Зачервено гърло, кашлица, хрема

Форум за всички въпроси, свързани с отглеждане и възпитание на нашите деца; хомеопатична помощ
Публикувай отговор
Petunija

Re: Зачервено гърло, кашлица, хрема

Мнение от Petunija »

Много благодаря! Ще се възползвам от съвета ти! Нощес му правих инхалации, че беше страшно. Вече 6ти ден е с деряща се кашлица. Ще пробвам и завбъдеще ще зная!

Добре, че ви има! Като стане нещо на разболяване и отварям този форум. Като настолна книга ми е и знам, че мога да разчитам на вас и да ви вярвам!
kadravelka

Re: Зачервено гърло, кашлица, хрема

Мнение от kadravelka »

Здравейте момичета,
бихте ли ме посъветвали с какво мога за заместя Бронхалис хиил, тъй като в аптеките и складовете в Пловдив го няма.
Малката ми дъщеря Габи на 1г.и 2м. е с хрема и кашлица, чак и прегракна милата. С Тартефедрил или Coccus cacti 9ch e по-добре да заместя. До сега когато се разкашля от воднистите сополи, включвах Бронхалиса и бързо отшумяваше- за ден два. Давам й чая с орехите за кашлицата, за носа физиологичен р-р, сребърна вода с клеева, еуфорбиум вечер. Енгистол, ехенацея, калкарея ако е от зъбките. Ще пробвам и със сок от моркови с мед, аз по принцип всеки ден им правя на двете с каката сок от морков и ябълка.
Моля, споделете опит скъпи мецанки :329
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Зачервено гърло, кашлица, хрема

Мнение от cchery »

kadravelka написа:Здравейте момичета,
бихте ли ме посъветвали с какво мога за заместя Бронхалис хиил, тъй като в аптеките и складовете в Пловдив го няма.
Малката ми дъщеря Габи на 1г.и 2м. е с хрема и кашлица, чак и прегракна милата. С Тартефедрил или Coccus cacti 9ch e по-добре да заместя. До сега когато се разкашля от воднистите сополи, включвах Бронхалиса и бързо отшумяваше- за ден два. Давам й чая с орехите за кашлицата, за носа физиологичен р-р, сребърна вода с клеева, еуфорбиум вечер. Енгистол, ехенацея, калкарея ако е от зъбките. Ще пробвам и със сок от моркови с мед, аз по принцип всеки ден им правя на двете с каката сок от морков и ябълка.
Моля, споделете опит скъпи мецанки :329
Здравей, Къдравелка, първо бързам да ти пиша, че Еуфорбиумът има свойството да разводнява секрета в носа!!! Т.е. ако искаш да подсушиш нослето, изборът ти трябва да е друг - примерно сребърна вода с клеева тинктура или пък мазане с чаено масло. Иначе Еуфорбиумът е перфектен при сух запушен или алергичен нос.

Тартефедрил се ползва при спастични кашлици, придружени със задух. Кокусът отново при пристъпна кашлица. Знам от моята хомеопатка, че когата не можеш да определиш добре какъв е вида на кашлицата, е добре да се почне със Стодал - първите 2 дена по 5 приема, н т.к. дъщеря ти е много малка, прочети листовката за да определиш приемите, ако вземеш Стодал. Друг добър сироп е Хустагил. Имай предвид, че и двата действат сравнително бавно, т.е. ефект има към 3-ия ден.

За да подсушиш хремата, ако е жълто-зеленикава, можеш да ползваш комбинацията:

Хепар Сулфур 9СН
Меркуриус Солубилис 9СН


от двата препарата се разтварят по 10 зрънца във водичката за деня и се пие само от нея, докато детето я изпие цялата. При този начин на прием не се спазват половинчасовите интервали на нулев прием на храна и течности преди и след ядене! :!: :!: Монопрепаратите се приемат до тяхното свършване - 8 дена!

И един съвет, ако приемеш - не претоварвай имунната система - до 2 препарата са напълно достатъчни!
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
kadravelka

Re: Зачервено гърло, кашлица, хрема

Мнение от kadravelka »

Благодаря за съветите cchery :) Кашлицата я овладяхме благодарение на чая с орехите. Ще пробвам комбинацията от Хепара и Меркуриуса за сополките, защото при Габи много бавно минават, поне три седмици докато отшумят.
Спорна седмица на всички мецанки :954
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Зачервено гърло, кашлица, хрема

Мнение от cchery »

Добавям още нещо важно при настъпило остро заболяване: почва се ударно с Пирогениум 9 СН! Той е като бариера пред вирусите, които се опитват да пробият здравите човешки клетки и да се копират (размножат) в тях!

При висока Т, общо неразположение и без други изразени симптоми:

Пирогениум 9 СН
Ферум Фосфорикум 9 СН
Беладона 9 СН

По 5 зрънца се дават на всеки час като препаратите се редуват. Примерно: 9 часа 5 зрънца Пирогениум, 10 часа - Ферум и т.н.


При висока Т, обилна хрема и кашлица:

Пирогениум 9 СН
Хепар Сулфур 9 СН
Меркуриус Солубилис 9 СН

Дават се по горната схема. Този начин на прием може да продължи и втория ден, а на третия приемите се разреждат, или по 10 зрънца от препаратите се разтварят във водата, която болният ще изпие за деня - най-много до 500 мл! Преди всеки прием, водата се разтръсква интензивно.

Когато монопрепаратите се приемат разредени във вода, не се налага да се спазват интервали на без храна и без вода преди техния прием!

При болка в гърлото - може да се добави Фитолака Декандра 9 СН!

Важно :!: - тези схеми са изписвани на моите деца и съответно най-добре действат на тях!
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
ellis_stoyanova
Със словото напред
Мнения: 1850
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:41

Re: Зачервено гърло, кашлица, хрема

Мнение от ellis_stoyanova »

Момичета,попаднах на рецепта за кашлица,ако някой я е споделял,моля да ме извините
http://saveti.framar.bg/%D1%82%D0%BE%D0 ... 1%82%D0%B0" onclick="window.open(this.href);return false;
Воинът на светлината не си губи времето, за да се опитва да играе ролята, която другите са избрали за него.-П.Куелю

[url=http://postimage.org/][img]http://s28.postimg.org/5aihn4da1/335730_priroda_zima_zakat_doroga_krasnyj_192.jpg[/img][/url]

Има само един път към щастието:

да престанеш да се безпокоиш за нещата, които не са подвластни на волята ти.



Епиктет
kamelia_ivanov

Re: Зачервено гърло, кашлица, хрема

Мнение от kamelia_ivanov »

Чай с орехи - много помага :)
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Зачервено гърло, кашлица, хрема

Мнение от Kleo »

Просто се записвам в темата, предполагам, че много от съветите в нея, важат и за възрастни хора, не само за деца?
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Lady

Re: Зачервено гърло, кашлица, хрема

Мнение от Lady »

Здравейте,дъщеря ми ( на 4 год.) както и да се разболее,дали настинка,дали вирус,с температура или без,винаги
прави задна хрема и от нея спастична кашлица,силно затруднено дишане до задух нощем.Прекарали сме бронхиолити,пневмонии,остри ларинготрахеити,и за съжаление всеки път се стигаше до болница защото се развива бързо за 1 максимум 2 дена.Напоследък успяваме да се справим с хомеопатия,но винаги ми е много трудно да овладея хремата.В носа пръскам Куикс,капки с Клеева тинктура и физиол.разтвор,Еуфорбиум спрей.
Но тук прочетох,че някои са за втечняване на секрета,а други подсушават.Нямам представа кога какво трябва да се прави.
Когато започне хремата при нас е или водниста (течащ нос с често кихане) или е направо и изведнъж много гъста хрема,която запушва носа.Кога какво да давам?
Аватар
Ванчето
От писане глава не боли
Мнения: 941
Регистриран на: 06 Яну 2014, 17:26

Re: Зачервено гърло, кашлица, хрема

Мнение от Ванчето »

Здравейте!
Вчера не успях да гледам "На кафе", за това си пуснах видеото днес.
Поствам го и тук, защото може да бъде от полза:



Вярно е, че за част от нещата знаем още от Д-р Михайлов, но лично на мен ми беше полезно да разбера за инхалациите с евкалипт и чая от сладък корен
Никога не е късно за ново начало!
gerchok

Re: Зачервено гърло, кашлица, хрема

Мнение от gerchok »

Здравейте момичета, за първи път се осмелявам да пиша във форума, но ви следя почти цяла зима.
Изчела съм всяка една страница от темата зачервено гърло, хрема. Прилагам много Ваши идеи.
Имам две деца, каката е на 10 г, а малкия е на 4 г. Цяла зима им давам за профилактика
Силицея 15 СН-10 гр всеки вторник, всяка неделя давам по една доза Осцилококцинум, и давам
също Енгистол. Лекувам ги с хомеопатия и алопатични лекарства. Много съм доволна,
че Ви намерих. Малкият ходи на градина-първа група е. Разболява се по-често. Имам един въпрос:
какво е подходящо да му дам за сутришна суха кашлица (изкашля се 2-3 пъти и вечер като се върне
от градината го прави пак няколко пъти)?
Публикувай отговор