Юлски детокс се задава, със стройна фигура ни награждава!

Метод за здравословно отслабване и постигане на оптимално здраве
naskomimi

Юлски детокс се задава, със стройна фигура ни награждава!

Мнение от naskomimi »

[img]http://revita.bg/root/_rev-admin_/WP/wp ... /detox.jpg[/img]
Човешкото тяло притежава невероятна способност за лечение и дълголетие. В него се намира разум, по-силен от всяко лекарство или хирургически скалпел. Гладуването дава на тялото заслужена почивка, от която то се нуждае, за да се възстанови. Сила, която кара тялото да се лекува. Гладуването и соколечението обновяват здравето отвътре навън. По-лесно е, отколкото изглежда. Дори и еднодневното гладуване всяка седмица осигурява 50 възстановяващи дни в годината. Дайте възможност на вашите клетки и на себе си да се прочистите, подхраните, да се излекувате и да се възродите.

- Повишаване на енергията и подобряване на умствените способности
- Лекуване на хроничните заболявания без лекарства
- Намаляване на теглото без досадни диети
- Запазване на издръжливостта без чувство за глад
- Гладуване вкъщи или на работа - идеално за напрегнат начин на живот
- Приготвяне на бързи и вкусни сокове



Детоксикация на организма по време на пълнолуние

Детоксикацията е метод, чрез който организмът се пречиства от токсини, натрупани в следствие замърсената околна среда, консерванти и добавки в храната, стрес и пр.
Прилагана системно, детоксикацията подобрява метаболизма, което води до по-правилно усвояване на хранителните вещества.

Детоксикацията не е диета!

Чрез нея се влияе косвено, а не пряко върху теглото, т.е. постига се оптимизирането му както при наднормено, така и при поднормено тегло.
Започва се 2 дни преди пълнолуние като по този начин се дава възможност за отделяне на токсини от тъканите и насочването им към кръвта. В деня на пълнолуние има мощна отливна вълна, която ги "измива". Преди пълнолуние се гладува по-лесно, постигнатите резултати се задържат трайно и т.н.
Дори само в деня на пълнолунието да не се приема храна (пият се подходящи чайове или топла вода), може да се стопят 1-3 кг, но 3-дневното пречистване има голяма сила.
Методът е подходящ за всички, включително бременни жени и кърмещи майки (регулира лактацията)

ВАРИАНТИ ЗА ДЕТОКСИКАЦИЯ

1.Детоксикация с прясно изцедени сокове

Сутрин на гладно се изпиват 10-15 гр. (1 равна супена лъжица) английска сол, разтворена в 50-70 мл вода. Английската сол изтегля токсините към червата.
Половин час по-късно започва пиенето на сок от 2-3 лимона, 4-6 грейпфрута, 4-6 портокала - общо като сок да се получи 2 литра. Сокът се разрежда с 1,5-2 литра минерална вода. Друга храна не се приема. При глад привечер може да се изяде 1 ябълка или 1 портокал.
Органичните киселини в плодовете подкрепят очистването, плодовата захар подкрепя черния дроб, предпазва от хипогликемии и влияе добре на тонуса.
Процедурата се повтаря 3 поредни дни, а на четвъртия се прави захранване. Вместо от цитруси, сокът може да се направи от ябълки. При много силно чувство на глад може да се вземе 1 ч.л. мед с лимонов сок (на вкус) и минерална вода.
Може също пектин - 1-2 ч.л. пектин с половин ч.л. мед се разбърква на каша. Долива се малко вода и се разбива с ножа на миксера до гъстота на желе. Пектинът набъбва в червата, създава чувство на ситост и ускорява чистенето.


ЗАХРАНВАНЕ- ЗА ВСИЧКИ ВАРИАНТИ

Закуска - 2-3 кивита или 1-2 ябълки, или 1-2 портокала. Към 10 часа - 2-3 с.л. овесени ядки с малко стафиди (стафидите не са задължителни) се заливат с топла вода 50-60 градуса. След 15-30 минути са готови за консумация.
Обяд (по-въглехидратен) - картофи соте, картофена салата с лук, варен ориз, задушени зеленчуци, салата от зеле и моркови. Ястията могат да се гарнират с маслини.
Вечеря (по-белтъчна) - салата със сирене или извара, счукан чесън и зехтин, отново картофи, ориз. Месо не се разрешава.
На петия ден следва обичайно хранене.


2.Детоксикация с Ги (GHEE)

Купува се от диетичните магазини. Три поредни дни сутрин на гладно се взема топло претопено краве масло (кипва се маслото и отделената на повърхността бяла пяна се изхвърля)
първи ден - 30 гр. (2 с.л.)
втори ден - 60 гр. (4 с.л.)
трети ден - 90 гр. (6 с.л.)
30-40 минути след маслото започва пиене на топла (около 70 градуса) минерална/преварена вода, или чай - 2 литра дневно.
Обяд и вечеря за трите последователни дни - 1 каф. чаша ориз, сварен в 1 литър вода (без сол и мазнина, може да се добави само малко копър или магданоз). При дискомфорт (гадене, главоболие, отпадналост) може да се вземе мед с лимонов сок и минерална вода или пектин. При силен дискомфорт детоксикацията се прекратява и се повтаря на следващото пълнолуние.
Повтаря се на следващото пълнолуние.
Четвърти ден - сутринта на гладно се вземат 1-2 с.л. рициново масло, 2 чаши чай. След 1-2 часа могат да се консумират плодове. Обяд и вечеря - леко зеленчуково меню.
ТОЗИ ВАРИАНТ НЕ СЕ ПРЕПОРЪЧВА ПРИ ВЪЗПАЛЕНА ЖЛЪЧКА И/ИЛИ КАМЪНИ В ЖЛЪЧКАТА!


3.Детоксикация с грейпфрути
Необходими продукти за един ден:
1. 5 грейпфрута, желателно - розови;
2. 5 яйца.
Грейпфрутите се белят от кората и от ципите (да останат само най-тънките). Яйцата се сваряват 15 минути. Отделя се белтъкът.
Сутрин на гладно се изпива 10 гр английска сол в 50-70 мл вода.След 30 мин може да се пристъпи към хранене.
Час след събуждането закуска с един яйчен белтък. След още един час - един грейпфрут. И така да се редуват грейпфрут - белтък. Получават се цели десет порции за един ден.
При глад, пийте топла вода. Колкото повече, толкова по-добре.
При чувство на слабост, топла вода + лимонов сок.
Желателно е яденето да приключи до 20 часа.

4.Летните детокси
През този детокс не пием цитрусови сокове-ако сте забелязали по това време на годината цитрусите вече са по-сухи и не са много подходящи за сок.Хапваме ДО 1 кг сезонни плодове на ден, разпределени на по-малки порции през деня.
Сутрин на гладно се изпиват 10-15 гр. (1 равна супена лъжица) английска сол, разтворена в 50-70 мл вода. Английската сол изтегля токсините към червата.Половин час по-късно започва пиенето на вода,чай и димяща вода.Процедурата се повтаря 3 поредни дни, а на четвъртия се прави захранване-същото както при детоксикацията с прясно изцедени сокове.
Този детокс е много лек и приятен, а пък станат ли дините и пъпешите ... и количеството им не е ограничено.

По време на детоксикацията се разрешава кафе (антидот на много токсини), както и чай - билков, зелен (не Сание), черен, мате (регулира обмяната, при разширени вени, хемороиди, има антиоксидантно действие, потиска апетита, чудесно тонизира; 1 ч.л. или 1-2 пак. мате се запарва в чаша вряла вода за 5 минути и се прецежда). Като количество - колкото поискаме.


При дискомфорт-главоболие,гадене,отпадналост...


ВАНА ЗА КРАКАТА ( при разширени вени - за ръцете ) - краката се натапят в кофа с хладка вода – 37°С и се долива гореща вода, така че за 15 мин се достигат 40 – 43°С. по желание процедурата може да продължи още 10 - 15 мин. Това е в случай на кризи.
MENTAT - индийски билкови таблетки - 3 Х 1 - 2 таблетки. (Вместо аналгин).
ЧАЙ - мента + маточина - по 1 супена лъж. се запарва 10 мин. в 0,5 л вряла вода. Пие се на порции.
МЕНТОВИ ИНХАЛАЦИИ - Загрява се дебел порцеланов или керамичен съд като в него се кипва вода с малък бързовар за 1- 2 минути. После водата се изхвърля. Наливат се 50 - 60 капки = 1- 2 мл. Вдишва се 15 мин.
При дискомфорт (гадене, главоболие, отпадналост...) може да се взема мед с лимонов сок и минерална вода или пектин.


ЛУНЕН КАЛЕНДАР 2014г. http://fazinalunata.com/bulgarian/fazi- ... ndar-2014/" onclick="window.open(this.href);return false;


Препоръки за отслабване след детоксикация

1. Един път седмично е добре да се прави плодово-оризов разтоварващ ден - 1 кг плодове (ябълки, киви, грейпфрути, портокали) се разделя на 5 порции. Ограничаваме храната до варен ориз - около 50 гр. ориз се сварява в 1 литър вода (като супа). Може да се добави копър или магданоз. Да се пие поне 2 литра димяща вода или чай.

2. Сутрин вместо закуска се изяжда 1 грейпфрут и още един през деня (може на сок). Важно е вторият да се консумира 30 минути преди или 30 минути след ядене.

3. През деня да се пият 2,5-3 литра топла вода или чай.

4. CALCAREA CARBONIKA 9CH - 2x3 зрънца - регулира обмяната. 10-15 минути преди и след нея не се приема нищо.
Кофеин и ментол (като антидоти на хомеопатичните средства) са позволени, стига да се спазва интервалът между приемите, т.е. калкареата може да се приема 10 минути преди/след кафе, паста за зъби, дъвка.

5. Вечерята да не е по-късно от 19 часа.

6. 1-2 ч.л. пчелен прашец (не пчелно млечице!) се смучат сутрин като бонбон. Може да се разтворят във вода, сок, кисело мляко.

7. Витамин С - 1-2 гр. дневно. Правилото е като при грейпфрутите.

8. Правилно съчетаване на храните.
Допуска се съчетаването на въглехидрати и протеини (например картофи и месо), но задължително с тях да се приема салата (до известна степен тя елиминира нетолкова добрата комбинация).
Според крайните привърженици на разделното хранене, въглехидрати и белтъчини не трябва да се съчетават в никакъв случай. Поотделно могат да се съчетават със зеленчуци.
Спазват се естествените цикли на тялото:
- до обяд се приемат само плодове и плодови сокове, тъй като са засилени пречистващите функции на тялото. Тази храна подпомага, без да пречи на очистването;
- от 12.00 часа до 20.00 часа се приема храна - тялото набавя енергия;
- от 20.00 часа до 04.00 часа се засилва процесът на обработване на храната и също не се препоръчва хранене.

9. Поне половин килограм пресни плодове и зеленчуци дневно.

10. Чай №11 - Подтиска апетита, има отводняващо действие, активира обмяната на веществата.В готов вид може да се закупи от аптека"Вербена М" , на "ул. "Любен Каравелов" 74 в гр.София
Може да се поръча да се приготви в билкова аптека .
Ето рецептата:
Rp./Rad. Levistici- корен девисил
Rad. Petroselini-кор. магданоз
Fol. Betulae- листа бреза
Fol. Urticae- листа коприва
Rad. Urticae- корен коприва по 50 г
Fr. Juniperi- плод хвойна
Fr. Anethi- плод копър
Rad. Liquiritiae-кор. сладник 30,0
M.D.S. 1 суп. лъж. от сместа се запарва с малко вода (50- 70 мл) през нощта. На сутринта чаят се залива с 400 мл вряла вода и се прецежда след 10 мин. Изпива се на 5 порции през деня.

Тези препоръки (от 1 до 10) са основни,т.е добре е да се започне с тях.След месец постепенно може да заменим калкарея карбоника с цефамадар,може да се направи малко почивка от пчелния прашец и вит.С. като на тяхно място добавим:

11. Сминдух - Fr. Trigonellae 200,0
Това е доза за 1 месец, т.е. по 6 гр. дневно - има хормонобалансиращо действие. Да не се пада под тези 6 гр. Приема се 1-2 ч.л. директно във вода или 1 с.л. в чай или в храната.
Има го при подправките в магазините за хранителни стоки и по-големите пазари.

12. Чист домашен ябълков оцет.
Рецепта:
1 кг ябълки (да се намачкат) + 200 гр. мед или захар + 20 гр. хлебна мая + 25-30 гр. сух типов или ръжен хляб. Оставя се да ферментира, след което се прецежда.
След прецеждането, към 1 литър сок се добавят 200 гр. мед или захар. Оставя се отново да ферментира и като се утаи се прецежда и налива в чисти бутилки.
1-2 ч.л. оцет + 1-2 ч.л. мед и вода - това се пие сутрин и няколко пъти през деня. Поставя се в салати, супи и пр.

13. Tinktura Fuci Vesiculosi - тинктура от мехурчесто водорасло - по 40-50 капки след храна с вода, 2-3 пъти дневно.

14. Anacardium orientale 15 (9) CH - за контрол на апетита - 5 зрънца сутрин, към 10 часа и към 17 часа или само вечер.

15. Cefamadar /цефамадар/ (според хомеопатичните принципи на лечение) - лечение на наднормено тегло - 1-3 пъти по 1 таблетка.

16. Джоджен - ролята му е да потиска излишните нива на тестостерона и с негова помощ може да постигнем добри резултати при задръжка на течности. Влияейки с баланс на хормоните, понякога сваляме по 2-3 кг от целулит.
По-важното е, че се профилактира поликистоза на яйчниците и засилено окосмяване от мъжки тип.
Рецепта:
5 гр. джоджен се запарват в 250 мл вряла вода за 5-10 минути. Пие се на 2 порции - сутрин и следобяд

Всички хомеопатични препарати могат да се вземат и по време на детокс,т.е не е наложително тяхното спиране.Същото се отнася и за билковите отвари.
naskomimi

Re: Юлски детокс се задава, със стройна фигура ни награждава

Мнение от naskomimi »

Здравейте, момичета!
Позволих си да пусна новата темичка, че то не остана. Утре започва детокса и се надявам повечето от вас да се включат, за да направим хубави телца за моренцето!

Аз се изгубих от доста време и за съжаление утре няма да съм с вас. Няколко месеца пак опити за инвитро, хормони лекарства, отекох и станах :oops: .....Е, само 2 кг. отгоре, но са си все на корема. На всичкото отгоре пак от няколко месеца влача едни бактерии и си знам за моя омагьосан кръг от антибиотик, бактерия, друг антибиотик, друга бактерия и така до безкрай. Пак се наблъсках и с антибиотици и простотии и сега трябва яко чистене. Тъй като обаче в събота чакам цикъла и отново лекрства за стимулации и т.н., няма как да го съчетая този детокс с лекарства.
Затова започнах от понеделник! :) Та днес ми е трети ден и утре ще се захранвам. Знам, че не е същото като не е в точните дни, но предпочетох да го направя по-рано, отколкото хич да не го правя. Много натоварено ми беше тези два дни на работа и затова избрах варианта на кайсии, за да може да ям една-две кайсии по път. Но не съм доволна от ефекта - нито от килограмите, нито от ефекта на английската сол. Само сутринт ходя и то недостатъчно. А друг път ансола си ми действа винаги мощно.....не е като да нямам за чистене токсини....имам си ги и то мнооооого от антибиотици и хормони, просто явно кайсиите не са за мен.
Най съм доволна от динята за летен детокс, но просто нямаше как да я съчетая с пътувания напред-назад и затова. Но, каквото такова. Да се надявам и днес да изкарам до края и да има ефект, най-вече и за бактериите да си помогна, и за коремчето, че от събота - с начале! :)

И така от мен!
Още веднъж ме извинете за темата, но така спонтанно ми дойде да ви изненадам и подбутна за утре! :922
Целувки на всички! :329
Липсвате ми и ще ви следя тези дни и давам кураж! :524
Хубав и усмихнат слънчев ден от мен!
danid
Философска система
Мнения: 1121
Регистриран на: 14 Сеп 2010, 12:54

Re: Юлски детокс се задава, със стройна фигура ни награждава

Мнение от danid »

Здравейте,

И аз съм на линия този детокс. Вероятно ще съм на ябълки
Успех на всички
https://picasaweb.google.com/danydinkova72/10#" onclick="window.open(this.href);return false;
tita

Re: Юлски детокс се задава, със стройна фигура ни награждава

Мнение от tita »

хм .. да взема пак ли да се включа ... :426

Миналия месец детокса ми се отрази супер добре, пък и много лесно го изкарах.
От друга страна, напуканите ми капиляри около глезените, изчезнали когато редовно правих детокс, отново се появиха с пълна сила.
Утре сутринта ще реша. Имам си ансолче вкъщи, така че може да 'закуся" с него.
naskomimi

Re: Юлски детокс се задава, със стройна фигура ни награждава

Мнение от naskomimi »

Здравейте, момичета!
Моята не остана - утре ще ви стискам палци и няма да ви говоря за моето захранване.
Да ви задам един може би глупав въпрос: Токсините изтеглят ли се и чрез потта? :oops: Досега не бях забелязвала, но днес в адските жеги като прекарах ръка по потния си гръб :1062 и разтрих между пръстите си беше изключително хлъзгава - като някакъв гаден препарат... :oops: Иначе не ми е така - нормална влага си е съхне, а сега се хлъзга :oops: :)
Ама голямо обяснение давам... :oops: :lol:
Така де - гледам да се успокоявам, че не е напразно този детокс. Защото то се е видяло, че килограмите няма да се свалят така като друг път, може би заради кайсиите, може би заради това, че чакам цикъла и задържам течности....не ходя и до вц-то, но поне да се чистя от токсини и АБ пак ще съм много доволна. Наистина на това разчитам и за това се борих три дни мъжки. Дано е имало ефект...

Целувки на всички и много стиснати палци за успешен детокс от мен
!
Булка Марулка

Re: Юлски детокс се задава, със стройна фигура ни награждава

Мнение от Булка Марулка »

Привет!
Много сме рехави сякаш. Аз си купих нектарини. Нещо не съм съвсем детокс настроена, вероятно защото съм в края на цикъла и много ми се яде :mrgreen: Утре ще стартирам пък каквото сабя покаже!
Успех на всички ни!
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Юлски детокс се задава, със стройна фигура ни награждава

Мнение от Kleo »

Успех на всички ви! :524

НаскоМими, мерси за страхотната юлска детокси-тема! :326

Аз няма да правя детоксикацията, защото заминавам на море. Нито ще мога да ви следя как я карате вие. Но знайте, че съм с вас и ви желая лек детокс и вкусни плодове, и най-вече страхотни резултати и крепко здраве :1216
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
mira_b

Re: Юлски детокс се задава, със стройна фигура ни награждава

Мнение от mira_b »

Привет! Вчера надникнах и не намерих тема за юлски детокс, но днес е факт - благодаря naskomimi :923
На линия съм и този месец :)
Успех на всички пожелавам :954
Портокалина

Re: Юлски детокс се задава, със стройна фигура ни награждава

Мнение от Портокалина »

Юхууууу! Включвам се и аз, чееееее от кога се каня и все "нещо" изниква, съзнанието ми намира оправдание да пропусна и т.н. :128 Но този път съм твърдо решена! Гоня не само сваляне на досадните 5 кг, които ми останаха след раждането, но чакам с нетърпение и всичките здравословни ефекти, които бях изпитала преди! :954
Аз съм се заредила с пъпеш и диня. Само ако може някой да ме светне - имаше ли ограничение в количеството на динята при плодовия детокс или колкото си душа/стомах иска?
Успех на всички с юлския детокс! naskomimi, благодаря за темичката, чаках я с нетърпение! Успех на теб с процедурите, дано скоро се похвалиш с хубава вест :524 :1209 :222
zezata

Re: Юлски детокс се задава, със стройна фигура ни награждава

Мнение от zezata »

Този път няма да ви изпусна и ще се включа с пълна пара в юлския детокс.
naskomimi

Re: Юлски детокс се задава, със стройна фигура ни награждава

Мнение от naskomimi »

Добро утро, мили детоксмомичета!
Днес ще съм с вас и ще ви стискам палци! Радвам се, че макар и малко, все пак сме заедно и ще се подкрепяме и споделяме!
:922
Зези, Портокалинка, Мира, Булка и Титка! :922 :329 :922 Желая ви огромен успех от към кг., но най-вече успешна детоксикация и пречистване! :524
Вихрогонче, да се потопиш в моренцето и заради мене...Ееееххх, въпреки че свалих толкова кг. от миналата година, нито миналата, нито тази ще си покажа телцето на море...Миналата година тъкмо започнах нова работа лятото и нямаше как, сега пък с тези парички около клиники и инвитро - нямаме и стотинка...Но каквото-такова...Дано задържа телцето до догодина или пък дай Боже и догодина да не ходя, но да е защото съм бременна или родилка! Много хубаво изкарване от мен! :940

Успех, момичета и пишете, че ще ви мисля!
:922 :923 :922
Заключено