Зачервено гърло, кашлица, хрема

Форум за всички въпроси, свързани с отглеждане и възпитание на нашите деца; хомеопатична помощ
Публикувай отговор
DeerE
От писане глава не боли
Мнения: 880
Регистриран на: 20 Авг 2010, 21:17

Зачервено гърло, кашлица, хрема

Мнение от DeerE »

Момичета здравейте, не зная дали тук му е мястото ама спешно имам нужда от съвет, малкия Криско вчера цял ден киха и подкашля, мислех че е нещо така еднократно но и през ноща продължи подкашлянето заедно с доста неспокоен сън, тази сутрин тръгнаха сополки, опасявам се че е настинал, може и гърлото да е червено но не виждам!
Имам парагрип, ангин хил де да знам дали да му дам, имам и доста неща обаче не зная какво да му дам помагайте моля, може и от зъбче да е, давам калкареа фосворика прегр :224 :228 :228 :228 ъдки на всички!
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Началото

Мнение от cchery »

ИМУННА СИСТЕМА

1. Енгистол (за имунната система) - през 2 часа по 1 таблетка. Най-добре да се дава около 10 дни като след ударното даване първия и втория ден приемите се разреждат до 3 таблетки на ден.


ЗАЧЕРВЕНО ГЪРЛО

1.Фитолака декандра 9 СН (за зачервено гърло и сливици) - по 5 гранулки 3 пъти на ден. По тази схема лекарството се дава 5 дни, след което се дава още 5 дни по 10 гранулки на ден. Така съм го давала при стрептококова инфекция, сега и на Коко и на Бела давах по 7 дни само, защото беше нещо по-леко.
2. Меркуриус солубилис 9 СН (за сополи) - по 5 гранулки 3 пъти на ден. По тази схема лекарството се дава 5 дни, след което се дава още 5 дни по 10 гранулки на ден.

Втори начин на даване на Фитолака и Меркуриус - в 400 мл изворна вода се разтварят по 15 гранулки и от двата препарата. Тази вода трябва да се изпие за цял ден като преди всяко пиене бутилката с водата се разклаща динамично. Преди пиене е хубаво поне 10-15 минутки да не е приемана храна или друга течност. Както и 10-15 минутки след това.

3. Изварен компрес - купува се извара от магазина или към 1 л прясно мляко се добавят 2- 3 супени лъж. оцет или лимонов сок или 1- 2 чаени лъж. лимонтузу и т.н. Млякото се загрява и се пресича. Ако киселината не е достатъчна, се добавя още до доброто пресичане. Млякото се прецежда и се поставя в тензух. Дебелина на слоя около 1 см. Компресът се поставя върху гърлото, покрива се с найлон и се закрепва с шал или друг подобен плат. Внимава се компресът да е плътен, защото иначе ще охлажда. Силата му е 8 часа.
4. Гаргари: с тинктура от арника или невен - 1 чаена лъж. морска сол на чаша вода (ако има, ако няма и без) + 20 капки настойка от арника или невен (Calendula). Гаргарите се правят през 2 часа при остри състояния. При подобрение се разреждат до 3 пъти на ден. За профилактика на стрептококови и стафилококови инфекции се прави гаргара сутрин и вечер в продължение на месец.
със салвия - 1 суп. лъж. се вари 3 минути в 200 мл вода. Гаргарата се прави на всеки 1 - 2 часа.
цвят от лайка - 1 суп. лъж., запарена 20 мин. в 200 мл вода. Гаргарата се прави на всеки 1 - 2 часа.
5. Ангин хийл или тонзилотрен (в случай, че карате летните ангини) - пак по 1 таблетка през два часа. В случай, че симпомите са отшумели, се спират след 5-я ден.

СОПОЛИ

1. Еуфорбиум спрей - листовка за пациента. Пръска се през 3-4 часа при остри състояния. Повлиява сух и запушен нос, както и задържани секрети в носа и синусите.
2. Капки с клеева тинктура - шише с вместимост 10 мл се напълва с физиологичен и към него се прибавят 5 капки клеева тинктупра. При нова хрема може да се капе на 1/2 час по 3- 4 к- ки в лява и дясна ноздра. Иначе 3- 4 х 3- 4 капки. Преди да се почне с капането, готовата смес се опитва на носа на възрастен!!! Т.к. тинктурата е спиртен извлек има опасност от изгаряне на нежната лигавица на детския нос, ако капките са предозирани. В случай, че готовият разтвор люти се отлива малка част от него и се добавя още физиологичен разтвор. Вместо физиологичен разтвор може да се ползва сребърна вода! Тези капки повлияват добре прозрачни сополи, предизвикани от никнене на зъбки, както и жълти сополи от бактериална инфекция.
3. Капки с лайка - 1 супена лъжица лайка + мед 1 чаена лъжица + вода 100 г. Вари се докато остане наполовина. Прецежда се, изстиква се през марля или тензух- 5- 6 пъти по 3- 4 капки. При водниста хрема и запушен нос.Трайност на р- ра - един ден.
4. Ринитал - листовка за пациента - 3- 4 х 1 табл. Ползва се при сенна хрема и алергични ринити.
5. Луфа - листовка за пациента. При сенна хрема, сух и запушен нос.


КАШЛИЦА

1. Сироп с бира: 250 г бира, 100 г небет шекер (мед, фруктоза), 1 лимон - добре измит, смлян или настърган скорите ( без семките ) се варят 30 мин. на водна баня. Прецежда се. Взема се по 1 суп. лъж. през 15, 30 ,60 мин....., в зависимост от силата на кашлицата.
2. Чай с орехи - 2-3 ореха, счукани и варени с черупките, примерно в 400 г вода. Свалят се от котлона, добавят се 1 чаена лъж. босилек и 1 чаена лъж. индрише. Още 10 минути запарка. Подслажда се с небет шекер.
3. Кромид лук и мед - кромид луд ( настърган ) и мед в отношение 1 : 2. Взема се 5 - 10 Х дневно по 1 чаена лъж. при суха кашлица.
4. Лучено вино - 200 г кромид лук стърган + 100 г мед + 750 мл бяло вино; кисне 4- 5 дни, цеди се и се доизтисква в тензух. За един курс 4- 6 бутилки. Препоръчва се при ХОББ, хронични бронхити.
5. Сироп от черна ряпа и мед (пудра захар) - издълбава се една черна ряпа - издълбаното място се пълни с пудра захар/мед и след няколко часа се образува сок- пие се, пак се зарежда и т.н. Помага при влажна кашлица.
6. Умкалор - листовка за пациента!Помага при упорита и продължителна кашлица, както и при т.нар. "нощна" кашлица, при кашлица от секретираща трета сливица.
7. Ен-Ти-Тус - листовка за пациента. При суха и влажна (къртеща се кашлица), спаднал глас.
8. Стодал - листовка за пациента. При всякаква кашлица.
9. Тартефедрил - листовка за пациента. При астматични бронхити, непродуктивна кашлица, астма коклюш.
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
DeerE
От писане глава не боли
Мнения: 880
Регистриран на: 20 Авг 2010, 21:17

Re: Началото

Мнение от DeerE »

Благодаря много Чери всичко имам само енгистола го нямам, имам имунокинд дали ще свърши работа
Аватар
bobichan
От писане глава не боли
Мнения: 827
Регистриран на: 20 Авг 2010, 12:02
Обратна връзка:

Re: Началото

Мнение от bobichan »

cchery написа:
ЕМИ написа: 2. Ангин хийл или тонзилотрен (в случай, че карате летните ангини) - пак по 1 таблетка през два часа. В случай, че симпомите са отшумели, се спират след 5-я ден.
Само да допълня, при съмнения за отит спираш веднага Ангин хил. Може да го смениш с другото Тонизитирин май се казваше или по-скоро нещо подобно. А меркуриуса понякога се дава и за температура не само за сополи.
Хайде чакам е да се похвалиш с подобрение. :329
[url=http://www.vdahnovenia.bg/]Вдъхнови се за голямата промяна![/url]
DeerE
От писане глава не боли
Мнения: 880
Регистриран на: 20 Авг 2010, 21:17

Зачервено гърло, кашлица, хрема

Мнение от DeerE »

Обратното, тонзилотрен не се дава при съмнение за отит :D аз такова не ползвам че нали кака много ни страдаше от отити та съм проучила, но благодаря за съветите
Аватар
bobichan
От писане глава не боли
Мнения: 827
Регистриран на: 20 Авг 2010, 12:02
Обратна връзка:

Re: Началото

Мнение от bobichan »

ЕМИ написа:Обратното, тонзилотрен не се дава при съмнение за отит :D аз такова не ползвам че нали кака много ни страдаше от отити та съм проучила, но благодаря за съветите
Уппссссссс май си права. Сега си спомних причината поради която и аз не исках да рискувам с него. Защото Митето веднъж беше с възпалени уши (доста се изплашихме тогава) и сега само да вдигне температура му давам профилактика за отит.
Ами исках да помогна, ама добре че има кой да ме поправя :), че малко мечешка услуга щях да свърша.
[url=http://www.vdahnovenia.bg/]Вдъхнови се за голямата промяна![/url]
Аватар
Мърмори
Философска система
Мнения: 1304
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:51

Re: Зачервено гърло, кашлица, хрема

Мнение от Мърмори »

Момичета,помощ! Не мога да открия как се приготвяше чаят от малинови листа-колко листа,колко вода,колко запарка...Сигурна съм,че го имах някъде,ама сега като бързам не мога да го открия!
Аватар
mari_ko
Форумна палавница
Мнения: 1135
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:43

Re: Зачервено гърло, кашлица, хрема

Мнение от mari_ko »

Мърмори написа:Момичета,помощ! Не мога да открия как се приготвяше чаят от малинови листа-колко листа,колко вода,колко запарка...Сигурна съм,че го имах някъде,ама сега като бързам не мога да го открия!
2 суп. лъжици малинови листа се запарват 10 мин. в 1/2 л вода, добре е чаят да се пие топъл.

Това е рецептата на д-р Михайлов. Оправяйте се бързо :329
[url=http://line.romanticcollection.ru][img]http://line.romanticcollection.ru/ba/7_43b_47911350_Rviki_0.gif[/img][/url]
Аватар
Мърмори
Философска система
Мнения: 1304
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:51

Re: Зачервено гърло, кашлица, хрема

Мнение от Мърмори »

Благодаря ти,мила за скорострелния отговор. Набърках един коктейл от малинови листа за температурата,лайка за възпаленото гърло и горски плодове за разкош.И повечко мед. Обаче това не попречи на малкото диване да ме разиграва и да отказва да го пие. :328 А ухае така прекрасно... :1044 какво да го правя вече?
Аватар
mari_ko
Форумна палавница
Мнения: 1135
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:43

Re: Зачервено гърло, кашлица, хрема

Мнение от mari_ko »

Зори, ако успееш да му бръкнеш в гърлото, намажи всичко червено със сода за хляб. На нас ни помага. За да не слезе надолу де, а Т сама ще си спадне. :922
[url=http://line.romanticcollection.ru][img]http://line.romanticcollection.ru/ba/7_43b_47911350_Rviki_0.gif[/img][/url]
Аватар
Мърмори
Философска система
Мнения: 1304
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:51

Re: Зачервено гърло, кашлица, хрема

Мнение от Мърмори »

mari_ko написа:Зори, ако успееш да му бръкнеш в гърлото, намажи всичко червено със сода за хляб. На нас ни помага. За да не слезе надолу де, а Т сама ще си спадне. :922
Оф,това със содата е почти мисия невъзможна,а и аз го правя като имат гнойни налепи.Даже я смесвам с малко мед и така мажа.Обаче сега не виждам налепи.
Питах за малиновите листа,защото вдигна много висока-39,7,а ме е страх да я оставям да се покачва повече.Все пак е още малък и не ми се рискува.Засега задържа на около 38,5-39 и се надявам след това да започне сама да спада.
Благодаря много за бързите отговори! :1076 :329
Публикувай отговор