кухнята на Деси

jesari

кухнята на Деси

Мнение от jesari »

Обожавам да готвя ще ви дам някои от моите любими рецепти Дано ви харесат :329

САЛАТА ОТ ЦВЕКЛО

Цвеклото се обелва,нарязва на парчета (по едри )и вари до омекване във вода.Аз слагам повече вода така от бульона правя супа(рецептата после) :954 .След като е готово се нарязва на по дребни парчета слага се зехтин,сол черен пипер,настарган чесън и по избор лимон или оцет.Много хубава и полезна салата .

СУПА ОТ ЦВЕКЛО

В бульона от свареното цвекло слагам зеленчуков бульон,черен пипер(да е леко пикантно),зехтин ,сварен едър боб, лимон..Разбивам един жълтък в чашка с малка лъжичка слагам сол.пипер (по малко )и добавям брашно да се получи рядка каша като палачинковата.Във врящия бульон с лъжичката на струйка сипвам от високо по малко от сместа.Получава се като макаронки варят се 10 мин.

ПРИЯТЕН АПЕТИТ !! (утре ще напи6а други....ако може и искате разбира се) :329
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: кухнята на Деси

Мнение от cchery »

jesari написа:Обожавам да готвя ще ви дам някои от моите любими рецепти Дано ви харесат :329
1.САЛАТА ОТ ЦВЕКЛО
Цвеклото се обелва,нарязва на парчета (по едри )и вари до омекване във вода.Аз слагам повече вода така от бульона правя супа(рецептата после) :954 .След като е готово се нарязва на по дребни парчета слага се зехтин,сол черен пипер,настарган чесън и по избор лимон или оцет.Много хубава и полезна салата .
2.СУПА ОТ ЦВЕКЛО
В бульона от свареното цвекло слагам зеленчуков бульон,черен пипер(да е леко пикантно),зехтин ,сварен едър боб, лимон..Разбивам един жълтък в чашка с малка лъжичка слагам сол.пипер (по малко )и добавям брашно да се получи рядка каша като палачинковата.Във врящия бульон с лъжичката на струйка сипвам от високо по малко от сместа.Получава се като макаронки варят се 10 мин.

ПРИЯТЕН АПЕТИТ !! (утре ще напи6а други....ако може и искате разбира се) :329
Благодаря ти, Деси! Добре си дошла и ще очаквам с интерес рецептите ти! Аз не си падам по готвенето, но го правя с удоволствие, когато се захвана и още повече пък ако са лесни рецептите. :)
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
jesari

Re: кухнята на Деси

Мнение от jesari »

Благодаря ти cchery :329

САЛАТА ДЗАДЗИКИ(от гр-цката кухня)

Почти като нашата СНЕЖАНКА ,но има разлики и е много вкусна,
Обелвам една краставица и я настъргвам на ренде.Добавям настърган чесън аз обичам повечко слагам 4,5 скилидки,сол,черен пипер ако имам слагам малко прясна мента ситно нарязана и зехтин.Разбърква се хубаво и се добавя цедено кисело мляко.Който обича може да добави и орехи и маслинки .

БАКАЯРУС НА ФУРНА

Не е скъпа риба ,няма кости ,бяло месо е и я обожават у дома ,но може и всяка друга бяла риба да се използва.
Няколко парчета( най вече се продава замразена на филета)ги нареждам върху фолио в тавичка .Поръсвам с лющян, сол, пипер, чесън или на прах, поръсвам със зехтин и бира (малко повечко). Завивам със фолиото и пека 20 минути.Отварям го и я запичам още малко.

ПРИЯТЕН АПЕТИТ!! :954
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: кухнята на Деси

Мнение от cchery »

jesari написа: 4.БАКАЯРУС НА ФУРНА

Не е скъпа риба ,няма кости ,бяло месо е и я обожават у дома ,но може и всяка друга бяла риба да се използва.
Няколко парчета( най вече се продава замръзена на филета)ги нареждам върху фолио в тавичка .Поръсвам с лющян,сол пипер чесън или на прах, поръсвам със зехтин и бира (малко повечко).Завивам със фолиото и пека 20 минути.Отварям го и я запичам още малко.

ПРИЯТЕН АПЕТИТ!! :954
Деси, за тая рецепта мъжът ми ще ти е благодарен - аз не обичам много риба, но той я харесва. Само да те питам този бакаярус намира ли се в големите хипермаркети?!? И лущян-а как го купуваш - изсушен или от пазара пресен?
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
jesari

Re: кухнята на Деси

Мнение от jesari »

Рибката я има по магазините ,а лющяна е сух .

ПЕЛМЕНИ

За тестото: 2 ч.ч. брашно,1 яйце,1ч.ч.прясно мляко
Плънка:кайма ,лук,може гъбки ако има,,ч.пипер , бульонче(изобщо плънката може да бъде с каквото поискате или с каквото има),

Каймичката си я задушавам с подправките и другите продукти .Правим твърдо тесто,което си го разточвам и с чаша и го режа на кръгчета.Слагам плънката в средата и го слепвам ( да станат като полумесеци) краищата ги натискам с дръжката на виличка за да не се отлепят.Варят се в подсолена вряща вода .Може да се позапържат след това за малко стават чудесни.


БРОКОЛИ

Взимам 1 пакет замразени броколи слагам ги в тенджерка(може и в микровълнова)слагам малко вода около два пръста, бульон ,малко зехтин и ги задушавам.Когато омекнат добавям сирене сирене.

ПРИЯТЕН АПЕТИТ!! :954
jesari

Re: кухнята на Деси

Мнение от jesari »

ПИПЕРКИ С ДОМАТЕН СОС

Пипера го опичам и за малко го изпържвам.Нареждам го в голяма чиния или поднос.Настъргвам домати и с малко зехтин го сгъстявам (може и с буркан домати ).Добавям настърган чесън,сол(или зеленчуков бульон).Когато соса е готов го исипвам върху пипера.Поръсвам с нарязан магданоз.

ПАТЛАДЖАН НА ФУРНА (от гръцката кухня)

Нарязвам патладжана на филии.Овалват се в брашно и се нареждат в тавичка.Отгоре се нарежда ред домати на филии.Поръсвам със сол, ч.пипер,зехтин.Пече се вав фурна.
Смилат се орехи, добавям ситно нарязан чесън(смачквам го след това с нож ) ,зехтин 2 или 3 с.л. и 1 ч.чвода.Заливам патладжаните и се запича пак.

:620
Аватар
bobichan
От писане глава не боли
Мнения: 827
Регистриран на: 20 Авг 2010, 12:02
Обратна връзка:

Re: кухнята на Деси

Мнение от bobichan »

Много вкусни предложения.
Обожавам салата ДЗАДЗИКИ, но до сега така и не успях да я направя както в Гърция. Въпреки че в различните части на Гърция я правят различно. Казаха ми да пробвам и с джоджан. Ще опитам и с мента и с джодан. Дано все някой ден успея да я направя, както трябва.
За пърженето обаче няма да се съглася. То няма нищо общо със здравословната кухня, даже напротив - увеличава токсичното натоварване на организма. :222
[url=http://www.vdahnovenia.bg/]Вдъхнови се за голямата промяна![/url]
Mstar

Re: кухнята на Деси

Мнение от Mstar »

Много хубави рецепти!
Аз обичам да готвя, но ми е трудно да измислям всеки ден какво да е!
Ако пускаме и по малко снимков материал няма да е лошо!
:329
qn4eto

Re: кухнята на Деси

Мнение от qn4eto »

:954 Момичета, това са чудесни неща, но аз не трябвяше да влизам тук по детоксово време :126 :128 . Аз съм си виновна, без друго този път ме мъчи глад. Някой ден и аз ще пусна нещо. Дано се съживи темата, че като гледам последния пост е отдавна. Идва сезонът на зелениите, да обменим здравословни рецепти! :524
mims_zl

кухнята на Деси

Мнение от mims_zl »

Здравейте аз съм на 11
Наистина идва сезонът на зелената храна и ние в детски център "3 в 1" заедно гр.Златарица вчера откъснахме първите си краставички.Хубаво е човек да поддържа своята фигура.Добре е човек да се храна здравословно и затова ние децата от Златарица сме част от фондацията "Slow Food"
vesko1569@

Re: кухнята на Деси

Мнение от vesko1569@ »

Привет на мецанките! :222
Деси наистина хубаво е човек да поддържа своята фигура.Добре е човек да се храни здравословно :1059
Публикувай отговор