина като "метла" и ако има все още нещо останало непреработено или затлачено из червата, то се извежда. Да не говорим, че засища с много малко. Сега от нитратите никой не е избягал... Но специално пазаруването в Кауфланд е.... не знам - това си е лично решение на всеки, аз бих предпочела нищо да не взема оттам.

Не знам откъде си, но в София вече има минимум 4 варианта да си купуваш по-чиста храна. Това са т.нар. хранителни кооперативи. Тяхната основна цел е да свързват директно потребители с производители. Един такъв кооператив е - за съжаление да станеш член на хранкоопа все още е трудно. Друг вариант е . Трети вариант (който ползвам аз да си купувам мляко, млечни и яйца, а и био-зеленчук от Гимел) - . Също така един производител близо от Нови Хан (сертифициран за био-производство) носи директно зеленчуци до вратата на дома ви - .

Ползвала съм услугите и на 4-е примера, които дадох по-горе. С изключение на СОФИНА, мисля че всички други работят и извън София. Що се отнася до цената - да, има разлика в това да дадеш 1 лв за био-салатка и 20 ст в Кауфланд. Но както виждаме от твоя постинг, има разлика и при консумацията!!! И това после не излиза по-евтино. Петуния, ще бъда щастлива ако успееш да се оттървеш от веригите големи хипермаркети и откриеш нещо друго! :923

Petunija написа:Вчера ядох зелена салата - еййй, казвам ви едва не измряхме с мъжа ми - стращно подуване, болки и /той/ - разстройство. Салатката изглеждаше крехка, но беше ужасно горчива.
От една приятелка знам следната "хитринка" - салатата се накисва за около половин час във вода, в която е разтворена чаена лъжичка сода и супена лъжичка оцет - те имат свойството да извличат пестицидите и нитратите от зеленолистните.

АЙДЕЕЕЕЕЕ, ИМА ЛИ ДЕТОКСВАЩИ ДНЕС?! :) :)
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
tita

Re: Майския детокс пристига и самочуствието ни се повдига!

Мнение от tita »

Приветско на детоксващите! :954

Аз не съм от тях .. обаче, също като Чери, го карам на разтоварващи сокове и чайчета, без ансола. :D

И щото точно тя спомена по-горе за зелените смутита, ето ви един баш като за детокс, при това не толкова скъп като този с банана, ягодите и т.н.

[img]http://www.bonapeti.bg/uploads/recipes/ ... _10851.jpg[/img]

600 г зелени ябълки
2 малки краставици
1 лайм
3 стръка мента
1 стрък босилек

Рецептата от тук:
олеся

Re: Майския детокс пристига и самочуствието ни се повдига!

Мнение от олеся »

Днес продължавам, засега успешно и без неразположения. На мен също ансола нещо не ми действа много активно. Преди висях в тоалетната и трите дни, а сега мн.рядко. От друга страна е добре, че е така защото из парка няма къде да залягам по храстите. Ансола ми този път е в розова опаковка, не в синята, която обичайно купувам, но това имаха в аптеката.
Petunija

Re: Майския детокс пристига и самочуствието ни се повдига!

Мнение от Petunija »

Чери, мила, Чери, колко си мила и колко си ми полезна!!! Благодаря ти!

Друго си е някой да осветли начинанието ти! Ще проуча тези биоферми, отдавна си задавам въпроса откъде мога да си купя нещо биологично, защото нямам нито село, нито вила, кореняк софиенче....за мое голямо нещастие. Всичко, което консумираме е ужасно - месо, млечни, консерви, плодове и зеленчуци. И с това, осъзнато вредителство храня децата си.

Иначе си детоксвам засега както си трябва - много вода, фрешчета от Фреш Бара, 2 кафета с медец.
Само един път влизах във ВЦто, което от офисна гледна точка ми харесва, но смятам, че лично за организма ми трябва доста повече.

Чувствам се мотивирана и добре! Не мисля да си правя свободни съчинения на тема детокс.
Харесва ми и изпитващият му елемент, после се чувствам горда, че съм устояла, че все пак намирам воля.

Дано и при вас всичко е ОК!
Tami

Re: Майския детокс пристига и самочуствието ни се повдига!

Мнение от Tami »

Ето ме и мен. И на мен ан. солта не ми действа също. И не мисля че има значение опаковката. Англ. сол си е англ. сол. Моята дори не е от БГ, но преди винаги си ми действаше, а вчера и днес , май не. Но съм сигурна че вътрешно си върши дейността.
Черинка, много ми хареса постинга ти и мерси за хитнинката за накисването на зеленчуците. Ще я изпробвам на захранването.
Тите, зеления коктеил ме омагйосва всеки път като го погледна. Определено ще го изпробвам.
Засега нямам главоболие, но ми е студено. Днес превалява обилно и много ми се спи. Нещо трудничко си карам детокса и само вкусотии ми се въртят из главата, но дано не ме изкуши нищо. Цедих си цитрусов фреш. Пих чайове и гореща вода, едно черно кафе с мед....Та така, отивам да пия гореща водица и ще се засечем после пак.
Sladka Debelanka

Re: Майския детокс пристига и самочуствието ни се повдига!

Мнение от Sladka Debelanka »

Един тъп въпрос от мен - защо се пие смути?
Petunija

Re: Майския детокс пристига и самочуствието ни се повдига!

Мнение от Petunija »

Доволна съм от себе си днес и най-вече се радвам, че нямах странични гадни ефекти! Ако ви кажа на какъв мазохизъм съм подложена в момента...как ухае.... и на какво ухае от кухнята....аз като не ям, не означава, че и другите не трябва да ядат. Обикновено готвя нещо, което не обичам, но тази вечер...висш мазохизъм!
Но удържам! :fan Дори и тренировката си издържах, а беше доста хард.
Нещо ви няма, не пишете и ми липсвате. Чувствам се сама в изпитанието!
Лека ви нощ, дано сте добре!
Tami

Re: Майския детокс пристига и самочуствието ни се повдига!

Мнение от Tami »

Ах Петунийке, не си сама мила,
Аз сега не излизам от тоалетната. Днес ме хванаха страничните ефекти и освен че примирам чак от глад, вие ми се свят и ми е много нервно, най вероятно до утре ще ми дойде МЦ, защото май ми се яде много сладко, а то само тогава ми се яде, а МЦ ми е по пълнолуние така или иначе.
И аз съвсем се измалтретирах покрай вечерята на децата, и сега като си легнати аз се хвърлям в леглото и гушкам възглавницата.
Мина някак си деня, но отивам да си взема един топъл душ, ментово чайче и ще си лягам преди да се изкуша.
Лека нощ момичета, успешна вечер и до утре. :922 :329 :922
олеся

Re: Майския детокс пристига и самочуствието ни се повдига!

Мнение от олеся »

Моят ден мина много добре - ансол, 4,5л. течности, 1 кафе и това е. Лек студ привечер.
Иначе и аз готвих вкусотии за вечеря, но въобще не изпитах никакво желание да се изкуша да хапна. Просто супер :1216
Сутринта в мен се прокрадна леко колебание дали да продължавам, но бързо се осъзнах.
Остава само 1 ден :) Вечерта си купих малко цитруси, че ги свърших, като утре ще наблегна на грейпфрутите и лимоните, че днес бях повече на портокали.
mira_b

Re: Майския детокс пристига и самочуствието ни се повдига!

Мнение от mira_b »

Добро утро! Започна и последният, трети детокс ден :1216
Нещата са под контрол. Благодаря за помощта и съветите за моето начало в понеделник - изпих си ансола на обед и се радвам, че не се отказах. Вчера и днес съм желязна :954 А за болеста, която ни нападна всички у дома - вече я преодоляваме. И аз съм забелязала, че по време на детокс такива неразположения бързо отшумяват. На този детокс получавам замайване и отмаляване, което отдавам и на пролетната умора. Това е за сега от мен. Хубав и успешен ден :922
futarela
Философска система
Мнения: 1205
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:42
Местоположение: София

Re: Майския детокс пристига и самочуствието ни се повдига!

Мнение от futarela »

Ето ме и мен ! Да се включа и дса кажа ,че разтоварвам без сол , замених я с разхлабителен чай . Забелязвам ,че от солта ми се гади и се замайвам . Вчера недостатъчно течности половин ябълка и 3-4 кайсии . Бях купила за сина ми и не им устоях :oops: Дне съм добре
на три четири чаши топла вода , едно кафе , после минавам на фреш ))) Успех на всички не зависимо какво правят !
Истинското откритие е не да изнамираш нови пейзажи, а да придобиеш нови очи.[img]http://lines.ladoshki-forum.ru/showgif.php?imgfile=1_5Priroda_lines/1275646909.png[/img]
Заключено