Детоксикация в зряла възраст

Метод за здравословно отслабване и постигане на оптимално здраве
Публикувай отговор
katya_den

Детоксикация в зряла възраст

Мнение от katya_den »

Здравейте, момичета! Преди 2 часа научих от позната за Детоксикацията на д-р Михайлов, прочетох в нет-а доста неща по темата, изгледах презентацията и ето ме регистрирана във вашия форум. :940
Аз съм на 47 навършени години и от няколко месеца съм в менопауза (критическа възраст). Килцата се трупаха през годините, но от 2-3 месеца започнаха скоростно да скачат - от 82 на 88. :oops: Реших, че е крайно време да взема сериозни мерки за овладяване на положението, защото ставите ме болят, кръста и гърба също, кръвното се покачва... Хайде да спирам.
Бясна съм, че съм пропуснала януарскаия детокс - трябвало е да започна вчера, но пък днес "случайно" реших да карам на плодове, та си мисля и утре да изкарам един плодов ден. Нямам готовност за сокове.
Искам да попитам дали Детоксикацията на д-р Михайлов е подходяща за жени на моята възраст, особено като се има предвид, че пия лекарства за овладяване на хипертонията и сърцебиенето?
Благодаря ви, момичета! Надявам се на съдействие и подкрепа от ваша страна.
Аватар
Мърмори
Философска система
Мнения: 1304
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:51

Re: Детоксикация в зряла възраст

Мнение от Мърмори »

Здравей Катя! Първо,добре дошла при нас! Няма случайни неща на този свят, да знаеш! Сега е дошъл момента,в който вече си узряла за идеята да направиш нещо полезно за себе си. Освен това като свърши детокса да не забравиш да почерпиш приятелката ти,коята ти е казала за детокса!
Чудесен ден си избрала да започнеш.Повечето от нас започнаха днес,защото пълнолунието започва късно вечерта на 19 и реално продължава целия ден на 20.01. Така,че нищо не си изпуснала. Освен може би солта,която пием всяка сутрин през тези 3 дена.
Сега,конкретно на твоите въпроси. Свекърва ми е на 56,от няколко години е в менопауза и винаги се е оплаквала от болки в ставите,кръста,кръвното,вълните и каквото друго се сетиш. Първата година ми гледаше сеира отстрани и очакваше със задоволство едва ли не да се затрия. Обаче ,уви,не я сполетя това щастие. Вече 2 години прави почти всеки месец детоксикации,с някои малки паузи и казва,че се чувства сравнително доста по-добре.Така,че действай смело-тука си имаме и една "Мама" на 72г (Тилия),която между другото изобщо не звучи като жена на тази възраст.Не казвам,че нещата ще се оправят като с магическа пръчка,просто трябва да си много постоянна и мотивирана.Ще имаш успех,сигурна съм.
Допълнително за справяне със симптомите:


Перименопауза

Менопаузата се дефинира като последния цикъл от менструално кървене при жената. Тя е признак за прекратяване на отделянето на яйцеклетките в яйчниците и симптом на пълно изтощаване на яйчниковата функция (яйчниците вече не произвеждат естрогени и прогестерон, много важни женски полови хормони) и жената е в период на постменопауза.

КОГА НАСТЪПВА МЕНОПАУЗАТА?

След последната менструация. При жените в Европа тя е между 48 и 52 години. Недостигът на женски полови хормони може да причини появата на симптоми по време на постменопаузата, когато има нарушена, но все още съществуваща яйчникова функция, и по време на постменопаузата, когато яйчниците вече не функционират. Подобни оплаквания, но по-силно изразени, се наблюдават при жени с премахнати по медицински показания или по друг начин увредени яйчници.

СИМПТОМИ НА КЛИМАКТЕРИУМА

Липсата на женски полови хормони може да причини различни симптоми:
• Топли вълни, рязко настъпващо неприятно чувство за затопляне и зачервяване на кожата, често придружено с изпотяване предимно на горната част на тялото.
• Нощни изпотявания, появяващи се по няколко пъти на нощ, последвани от топли вълни. Понякога те са толкова тежки, че трябва да се сменя дори спалното бельо.
• Нередовни кръвотечения.
• Раздразнителност, изблици на плач, внезапни промени в настроението.
• Отслабване на паметта и трудности при концентриране.
• Безсъние.
• Депресия.
• Палпитации (чувство за прескачане на сърцето), недостиг на въздух.
• Болки в мускулите и ставите.
Симптомите могат да продължат само няколко месеца, но по-често се наблюдават по няколко години и водят до нарушение на работоспособността, на всекидневните битови дейности, комуникативността на жените в професионалната и семейна среда.
Lachesis mutus 15 СН– с универсално действие при гореизборените симптоми. Обикновено се назначава по 5 гранули вечер.
Belladonna 9 (15) СН – главно при силно зачервяване и изпотяване. Като симптоматично средство в рези случаи по 3 гранули през 10-15 мин. 3-4 приема.
Glonoinum 9 (15) СН (хомеопатичен нитроглицерин) - при силен кръвонаплив, главоболие. Ако Беладона не е била достатъчна, прибавяме и Глоноинум. Най-добре да се редуват. Например в 10 часа 3 гранули Беладона, но ефектът е незадоволителен. В 10:15 – 3 гранули Глоноинум, в 10:30 – отново Беладона и т.н. Между другото последните две средства са важни при последици от топлинен и слънчев удар.
Цимицифуга (Cimicifuga racemosa) примерно Remifemin – растение, препаратите от него. Ако не е предписано друго, да се приема 2 пъти дневно (сутрин и вечер) по 1 таблетка, несдъвкана с малко течност (да не се смуче). Комплексно въздействие.

Препарати на базата на соя – примерно Соя витал. Обикновено се назначва 2 х 1 табл. дневно.
Салвия (градински чай) – помага при потене. 1-2 чаени лъж. се кипват 3 мин. 2 300-400 г вода. Пие се на 3-4 порции през деня.
Червена детелина – препарати, изготвени от билката или чай - 1 чаена лъж. се запарва в чаша вряла вода 5 мин. Чаят се прецежда и пие. Може да се изпиват много чаши през деня.
Лавандула – 1 чаена лъж. се запарва в чаша вряла вода 5 мин. Чаят се прецежда и пие. Може да се изпиват много чаши през деня.
Маточина, мента, бял имел – по 1 чаена лъж. от трите билки се запарва 10-15 мин. в 200-300 г вода. 2-3 пъти дневно. Ще помогне за балансиране на сърдечния ритъм и артериалното налягане.


ХАйде,заповядай в другата ни темичка http://forum.metsababa.net/viewtopic.php?f=2&t=261" onclick="window.open(this.href);return false; ,където ще срещнеш много подкрепа и полезни съвети,както и много смях и лиготия на моменти.Не че сме се извяли нещо,просто така по-лесно изкарваме трите дена.
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Детоксикация в зряла възраст

Мнение от cchery »

Здравей, Катя! Добре дошла тук :940 :940 :940 ! Тази презентация......това й беше предназначението - да ни събере, всички, които мислим за себе си и за здравето си! :)

Всичко основно ти е казала и написала Зори! Няма ограничение във възрастта, когато се прави детокс. В практиката си д-р Михайлов има случай на 2-годишно детенце с упорит атопичен дерматит, което прави детокс и се оттърва от проблема. Ето и Тили е тук, а Зори ти е цитирала нейните години. Знаеш ли, аз съм на 33 и разликата ми с теб е само 14 години. Тази цифра въобще не е голяма, особено когато се касае за почване на детокс - така че смело с нас.

Наистина не си изпуснала януарския детокс - от утре почни с английската сол и го направи 2 дена. За английската сол гледай внимателно на пакетчето да пише че е за вътрешна употреба. По повод кръвното и сърцебиенето - аз мисля, че те ще се повлияят много добре от детокса. Да, вярно е че се наливаме с течности - нещо, което се препоръчва при ниско кръвно. Но основното, на което залага детокса е обратното - изхвърлянето от организма на течностите. А за да намалиш хипертонията имаш нужда да се оттървеш от излишни течности, задържани евенутално и във вътрешните органи.

Сърцебиенето не знам на какво се дължи, но ти пък добре знаеш, че оранжевите плодове се препоръчват за хора със сърдечни заболявания. Е, в случая с детоксикацията ще имаш възможност да приемаш оранжеви портокали, мандарини, клементини колкото пожелаеш. :) :)
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Kari

Re: Детоксикация в зряла възраст

Мнение от Kari »

Привет и от мен! :225
Най-после ви открих!
И така, аз вероятно ще съм най-възрастната тук, но това не ме притеснява!Ще се радвам да ме приемете и подкрепите в моите усилия!
Аз съм на 64 години и не съм се отказала да се боря за здравето си и за това как изглеждам...и как се чувствам!
Правех няколко месеца разтовараващи дни по време на фазите на Луната,като репетиция за детодокса.А ме привлече едно предаване по телевизията с едни красиви и отслабнали "мами" и д-р Михайлов.Повярвах на всичко казано и ето ме при вас.
Започнах обаче детодокса малко раничко-на 17-ти и вече ми е третия ден с плодови сокове и вода.
Започнах го по-рано, защото ми се налага на 21-ви да си правя рутинните изследвания на урината,/заради диабет тип 2 но вече с отлични показатели/, а исках да пречистя малко организма си.Не зная дали е правилно да се правят по време на детоксикация и затова избързах малко.
За сега всичко е като по учебник и освен, че ми е студено други неприятности нямам.Чувствам се отлично, още повече, че до сега имам свалени общо 3 кг.а това ми е също много важно, защото имам да свалям доста килограми.
Иска ми се и утре да направя четвърти ден, за да използвам Пълнолунието пълноценно,пък виждам, че имам воля и сили за това.Може би без англ.сол и с плодове, без соковете, че нещо не мога повече да ги поемам!
Затова ви моля ако може някой да ми отговори как да продължа и дали е редно утре или на 21 да си правя тези изследвания.Страхувам се че при това "изчистване" резултатите няма да бъдат реални, т.е. няма да бъдат добри!
Приятен ден на всички и прадварително благодаря за отговорите!
Аватар
Мърмори
Философска система
Мнения: 1304
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:51

Re: Детоксикация в зряла възраст

Мнение от Мърмори »

Здравей Кари и добре дошла! Не се притеснявай,не си най-възрастната! По-важното е,че все още искаш да се чувстваш и да изглеждаш добре.Не си се предала като повечето "лелки".
Ако имаш вариант да отложиш изследванията-направи го,наистина може да са нереални в противен случай.Утре ако искаш си карай на плодове- 1 кг разпределен на 4-5 порции за деня и не забравяй да пиеш поне 3л течности-желателно топли.
Мацки,много ви се радвам,да знаете!
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Детоксикация в зряла възраст

Мнение от cchery »

Кари, продължавам да се чувствам много щастлива тези дни от присъствието на жени като теб, Катя и Тили - едно момиче, което е по-голямо и от двете ви, но по дух..... май е най-младата от всички ни!

Имам много какво да ти напиша, но сега трябва да си тръгвам от работа! Добре дошла! :) :923 :923
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Kari

Re: Детоксикация в зряла възраст

Мнение от Kari »

Благодаря ви момичета!Много сте мили!
Старая се да поддържам добро здраве и прилична визия!Постарах се да отслабна и го постигнах с много усилия, но върнах доста килограми, защото се отпуснах през есента и сега се старая да поправя грешките!
Забравих да пиша, че имам отстранена жлъчка, но четох, че детодокса не пречи.Иначе кръвното ми налягане и кръвната захар са ми в нормата вече без лекарства.
Още веднъж ви благодаря, че така радушно ме приехте!
Приятна вечер! :228
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Детоксикация в зряла възраст

Мнение от cchery »

Здравей, Кари. Вече по-спокойно сядам да ти напиша това, което вчера ми хрумна докато четях поста ти. Първо да те поздравя за избора да се присъединиш към нас и тук. Всички се радваме като деца на новите хора, които идват в мецата, защото този форум всъщност е едно малко мече, което се роди септември, а тепърва прохожда. :) Роди се от нуждата, а съществува в името на приятелството.

Знаеш ли, ти си на 64 години. Майка ми е на 66. Знам че не мога да искам тя да е различен човек от този, който е. Всъщност изгубих много години точно това да правя и искам, докато един ден осъзнах, че след като приемам всички останали такива каквито са, ще трябва и нея да я приема със странностите и характера й. Има едно нещо, което обаче много бих искала да видя променено в нея, и което видях в редовете, изписани от теб:
Kari написа:Аз съм на 64 години и не съм се отказала да се боря за здравето си и за това как изглеждам...и как се чувствам!
..........................................................
Старая се да поддържам добро здраве и прилична визия!
Моята майка си е отволила както хубавата визия, така и здравето, а имам чувството и въобще желанието за живот. Всеки наш разговор, който касае здравословен начин на живот и въобще здравето завършва с минискандал помежду ни. Майка е върл фен на АБ (антибиотиците) и си се самолекува чрез тях. Отделно има проблеми със сърцето, с кръвното, с белите дробове, от 30 г. е с един бърбек - другият беше отстранен оперативно. И въпреки това, въпреки тези проблеми, не иска и да чува да живее без лекарства, била възрастен човек с хронични проблеми и трябвало да си пие огромния списък с лекарства, които са записани в рецептурната й книжка. :126 :126 :126 :126

И точно поради горното много се зарадвах на твоя пост и на твоето включване тук! :923 Поздравления за духа и куража. Ще се радвам ако ти харесат и други наши теми на обсъждане по останалите подфоруми и се включиш! :)
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Kari

Re: Детоксикация в зряла възраст

Мнение от Kari »

cchery написа: Ще се радвам ако ти харесат и други наши теми на обсъждане по останалите подфоруми и се включиш! :)
Да, ще започна да чета и другите теми, но наистина трудно намирам "сподвижнички" на моята възраст.Но не ми пречи да слушам и да се радвам на младата мисъл. :1078
И ти благодаря за хубавите думи!Старая се да съм здрава ,за да не тревожа децата си.Мисля си, че така им помагам с примера си и духа си!Нали те като мои деца, все още разчитат на моята подкрепа?Рано ми е да се осланям на тях!
Живота е една борба...преди всичко със себе си!
А в днешния четвърти ден, продължих с ябълки и чайчета и реших да не си правя изследванията си утре, че все още чистя и може настина резултата да не е реален.Радвам на 3.700гр.свалени килограми. :1141
Приятен и усмихнат ден на всички :524 !
Аватар
Сиренце
Със словото напред
Мнения: 1652
Регистриран на: 13 Окт 2010, 13:58
Местоположение: Черни Вит

Re: Детоксикация в зряла възраст

Мнение от Сиренце »

Здравей, Кари и добре дошла и от мен :225 !
Живея на село и както може да се предполага повечето му жители са около и над твоята възраст. Ужасявам се като гледам как тези хора смятат, че живота им е свършил. Затова искрено се радвам и се възхищавам на хора, които мислят като теб!
И ти, и Катя, и Тили сте прекрасен пример всички по-млади!
Публикувай отговор