Проблем с ноктите

Полезни съвети ако сте болни
Sladka Debelanka

Проблем с ноктите

Мнение от Sladka Debelanka »

Здравейте доктор Михайлов! Реших да потърся решение на моя около 13 - 14 годишен проблем. Имам много чупливи и цепещи се нокти - цепят се напречно на по 2-3 слоя, а понякога се чупят и отстрани надолу в кожата. Това цепене в кожата е доста болезнено докато се чака да порасне нокътя за да се изреже. Правя детокс от 9 месеца и не съм пропускала до сега. Пила съм Калмацин преди доста години, но нямах ефект. Забравих да кажа, че съм на 28 години и имам едно дете ако това е от значение. Ям много плодове, зеленчуци по-малко, но се старая колкото се може повече. Пия по около 3 литра вода на ден. Моля да ми помогнете!
Аватар
droidd
Философска система
Мнения: 1123
Регистриран на: 10 Юли 2011, 16:26

Re: Проблем с ноктите

Мнение от droidd »

Sladka Debelanka написа:Здравейте доктор Михайлов! Реших да потърся решение на моя около 13 - 14 годишен проблем. Имам много чупливи и цепещи се нокти - цепят се напречно на по 2-3 слоя, а понякога се чупят и отстрани надолу в кожата. Това цепене в кожата е доста болезнено докато се чака да порасне нокътя за да се изреже. Правя детокс от 9 месеца и не съм пропускала до сега. Пила съм Калмацин преди доста години, но нямах ефект. Забравих да кажа, че съм на 28 години и имам едно дете ако това е от значение. Ям много плодове, зеленчуци по-малко, но се старая колкото се може повече. Пия по около 3 литра вода на ден. Моля да ми помогнете!
Sladka Debelanka,относно въпросите отправени към Д-р Михайлов, Чери е отговорила тук.
http://metsababa.net/forum/viewtopic.php?f=3&t=498" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Проблем с ноктите

Мнение от cchery »

droidd написа:
Sladka Debelanka написа:Здравейте доктор Михайлов! Реших да потърся решение на моя около 13 - 14 годишен проблем. Имам много чупливи и цепещи се нокти - цепят се напречно на по 2-3 слоя, а понякога се чупят и отстрани надолу в кожата. Това цепене в кожата е доста болезнено докато се чака да порасне нокътя за да се изреже. Правя детокс от 9 месеца и не съм пропускала до сега. Пила съм Калмацин преди доста години, но нямах ефект. Забравих да кажа, че съм на 28 години и имам едно дете ако това е от значение. Ям много плодове, зеленчуци по-малко, но се старая колкото се може повече. Пия по около 3 литра вода на ден. Моля да ми помогнете!
Sladka Debelanka,относно въпросите отправени към Д-р Михайлов, Чери е отговорила тук.
http://metsababa.net/forum/viewtopic.php?f=3&t=498" onclick="window.open(this.href);return false;
Суити, док наистина не отговаря тук. :???: Канила съм го, но той няма време да влиза и като обикновен потребител, а като консултант още по-малко.

Според мен с този проблем ти трябва да се бориш както външно, т.е. с мазане, така и вътрешно, т.е. с прием на подходяща храна и евентуално някакъв монопрепарат. Дали е въпрос на лошо калциране или на намалена усвояемост на калция, който приемаш нямам представа. Дали пък не става въпроси за някакви мигроорганизми, които разрушават ноктите си, също ми е много трудно да предположа. Би могла, разбира се, да правиш така необходимите вани с бадемово масло, със зехтин и каквото още се сетиш и си правила. Да мажеш с прополисов вазелин........ Спомням си, че някъде из книгата док беше писал, че не е достатъчно да се приемат храни, богати на калций, а трябва да се взема....... еди си каква субстанция, която спомага за неговото усвояване и без която, калцият бива изхвърлен от организма без да остави следа в него. Просто за момента не се сещам какво беше - можеш да провериш и сама, а аз ако ми остане време, също ще прочета.
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Мърмори
Философска система
Мнения: 1304
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:51

Re: Проблем с ноктите

Мнение от Мърмори »

За да се усвои калцият е нужен вит.Д и магнезий.
Лично аз имах проблем с нокътя на десния палец на крака-беше се удебелил,пожълтя много гадно и аз реших,че това са гъбички. Но все си намирах оправдание защо да не започна от днес противогъбичната терапия,а от утре. Утре схемата се повтаряше. Когато обаче суетата в мен заговори отново и започнах да се грижа за фигурата си,визирам конкретно приемането на комбинацията от ленено семе,сусам,трици и мед като част от програмата ми за отслабване-тогава нещо стана-нокътя започна да израства здрав в основата си и вече от жълтината е останала само 1/3. Незнам дали е съвпадение,но не мога да намеря никаква друга причина нещата да започнат да се оправят сами.
Калций има много в листните зеленчуци,цацата (и без това сега й е сезона,само с бирата внимателно),сусама,овесените ядки (само в комбинация с пшенични трици),козето мляко (сравнявах табличката,която е дал д-р Михайлов-кравето мляко е на последно място по съдържание на калций).
VIKI1023
Рицар на перото
Мнения: 495
Регистриран на: 23 Авг 2010, 13:06

Re: Проблем с ноктите

Мнение от VIKI1023 »

Sladka Debelanka написа:Здравейте доктор Михайлов! Реших да потърся решение на моя около 13 - 14 годишен проблем. Имам много чупливи и цепещи се нокти - цепят се напречно на по 2-3 слоя, а понякога се чупят и отстрани надолу в кожата. Това цепене в кожата е доста болезнено докато се чака да порасне нокътя за да се изреже. Правя детокс от 9 месеца и не съм пропускала до сега. Пила съм Калмацин преди доста години, но нямах ефект. Забравих да кажа, че съм на 28 години и имам едно дете ако това е от значение. Ям много плодове, зеленчуци по-малко, но се старая колкото се може повече. Пия по около 3 литра вода на ден. Моля да ми помогнете!

И аз съм с такива нокти цял живот,единствено през бременността и няколко месеца след раждането успяха да ми се оправят и дори имах маникюр,за кратко за съжаление.Така и не разбрах причината за това.Явно нещо е свързано с хормоните,не знам.
[url=http://line.romanticcollection.ru][img]http://line.romanticcollection.ru/ba/23_13b_48FF8640_RdoCenxke_8.gif[/img][/url]
Аватар
droidd
Философска система
Мнения: 1123
Регистриран на: 10 Юли 2011, 16:26

Re: Проблем с ноктите

Мнение от droidd »

Това с ноктите и аз си го имам, откакто се помня.Дано Мърмори се окаже права и ефекта се усети и при нас.
Мърмори написа:визирам конкретно приемането на комбинацията от ленено семе,сусам,трици и мед като част от програмата ми за отслабване-тогава нещо стана-нокътя започна да израства здрав в основата си и вече от жълтината е останала само 1/3. Незнам дали е съвпадение,но не мога да намеря никаква друга причина нещата да започнат да се оправят сами.
Аз също от 2 месеца закусвам поне 3-4 пъти седмично с по 1с.л. мюсли, ленено семе, пшенични трици, сусам и мед.
А също така винаги слагам натрошено ленено семе на салатите, без значение какви са.То и без това не променя вкуса.
Публикувай отговор