Тичането и аеробните занимания на открито :)

Подфорум за поддържане на тялото чрез спорт
Публикувай отговор
Ver

Re: Тичането и аеробните занимания на открито :)

Мнение от Ver »

cchery написа:Вер, къде беше този крос?! :) :) Да разбирам ли, че ти си била единствената жена?! И ако е така - АПЛОДИСМЕНТИ!!!!
:221 :221 Бъзикам се.
Тичах си в Северния парк, ама не е честно в Южния да има "5 km Run", пък ние тука да нямаме :1062 :1062
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Тичането и аеробните занимания на открито :)

Мнение от cchery »

Ver написа:
cchery написа:Вер, къде беше този крос?! :) :) Да разбирам ли, че ти си била единствената жена?! И ако е така - АПЛОДИСМЕНТИ!!!!
:221 :221 Бъзикам се.
Тичах си в Северния парк, ама не е честно в Южния да има "5 km Run", пък ние тука да нямаме :1062 :1062
Точно така! Да ги бойкотираме :mrgreen: :mrgreen: .
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Ver

Re: Тичането и аеробните занимания на открито :)

Мнение от Ver »

Вчера направих едно сериозно каране по Средна Гора, над с. Богдан.
Извъртях си над 50 км със денивилация около 1300 метра.
Много съм доволна от факта, че бях върху колелото през цялото време.
Получи се голямо каране около 9 плътни часа.
Факта, че успявах да въртя и на трудните места нагоре почти 7 часа, се дължеше както на тренировката миналите седмици и на това, че успях да подържам в норма солевия баланс на тялото си - вместо вода пиех САМО изотоничен разтвор.
Установх, че кляканията много допринасят за сила в краката. Тичането не ми се промени коренно от тях, но колоезденето - да.
Изключително интензивно, аеробно натоварване в продължение на 9 часа в резултат на което не можах да спя от преумора и тази сутрин не мога да се събера дори за една разпускаща йога :1139
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Тичането и аеробните занимания на открито :)

Мнение от cchery »

Вер, днес все пак успяваш ли да можеш и да ходиш?! :1062 :1062 Боже - 50 км с велосипед при това със сериозна денивелация.... АЗ НЕ МОГА..... :oops: . Така си мисля! Така че - голямо, ама огромно БРАВО...... Пример си ми - трябва да го знаеш! :954
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Ver

Re: Тичането и аеробните занимания на открито :)

Мнение от Ver »

cchery написа:Вер, днес все пак успяваш ли да можеш и да ходиш?!
Ходя си без проблеми, в понеделник самочувствах обща слабост.
Вторник си направих тренировката за горна част на тялото.
Сряда (днес) направих тренировката за краката (вече правя по 100 клека), като нямах никаква слабост. Мислех да ходя и да тичам, ама не съм чак такъв ентусиат - тук не е спирало да вали ...

cchery написа:Така че - голямо, ама огромно БРАВО...... Пример си ми - трябва да го знаеш! :954

Много благодаря :D и ти ми действаш положително да знаеш :524
Ver

Re: Тичането и аеробните занимания на открито :)

Мнение от Ver »

Първото тичане за тази седмица след голямото и изтощително каране, и вчерашните клекове....
Думата с която мога да го характеризирам е "ОХ" :1062
Пуфтях 29 минути за 4,5 км, като спирах на 2 пъти не от задух, не защото темпото ми е високо...., а просто не ми се тичаше.
Мързеше ли ме, какво ли :1044 Усещах си мускулната треска от вчера ...
Тия обяснителни бележки са за Бъни (например) :1062 , да не си мисли, че ми е било лесно :1062
Или както се казва: "No pain, no gain!" :fan
Ver

Re: Тичането и аеробните занимания на открито :)

Мнение от Ver »

Днес определено ми беше ден за тичне :)
Изтичах стандартното си разтояние от около 4.5 км , но с лекота.
Имах сили за спринтове чат-пат.
Децата обаче караха до мен колела, а навън времето се смръщи и заваля ...и аз реших , че по-добре да се прибираме, иначе можех да откарам поне още километър.
Нищо :) Така, ще ми остане желание и утре да повторя :)
Аааа, щях да забравя: тичах с пулсомер :1062
Оказа се, че пулсът е много деликатна работа. Много бързо се вдига и пада.
Общо взето тичах в границите на 155-177 почти през цялото време, но стигнах до извода,че не ми е нужен пулсомер. Това си ми е темпото с което си тичам попринцип :1062 Ще пробвам още веднъж сигурно и ако се повторят данните, значи няма какво да контролирам.
Пък и ме дразни самата джаджа по мен....
Чери, как мина в Дупница?
Аватар
Ванчето
От писане глава не боли
Мнения: 941
Регистриран на: 06 Яну 2014, 17:26

Re: Тичането и аеробните занимания на открито :)

Мнение от Ванчето »

Ver написа: Тия обяснителни бележки са за Бъни (например) :1062 , да не си мисли, че ми е било лесно :1062
Или както се казва: "No pain, no gain!" :fan
Вер, :922 ! :524
Никога не е късно за ново начало!
Ver

Re: Тичането и аеробните занимания на открито :)

Мнение от Ver »

Тичането върви :)
Неделя - Борисовата към 5 км
Понеделник - 5.5 км за първи път тази година ми беше топло и плувнах в пот :mrgreen:
Сряда - 4.5 км
Изоставам обаче с другите тренировки.
Имам следните наблюдения: влязла съм в някаква форма за тичане, не ми е трудно да изминавам дистанцията от около 5 км (оптималната за мен), нямам задух и умора в краката, НО след 2.5 км просто губя интерес. Не че ми е трудно, просто ми е скучно.
Днес аха да спра няколко пъти, но си зададох въпроса: защо да спирам? Нито съм уморена, нито ме боли нещо. И тогава разбрах, че ми е скучно. :idea:
Най-близко до ума е да променя мястото на тичане.... не е много лесна (удобна) работа. Северния парк си е най-доброто място в района :roll:
И така :)
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Тичането и аеробните занимания на открито :)

Мнение от cchery »

Верка, явно трябва да сменяш нещо :1044 . На мен като ми доскучее и си поставям някакви нови задачки - я по-бързо да тичам, я повече разстояние, а напоследък просто излизам и по улиците в квартала..... ей така и на мен да не ми омръзва. Но пък никога не ми е било скучно, затова едва ли мога да дам някакъв съвет. Разбирам те добре обаче - аз така се чувствам във фитнес..... там винаги е едно и също.
Ver написа: Понеделник - 5.5 км за първи път тази година ми беше топло и плувнах в пот :mrgreen:
Страхотно! :326 :326 ..... Няма ли да ти е интересно отново да го достигнеш?! При мен е така...... като направя нещо за първи път, искам да съм сигурна, че ще мога да го повторя и да ми стане и навик после.
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Ver

Re: Тичането и аеробните занимания на открито :)

Мнение от Ver »

Не километрите бяха новост за мен (тях си ги тичам поне веднъж седмично), а тоталното изпотяване :1062
Май съм забравила някоя запетайка, като в ония виц :1062
Ver написа:Понеделник - 5.5 км , за първи път тази година ми беше топло и плувнах в пот :mrgreen:
Там е работата, че аз не искам да тичам по-големи разтояния. Тичала съм и 10 и 12 км, но сега не ме влече. А иначе знам, че мога. Усещам, че имам сила и издръжливост. Но повече от 5-5.5 ми идва в повече на ставите и ми доскучава.
Да, проблемът със "скуката" си го имам по принцип. За това обичам новите неща. Но пък тичането е прекрасно упражнение НАВЪН. Последното е много важно. И аз като теб не мога във фитнес и зала.
Ще видя какво ще измисля :1062
Публикувай отговор