Един детокс през април, здравето ни би подобрил

Метод за здравословно отслабване и постигане на оптимално здраве
Заключено
Аватар
grigorovi
Аз пиша, пиша вече час
Мнения: 228
Регистриран на: 20 Авг 2010, 12:26

Re: Един детокс през април, здравето ни би подобрил

Мнение от grigorovi »

Привет! Зори, много добре ми дойде поста. Определено ме мотивира. Аз съм до тук на 2л вода, 3кивита и една ябълка. Мисля утре да се поразтичам.
Стефи,как си днес? Симптомите са ми познати. Не съм ги изпитвала аз, во мога да те посъветвам да внимаваш какво слагаш в устата по принцип. Явно имаш много да чистиш.
Данид, рано пиле,рано го колят,та и аз бързам бързам хи хи хи
ПРЕДИ [url=http://www.album.bg/grigorovi/images/22196409/][img]http://storage4.album.bg/551/iskra_grigorova_716c7_22196409.jpg[/img][/url]СЕГА[url=http://www.album.bg/grigorovi/images/29260631/][img]http://storage4.album.bg/a75/2012-03-09_18.35.19_d2479_29260631.jpg[/img][/url]
tita

Re: Един детокс през април, здравето ни би подобрил

Мнение от tita »

Здрастиииии ... :954

Аз от днес детоксвам (за втори месец). Имам задържан - 1кг от свалените 3. Хубавото е, че не чувствам никакъв глад, обаче ме гони страшна жажда. Изпих си 3-те литра сок още до обяд, после вкарах кафе и димяща вода. Довечера мисля да си направя плодова салата от грейпфрут, портокал, ябълка и лимон, водичка - отделно. Забелязвам обаче, че за разлика от предишния детокс сега ме боли глава, английската сол не ми "разхлабва положението", дори не ми къркорят червата.
Преди ми беше най-трудно в третия ден от детоксикацията, дано сега е по-леко.


За тези които, като че ли нямат мотивация ще кажа, че ВСИЧКО Е В УМА. Аз правя така: не се концентрирам върху това какво пропускам, когато не ям в тези 3 дни, а си визуализирам една променена и по-щастлива АЗ. Повтарям си защо правя детоксикацията - защото искам да изглеждам и да се чувствам по-добре ... по-млада, по-жизнена, по-енергична. Защото искам да се усмихвам, когато се видя в огледалото, а не бързо да преминавам пред него. Защото искам да докажа на моите приятели и роднини, че МОГА да постигна това, без да се подлагам на опасни и драстични хранителни ограничения или да харча купища пари за да се чувствам ОК.
Защото да променя начина си на хранене за мен е ПРЕДИЗВИКАТЕЛСТВО, с което МОГА да се справя! И когато се справя се чувствам като .... като ... най-готината и успешна АЗ .... и сякаш ми порастват крилца. Затова нямах търпение да дойде следващото пълнолуние, за да детоксвам. А дали ще достигна така желаните 10 кг в минус ... сигурна съм, че ще се получи. Няма да е бързо, няма да е за месец, два или три ... но ще се случи. Защото го искам.


:954 Лек и успешен детокс, момичета ( ... и момчета, ако има такива :D )!
Vicky-Picky

Re: Един детокс през април, здравето ни би подобрил

Мнение от Vicky-Picky »

Зори, това ми трябваше... само че малко по-рано днес :328 Но ще го запазя и ще се връщам към него всеки път когато мотивацията ме напусне...
Момичета, моят "успешен" тридневен детокс ще се превърне в еднодневен! И вчера и днес прилежно си изпих солта, изцедих соковете, започвам и.... и НИЩО! Към обяд вече съм кълбо от нерви и просто сядам и обядвам...

Не мога да си обясня нещо - преди години бях напълняла много... натрупах 20 кг. за има-няма година... един ден просто казах "край" и това наистина беше краят - за 5 месеца свалих излишните килограми - НИТО ЗА МИГ НЕ СЕ ИЗКУШИХ, НЕ СЕ ПРЕДАДОХ И С ЛЕКОТА ПРЕОДОЛЯХ ВСИЧКИ ПРЕПЯТСТВИЯ ПО ПЪТЯ СИ! А имах трудни моменти, ооо, какви моменти...
А сега какво - малкия ме поизнерви малко, аз се присетя за нещо и 'айдееееее - хладилника се отваря и се започва голямото емоционално плюскане! На вечерта отново грандиозни планове - кое как ще направя, какво ще ям, какво ще пия... и така до следващия ден, когато сутринта започвам, а на обяд вече ми е паднало пердето и тегля една голяма майна (с извинение) на всичко...

Да бъда ли честна - писна ми! Или по-точно писна ми от мен!
Аватар
Мърмори
Философска система
Мнения: 1304
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:51

Re: Един детокс през април, здравето ни би подобрил

Мнение от Мърмори »

mary написа:Започнах детокса с тегло 59 кг. След един цял ден, изпълнен като по учебник вечерта тежах 61 кг... :???: , а и се чувствах доста подпухнала ... Дали е нормално?
Да,нормално е когато организмът е по-затлачен- не може да обработи бързо големите количества течности.
stef написа:Имам едно въпросче - ако 1-ви ден се започне на сокове, може ли втория и третия да бъдат с плодове (например ябълки, круши)? Или както се започне, така трябва да се завърши?
Може, важното е да се чувстваш добре. Не може единствено да се смесват варианта с Ги и белтъци+грейпфрут. Те са самостоятелни.
Незнам какви са другите 50% от мотивацията ти, но никога не ги забравяй!Винаги се сещай за тях в моменти,когато ти писне от всичко, когато си мислиш, че не можеш повече,когато се усетиш слаба.

Тита, сега,след детокса, ще видиш какви големи крила ще ти порастнат- само да не отлетиш от нас :1055

Вики, всеки от нас е бил в твоята ситуация. Но,както Цвети казва, като се наплющиш по-добре ли ти става? Не, нали? Преди да посегнеш към хладилника винаги се сещай за онова гадно, отвратително, лепкаво чувство на вина. То полепва по тебе и искаш да го измиеш (с различни оправдания- детето,мъжа, работата, скапания ни живот...),но тя, вината си остава,чувството,че си се предал без бой е по-унищожително от самата храна, която те е изкушила...Заслужава ли си?
Спомни си кое беше нещото, което те водеше напред,когато отслабна първия път. Спомни си колко горда беше тогава от себе си...
Не те упреквам за нищо,както ти казах и аз до скоро бях като теб,но станах,отърсих се и сега гледам напред, новата Зори гледа напред.Защото ми писна да не се харесвам и да не мога да нося дрехите,които харесвам.
pepidzheneva

Re: Един детокс през април, здравето ни би подобрил

Мнение от pepidzheneva »

Как сте детоксита...виждам хубава групичка сме се заформили пак....
Аз напоследък нямам много време да пиша ,но си ви чета,че без вас ....за къде съм....
От вчера започнаха моите детоксови вълненния...стартирах успешно с цитрусови сокчета,чайчета и вода...днес да се похваля с течностите съм много добре..надявам се да ги направя 4 л до като си легна...
Радвам се на всички новодошли и тези които от дълго детоксват но не са се обадили тук при нас...
Дерзайте момичета, остана ни ''почти'' само утре...
Дидка и аз се радваам да те видя и ще те очаквам утре в нашите редици :923 :923 :923
Vicky-Picky

Re: Един детокс през април, здравето ни би подобрил

Мнение от Vicky-Picky »

Зори , благодаря ти за окуражителните думи. За съжаление се замислям за последствията от плюющенето едва след края му... и да, вината, която изпитвам след това е смазваща... А иначе съм царица на оправданията и извиненията, спор няма!
Не знам как го направих предния път... всъщност си спомням кога чашата преля - когато си дадох сметка, че се качвам до 2 ет. с асансьор, а когато се кача пеша ми трябват 10 минути за да ми се успокои дишането... Но сякаш тази причина не е достатъчна сега... пак се качвам с асансьор до 3 ет. и си плюя дробовете ако се кача пеша... А оправданието ми да не правя нищо този път е - "Ами, аз нали съм бременна сега, да не вземе да ми стане нещо!!!" Глупости на търкалета - мързел и лакомия, това е!
Не искам да дърпам дявола за опашката, но не знам какво трябва да се случи сега за да се взема в ръце!

Прррр, благодаря, че ме изтърпяхте отново...
pepidzheneva

Re: Един детокс през април, здравето ни би подобрил

Мнение от pepidzheneva »

Вики ние тук те разбираме прекрасно...но моля те не се отчайвай,гледай по ведро ,всяка една от нас е изпадала в подобна ситуациция...не бива само да зарязваш всичко и всички и най вече себе си...
Много е трудно, знам и аз имам малко детенце в къщи и по някога когато съм изнервена аз също нападам храната...но след един такъв изблик на нерви и натъпкване с какво ли не..аз сядам и се замислям:...помогна ли ми всичко това...или дали някога ще ми помогне...''
След като си отговоря леко и бавно се връщам към димящата вода или чая,ябълките ,морковите и броколите и знам ,че и колкото много да изям от тях или подобни на тях ...на другия ден няма да се страхувамм да се погледна в огледалото и :eek: ..да се питам това аз ли съм или не съм...
pepidzheneva

Re: Един детокс през април, здравето ни би подобрил

Мнение от pepidzheneva »

Вики, толкова е хубаво...чакаш още едно детенце...помисли и за него...
danid
Философска система
Мнения: 1121
Регистриран на: 14 Сеп 2010, 12:54

Re: Един детокс през април, здравето ни би подобрил

Мнение от danid »

Мина и днешния ден, на мен третия ми е най-лесен. Тогава нищо не може да ме изкуши.

Хайде до утре красавици
https://picasaweb.google.com/danydinkova72/10#" onclick="window.open(this.href);return false;
zdravez

Re: Един детокс през април, здравето ни би подобрил

Мнение от zdravez »

Момичета, имам питане.Това ми е трети детокс, но за 1-ви път езика не ми е обложен-това нормално ли е?Иначе до тук съм стриктна:днес съм на 2 ябълки , 3 портокала и около 2,5 л. вода. Само дето днес ама много ми се спи....
ELIDIKO

Re: Един детокс през април, здравето ни би подобрил

Мнение от ELIDIKO »

Здравейте момичета! Все още и аз продължам детокса, но ме притеснява че англ. сол не ми действа толкова разхлабващо. Това да ли е нормално?
Заключено