Зачервено гърло, кашлица, хрема

Форум за всички въпроси, свързани с отглеждане и възпитание на нашите деца; хомеопатична помощ
Публикувай отговор
denizara

Re: Зачервено гърло, кашлица, хрема

Мнение от denizara »

Здравейте!
Детето ми, което на 3,6 г, кашля от месец основно сутрин няколко пъти, сухо-къртеща се кашлица. Иначе през деня не, само след ставане. Водили сме го на лекар, преди 2 седмици, уж няма нищо. Има някой друг сопол, но не е много, промивам със сребърна вода, давам Ехинацея на д-р Тайс, давах ряпата, но все сутрин си кашля. Със сополи и без, все е така. Дали ще помогне Умкалор, той не е ли при разболяване или може и профилактично? Как го давате? Страх ме е, защото от така подкашляне сутрин лятото бронхит със снимка и се моля да не стигаме пак дотам.
Използвате ли овлажнители за въздух в стаята нощно време? Ако да, има ли ефект?
Благодаря ви!
Аватар
Мърмори
Философска система
Мнения: 1304
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:51

Re: Зачервено гърло, кашлица, хрема

Мнение от Мърмори »

Emma написа::923
Момичета,ако знаете колко често могат да се използват капките Умкалор и Тартефедрил моля споделете, ние все с тях се оправяме ,ако не ни мине с Умкалора включвам и Тартефедрила и за 2-3дена всичко е :524 ,но съм притеснена да не би да прекалявам с тях и да забочнат да не и действат :1044 Благодаря Ви :!:
Какво значи 'често"? Принципно едните са хомеопатични (тартефедрила) и с тях не може да се привикне. Другите са билкови и си мисля,че също няма проблем. По-скоро въпросът е защо са честите кашлици-вирус,задна хрема,секретираща трета сливица?
denizara написа:Здравейте!
Детето ми, което на 3,6 г, кашля от месец основно сутрин няколко пъти, сухо-къртеща се кашлица. Иначе през деня не, само след ставане. Водили сме го на лекар, преди 2 седмици, уж няма нищо. Има някой друг сопол, но не е много, промивам със сребърна вода, давам Ехинацея на д-р Тайс, давах ряпата, но все сутрин си кашля. Със сополи и без, все е така. Дали ще помогне Умкалор, той не е ли при разболяване или може и профилактично? Как го давате? Страх ме е, защото от така подкашляне сутрин лятото бронхит със снимка и се моля да не стигаме пак дотам.
Използвате ли овлажнители за въздух в стаята нощно време? Ако да, има ли ефект?
Благодаря ви!
Не се впрягай толкова! Явно детето се доизчиства от кашлицата.Всъщност аз кашлиците ги деля на сухи( дразнещи,непродуктивни,без храчки) и влажни(къртеща-тогава,когато секретите започнат да се отделят).Вашата каква е? Пробвай със сок от черна ряпа-може да помогне да доизчистите.
denizara

Re: Зачервено гърло, кашлица, хрема

Мнение от denizara »

Мърмори написа:
Emma написа::923
Момичета,ако знаете колко често могат да се използват капките Умкалор и Тартефедрил моля споделете, ние все с тях се оправяме ,ако не ни мине с Умкалора включвам и Тартефедрила и за 2-3дена всичко е :524 ,но съм притеснена да не би да прекалявам с тях и да забочнат да не и действат :1044 Благодаря Ви :!:
Какво значи 'често"? Принципно едните са хомеопатични (тартефедрила) и с тях не може да се привикне. Другите са билкови и си мисля,че също няма проблем. По-скоро въпросът е защо са честите кашлици-вирус,задна хрема,секретираща трета сливица?
denizara написа:Здравейте!
Детето ми, което на 3,6 г, кашля от месец основно сутрин няколко пъти, сухо-къртеща се кашлица. Иначе през деня не, само след ставане. Водили сме го на лекар, преди 2 седмици, уж няма нищо. Има някой друг сопол, но не е много, промивам със сребърна вода, давам Ехинацея на д-р Тайс, давах ряпата, но все сутрин си кашля. Със сополи и без, все е така. Дали ще помогне Умкалор, той не е ли при разболяване или може и профилактично? Как го давате? Страх ме е, защото от така подкашляне сутрин лятото бронхит със снимка и се моля да не стигаме пак дотам.
Използвате ли овлажнители за въздух в стаята нощно време? Ако да, има ли ефект?
Благодаря ви!
Не се впрягай толкова! Явно детето се доизчиства от кашлицата.Всъщност аз кашлиците ги деля на сухи( дразнещи,непродуктивни,без храчки) и влажни(къртеща-тогава,когато секретите започнат да се отделят).Вашата каква е? Пробвай със сок от черна ряпа-може да помогне да доизчистите.


Благодаря за отговора! Нашата кашлица е ту къртеща, ту суха. Основно е сутрин 5-6 пъти, сега понякога и някой друг път, но и сополи има вече. Давам и ряпата, промивам носа с физ. разтвор + сребърна вода, клеева т-ра и всичко, което съм изчела във форума, но засега полза не виждам. Днес купих Умкалора, ще видим.
А ако кашля само сутрин, дали е от събралите се секрети през нощта?
Аватар
Мърмори
Философска система
Мнения: 1304
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:51

Re: Зачервено гърло, кашлица, хрема

Мнение от Мърмори »

Най-вероятно да.
denizara

Re: Зачервено гърло, кашлица, хрема

Мнение от denizara »

Ради започна доста да кашля от задна хрема. Пръскам сребърна вода + клеева т-ра, но сега текат назад и като легне да спи, ужас, не може, все кашля. Давам Умкалор и Стодал, ряпата, лук със захар, Септилин, но не може да спи от кашлица. Има ли нещо друго, което да помогне- до вчера давах Цинабсин, не помага, Меркуриуса също. Чудя се за инхалатор, дали ще върши работа? Благодаря на всички отзовали се!
Аватар
Мърмори
Философска система
Мнения: 1304
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:51

Re: Зачервено гърло, кашлица, хрема

Мнение от Мърмори »

Значи проблема идва от задната хрема. Опитай с Еуфорбиум спрей,капките с клеева не ги спирай, коризалия може да даваш...Иначе за кашлицата нещата са добре,само не разбрах защо лука го даваш със захар,а не с мед.Между другото това е едно много добро средство,но малко деца можеш да накараш да го хапват-така че :326 :326 :326 на твоето!
За имунитет давай освен септилина клеева т-ра,бирена мая,всичко което се сетиш. За да спи малко по-спокойно му подложи още една възглавница.
Аватар
dexter
Философска система
Мнения: 1363
Регистриран на: 19 Окт 2010, 12:14

Re: Зачервено гърло, кашлица, хрема

Мнение от dexter »

И моята дъщеря кашля от задна хрема, тази нощ пак на няколко пъти. От една седмица й правя хомеопатичния "коктейл", който Чери сподели и според мен има ефект
Дрозера 14 СН
Хепар сулфур 9 СХ
Меркуриус солубилис 9 СН
От тях по 10 зрънца се разтварят в 500 кл. вода и се пият през деня.
Аз разтварям в по-малко вода и давам да пие предимно вечер, че не ми се занимава да нося в градината, да й напомнят, къде пила, къде забравила.
Пробвала съм какво ли не за тази задна хрема и няма оправия. Поне докато не мине зимата и студеното. Или докато не сменим климата - миналата година за 3 дни в Родопите на снега се оправи :). Търпя и това е. Само следя да не слиза към дробовете. Имам променлив успех с различни неща, но за сега нищо трайно. Аз давам да смучи по 1 таблетка хексоралетен Н ако не може да спре да кашля - успокоява й гърлото явно. Това ми е последното средство, когато съм пробвала всичко друго и не е станало. Също така я взимам в мен да спи седнала, докато отмине пристъпът.
Но здрави нерви на родителите - това много помага :)!
denizara

Re: Зачервено гърло, кашлица, хрема

Мнение от denizara »

Благодаря ви, момичета!
Лука съм го правила и със захар, и с мед, но все същото. Пръскам и Еуфорбиум от 2 г., но от капките с клеева сякаш спират да текат отпред, а започват отзад. При вас как действат, съвсем ли спира хремата?Как приготвяте капките? Аз ги направих със сребърна вода, а не с физ. разтвор и пръскам с шишенце от Олинт. Трябва ли да сменям разтвора всеки ден или докато свърши? Ще пробвам с Коризалия, въпреки че нали са бистри сополи, а неговите са малко зеленикави. Има и конюнктивит, мажа очите със сребърна вода + невен, но вече три дни не минава. Колко време е долу горе при вас, ако ви се е случвало? Лекарката изписа Тобрадекс, не искамчи да си го помислям.
dexter, благодаря, ще пробвам и с този "коктейл", но докато не спрат сополите, явно и кашлицата ще си стои. Водихме го в Банско миналата седмица за 3 дни, започна да кашля повече. :328
Аватар
dexter
Философска система
Мнения: 1363
Регистриран на: 19 Окт 2010, 12:14

Re: Зачервено гърло, кашлица, хрема

Мнение от dexter »

При нас хремата си върви цяла зима, поне миналата беше така, когато за първа година беше на градина. Като гледам и тази ще е така, поне до март. Миналата година пробвах какво ли не, нямаше дълготраен ефект. Изхабих много нерви. Тази година историята се повтаря, започна с първото застудяване. Но съм решила да не се ядосвам - каквото-такова.
Тази нощ пак кашля, дадох й да смуче хексоралетен Н и се успокои - поне да се наспива през нощта. Явно пак се е активизирала третата сливица, трябва да се мисли за друго решение.
Капките с клеева при нас не спират напълно хремата. Аз ги правя със сребърна вода и ги ползвам докато свършат в шишенцето. После правя нови. И антибиотични капки сме слагали, и правени по докторска рецепта, и Макситрол - всичко е с ефект 1 седмица.
Тобрадекс-а ще реши много бързо проблема с конюнктивита, от какво се притеснявате?
denizara

Re: Зачервено гърло, кашлица, хрема

Мнение от denizara »

dexter написа:При нас хремата си върви цяла зима, поне миналата беше така, когато за първа година беше на градина. Като гледам и тази ще е така, поне до март. Миналата година пробвах какво ли не, нямаше дълготраен ефект. Изхабих много нерви. Тази година историята се повтаря, започна с първото застудяване. Но съм решила да не се ядосвам - каквото-такова.
Тази нощ пак кашля, дадох й да смуче хексоралетен Н и се успокои - поне да се наспива през нощта. Явно пак се е активизирала третата сливица, трябва да се мисли за друго решение.
Капките с клеева при нас не спират напълно хремата. Аз ги правя със сребърна вода и ги ползвам докато свършат в шишенцето. После правя нови. И антибиотични капки сме слагали, и правени по докторска рецепта, и Макситрол - всичко е с ефект 1 седмица.
Тобрадекс-а ще реши много бързо проблема с конюнктивита, от какво се притеснявате?
И при нас хремата миналата зима /за първи път на ясла/ беше почти постоянна. О нищо не минава - капах веднъж Тобрадекс, ефект за 3 дни,и реших да не използвам никакви капки повече, купени от аптеката. Лошото е, че правените капки и хомеопатията също не помагат. Тази година явно ще е същото и при нас.
Тази нощ кашля почти непрекъснато и може би ще пробвам с Хексоралетен или коктейла на Чери.
dexter, не ми се ще да давам вече такива силни лекарства с кортизон и Аб, почти се е оправил само със сребърна вода.
Чудя се за Цитросепт, но дали ще го пие, чух, че е доста е горчиво. :oops:
Аватар
Мърмори
Философска система
Мнения: 1304
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:51

Re: Зачервено гърло, кашлица, хрема

Мнение от Мърмори »

Дени,знаеш ли,аз си мисля,че може би става дума за алергия. Защо не опиташ вечер да даваш пумон хистамин 15 СН - 5 зр. На нас ни казаха,че неспирната хрема и вечната кашлица са резултат от секретираща сливица,но всъщност май ще се окаже просто алергия. тези дни ще разбера. Засега съм спряла всичко за сливицата и давам само пумона. И знаеш ли,детето видимо е по-добре.
Публикувай отговор