Уморените надбъбречни жлези - материал на Маги Пашова

Полезни съвети ако сте болни
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Уморените надбъбречни жлези - материал на Маги Пашова

Мнение от cchery »

За автора - Маги Пашова: Аз съм Маги, нутриционист, автор, лектор или просто жена, убедена че е време да променим начина, по който гледаме на храната, здравето и лечението. Разбери защо!

Уморените надбъбречни жлези

Поредицата от празници отмина и въпреки серията от почивни дни, много хора се чувстват изморени и сякаш имат нужда да си починат от почивката. Днес търсим обяснение на въпроса защо все повече хора страдат от хронична умора и не могат да презаредят по време на уикенди, празници и дори отпуски!

Причината често пъти се оказва едно състояние, което все повече здравни специалисти наричат adrenal fatigue или умора на надбъбречните жлези. Повече за това състояние ще научите в днешното видео:

Вече знаете, че умората на надбъбречните жлези може да бъде причина за много от оплакванията ви. Вижте още веднъж какви са симптомите на всяка от 3-те фази на умората на надбъбречните жлези.

Фаза на предупреждението (Alarm Stage)

прилив на енергия
мислите, че можете да се справятите с всичко
не можете да се отпускате и да си почивате
непрекъснато сте под напрежение
редовно се лишавате от сън
сънят ви не е спокоен
често имате нужда от кафе или друга стимулираща напитка

Фаза на съпротивлението (Resistance stage)

настъпват хормонални проблеми
ниско либидо
нередовен цикъл при жените
трудности със зачеването
чувство на умора
липса на ентусиазъм
честа поява на вирусни и гъбични инфекции

Фаза на изтощението (Burn-out stage)

нисък кортизол
загуба на механизми за справяне със стреса
крайна умора
депресия
апатия
тотална липса на интерес към живота

Борбата с преумората на надбъбречни жлези изисква цялостен подход, който включва едновременно:

1. промяна в начина на живот
2. пълноценно хранене и
3. подпомагане на надбъбречните жлези с билки и добавки

Ако сте в напреднала Фаза на съпротивлението или във Фазата на изтощението, е добре да работите със специалист, защото при тези етапи са засегнати и страдат важни за организма системи като храносмилане и хормонален баланс. Ако обаче сте във Фазата на предупреждението или в начална Фаза на съпротивлението, има много неща, които можете да направите сами, за да си помогнете! Изгледайте отново видеото, водете си бележки и изберете поне едно нещо, с което да подкрепите надбъбречните си жлези още днес!

А ако темата е била полезна за вас, споделете я с приятели, защото пътят към здравето минава през информираността!

Източник и по темата
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Уморените надбъбречни жлези - материал на Маги Пашова

Мнение от Kleo »

Благодаря за полезната информация! :524
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Публикувай отговор