ДЕТОКС ПРЕЗ ЮНИ - класически или летен вариант ?

Метод за здравословно отслабване и постигане на оптимално здраве
tita

Re: ДЕТОКС ПРЕЗ ЮНИ - класически или летен вариант ?

Мнение от tita »

Втори ден - отпочнат с ансол, водица, сок грейпфрут и портокал ( фифти - фифти) купен от Пикадили.

Вчера вечерта гаврътнах една биричка :1028 , ама да ви кажа, не го отчитам като прегрешение. В книгата си Док. беше писъл, че дори ансола може да се пие с бира ( както правила съпругата му), ако ни е много неприятен вкуса. Така,че отчитам успешен първи ден.
Аватар
Ванчето
От писане глава не боли
Мнения: 941
Регистриран на: 06 Яну 2014, 17:26

Re: ДЕТОКС ПРЕЗ ЮНИ - класически или летен вариант ?

Мнение от Ванчето »

Ехаа, групичката ни се е увеличила! Колко хубаво! :329

При мен всичко върви по план, няма изненади и дискомфорт. Чувствам се добре. Не знам защо всеки път си подготвям плодове за похапване, след като никога не ги ям... :1044
Никога не е късно за ново начало!
mam4eto31

Re: ДЕТОКС ПРЕЗ ЮНИ - класически или летен вариант ?

Мнение от mam4eto31 »

Браво, момичета! Шапка ви свалям :1143

2 години бях редовна, почти нямах пропуснат месец и ми е домъчняло за тази физическа и душевна лекота, която изпитвах! Но с кърменето не мога да събера смелост и ще изчакам преди пак да се включа! Утре ще плодувам!
Стискам палци на всички ви! Не се предавайте!

П.С. Зори, стискам палци Гоги бързо да се оправи, знам колко е ужасно да си с детенце в болница! Кураж!
Булка Марулка

Re: ДЕТОКС ПРЕЗ ЮНИ - класически или летен вариант ?

Мнение от Булка Марулка »

Успешен втори ден и за мен. Чувствам се уморена, започва да се прокрадва едно гадно главоболие и ми се спи. Иначе всичко си е наред.
Аватар
Мърмори
Философска система
Мнения: 1304
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:51

Re: ДЕТОКС ПРЕЗ ЮНИ - класически или летен вариант ?

Мнение от Мърмори »

Благодаря ви,момичета за благопожеланията! Гоги вече е по-добре ( то да не смее да се похвали човек), надявам се живот и здраве утре да ни изпишат!
Поздравявм ви всичките за упоритостта и пожелавам успешно захранване! :922
tita

Re: ДЕТОКС ПРЕЗ ЮНИ - класически или летен вариант ?

Мнение от tita »

Зори, прегръдки за теб и Гоги :922 Айде ... дано да нямате повече такива преживявания по доктори и болници!

И аз да отчета успешен втори ден, вчерашен, на детокс :) .. Днес изоставам с течностите, но надявам се да наваксам.

Това е от мен ... за сега :)
Аватар
Ванчето
От писане глава не боли
Мнения: 941
Регистриран на: 06 Яну 2014, 17:26

Re: ДЕТОКС ПРЕЗ ЮНИ - класически или летен вариант ?

Мнение от Ванчето »

Аз пък вчера сутринта се събудих с лек дискомфорт в гърлото, но не му обърнах голямо внимание. Но в ранния следобяд дискомфорта започна да преминава в лека болка и дразнене и като се погледнах в огледалото щях да падна от изненада! Цялото гърло + слвиците - всичко беше много червено. Веднага започнах да смуча тонзилотрен и така до вечета общо шест приема по две таблетки на прием. Веднага клеева тинктура, сребърна вода и витамин С. Признавам си, леко ме хвана страх, че ще стане нещо по-сериозно, понеже на мен гърлото ми е слабо място. И просто не можах да повярвам тази сутрин като се събудих, нищо ми нямаше! Нищо не ме боли, нищо не ме дразни дори! Много съм доволна! И няма как да е иначе!
А с детокса нещата си вървят по план. Днес сутринта малко изостанах с течностите, че излизахме с малкия, но успях да наваксам. Купих си вече плодовете и заленчуците за захранването... Менюто е измислено вече - няма как! ;) Днес едно леко главоболие се опита да ме притесни, но го отдавам на силното слънце навън.
Ами това е при мен в общи линий! Вече съм леко нетърпелива да стане " утре" ! Предполагам, че при всички е така!
Желая лека и приятна последна детокс-вечер на всички мацки , които се включиха и този месец! И да не забравите да наминете насам да споделите как сте захранили, какъв резултат отчитате и дали сте доволни от него!
Никога не е късно за ново начало!
Булка Марулка

Re: ДЕТОКС ПРЕЗ ЮНИ - класически или летен вариант ?

Мнение от Булка Марулка »

Привет!
Отчитам и трети успешен ден с поне 5 литра течности. Жабешка работа е моята, не е на зор да пия. Този детокс ми мина много леко и неусетно. Утре ще се захранвам с нещо протеиново и салатено. Ще видим ... Изненада е, но не съм го мислила.
mira_b

Re: ДЕТОКС ПРЕЗ ЮНИ - класически или летен вариант ?

Мнение от mira_b »

Добро утро!
Ранобудна съм. Децата искаха кексчета и нали вече е ваканция, няма по-добро начало от това :1216
Приключих успешно детокса и този път. Имах малко прегрешение втория ден, но не се отказах и се радвам за това. Надявам се да захраня правилно и да успея да удържа нещата...няма да се откажа, въпреки, че от много време се въртя в омагьосания кръг на 70-те килограма :roll:
Лек и усмихнат ден :922
Булка Марулка

Re: ДЕТОКС ПРЕЗ ЮНИ - класически или летен вариант ?

Мнение от Булка Марулка »

Кексчета? Звучи чудесно! :954 След 3 дни може и да хапна. Днес - протеинов ден, съвсем извън правилата, но стомахът ми не се бунтува, явно му приляга. Чувствам се лека и стегната - съответно - усмихната. Обичам детокса!
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: ДЕТОКС ПРЕЗ ЮНИ - класически или летен вариант ?

Мнение от cchery »

Браво на момичетата, които не се предават!!!! :326 :326 Мога да кажа, че ви се възхищавам за упоритостта, за волята, за желанието и най-вече за старанието!!! Това комай че това са част от необходимите предпоставки за успех въобще в живота? :)

Аз влязох да проверя за отчети :954 , но нещо май ви е понапекло юноското слънце, та не виждам много такива :1044 :1044 :lol: В табличката Мира продължава да е най-упорита и да се записва.
mira_b написа:Добро утро!
..няма да се откажа, въпреки, че от много време се въртя в омагьосания кръг на 70-те килограма :roll:
Мира, и аз бях така до миналата година по това време. Незнайно как, но успях да сваля под 70 кг и дори видях кантарът да показва 65 под тежестта на моите телеса :954. Мисля, че при мен значение имаше промяната на хранителния режим - не драстична и не тип диета, както и смяната на цялата ми козметика и битова химия, с препарати на растителна основа без участието на петролни продукти. Доста чета напоследък (нали имам време с този счупен крак :126 ) и силно ме впечатли едно заключение, което прави нутриционистката Надя Петрова за напълняването. В резюме звучи така - нашият организъм отделя само водноразтворими молекули. Какво ще рече това?! Че потта, урината и фекалиите ни са пълни с отпадни продукти от метаболизма ни, които са влезли в реакция с водноразтворими молекули. От друга страна - токсините, които приемаме от пестицидите в зеленчуците и плодовете, от хидрогенираните мазнини в останалата част от храната ни, и минералните масла на основата на петролни продукти, каквато е масовата козметика, са си чисти мастни молекули - те НЕ могат да бъдат изхвърлени по никакъв начин от тялото ни, когато вече са преминали микробактериалната бариера на червата и са влезли в кръвообръщението ни. Ако в кръвта ни няма достатъчно антиоксиданти, които да преобразуват тези мазнини до междинни съединения и оттам в черния дроб те да се свържат с водноразтворими молекули и да бъдат отделени от тялото, то те почват да се натрупват полека-лека в тъканите на тялото ни и ги виждаме като паласки, велики бедра :1069 и солиден гръб. Антиоксиданти са всички витамини, минерали и фитонутриенти - бета-каротин, лутеин, хлорофил, кверцетин и другите, на които не им помня имената :mrgreen: . Та точно това правим по време на детокс - улесняваме процеса на изхвърляне на токсините от тялото, с което му даваме възможност да работи нормално. Но..... ако през останалото време, т.е. между детоксите, продължаваме да се храним по същия начин и да приемаме хиляди петролни продукти чрез най-големия ни орган - кожата, нещата почват да се въртят в омагьосан кръг.

Миналата година, когато с една приятелка спорехме за ползата и лъжата от продуктите за слънцезащита, тя ме попита следното: "Ти би ли се намазала с дизел и да се опнеш под 40 градуса, за да почне да се пече и цвърти върху кожата ти?!" Дизелът си е отново петролен продукт?!? Казах й, че аналагията е пресилена и доста груба.... После почнах да чета етикетите по кремове, мазила, лосиони и какво ли не...... И така лятото отидох на море с био-козметика - произведена на основата на растения, която ползвах първите 2 дена. През останалите 8 дена се мазах с приготвената лично от мен "адска смес" :1069 - домашен слънцезащитен бъркоч от базови масла - кокосово, какаово, сусамово олио и масло от ший - всички те съдържащи в себе си естествен UV-фактор. И не изгорях дори и за секунда, а човек трудно би ме извадил от водата. Т.е. ако не изгоря на плажа, със сигурност ще го постигна в морето. :)

Та така.... написах всичко това с една единствена цел - ако някой го зачете и счете за правилно, може би също ще иска да направи една важна промяна..... и да се надявам тя да му донесе успех.
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Заключено