Плод,ориз,водичка за стройна снагичка

Метод за здравословно отслабване и постигане на оптимално здраве
Заключено
Аватар
Мърмори
Философска система
Мнения: 1304
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:51

Плод,ориз,водичка за стройна снагичка

Мнение от Мърмори »

[img]http://phood-tales.com/wp-content/uploa ... 00x434.jpg[/img]
p1150282.jpg
Препоръки за отслабване след детоксикация



Един път седмично е добре да се прави плодово-оризов разтоварващ ден - 1 кг плодове (ябълки, киви, грейпфрути, портокали,череши и т.н.) се разделя на 5 порции. Ограничаваме храната до варен ориз - около 50 гр. ориз се сварява в 1 литър вода (като супа).
[img]http://www.picvalley.net/u/2522/3083093 ... orq3MH.JPG[/img]
Оризът е ценна храна, която е не само много вкусна, но е и съвсем диетична.Подходяща е за хора от всички възрасти, защото възвръща баланса в организма.Оризът съдържа преди всичко "бавни" захари. Доброто при тях е, че те се разграждат така, че не натрупват депа. Има и протеини, наистина в не особено големи количества, но затова пък изключително качествени. Оризът е изключително богат на сложни въглехидрати, а те са основният енергиен източник за организма. Кафявият ориз е естествен източник на фибри, витамини от групата В и минерали. Освен това е с много нисък гликемичен индекс, т.е. абсорбира се бавно и не води до покачване на нивото на кръвната захар.Оризът (но приготвен без сол) в комбинация с пресни плодове прочиства организма, засища и е лека храна.
ВАЖНО Оризът НЕ трябва да се подправя със МАЗНИНА при приготвянето му.Важно: след като ориза се свари не се отцежда, и не се яде само той, но и водата му трябва да се пие.
Варианти на овкусяване:
1.За да стане по-вкусен може да сварите зеленчуци и след това да ги отцедите.Използвайте този ароматен зеленчуков бульон,за да сварите ориза в него-той става също много по-вкусен и лесно поглъщаем.Добавете зелени подправки-целина,магданоз,копър... и ще получите страшно вкусно ястие.
2.Овкусен само със зелени подправки-магданоз,копър,целина,риган,сминдух,чубрица-кой каквото обича
3.За любителите на лютото с лютив червен пипер,черен пипер и др.
4.Сладък вариант -с мед и канела.Ако го овкусявате по този начин,не прекалявайте с меда! Да,той е страшно полезен,но все пак големите количества от него се лепят на :1112
И не на последно място да се пие поне 2 литра димяща вода или чай.
Няма определени дни, в които се правят плодово-оризови дни (ПОД) (както е при детоксикациите), но ако решите да ги съобразите с фазите на луната:
можете да си изберете ден от тук.
Аватар
Cheva
Със словото напред
Мнения: 1526
Регистриран на: 31 Мар 2011, 11:32

Re: ПЛОД, ОРИЗ, ВОДИЧКА за стройна снагичка

Мнение от Cheva »

Тук съм , нищо , че сега е ДЕтокс. :222
"Когато няма къде да отидеш, ела на себе си!"
Аватар
Ql4e ZLAto
Трошач на клавиатури
Мнения: 280
Регистриран на: 03 Апр 2011, 15:04

Re: ПЛОД, ОРИЗ, ВОДИЧКА за стройна снагичка

Мнение от Ql4e ZLAto »

Страхотна темичка, Зори! :524
А и подобрено заглавие :955
Хайде повече такива снагички, снахички, пчелички, ученички .... :955
:923
[img]http://tickers.TickerFactory.com/ezt/t/wF8KhJ2/weight.png[/img]


http://station.ru/RadioStation.aspx?id=1723&flash=1&play=1" onclick="window.open(this.href);return false;
gelikas

Re: ПЛОД, ОРИЗ, ВОДИЧКА за стройна снагичка

Мнение от gelikas »

Зори, чудесно казано! :923
Хайде хаирлия да е! :954
Да я напълним с много отслабващо и ведро настроение! :923
Ver

Re: ПЛОД, ОРИЗ, ВОДИЧКА за стройна снагичка

Мнение от Ver »

И аз тук. :)
Нищо, че не посещавам много често темичката (а би трябвало!) :222
Честита втора тема Упорити Оризки!
Много е готина новата темичка :)
Пожелавам ви много Успехи и постигане на целите :524
Аватар
Cheva
Със словото напред
Мнения: 1526
Регистриран на: 31 Мар 2011, 11:32

Re: ПЛОД, ОРИЗ, ВОДИЧКА за стройна снагичка

Мнение от Cheva »

Кога планирате разтоварващ ден ?
Фазата на луната е на 18.11(петък) , за който се съобразява с нея.
Аз си мисля за сряда. :523
"Когато няма къде да отидеш, ела на себе си!"
mam4eto31

Re: ПЛОД, ОРИЗ, ВОДИЧКА за стройна снагичка

Мнение от mam4eto31 »

Ооооо, Чева с теб съм! Само ми дай малко зор, ще ми трябва, че съм малко несериозна!
Все викам и се каня, ама като съм на работа и трябва да си направя ориза предишната вечер и все нещо ме хваща мързелът :oops:
Аватар
droidd
Философска система
Мнения: 1123
Регистриран на: 10 Юли 2011, 16:26

Re: ПЛОД, ОРИЗ, ВОДИЧКА за стройна снагичка

Мнение от droidd »

[color=#FF4000]mam4eto31[/color] написа:Ооооо, Чева с теб съм! Само ми дай малко зор, ще ми трябва, че съм малко несериозна!
АААа, не си казала досега :222
Аз още не съм решила за себе си сряда или четвъртък ще е, ама ще наминавам да видя какви ги вършиш :1058
gelikas

Re: ПЛОД, ОРИЗ, ВОДИЧКА за стройна снагичка

Мнение от gelikas »

Добро утро!
Аз смятам да съм ПОД утре и в четвъртък или петък. Много се претоварих тези дни, като не видяла и сега ще си сърбам попарата. Прасето в мен взе връх. Сега обаче го улавям и го натиквам, където му е мястото. :1062 :128
Момичета, печена тиква става ли за ПОД?
Аватар
droidd
Философска система
Мнения: 1123
Регистриран на: 10 Юли 2011, 16:26

Re: ПЛОД, ОРИЗ, ВОДИЧКА за стройна снагичка

Мнение от droidd »

gelikas написа:Момичета, печена тиква става ли за ПОД?
Честно казано незнам :1044 , но аз залагам на ябълките.От моя опит до сега, твърдо мога да кажа, че когато ПОД е с ябълки има най-голям ефект, поне при мен :524
Заключено