ПРОФИЛАКТИКА НА ОТИТ

Форум за всички въпроси, свързани с отглеждане и възпитание на нашите деца; хомеопатична помощ
DeerE
От писане глава не боли
Мнения: 880
Регистриран на: 20 Авг 2010, 21:17

Re: ПРОФИЛАКТИКА НА ОТИТ

Мнение от DeerE »

Бива, за сега се справяме и док се включи към моя проблем, дава ми насоки, от вчера на обяд не ни е боляло уше! Но пък през ноща вдигна температура около два часа, дадох и два пъти беладона и така! Сега си играят с Криси, чак утре ще мога да я заведа на лекар!
Аватар
metsababa
Site Admin
Мнения: 200
Регистриран на: 17 Авг 2010, 15:54

Re: ПРОФИЛАКТИКА НА ОТИТ

Мнение от metsababa »

ЕМИ написа:Бива, за сега се справяме и док се включи към моя проблем, дава ми насоки, от вчера на обяд не ни е боляло уше! Но пък през ноща вдигна температура около два часа, дадох и два пъти беладона и така! Сега си играят с Криси, чак утре ще мога да я заведа на лекар!
Видях в една стара тема от Часът, че док е препоръчвал за профилактика на отити Aviaire 9 (15) CH- пон- сряда- петък пo 5 зрънца.
DeerE
От писане глава не боли
Мнения: 880
Регистриран на: 20 Авг 2010, 21:17

Re: ПРОФИЛАКТИКА НА ОТИТ

Мнение от DeerE »

Благодаря :D
DeerE
От писане глава не боли
Мнения: 880
Регистриран на: 20 Авг 2010, 21:17

Re: ПРОФИЛАКТИКА НА ОТИТ

Мнение от DeerE »

Нямах много време и за това не писах за отита през миналата седмица! Така в неделя ни заболя уше, дадох беладона, веднага загрях ухото със хавлиена кърпа и сушоар докато наравя изварата, имах ферум фосфорикум който бях започнала да давам от миналата седмица, облекчи за малко обаче след десетина минути започна още повече да боли веднага дадох аналгин половин ампула! Винаги правя така когато усетя че детето адски започва да го боли! Сложих компресът с извара взех до себе си детето и така спахме цяла нощ спокойни!
Видях Чери че е на линия и веднага я потърсих за съвет, тя ми препоръча да взема веднага енгистол през 15 минути по 1 таблетказа да подсиля организма!БЛАГОДАРЯ ОЩЕ ВЕДНЪЖ ЧЕРИ, в такива моменти забравям много неща!
Бобичан също се включи в проблема ми благодаря ти и на теб посъветва ме със нейният коктейл :1062
И така на следващия ден отново започнах енгистол, беладонна, феруум фосфорикум,компресът не сме го сваляли и през деня и през ноща до следващата неделя, калиум муриатикум за евхстатиевата тръба, клеева тинктура сребърна вода-в носът в ухото и през устата! Също така и накапвах алое и отипакс! Понеделник на обяд отново я заболя но този път се справих без аналгин дадох и малко нурофен и я отпусна!
Отново я оставих да спи при нас през ноща наистина детето не изглеждаше добре, през втората нощ започна да вдига температура, реших да пробвам с беладонна, дадох и само два приема по три зрънца, и смъкна за около един час! Беше потна и бълнуваше! В сряда вече започна да излиза през носът започна да изкарва едни зеленобели секрети които ме поуплашиха, веднага направих капките с клеевата и сребърна вода! Е това си беше само за сряда,тогава я заведох при личната /някой може да ме обвини но просто нямаше как да я заведа и май че по-добре че не я заведох/, каза че е съвсем леко зачервено ушето и до неделя най вероятно ще се е оправила да си продължавам с моето лечение!
В четвъртък леко подкашляне, направих малко инхалации сиропът с бирата и в неделя вече не си личеше че детето е било болно!
От този понеделник тръгна на детска! И едва вчера успях да я заведа при нашата специалист УНГ която я следи от около две години еи е адски добър специалист, е оказа се че ушите още са леко зачервени/това направо ме срина да си призная/не го очаквах! Ами добави ми аериус, просто без него няма да стане явно миналата година го започнахме от септември и не ми направи нито един отит! Сега го включвам от днес и се чудя да слагам ли компрес? Как ли да продължа, да оставя нещата така ли! След десет дни трябва пак да я заведа да я види, ако нещо не се наложи спешно по рано!
И Крисчо е със зачервено уше, при него пък е май от един гаден зъб където го мъчи от един месец има даже и хематом, д-р Михайлов ме посъветва веднага д а започна с калкареа фосфорика 9 сн 2пъти по три зрънца! Като че ли се поуспокои!
Оф това от мен
DeerE
От писане глава не боли
Мнения: 880
Регистриран на: 20 Авг 2010, 21:17

Re: ПРОФИЛАКТИКА НА ОТИТ

Мнение от DeerE »

ПАК НИ ЗАБОЛЯ УХО, НЕ ЗНАЯ ДАЛИ Е ОСТЪР СРЕДЕН ОТИТ ДАЛИ ИМА ТЕЧНОСТ ИЛИ ВЪОБЩЕ НЯМА И КАК ДА РАЗБЕРА, НЕ МИ СЕ ЩЕ ДА ХОДЯ ПО иСУЛ ИЛИ РАЗНИ НОВИ ДОКТОРИ, НАДЯВАМ СЕ ДА НЕ СЕ НАЛАГА, ПЪК В ПОНЕДЕЛНИК ЩЕ МУ МИСЛИМ, НО направих следното, разредих 50/50 реванол и спирт, д-р Улевинов каза това при случай на болка/само това не съм правила до сега/+това накапах и праз лук, и започвам със схемата която Бобичан е посочила, купих Капсикум, имам Феруум фосфорикум и беладона! Ще продължа да ви информирам по темата
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: ПРОФИЛАКТИКА НА ОТИТ

Мнение от cchery »

ЕМИ написа:ПАК НИ ЗАБОЛЯ УХО, НЕ ЗНАЯ ДАЛИ Е ОСТЪР СРЕДЕН ОТИТ ДАЛИ ИМА ТЕЧНОСТ ИЛИ ВЪОБЩЕ НЯМА И КАК ДА РАЗБЕРА, НЕ МИ СЕ ЩЕ ДА ХОДЯ ПО иСУЛ ИЛИ РАЗНИ НОВИ ДОКТОРИ, НАДЯВАМ СЕ ДА НЕ СЕ НАЛАГА, ПЪК В ПОНЕДЕЛНИК ЩЕ МУ МИСЛИМ, НО направих следното, разредих 50/50 реванол и спирт, д-р Улевинов каза това при случай на болка/само това не съм правила до сега/+това накапах и праз лук, и започвам със схемата която Бобичан е посочила, купих Капсикум, имам Феруум фосфорикум и беладона! Ще продължа да ви информирам по темата
Емка, нямаш ли дебела Мара?!?! Схемата ти е много добра, единственото, което мога да добавя е Енгистолче - първите 2 часа през 15 минутки по 1 таблетка, после според листовката. И още нещо, което на мен ми помага - карай Алекс да си запушва носа и в същото време да си надува бузите - това отпушва Евстахиевата тръба и осигурява добра "вентилация" на ушния канал - сигурно средство срещу задържането на всякакви гадинки!!! Действай, ще се справиш! Сигурна съм! С теб съм! :923 :923
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
DeerE
От писане глава не боли
Мнения: 880
Регистриран на: 20 Авг 2010, 21:17

Re: ПРОФИЛАКТИКА НА ОТИТ

Мнение от DeerE »

ООО давам ехинацея този път, имам и енгистол, но миналия път не помогна и за това сега се доверявам на ехинацеята, но това с надуването нещо ме притеснява, докторите всички до един са ми казвали да внимавам дори когато си духа носът :523
DeerE
От писане глава не боли
Мнения: 880
Регистриран на: 20 Авг 2010, 21:17

Re: ПРОФИЛАКТИКА НА ОТИТ

Мнение от DeerE »

Пак ревем от уше, звъннах на доктор Улевинов, според него пак сме направили същото застояване на секрет в тръбата, каза в понеделник да отидем да я види, лелее треперя направо :328 :328 :328 Росен пак е на работа не искам аз да я водя страх ме е да не каже че вече трябва парацентеза :328 :328 :328 ! Сега нагряваме ушето със сушоар и кърпа :328
Аватар
Сиренце
Със словото напред
Мнения: 1652
Регистриран на: 13 Окт 2010, 13:58
Местоположение: Черни Вит

Re: ПРОФИЛАКТИКА НА ОТИТ

Мнение от Сиренце »

Еми, знам какво му е на детенцето като го боли ушето. Години наред ме лекуваха как ли не, само топло спасяваше положението донякъде. С годините болките в ушите се разредиха и сега ги има само при силна настинка и хрема.
Дано открият начин да се справят с проблема без парацентезата. :923 :923 :923
DeerE
От писане глава не боли
Мнения: 880
Регистриран на: 20 Авг 2010, 21:17

Re: ПРОФИЛАКТИКА НА ОТИТ

Мнение от DeerE »

Да и аз правя при силна болка загряване със сушоар много и помага, интересното е че и стомахът я боли :1044 вдигна и температура
DeerE
От писане глава не боли
Мнения: 880
Регистриран на: 20 Авг 2010, 21:17

Re: ПРОФИЛАКТИКА НА ОТИТ

Мнение от DeerE »

Момичета, моля за съвет, Алекс много силно я боли глава, какво може да значи това, всеки път когато е така с болни уши главата я боли много?
Публикувай отговор