Който се страхува от мечки, го е шубе!!!

Проблем с ноктите

Полезни съвети ако сте болни

Модератор: Мърмори

Проблем с ноктите

Мнениеот Sladka Debelanka » Сря 27 Юли 2011, 18:28

Здравейте доктор Михайлов! Реших да потърся решение на моя около 13 - 14 годишен проблем. Имам много чупливи и цепещи се нокти - цепят се напречно на по 2-3 слоя, а понякога се чупят и отстрани надолу в кожата. Това цепене в кожата е доста болезнено докато се чака да порасне нокътя за да се изреже. Правя детокс от 9 месеца и не съм пропускала до сега. Пила съм Калмацин преди доста години, но нямах ефект. Забравих да кажа, че съм на 28 години и имам едно дете ако това е от значение. Ям много плодове, зеленчуци по-малко, но се старая колкото се може повече. Пия по около 3 литра вода на ден. Моля да ми помогнете!
Изображение
Sladka Debelanka
Аз пиша, пиша вече час

Re: Проблем с ноктите

Мнениеот droidd » Пет 29 Юли 2011, 19:10

Sladka Debelanka написа:Здравейте доктор Михайлов! Реших да потърся решение на моя около 13 - 14 годишен проблем. Имам много чупливи и цепещи се нокти - цепят се напречно на по 2-3 слоя, а понякога се чупят и отстрани надолу в кожата. Това цепене в кожата е доста болезнено докато се чака да порасне нокътя за да се изреже. Правя детокс от 9 месеца и не съм пропускала до сега. Пила съм Калмацин преди доста години, но нямах ефект. Забравих да кажа, че съм на 28 години и имам едно дете ако това е от значение. Ям много плодове, зеленчуци по-малко, но се старая колкото се може повече. Пия по около 3 литра вода на ден. Моля да ми помогнете!

Sladka Debelanka,относно въпросите отправени към Д-р Михайлов, Чери е отговорила тук.
viewtopic.php?f=3&t=498
Аватар
droidd
Философска система

Мнениеот cchery » Пон 01 Авг 2011, 10:19

droidd написа:
Sladka Debelanka написа:Здравейте доктор Михайлов! Реших да потърся решение на моя около 13 - 14 годишен проблем. Имам много чупливи и цепещи се нокти - цепят се напречно на по 2-3 слоя, а понякога се чупят и отстрани надолу в кожата. Това цепене в кожата е доста болезнено докато се чака да порасне нокътя за да се изреже. Правя детокс от 9 месеца и не съм пропускала до сега. Пила съм Калмацин преди доста години, но нямах ефект. Забравих да кажа, че съм на 28 години и имам едно дете ако това е от значение. Ям много плодове, зеленчуци по-малко, но се старая колкото се може повече. Пия по около 3 литра вода на ден. Моля да ми помогнете!

Sladka Debelanka,относно въпросите отправени към Д-р Михайлов, Чери е отговорила тук.
http://metsababa.net/forum/viewtopic.php?f=3&t=498

Суити, док наистина не отговаря тук. :???: Канила съм го, но той няма време да влиза и като обикновен потребител, а като консултант още по-малко.

Според мен с този проблем ти трябва да се бориш както външно, т.е. с мазане, така и вътрешно, т.е. с прием на подходяща храна и евентуално някакъв монопрепарат. Дали е въпрос на лошо калциране или на намалена усвояемост на калция, който приемаш нямам представа. Дали пък не става въпроси за някакви мигроорганизми, които разрушават ноктите си, също ми е много трудно да предположа. Би могла, разбира се, да правиш така необходимите вани с бадемово масло, със зехтин и каквото още се сетиш и си правила. Да мажеш с прополисов вазелин........ Спомням си, че някъде из книгата док беше писал, че не е достатъчно да се приемат храни, богати на калций, а трябва да се взема....... еди си каква субстанция, която спомага за неговото усвояване и без която, калцият бива изхвърлен от организма без да остави следа в него. Просто за момента не се сещам какво беше - можеш да провериш и сама, а аз ако ми остане време, също ще прочета.
Изображение

Ако имаш неприятни или невеликодушни чувства, остави ги да паднат мъртви на земята. Бъди господар на себе си!
Елизаберт Гилбърт (из "Знакът на всички неща")
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка

Мнениеот Мърмори » Пет 05 Авг 2011, 15:48

За да се усвои калцият е нужен вит.Д и магнезий.
Лично аз имах проблем с нокътя на десния палец на крака-беше се удебелил,пожълтя много гадно и аз реших,че това са гъбички. Но все си намирах оправдание защо да не започна от днес противогъбичната терапия,а от утре. Утре схемата се повтаряше. Когато обаче суетата в мен заговори отново и започнах да се грижа за фигурата си,визирам конкретно приемането на комбинацията от ленено семе,сусам,трици и мед като част от програмата ми за отслабване-тогава нещо стана-нокътя започна да израства здрав в основата си и вече от жълтината е останала само 1/3. Незнам дали е съвпадение,но не мога да намеря никаква друга причина нещата да започнат да се оправят сами.
Калций има много в листните зеленчуци,цацата (и без това сега й е сезона,само с бирата внимателно),сусама,овесените ядки (само в комбинация с пшенични трици),козето мляко (сравнявах табличката,която е дал д-р Михайлов-кравето мляко е на последно място по съдържание на калций).
Аватар
Мърмори
Зъл модератор

Мнениеот VIKI1023 » Вто 23 Авг 2011, 15:22

И аз съм с такива нокти цял живот,единствено през бременността и няколко месеца след раждането успяха да ми се оправят и дори имах маникюр,за кратко за съжаление.Така и не разбрах причината за това.Явно нещо е свързано с хормоните,не знам.
Изображение
VIKI1023
Рицар на перото

Мнениеот droidd » Сря 24 Авг 2011, 07:10

Това с ноктите и аз си го имам, откакто се помня.Дано Мърмори се окаже права и ефекта се усети и при нас.
Мърмори написа:визирам конкретно приемането на комбинацията от ленено семе,сусам,трици и мед като част от програмата ми за отслабване-тогава нещо стана-нокътя започна да израства здрав в основата си и вече от жълтината е останала само 1/3. Незнам дали е съвпадение,но не мога да намеря никаква друга причина нещата да започнат да се оправят сами.

Аз също от 2 месеца закусвам поне 3-4 пъти седмично с по 1с.л. мюсли, ленено семе, пшенични трици, сусам и мед.
А също така винаги слагам натрошено ленено семе на салатите, без значение какви са.То и без това не променя вкуса.
Аватар
droidd
Философска система

Назад към Бърза помощ за всякакви болежки