Зачервено гърло, кашлица, хрема

Форум за всички въпроси, свързани с отглеждане и възпитание на нашите деца; хомеопатична помощ
Публикувай отговор
Аватар
dexter
Философска система
Мнения: 1363
Регистриран на: 19 Окт 2010, 12:14

Re: Зачервено гърло, кашлица, хрема

Мнение от dexter »

Поумона и аз го давам, нали по принцип третата сливица се свива с антихистаминови препарати? Давала съм предни години и Фенистил, пак за свиване на сливицата, но вече не съм навита, защото си е химия. Но поумона в момента не помага, макар да го давам вече от 1 седмица.
Довечера ще си прегледам рецептите на нашия хомеопат, да си припомня какво още ни е изписвал предишните пъти. Освен поумон и солфур йодатум. Дано нещо помогне, да спрем тоя кошмар..... Ако не - другата седмица ще я водя на преглед.
Аватар
mari_ko
Форумна палавница
Мнения: 1135
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:43

Re: Зачервено гърло, кашлица, хрема

Мнение от mari_ko »

Момичета, при задна хрема, за подсушаване на стичащите се секрети, ви напомням за Меркуриус и Цинабсин - при нас дават резултат
Цинабсин - по схемата - до подобрение
Меркуриус 15 - сутрин и вечер по 5 зр. /при подобрение - само вечер 5 зр./ - 1 месец
Поумон хист.15 - вечер 5 зр.- 1 месец

Енгистол - сутрин по 1 докато поотшуми проблема
Често пръскане /овлажняване/ на нослето - може обикновена солена вода - издухване и много хубаво почистване
На нас при кашлици ни помага Хустагил, но е билков сироп и ако има алергия не е подходящ.
Но принципа при кашлиците от секрети е, че подсушите ли секретите ще спрете кашлицата, т.е., ако е само сутришна, няма смисъл от сиропи според мен.
Желая Ви бързо справяне с проблемите :923
Декс, питай хомеопата си за лятна схема за профилактика на третата сливица. Ние правихме това лято, но още не мога да ти кажа има ли ефект.
[url=http://line.romanticcollection.ru][img]http://line.romanticcollection.ru/ba/7_43b_47911350_Rviki_0.gif[/img][/url]
Аватар
dexter
Философска система
Мнения: 1363
Регистриран на: 19 Окт 2010, 12:14

Re: Зачервено гърло, кашлица, хрема

Мнение от dexter »

Имаме си схема за лятото :954 . От края на юни, когато за първи път бяхме при този хомеопат. Не знам обаче какво се очакваше да се случи - да няма изобщо проблеми с третата сливица или да ги държим на едно поносимо ниво. Преди 2-3 седмици ходихме на специалист УНГ и видях, че ни е написала - 1ва, 2ра степен на третата сливица, което според мен си е ок. Чувала съм за шеста степен възпаление....
Довечера мисля да пробвам с Меркуриуса, мисля, че ни е бил изписван за кашлица.
Абе знам си аз какво е решението, но няма да стане - да я спра от градината :). Само се надявам да го израсте този проблем, и то дано да е след най-много година, два. То и за това работим върху имунитета, закаляването. Не смея да се надявам да прояде плодове, но вчера опита сурово зеле и много й хареса. Така че ако напреднем в здравословното хранене, смятам, че ще преборим болестите :954 .
denizara

Re: Зачервено гърло, кашлица, хрема

Мнение от denizara »

Аз давам Фенистил. Пумона нямаше ефект, миналата зима давах от него. Цинабсина и Меркуриуса също, хремата не спира пак. Яде ябълки, зеле, пие чай № 4 / вече Силна кръв/, но ...
Аватар
Мърмори
Философска система
Мнения: 1304
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:51

Re: Зачервено гърло, кашлица, хрема

Мнение от Мърмори »

При нас миалата година третата сливица много добре се повлия от масло от туя-капва се вечер в нослето. Само че това е специалитет на Доктора и се намира само във Вербена.
Септилина много добре ни действа засега,дори съм оставила само него-всичко друго спрях.Изтормозих си детето с какви ли не препарати и капки,а то ще се окаже всичко на алергична основа.Обаче защото е по-лесно да махнеш сливицата отколкото да разбереш откъде идва проблема с нея-всички ме натискаха да я махна. Добре,че не се съгласих.Някак си нещо отвътре ми нашепваше,че не е това правилния път.
denizara

Re: Зачервено гърло, кашлица, хрема

Мнение от denizara »

Мърмори написа:При нас миалата година третата сливица много добре се повлия от масло от туя-капва се вечер в нослето. Само че това е специалитет на Доктора и се намира само във Вербена.
Септилина много добре ни действа засега,дори съм оставила само него-всичко друго спрях.Изтормозих си детето с какви ли не препарати и капки,а то ще се окаже всичко на алергична основа.Обаче защото е по-лесно да махнеш сливицата отколкото да разбереш откъде идва проблема с нея-всички ме натискаха да я махна. Добре,че не се съгласих.Някак си нещо отвътре ми нашепваше,че не е това правилния път.
А как установихте, че проблемът идва от третата сливица? Докторът ли прецени така?
Аватар
dexter
Философска система
Мнения: 1363
Регистриран на: 19 Окт 2010, 12:14

Re: Зачервено гърло, кашлица, хрема

Мнение от dexter »

До колкото знам третата сливица се диагностицира от специалист УНГ. Поне ние от такъв разбрахме за нея :). Само да не е едновременно с това и хирург, че почти 100% е сигурно, че ще препоръча махане.
Аз не смея да се похваля (а уж не съм суеверна :lol: ), но откакто се вдигна мъглата във Варна и времето се постопли, изчезнаха и кашлицата и сополите. Но пък от сухия въздух в къщи (резултат от климатика и радиаора) явно носната лигавица много изсъхва, защото няма сополи, а не може добре да диша през носа. Като сме навън, няма такова нещо. Е, пак е по-добре от вечните секрети и кашлици, затова търпим. Пробвах да капвам бадемово масло, но много реве от него - гъделичкало й носа, и не дава :D .
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Зачервено гърло, кашлица, хрема

Мнение от cchery »

dexter написа:До колкото знам третата сливица се диагностицира от специалист УНГ. Поне ние от такъв разбрахме за нея :). Само да не е едновременно с това и хирург, че почти 100% е сигурно, че ще препоръча махане.
Аз не смея да се похваля (а уж не съм суеверна :lol: ), но откакто се вдигна мъглата във Варна и времето се постопли, изчезнаха и кашлицата и сополите. Но пък от сухия въздух в къщи (резултат от климатика и радиаора) явно носната лигавица много изсъхва, защото няма сополи, а не може добре да диша през носа. Като сме навън, няма такова нещо. Е, пак е по-добре от вечните секрети и кашлици, затова търпим. Пробвах да капвам бадемово масло, но много реве от него - гъделичкало й носа, и не дава :D .
Пробвай с хомеоплазмин да мажеш!
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
denizara

Re: Зачервено гърло, кашлица, хрема

Мнение от denizara »

cchery написа:
dexter написа:До колкото знам третата сливица се диагностицира от специалист УНГ. Поне ние от такъв разбрахме за нея :). Само да не е едновременно с това и хирург, че почти 100% е сигурно, че ще препоръча махане.
Аз не смея да се похваля (а уж не съм суеверна :lol: ), но откакто се вдигна мъглата във Варна и времето се постопли, изчезнаха и кашлицата и сополите. Но пък от сухия въздух в къщи (резултат от климатика и радиаора) явно носната лигавица много изсъхва, защото няма сополи, а не може добре да диша през носа. Като сме навън, няма такова нещо. Е, пак е по-добре от вечните секрети и кашлици, затова търпим. Пробвах да капвам бадемово масло, но много реве от него - гъделичкало й носа, и не дава :D .
Пробвай с хомеоплазмин да мажеш!
Благодаря! И това съм пробвала - има вече разлика- започна да кашля на пристъпи - през нощта, особено сутрин или като влезе в топло помещение. Слагах му ракия на гърдичките, мед и арсеникум албум, поне спря последните две нощи да се дере. Но през деня....понякога, като започне, не може да спре. Днес го водих пак на лекар - каза чисти гърди, червено гърло и спазъм. Изписа Суметролим и Тантум лимон, за което после прочетох, че е за над 6 г. и няма да го давам - ние ще го смучем. Сега пак кашляше, сложих му изварен компрес и спря. Но не зная, какво да го правя, Суметролима ли да давам, че не мога вече и вкъщи да го държа, ще ни изгонят от работа....

Да попитам и - Суметролимът Аб би е? Тя каза, че не е, но тук чета различни мнения...Мъж ми много държи на него, че едно време само с него се бил оправял...
Аватар
dexter
Философска система
Мнения: 1363
Регистриран на: 19 Окт 2010, 12:14

Re: Зачервено гърло, кашлица, хрема

Мнение от dexter »

Според мен Суметролим-ът е АБ, макар нашата докторка УНГ каза, че не е. Но 1. аз на нея вече никаква вяра й нямам и едва ли ще ходим повече там и 2. на Яна й направихме антибиограма и в нея фигурираше Бисептол като АБ (а суметролим-ът е бисептол). Така че аз го броя за АБ, колкото и лек да е. Яна го пи 6 дни и хич не се повлия от него.
За Тантума знам от една аптекарка, че докторите масово го изписвали на малки деца, въпреки че в листовката пише над 6 години. Аз за това давам хексоралетен Н, който е за над 4 години.
Защо не пробваш с някакви капки за носа? Напр. коларгол, знам, че подсушава третата сливица. Но почти съм сигурна, че ще трябва да ти ги изпише лекар. Ходихте ли на УНГ? Във Варна има един доктор, който изписва капки за приготвяне в аптеката, който са с поне 7-8 съставки и имат гентамицин и камфор. Определено действат, спора секрета, но решението е временно. При следваща настинка пак се почва, поне при нас - Яна я удря първо в сливицата. Което е логично, все пак тя за това е там, да предпазва.
denizara

Re: Зачервено гърло, кашлица, хрема

Мнение от denizara »

Не сме ходили на УНГ - често казано, не зная при кого да отида, за мен всички са еднакви. Преди 1 г . ходихме в ИСУЛ, в спешното за малкия, че беше с хрема, кашлица и болно гърло и му изписа два вида капки с кортикостероиди, тайлол хот, зинат и толкова много ужасни неща, че загубвам смисъл да ходя, ако ще попадна пак на такъв. Тогава всичко мина с хомеопатия, но доста време се лекувахме, а аз работех на работа, в която можех да го гледам лесно. А сега непрекъснато съм на работа, не мога да взема болничен, давам дневни и нощни смени и просто душа не ми е останала от умора.
Ето днес е пак със сополи и кашля повече. Няма оправия.
Щом е Аб бисептолът, значи и след него ще трябва опашка да се прави.
Публикувай отговор