Есенно-Зимно настроение влече към нас безкрайно забавление!

Свобода на словото
Заключено
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Есенно-Зимно настроение влече към нас безкрайно забавлен

Мнение от Kleo »

Статията ми хареса. Аз заставам твърдо ЗА възможността за избор. Личен, съзнателен, искрен. А не защото традиционно е прието еди-какво-си.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Есенно-Зимно настроение влече към нас безкрайно забавлен

Мнение от Kleo »

Сиренце написа:
(уф, как да направя така, че вместо линк да се вижда някакъв текст и пак да е линк - напр. "цък" :oops: )
Декс, като си отвориш прозореца за писане на пост, горе вдясно, над емотиконите има едно правоъгълниче, в което пише link2. Цъкваш на него и между тези [link2][/link2] пишеш текста, който искаш да се вижда, запетая и линка към съответната статия. Внимавай да не оставяш никакви интервали! ...
Хм, интересно, аз пък го правя по друг начин :1044 Ползвам бутончето URL, което е подчертано. Между двете пишеш текста, който искаш да се вижда, а линка поставяш след първото, като добавиш след него знака =, ето така: [url=......]
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Сиренце
Със словото напред
Мнения: 1652
Регистриран на: 13 Окт 2010, 13:58
Местоположение: Черни Вит

Re: Есенно-Зимно настроение влече към нас безкрайно забавлен

Мнение от Сиренце »

Е, да ама по моя начин излиза като бутончееее :1046
Аватар
dexter
Философска система
Мнения: 1363
Регистриран на: 19 Окт 2010, 12:14

Re: Есенно-Зимно настроение влече към нас безкрайно забавлен

Мнение от dexter »

Kleo написа:Абе мецанки, я да ви питам :!:
Кое според вас е най-хубавото, смислено и значимо нещо, което сте правили през живота си досега :?:
Без никакво съмнение най-хубавото и най-смислено нещо, което съм направила е Яна :). Напоследък все повече съжалявам, че не родих още едно дете.... По никой начин не съм променила света, не съм го направила по-добро място за живеене, така че може да се каже, че животът ми е на едно посредствено ниво :). И не, не го казвам със съжаление, разочарование или друго лошо чувство - просто съм една от многото :).
Прочетох старията, която публикува Сиренце. Твърдо вярвам в свободния избор на жената - дали да е майка или не. Няма какво да го обяснявам, изобщо не смятам, че липсата на деца прави живота празен. Е, моят щеше да е празен, но това си е моят живот и моят избор. Не е задължително всички жени да са като мен. Много ясно си спомням как като бях малка и аз постоянно напук обяснявах на майка ми и на всички доброжелателни лелки как няма да се омъжвам, няма да имам деца или пък ако имам - няма да готвя, а ще ядем на ресторант :221 . Просто ужасно се дразнех като се опитваха да ми вменяват някаква роля!
Е, нещата се промениха. И аз си промених мнението за децата. Радвам се само, че си го промених преди да е станало твърде късно. Личният избор е нещо страхотно, стига човек да е напълно осъзнат с чувствата си и с възможността възприятията му да претърпят развитие по някое време. Лично аз не бих избрала кариера пред дете, но по принцип не съм особено амбициозна.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Есенно-Зимно настроение влече към нас безкрайно забавлен

Мнение от Kleo »

Сиренце написа:Е, да ама по моя начин излиза като бутончееее :1046
Не знаех това, Цони, така че АЗ ти благодаря, дори ще направя и пробичка ето сега:



П.П. Урааа, станаааа! :1216 Поздравче от мен :329

[youtube]4zLfCnGVeL4[/youtube]
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Есенно-Зимно настроение влече към нас безкрайно забавлен

Мнение от Kleo »

Абе мецанки, я да ви питам :!: Кое според вас е най-хубавото, смислено и значимо нещо, което сте правили през живота си досега :?: ... И така, аз после ще отговоря на въпроса си.

БЛАГОДАРЯ на всички, които ми отговориха на горния въпрос и на всички, които тепърва ще го направят! :922

Сега аз да си кажа:

Най-хубавото нещо досега /и мисля, че така и ще си остане/ - синът ми :954 моето Слънчице. Ако един ден имам друго дете, и то ще е в тази графа на най-хубавото нещо, което ми се е случило в живота ми. На второ място поставям Любовта. Която съм дала и която съм получила. Семейството, от което произлизам и семейството, което аз самата създадох. На трето място считам факта, че всеки път след голяма криза успявам да се възстановя и да постигна стабилност, че въпреки болестта ми никой не се отрече от мен, не се отказа от мен, не ме предаде, напротив - близките продължават да ме ценят и да ме обичат, въпреки всичко.

Най-смисленото нещо, освен детето ми, мисля, че са доста неща, честно казано :oops: /колкото и нескромно да звучи/: това, че послушах сърцето си и завърших с отличие специалност Психология в СУ; това, че още на 20 години се изнесох от вкъщи и започнах да водя самостоятелен живот заедно с избраника си /мъжът ми/; това, че окрилена от амбиция и голям мерак, завърших курс по Астрология и вече пълни 5 години и половина се занимавам с хобито си и професионално; това, че имам истински добри приятели; това, че си водя личен дневник от 10-годишна насам; това, че чета много; това, че обичам от цялата си душа. Смислени са и всяка усмивка, която съм дарила, всеки танц, който съм изтанцувала, всеки гоблен, който съм избродирала, всяка мартеница, която съм изработила, всяка гривна, която съм изплела, всяко подарено някому цвете, всяко сготвено с обич ястие, всяко написано стихотворение, в което съм вложила частица от себе си. Защото за много неща в живота не плащаме с пари, а с части от самите нас...

Най-значимото нещо чувствам други неща някак, трудно ми е да го обясня, но ще се опитам, изброявайки някои от тях: спасих зълва ми от удавяне преди доста години; дарих кръв за съпруга на една моя колежка преди две години /той вече е добре, но тогава беше на косъм от смъртта/; родих дете и го отглеждам и възпитавам по най-добрия за мен начин; уча се да живея правилно, да прощавам, да не наранявам хората около мен; грижа се за хора с увреждания, като им отдавам много от енергията си, знанията си и уменията си /работя като психолог и зрителен терапевт в Център за социална рехабилитация и интеграция на лица със зрителни увреждания/; общувам с групи от хора /форуми, ФБ, скайп/, като разпространявам много от идеите и вярванията си виртуално, включително подкрепям емоционално, вдъхвам вяра, мотивирам, консултирам, тоест чувствам се полезна на доста на брой хора, а това ме кара да се чувствам наистина щастлива. И друго - връзката ми с Бог, вярата ми, че има Един Източник, който винаги Е тук и сега, който отговаря за Реда и Хармонията във Вселената, това е друго значимо нещо.


Съдби в панелка - виж как живеят хората в един 10-етажен блок - един под друг, през погледа на един фотограф - много интересно според мен - ЦЪК!
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Есенно-Зимно настроение влече към нас безкрайно забавлен

Мнение от cchery »

Хахаха, Деси, ти си разделила отговора си на 3 части.... пък аз определено възприех въпроса като комплексен за това нещо, т.е. "нещо"-то да отговаря и на трите определения. :) Интересни неща си написала. Хубаво е, че си правиш равносметка.

Зорита, да ти е честито!!! И работата, и идването в Софето :lol: ... На когото не съм казала, само той не е пожелал да те разведе някъде и да излезе с теб на обяд :1062 :1062 .... Как ще те делим, не знам!
lindorina написа:Не съм чела, не съм писала...... кацам тук ей така.....
Мърмори написа:Ами хайде и аз като Линди ни в клин, ни в ръкав да се цопна тука.
Ей, остава само и МариКо да се появи и ще сте като "Тримата от запаса" :221 :221 :221 ...

Kleo написа:
Сиренце написа:Е, да ама по моя начин излиза като бутончееее :1046
Не знаех това, Цони, така че АЗ ти благодаря, дори ще направя и пробичка ето сега:
Поставете курсора на мишката върху някой от таговете, разположени над полето за писане на постинг, и не натискайте с бутоните й докато не ви се появи подсказка отдолу - т.е. направете ето това (в случая моят курсор е върху тага url):

[img]http://metsababa.net/pics/forum_tag_description.png[/img]

Сега увеличете снимката и прочетете текста към нея. :)
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Мърмори
Философска система
Мнения: 1304
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:51

Re: Есенно-Зимно настроение влече към нас безкрайно забавлен

Мнение от Мърмори »

cchery написа: Зорита, да ти е честито!!! И работата, и идването в Софето :lol: ... На когото не съм казала, само той не е пожелал да те разведе някъде и да излезе с теб на обяд :1062 :1062 .... Как ще те делим, не знам!
Да ти кажа честно и аз имам проблем с това. Искам да видя всички ви, ама за целта ми трябва поне месец... Като за начало може да се съберем една по-голяма компания !
ellyto

Re: Есенно-Зимно настроение влече към нас безкрайно забавлен

Мнение от ellyto »

йо,
cchery написа:Ей, остава само и МариКо да се появи и ще сте като "Тримата от запаса
Не съм Мари-ко, но предвид, че не съ мсе появявала скоро, може да ме броиш към запаса :1140 :1140

прехвърлих последните 2 страници и видях, че има новости :) Очаквам да се видим на живо и запознаем с Цони :) С радост ще се видя и с Цветка, стига да не пътуваме този уикенд, но пък ако пътуваме, то се надявам някак си да успеем да се видим в петък, въпреки сигурно натоварения график, който ще имат. Но пък дет се вика това е шанса, защото следващия път в който ще имаме възможност да се видим не е ясно кога ще е.. Със Зори се надявам да се видим другата седмица, въобще ще е една поредица от срещи и запознване с нови стари лица :221 :221

Виждам, че сте обсъдили и въпроса за това, кое е най-значимото нещо, което сте направили до този момент - сега ще се опитам да обобщя моето най-значимо нещо, което аз съм псотигнала, дано да успея да го формулирам хубаво, че и да е разбираемо :221
Най-значимото нещо е моето личностно израстване, което постигнах през последните години - толкова много неща се промениха в моите възприятия спрямо мене си, спрямо хората, които ме заобикалят, че не е истина. Това, което най-много ме радва е че се върнах към себе си - правя неща, които още от детството са ми били интересни и присъщи и започнах да си обръщам повече внимание на себе си, да се ценя повече т.е. да инвестирам повече в себе си по какъвто начин мога, което води до интересни реакции в околните. Това е по-генерално. В общи случай се съсредоточавам повече върху себе си и своите изисквания и желания отколкото върху тези на другите хора, както съм го правила до онзи момент.
Прочетох и статията за избора и общестовто, което ни налага определен начин на живот и възприемане на света и аз съм на мнение, че всеки има право на избор как да си живее живота и трябва да си го осъзнава това, било то и тотално различно от обществените възприятия за нормално живеене. Може би наистина това тъпо обществено мнение, че жената ако не роди е по-малко човек от другите дами е оставила някакъв отпечатък в съзнанието ми и за това и тази ситуация, в която съм в момента оставя много дълбоки емцоионални преживявания, но мисля, че и това е напът да се промени, защото аз си осъзнавам кои са моите препятствия, заложени вътре в мен, с които да се справям по пътя ми знаапредв живота. Никога нямаше да ги видя, ако не бяха ми се случили всички тези кофти неща, котио ми се случиха през последните 5 години. Жалко само, че човек променя много неща в живота си и в себе си след подобни преживявания.
Аз лично вече спрях да се вълнувам от много неща, които някой може да каже за мен или да ми даде квалификации. Тегля му сиктерите и толкова...ще дойде пък някой да ми каже как е най-добре да живея аз или какво да правя или какво да не правя - ами първо да си погледне в своята градинка, пък после да дойде мен да ме учи...най ми е досадно някой да ми дава уроци за живота, когато не са поискани :1052

През последните 2 месеца се случиха доста неща, които поразбутаха вътрешното ми пространство, едно от тях е свъразно здравословно с баща ми, другото беше покрай моите опити...оттогава насам доста неща чисто в мисленето ми се преобърнаха, имах дни на силни емоционални вълнения, повечето от които отрицателни, но какво да правиш, в живота не може да има само хубаво... но като цяло си взех необходимите поуки и изводи и смятам, че вече е крайно време да спра да се страхувам от бъдещето си, което ми носи големи неприятности в настоящето.
Отделям внимание и време на хобито си и последните неща, които направих са просто яки и ми носят удовлетворение, без значение дали на някой друг му харесва. Започнах да отделям все повече време в това да приготвям разни сурови торти, разни сладкишчета и т.н - не че ги ям :1209 ама ми е кеф да ги правя.
Отделно от това започнах да усвоявам уроци по шиене на машина и това ми носи също голям стимул, защото имам много идеи, които искам да реализирам. Разбира се, че не липсват и тъпотийки, които се опитват да ми развалят настроението и понякога просто не им се съпротивлявам, в останалите случаи просто не успяват да ме съборят - ами тъй де, като ти е криво, криво ти е и толкова. На който не му харесва, знае къде е врата :221

Доста съм изпуснала назад в темата, не знам дали ще се върна да прочета, но ако ми дойде музата ще го направя.
Аватар
ellis_stoyanova
Със словото напред
Мнения: 1850
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:41

Re: Есенно-Зимно настроение влече към нас безкрайно забавлен

Мнение от ellis_stoyanova »

Привет и от мен!Много хубави неща сте споделили и това много ме радва.И ние сме добре,не се оплаквам,но нещо нямам настроение за писане тук .не че нямам какво да ви разкажа,но съм все в движение а през телефона ми е безкрайно трудно да пиша дълги постове.И какъв е този наплив към София,аз се преместих в Горна а всички се раздвижихте в обратна посока.Убедена съм че ще си прекарате чудесно и ви го желая от сърце.
Днес при нас беше дъждовно и студено.типична есен но днес се сдобих със сърахотни ботуши поръчани по нета за първи път правя такава поръчка и съм много доволна.дори номера съм си нацелила а цената е сърахотна само 23 лева.бяха намалени и просто уцелих точен момент.Вие поръчвате ли често.Аз мисля да се възползвам от такъв род пазариване тъй като и без това не съм от жените които обичат да се размотвт из магазините.А гледам повечето магазини имат вече он лайн такива.Чудничко.
пожелавам ви приятна вечер :940
Воинът на светлината не си губи времето, за да се опитва да играе ролята, която другите са избрали за него.-П.Куелю

[url=http://postimage.org/][img]http://s28.postimg.org/5aihn4da1/335730_priroda_zima_zakat_doroga_krasnyj_192.jpg[/img][/url]

Има само един път към щастието:

да престанеш да се безпокоиш за нещата, които не са подвластни на волята ти.



Епиктет
Аватар
cvety_rz
Влюбена във вятъра
Мнения: 2131
Регистриран на: 28 Окт 2010, 07:49

Re: Есенно-Зимно настроение влече към нас безкрайно забавлен

Мнение от cvety_rz »

И аз нямам много време за писане, но много се рдавам на Линди и Зори, които се включиха :922
Чери, да отговоря на въпроса защо са слаби оценнките на Райчето....ами от чист мързел.Не и се учи и това е.Все се караме натискаме и на моменти ми идва в повече :126
Ще се радвам да се видим като дойдем в София.Очертава се живот и здраве да е 27-29.11 Нещо такова, но като се чуя с доктора ще кажа със сигурност.
Елис, честити ботуши.Да си ги носиш с кеф и да са ти много удобни.
Вярата не прави нещата лесни, прави ги възможни!
Заключено