Пролет, Лято, ЕСЕН, Зима - радваме се, че ни ИМА /спам-тема/

Свобода на словото
Публикувай отговор
danid
Философска система
Мнения: 1121
Регистриран на: 14 Сеп 2010, 12:54

Re: Пролет, Лято, ЕСЕН, Зима - радваме се, че ни ИМА /спам-т

Мнение от danid »

Благодаря, Ванче, то така и не мога да свикна с този повод за празник, но всеки повод си заслужава да се отпразнува, особено напоследък, когато нямаме много поводи за положителни емоции.

Чери, разбирам те, Мария от петобална все по-често започна и 4-ки да носи и издивявам, защото не виждам да учи. Постоянно е на телефона и компютъра...

Иначе слава богу сме здрави и след утрешния концерт се надявам по-спокойно да чакаме вече празниците.
https://picasaweb.google.com/danydinkova72/10#" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Пролет, Лято, ЕСЕН, Зима - радваме се, че ни ИМА /спам-т

Мнение от cchery »

Сиренце написа:Честито, лелче! (всъщност не си ли стринка :roll: )
Леля, стринка, чинка...... и аз не знам какво съм :1062 :1062 , ама бебо е много сладък - днес бяхме в болницата при него :mrgreen: :mrgreen: . Цони, да, и по нашия край така казват на жената на брата на друг брат (ебаси колко сложно прозвуча :plezya se ) - стринка. Ама... май това вече го помним само ние, наборите на динозаврите :1062 :1062 :1062 !!!

Благодаря на всички за пожеланията ви към мен и към Юлиян... чакат ни славни години с него :1062 :1062 !!!

Ванче, чета те и..... не мога дори да си представя какво е 3 седмици да се бориш с болести..... Ти трябва да си неимоверно упорита, за да правиш толкова много компреси с извара......, но и Гоги и Марти са за медали щом ги търпят :326 :326 . И при нас, в България, в момента върлува нещо гадно - що народ е натръшкан..... Как мина тържеството в българското училище?!?! :954 :954 Радвам се, че поддържате живо огънчето на българщината в децата ви... това е достойно за уважение!!! А какво да кажа за това:
Ванчето написа:И още една мисъл ни се промъква все по-често напоследък в главите на мен и мъжа ми (трето дететце... :423) , но не знам дали ще се решим.
:326 :326 Сигурна съм, че щом го мислите, значи сте готови за още едно дете. Това, което си ни написала, е много сериозна заявка :) :) :) .

Дано да намериш и къде да дариш косата си, щом така си решила. Добро дело е... БРАВО!
Kleo написа:Чери, просто си обожавах кубинките в 10. и в 11. клас, като бях....
Хех, ето ти още нещо, по което си приличаме с теб, Деско!!! Хаха...... не е случайно, да знаеш! :923
danid написа:Чери, разбирам те, Мария от петобална все по-често започна и 4-ки да носи и издивявам, защото не виждам да учи. Постоянно е на телефона и компютъра...
Дани, значи казваш... цаката е да сменя бала на системата за оценяване :1062 :1062 :1062 ......... ами май ще ми се наложи с тоя телефонист вкъщи :221 ... Не разбирам! Напоследък го казвам често - не разбирам поведението на Бела спрямо домашните. Не разбирам и манията на Коко да се взира в телефона и да цъка.... Опитвам се и винаги съм се опитвала да обясня за света, който е извън екрана, за красотата и необятността му, за това колко интересен и вълнуващ може да е. Предлагала съм и книги, които според мен могат да създадат у Коко мечти, въжделения, да развинтят фантазия и въображение. И това се получава, но..... докато чете книгата. После..., ами пак телефонче!!! :1139 :1139 :1139

И като казах книги, да се похваля - днес ходихме на Панаира на книгата в НДК..... буквално го обожавам този форум.... тръгнахме си с една камара книги. Лично аз си купих 5 :oops: :oops: . Е, добре, 3 от тях са "професионални" - за уеб-дизайн с фотошоп, за теория на дизайна и за javascript и jQuery, но другите две - не. Едната е на Ромен Ролан, а втората.... с нея се сдобих по невероятно смешен начин. Говорейки по тел-а с Бела, се завъртам около един щанд с книги и просто преглеждам и прелиствам заглавията, но не обръщам внимание нито каква е книгата, нито нищо - просто говоря с Бела. Свършва разговора, Момчил и той тъкмо ме намери (беше отишъл до щанда на друго издателство) и аз тогава фокусирам какво разглеждам - книга на известния ни историк Николай Овчаров. И... вече прочела познатото (и известно) име, зачитам и заглавието.... и казвам на Момчил: "Ама, Чил, това са книги на историка Николай Овчаров!"... и чувам някъде пред мен следното: "Да, аз съм!"...... вдигам глава и...... а :1215 :1215 :1215 ....., боже, Николай Овчаров стои зад щанда и дава автограф на всеки, закупил си негова книга.... :1139 :1139 А аз, докато си лафя с Бела, дори не бях забелязала, че има човек зад този щанд, а Овчаров на всичкото отгоре и прав и да ви кажа със сигурност е висок над 1,80.. :1140 :1140 ...... Е, така...... имам и негова книга вече.. :221 :221
Сиренце написа:А за предишната ти седмица :1053 :1053 . Аз след два такива дни трябва да реанимирам поне три :1062 , а ти си заформила цели седем.
Мани, Цони, вече съм като.... сянка.... ето и снощи...... не бяхме у дома - трябваше да уважим почерпката на таткото на Юлиян :221 :221 ...... а утре сме на цирк с децата :1069 :1069 :1069 ..... Еми..... да сме живи и здрави, ще спя някога друг път!!!!

И като казах "живи и здрави", Дани, честит имен ден!!! Желая ти да си щастлива и да имаш поводи за това, не да ги търсиш!!! :954 :954
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Пролет, Лято, ЕСЕН, Зима - радваме се, че ни ИМА /спам-т

Мнение от cchery »

Ден (по-точно вечер) последен от културния ми афиш за тази година :lol: - с децата сме в метрото и пътуваме към Зона Б5, където ще гледаме последното от юбилейните представления на постоянния цирк в София. :) А е юбилейно, т.к. тази година се честват 120 години българско цирково изкуство. :954

Цони, забравих снощи да пиша, че вчера на Панаира на книгата се срещнахме с Деси Димитрова. :) Всъщност точно тя ме спря и ме заговори.... аз пак бързах :-| .
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Пролет, Лято, ЕСЕН, Зима - радваме се, че ни ИМА /спам-т

Мнение от Kleo »

Днес посетих базара на книгата в НДК, точно за час време - от 13 до 14 часа. Сама. С огромен кеф си купих книжка, а към нея ми подариха още една книга от същия щанд, по случай последния ден на коледния базар - и така, аз съм горд и щастлив притежател на "Дневник на необикновената жена" от Моника Василева /моят избор/ и "По-добре ми е без брак" /книгата-бонус от издателството, от което купих/ - мноооого тематично, нали? :1062 :1062 :1062
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Ver

Re: Пролет, Лято, ЕСЕН, Зима - радваме се, че ни ИМА /спам-т

Мнение от Ver »

Мдаааа, очевидно е време за
култура :)
Аз вчера бях на 2 спектакъла:
концерт на Авичка, Боби и Дани
(е и други участници имаше хахаха) :222
И вечерта на Камен Донев за сватбите.
Направо тези 2 месеца си взех културата
за година напред :1062

Камен Донев се раздаде, както винаги.
Шегичките му не бяха толкова добри,
колкото в спектакъла за учителя,
но направиха чудесно шоу
с ансамбъл Ф.Кутев :826
Бяха страхотни! Направо летяха!
3 часа не спря тоз човек - пя, танцува,
бори се, говори щуротии :1062

Изобщо не отби номера (както едни преди него
в Арена Армеец), успя да вдигне на крака цялата
зала! Браво :326

Айде последна работна седмица за тази година!
Нека да е лека и ползотворна за всички!
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Пролет, Лято, ЕСЕН, Зима - радваме се, че ни ИМА /спам-т

Мнение от cchery »

Ver написа:Мдаааа, очевидно е време за
култура :)

Направо тези 2 месеца си взех културата
за година напред :1062
Ама.... да вземем да го прекръстим тоя форум на нещо свързано с културата.... то направо се избушихме от мероприятия всичките тук :lol: :lol: ....

И аз вече съм КРАЙ!!! Независимо, че.... имам билети за концерт за 20 май догодина :lol: :lol: :lol: ......., но тази приключи - взех си дозата..... вече съм "кулутура" цялата - от темето до петите :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: .
Ver написа:Аз вчера бях на 2 спектакъла: концерт на Авичка, Боби и Дани (е и други участници имаше хахаха)
Ами....., те сигурно са били халтура останалите участници :221 :221 :221 .. :922
Kleo написа:Днес посетих базара на книгата в НДК, точно за час време - от 13 до 14 часа. Сама. С огромен кеф си купих книжка, а към нея ми подариха още една книга от същия щанд, по случай последния ден на коледния базар - и така, аз съм горд и щастлив притежател на "Дневник на необикновената жена" от Моника Василева /моят избор/ и "По-добре ми е без брак" /книгата-бонус от издателството, от което купих/ - мноооого тематично, нали? :1062 :1062 :1062
Браво, Деска!!! Много се радвам за теб..... мисля, че добре знам какво е да..... получиш за подарък книга, особено като не си и очаквал това..... Дано да ти харесат и двете заглавия!!!

Момета....., имам час и половина да свърша каквото свърша и после трябва пак да бягам, затова сега няма да пиша нищо повече. Хубав следобед и да идва ваканцията......
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Нели
Философска система
Мнения: 1466
Регистриран на: 23 Авг 2010, 19:49

Re: Пролет, Лято, ЕСЕН, Зима - радваме се, че ни ИМА /спам-т

Мнение от Нели »

Здравейте, мецанки!

При нас уж нищо ново - в момента сме в безвремието на последните дни преди таткото се изнесе. Колкото и да е желана и чакана, тази промяна поражда напрежение и смесени чувства. Децата са разстроени, вчера и двете просто плакаха "без причина" по различно време. Мисля, че е наложително да ги заведа при майка ми в момента на самото изнасяне, за да не присъстват и да не гледат. Дори на мен ми е мъчно на моменти, макар да ЖЕЛАЯ тази промяна и дори да мисля, че можеше да стане по-рано. Както и да е, засега гледам да ги държа заети с нещо - ходихме на плажа вчера, през седмицата са на училище, най-тежко ще бъде събота и неделя, а на 26-ти таткото е предвидил самото изнасяне. Ще видим как ще е.

Ще се включа пак по-късно. :954
"Когато всички мислят еднакво, никой не мисли достатъчно" Уолтър Липман
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Пролет, Лято, ЕСЕН, Зима - радваме се, че ни ИМА /спам-т

Мнение от cchery »

Нелка, с друго не мога да ти помогна, освен пак да ти кажа, че..... когато почувстваш нужда да споделиш и пишеш, каквото и да имаш наум, аз ще го прочета.... и ще бъда с теб в момент на съпреживяване! :923
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Ver

Re: Пролет, Лято, ЕСЕН, Зима - радваме се, че ни ИМА /спам-т

Мнение от Ver »

Нели :923
Тук ние, само можем да си мислим за вас!
НО, понякога и това е достатъчно,
за да се почувства добре човек! :922
Ver

Re: Пролет, Лято, ЕСЕН, Зима - радваме се, че ни ИМА /спам-т

Мнение от Ver »

cchery написа:
Ver написа:Аз вчера бях на 2 спектакъла: концерт на Авичка, Боби и Дани (е и други участници имаше хахаха)
Ами....., те сигурно са били халтура останалите участници :221 :221 :221 .. :922
:221 :221 :221

Ей, на - Бобчо на заден план.
Няма снимка на Дани, но това е защото
много подскачаше и не можах да я хвана :1062

Изображение
Аватар
Ванчето
От писане глава не боли
Мнения: 941
Регистриран на: 06 Яну 2014, 17:26

Re: Пролет, Лято, ЕСЕН, Зима - радваме се, че ни ИМА /спам-т

Мнение от Ванчето »

Добър ден, мецанки...! :954

Как сте днес?

Вер, ще разкриеш ли тайния начин, по който успяваш да качваш снимки тук...? :razz:

Бобчо е много сладък в тази носия!

Нели, много добра идея децата да не присъстват на самото изнасяне. Достатъчно трудно им е и така. Дано всичко мине възможно най-леко и без излишни сътресения за тях! :923
cchery написа: Как мина тържеството в българското училище?!?! :954 :954 Радвам се, че поддържате живо огънчето на българщината в децата ви... това е достойно за уважение!!!
Чери, тържеството мина доста добре, бяха се подготвили хората - не може да им се отрече! Имаше песни, танци, стихове... Няколко момичета бяха облечени в народни носии и първата ми мисъл като ги видях беше колко са красиви!!! Беше ми много хубаво да гледам и слушам през цялото време! Всъщност, мисля че всички родители са се чувствали по този начин! В онзи момент бяхме едно малко Българско общество, което дори и за мъничко имаше възможността да се докосне отново до българските традиции и да си ги припомни. Аз лично се насладих на момента!
Вярно, Марти се стъписа като видя залата и хората и се притесни. Не пожела да излезе на сцената и да си каже думичките, но пък Гого се представи достойно :D !

За третото детенце - не знам... Признавам си, май аз мисля за това повече отколкото мъжа ми. Иска ми се, много даже. Но ако стане, то със сигурност няма да е сега... При наличието на две дечица вече трябва да разсъждаваме по-скоро рационално, отколкото емоционално и точно заради това осъзнавам, че момента в възможно най-неподходящия. Живи и здрави да сме както се казва, пък след година-две може пак да помислим по въпроса.

Аз вчера си дадох доста зор с изпълнението на заплануваните задачи и днес го давам по-лежерно.
А следобяд отново сме на коледно тържество - в испанското училище. И вече нямам търпение да идва ваканциятаааа.... :1216
В България тази година кога излизат децата във ваканция?

До скоро от мен!
:329
Никога не е късно за ново начало!
Публикувай отговор