Зачервено гърло, кашлица, хрема

Форум за всички въпроси, свързани с отглеждане и възпитание на нашите деца; хомеопатична помощ
Публикувай отговор
Mrav4o

Re: Зачервено гърло, кашлица, хрема

Мнение от Mrav4o »

Момичета отново ви моля за съвет, че не знам какво да правя.

Днес ходих на доктор, взеха секрет от гърлото на малкия - аз поисках, защото от 1 мес. ми кашля.
Преди два дни имаше само леко зачервено гърло.
Днес докторката каза (друга го преглежда сега), че има зачервени сливици и гърло, май и са му уголемени, а по принцип той май той имаше малко уголемени сливици.
Има и секрет от хрема, няма суполи, преди два дни само малко му потече нослете, но прозрачен секрет и без да е кихал.
Малко покашля и д-та каза, че го дразни хремата.
Изписа Аб, знае за форума на Часът и ми казва, че не е съгласна, разубеждава ме, говори ми така сякаш съм майка, която не разбира как се дават АБ и т.н. Каза ми че мисленето ми не било правилно :cry: Обезкуражи ме, притесни ме.

Сега си писах с моята кумица, която лекува децата си с хомеопатия, но ми каза други лекарства, които не съм ги срещала при вас или при Д-р Михайлов.
За хремата: ринолекс мехлем, биопарокс спрей( българско било с лек Аб, мн ефикасно, но има Аб) и също и Цинабсин, но него си го знам.
Имам Еуфорбиум, с него съм лекувала каката, но не и помогна мн, за кратко и после пак има хрема, и сега има лека, и ми се иска да и извадя секрет.

За ваденето на секрета, д-та каза, че не нужно, защото децата винаги имали бактерии и дори да са здрави и въпреки това трябва да се лекуват, докато излезе резултата, ама естествено с Аб де.Ух, дайте мми съвет.
Да му слагам ли и извара? За всеки случай, да не слезе на долу. Преди 13 дни почна Аб и му давах 6 дена и сега пак :126 Не искам, но ме е страх, защото нямам доктор до себе си.

Каката, почна да настива май, защото се напишва пак докато спи, какво да и дам, ако може да ми кажете.
Да и напаря ли крачетата с морска сол и да я мажа с нещо, например ПУЛМЕКС - бебе. Май преди време бях я мазала, а сега докторката за малкия ми каза да го мажа.
Аватар
mari_ko
Форумна палавница
Мнения: 1135
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:43

Re: Зачервено гърло, кашлица, хрема

Мнение от mari_ko »

Момичета, ще ви споделя нещо, което личната лекарка на Вики ми каза, още когато започнах да я водя при нея. Тогава нямахме проблеми, но тя така обича, като се сети нещо и го казва. Мислех, че повечето хора спазват това правило, но вече няколко майки ми казват, че не го знаят. Или не е толкова важно или професорите на нашата докторка са й водили лекции на ушенце :1062 Все пак нищо не пречи да го имаме предвид:
Сиропи, чайчета и др. отхрачващи средства, не се дават преди сън. Последната доза да е примерно 2 ч преди лягане, за да може детето след нея да си поиграе, да се движи и така да успее да откашли. В противен случай, бронхите се отварят, но секретите си остават в дробчето.
Аз спазвам това, но няколко майки ми казаха, че дават сиропче точно преди лягане, защото смятат, че това ще осигури по-спокоен сън на детето. Може да се окаже, че ефекта е обратен, ако е вярно правилото, което аз спазвам.
Ако някой друг знае нещо по въпроса, нека да каже. Може пък моята докторка да греши.
[url=http://line.romanticcollection.ru][img]http://line.romanticcollection.ru/ba/7_43b_47911350_Rviki_0.gif[/img][/url]
Peteto

Re: Зачервено гърло, кашлица, хрема

Мнение от Peteto »

Сиропи, чайчета и др. отхрачващи средства, не се дават преди сън.

Последната доза да е примерно 2 ч преди лягане, за да може детето след нея да си поиграе, да се движи и така да успее да откашли. В противен случай, бронхите се отварят, но секретите си остават в дробчето.
Аз спазвам това, но няколко майки ми казаха, че дават сиропче точно преди лягане, защото смятат, че това ще осигури по-спокоен сън на детето. Може да се окаже, че ефекта е обратен, ако е вярно правилото, което аз спазвам.
Ако някой друг знае нещо по въпроса, нека да каже. Може пък моята докторка да греши.[/quote]


Мари,
благодаря за инфото, определено е нещо което не е популярно и не ни е казвано като правило, но смятам да се поправя :826
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Зачервено гърло, кашлица, хрема

Мнение от cchery »

Мари, и нашата педи ни го е казвала това. Обаче аз такива сиропи не съм давала от 2 години поне. Карам си по схемите на док. Даже вече за кашлица освен Умкалор и в тежки случаи Геломирол, друго не давам. Щото ми писна да скачам от сироп на сироп и всичко да се оправя за 7 дена дори и без сироп :1062 :1062 :1062 . Само ударни дози Енгистол и клеева тинктура и добра хигиена на носа. Единственото, което не мога да оправя е тази ПРОКЛЕТА НОЩНА КАШЛИЦА!!!!!!!!!! В СМИСЪЛ, ЧЕ СИМПТОМАТИЧНО НА МОМЕНТА ДАВАМ КАКВОТО ТРЯБВА, НО НЕ ИСКАМ ДА СЕ ПОЯВЯВА ВЪОБЩЕ!!!!!!!!!!! :124 :124 :124 Чак си губя съня като тръгна да лягам да очаквам Бела да се разкашля...... не че го прави, ама аз съм се пароноирала. Ма да не оспамвам темата.

Мравчо, пак към теб се обръщам. Виж само какво си написала:

Mrav4o написа:Преди 13 дни почна Аб и му давах 6 дена и сега пак :126 Не искам, но ме е страх, защото нямам доктор до себе си.
Mrav4o написа: Изписа Аб (докторката), знае за форума на Часът и ми казва, че не е съгласна, разубеждава ме, говори ми така сякаш съм майка, която не разбира как се дават АБ и т.н. Каза ми че мисленето ми не било правилно :cry: Обезкуражи ме, притесни ме.
Кажи ми, нормално ли е през 2 седмици да пие АБ като знаем за страничните им ефекти. И ако оставим това, то нормално ли е на 2 седмици да провеждате едно и също лечение, единственият резултат от което да е...... пак разболяване?!? Само на този въпрос си отговори. Даже й го задай на твоята педи. Стига ги тъпка децата с разни илачи. Имали сополи, подкашляли........ ми всички са така. Давай само клеева ударно, ако няма разболяване - трябва да е достатъчна. Като помощно можеш да я комбинираш с Енгистол. Т.к. действат на целия организъм, те повлияват и носа и гърлото и даже не се налага да капеш капки или да даваш хапчета за сополи и кашлица.

И още нещичко да ти кажа...... аз си пиша с док в скайп почти всеки ден и вярваш или не...... не го питам как да се лекуваме. Честно. Позволих си да го питам за на Бела "сърбежите" от началото на октомври и то още докато мислихме, че са сърбежи. Оказа се нервна превъзбуда и я лекувам по друг начин и със съвет и на друга лекарка в комбинация с това, което док е препоръчвал за стрес и пренапрежение. Пиша ти го по повод, че си казала, че нямаш лекар до себе си. Вярвай ми, че всичко, което знам, го казвам на 100% тук и съм готова да помогна. А пък съм го научила не от личния си контакт с док.... ми от форума на Часът и от книгата му. Ще ти помагам с това ,което зная доколкото мога. И ще се справиш! :329
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Зачервено гърло, кашлица, хрема

Мнение от cchery »

Петя, виж какво е написано и обобщено за кашлица и после опиши как точно кашля твоето дете и по кое време на деня. За да те посъветваме най-добре. :)
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Mrav4o

Re: Зачервено гърло, кашлица, хрема

Мнение от Mrav4o »

Чери и тук да ти благодаря.
За Енгистола, аз вече почнах лечение, днес ще е третия ден, мисля че не е хубаво постоянно да му сменям лекарствата, предполагам, че това важи и при хомеопатията.
Утре ще го водя на преглед, до днес бе добре, но тази сутрин беше прегракнал и се закашля няколко пъти, като все едно има храчки.
Освен това което съм писала, му давам и от време на време мед с джинджифил.
Мисля и сиропа от ряпа да му направя, ама понеже не ми кашля много, искам утре да видим как е и пак ще пиша.
Каката я мажа с кремче - Хустагил, мисля и на него да пробвам, ще прочета първо дали става, предполагам няма да е проблем.
Mrav4o

Re: Зачервено гърло, кашлица, хрема

Мнение от Mrav4o »

Друг проблем - каката. :oops:

От дни ми кашля малко и суха кашлица, но си има хрема, не тече, няма сополи, но се усеща че говори носово и е запушена едната ноздра, а като диша навътре, че хърка нослето.
Давам и Цинабсин, кл. т-ра, но ср. вода съм спряла за сега, пръскам и спрей, давам и Стодал и мед с джинджифил.
Тази сутрин се закашля докато става и малко като храчки има, но оука и я попитах боли ли я някъде и каза гърлото.
Утре ще я водя на преглед, искам да и вземат секрет от нослето.
Да и дам ли Тонзилотрен, няколко приема, като ще спря някои лекарства, например Цинабсин, или както ми препоръчате.
Също за секретите, като има постоянна хрема, през зимните периоди, нужно ли е да изисквам изследвания и от нослето ли се вземат.
Питам, защото като ходих с малкия за гърлото, докторката не искаше мн, не ми каза "не", но каза че не е наложително, че всяко дете имало микроби, дори като е здраво, че това струвало пари и т.н., и т.н.
Също я попитах дали може и от гърлото и носа - за секрет да му вземем, а ми отговори, че само от едното може, и от гърлото като се вземе се разбира какви микроби има в носа.
Та, логично е така, но пак да питам, да не се опита да ме излъже нещо или завърти, за секрет от нослето, от там ли се взема или от гърлото?
Ох, болести... къш, къш...
Аватар
mari_ko
Форумна палавница
Мнения: 1135
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:43

Re: Зачервено гърло, кашлица, хрема

Мнение от mari_ko »

Mrav4o написа:Също я попитах дали може и от гърлото и носа - за секрет да му вземем, а ми отговори, че само от едното може, и от гърлото като се вземе се разбира какви микроби има в носа.
Аз не съм чувала за такова правило, на Вики и взеха и от носен и гърлен секрет :1044
[url=http://line.romanticcollection.ru][img]http://line.romanticcollection.ru/ba/7_43b_47911350_Rviki_0.gif[/img][/url]
Mrav4o

Re: Зачервено гърло, кашлица, хрема

Мнение от Mrav4o »

mari_ko написа:
Mrav4o написа:Също я попитах дали може и от гърлото и носа - за секрет да му вземем, а ми отговори, че само от едното може, и от гърлото като се вземе се разбира какви микроби има в носа.
Аз не съм чувала за такова правило, на Вики и взеха и от носен и гърлен секрет :1044
С едно направление ли?
Да се оправят децата и повече при тази докторка няма да ходя :126
Mrav4o

Re: Зачервено гърло, кашлица, хрема

Мнение от Mrav4o »

Ох, отново се записвам тук за съвет :cry:
Отново малките имат хрема.
Първо каката от градината и веднага на малкия.
Вчера малкия кашля много, вечерта и повърна. Сложих му мед на гърдичките, през нощта покашля, тази сутрин му текоха зелени сополи, а сега са прозрачни.
Каката тази сутрин покашля повече и изплю зеленикав секрет, но няма зелени сополи, нослето и е пак запушено.
От 2 дни почнах да им давам Енгиностол, давам им кл. т-ра, по 1 - 2 пъти на ден, но сега пак ще им давам по три пъти.
Пръскам им Еуфорбиум шпрей и това. ДАвам им и сироп за кашлица, направен, чайчета ще им направя.
Днес мисля да направя компрес на малкия от тесто, не знам дали ще помага, една възрастна жена преди ми бе казала и мисля да пробвам.

ТА кажете ми какво да им дам, това което съм предприела достатъчно ли е? Да добавя ли и Цинабсин. Моля дайте ми съвет
Mrav4o

Re: Зачервено гърло, кашлица, хрема

Мнение от Mrav4o »

Рецептата на сироп за зачервено гърло и кашлица:
в 1л вода се варят 6бр. лукчета, 6 локума, 6 стръка индрише, може и няколко черупки орехи.
Вари се до пълното им разтваряне, преццежда се и се дава от 4 до 6 кафени лъжички.
Това е предписано към въпрос за 7 годишно дете, но и на по-малки може да се дават.

Преди време, свекърва ми го предложи, но го направих без индрише и орехи, давах го направо да пие малкия, но тогава бе на 4-5 месеца и се страхувах да не е мн сладко и спрях.
Сега пак давам, и понякога по повечко да пие. За сега ссамо един ден му давам, и нямам още впечатления
Публикувай отговор