Бяла ЗИМА - студ и сняг - във бърлогата сме пак :)

Свобода на словото
Заключено
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Бяла ЗИМА - студ и сняг - във бърлогата сме пак :)

Мнение от Kleo »

Честита ни Баба Зима, приятелки!
Благодаря за хубавото заглавие, пускам новата тема!
Къде ще се съберем в седмицата между 27 и 30 декември? И кое кино да си изберем? Хайде да го измислим сега :923
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
ellis_stoyanova
Със словото напред
Мнения: 1850
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:41

Re: Бяла ЗИМА - студ и сняг - във бърлогата сме пак :)

Мнение от ellis_stoyanova »

Деси,благодаря за новата темичка!
ЧЕРИ,страхотни подаръци сте подбрали.
Момичета,желая ви светли празници,много уют и спокойствие да има в домовете ви,здрави да са всички в семействата ни и повече успехи! :923
Воинът на светлината не си губи времето, за да се опитва да играе ролята, която другите са избрали за него.-П.Куелю

[url=http://postimage.org/][img]http://s28.postimg.org/5aihn4da1/335730_priroda_zima_zakat_doroga_krasnyj_192.jpg[/img][/url]

Има само един път към щастието:

да престанеш да се безпокоиш за нещата, които не са подвластни на волята ти.



Епиктет
Аватар
Нели
Философска система
Мнения: 1466
Регистриран на: 23 Авг 2010, 19:49

Re: Бяла ЗИМА - студ и сняг - във бърлогата сме пак :)

Мнение от Нели »

Нова тема - нов късмет. :954
"Когато всички мислят еднакво, никой не мисли достатъчно" Уолтър Липман
Аватар
Ванчето
От писане глава не боли
Мнения: 941
Регистриран на: 06 Яну 2014, 17:26

Re: Бяла ЗИМА - студ и сняг - във бърлогата сме пак :)

Мнение от Ванчето »

Добра вечер от мен!

Нели, като казваш да е на късмет - на късмет да е! За всички ни! :954

Моят ден наистина може да се определи като късметлииски!
Като начало - вече официално сме в училищна ваканция от днес!
Сутринта седнах, помислих и избрах менюто за Бъдни вечер и Коледа. На Бъдни вечер ще сме си сами у дома, на Коледа ще ни гостува приятелско семейство. Направих си списък за пазаруване и навих мъжо да дойде с мен, че се очертаваха тежки чанти... :1028 Докупихме и последните подаръци за децата и в този момент на мъжа ми телефона звъни... И тук се налага да започна малко по-отдалече: може да сте чували, че испанците си имат една коледна лотария с доста "солиден" награден фонд. Казва се "El gordo" - Дебелият. Тази лотария е като някаква мания за испанците, всеки си купува билети, поръчват на приятели които пътуват насам-натам да им купят от други места и т.н. А пък баровете и ресторантите правят нещо като коледни кошници, които включват задължително един бут - хамон, няколко бутилки различен алкохол, различни видове чоризо и много традиционни сладкиши, които се наричат турони. И така, всеки клиент на заведението срещу някаква минимална сума - 3-4 евро - може да си вземе колкото номера (най-често от 1 до 100 ) иска и ако има късмет и печелившия номер на "El gordo" завършва на номера, който той си е заплатил в заведението, то клиента печели тази кошница! Та когато звънна телефона на мъжа ми му съобщиха, че сме спечелили кошницата от бара на наш приятел испанец :954 ! Спечелили сме я с числото 13 - рожденната дата на Марти! Признавам си - тази новина доста подобри настроението ни! Взехме си я, има хубави неща в нея. Но лично мен най-много ме зарадва следното : платени 2 нощувки за двама в хотел и град (по наш избор) в Испания или Португалия, като имаме възможност да избираме от около 15 -20 града, включително и Канарските острови!!! И добре че има възможност и за доплащане за деца, че няма как да идем някъде без тях... :1140 :1140 И такаа... имаме си семеен коледен подарък! Но мислим пътуването да го осъществим през великденската ваканция.
Ами толкова от мен, споделих моята радост от днес в новата темичка!
Вие сте на ред... :roll:
:329 :329 :329
Никога не е късно за ново начало!
Аватар
Нели
Философска система
Мнения: 1466
Регистриран на: 23 Авг 2010, 19:49

Re: Бяла ЗИМА - студ и сняг - във бърлогата сме пак :)

Мнение от Нели »

Ееее, Ванче, това е много хубаво начало на деня, чудесен подарък за Коледа и... прекрасна възможност да се реализира другата мечта, за която спомена. Защо пък това да не стане на Канарските острови по Великден? Аз се развълнувах лично от споделеното тук жеание за още едно детенце и искрено ти пожелавам да се случи! :954 :954 :954

Аз пък... май... си харесах кола. Няма да разказвам подробности засега, дори не съм решила още, но много ми допадна. Днес я гледах с един приятел, уговорих се с друг приятел да я видим утре. Не зная и какви са вариантите да си я купя преди развода, но ще измисля нещо. Ще видим какво ще излезе.
"Когато всички мислят еднакво, никой не мисли достатъчно" Уолтър Липман
danid
Философска система
Мнения: 1121
Регистриран на: 14 Сеп 2010, 12:54

Re: Бяла ЗИМА - студ и сняг - във бърлогата сме пак :)

Мнение от danid »

Весели празници, Момичета!
Бъдете здрави, обичани и много усмихнати всички
https://picasaweb.google.com/danydinkova72/10#" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Бяла ЗИМА - студ и сняг - във бърлогата сме пак :)

Мнение от cchery »

Ванче, напълно споделям казаното от Нелката:
Нели написа:Ееее, Ванче, това е много хубаво начало на деня, чудесен подарък за Коледа и... прекрасна възможност да се реализира другата мечта, за която спомена. Защо пък това да не стане на Канарските острови по Великден? Аз се развълнувах лично от споделеното тук жеание за още едно детенце и искрено ти пожелавам да се случи! :954 :954 :954
Много се радвам, че новата ни тема започва толкова обнадеждаващо и..... пътешественически :) :) :) ...... Ами дано да е на хаир за всички тук!!!! :922 И честита ВАКАНЦИЯ на всички........ Ей, Боже, доживях я..... Не е за вярване, но тази есен ми беше най-лудата от доста есени насам, поне...... от 15 години.... :plezya se :plezya se

Преди, когато бях в майчинство, имах навика вечер, след като сме сложили децата да спят, да сядам на компа и да се разписвам качествено из форума, който тогава обитавах - "Бъдещи и настоящи мами - happy mama" - Декс, Деска спомняте ли си времето там?! :1028 :1028 Е, не знам защо, но тази вечер и точно сега си спомних за тези дни.... и ето ме, седнах на компа.... То е ясно, че винаги ще ми се спи....., така че що да не побудувам сега?! :1062 И, разбира се, слушам музика:

[youtube]7N0sZuiS3SM[/youtube]
Нели написа:Аз пък... май... си харесах кола. Няма да разказвам подробности засега, дори не съм решила още, но много ми допадна. Днес я гледах с един приятел, уговорих се с друг приятел да я видим утре. Не зная и какви са вариантите да си я купя преди развода, но ще измисля нещо. Ще видим какво ще излезе.
Еее, Нелка, ще чакаме тогава да се похвалиш!! Дано да е твоята кола :954 :954 .
danid написа:Весели празници, Момичета!
Бъдете здрави, обичани и много усмихнати всички
Дани, весели и светли дни и на теб!!! :922

Не ми е празнично, но.... наближава и Нова година и тогава всичко ще се промени!!! А пък викам.... се видим идната седмица - какво ще кажете?!?! :222 :222
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Бяла ЗИМА - студ и сняг - във бърлогата сме пак :)

Мнение от Kleo »

Цвети, Честит Рожден Ден, скъпа моя приятелко! :923 Да се чувстваш щастлива и благословена, родена си на свят празник :922 Весело настроение и сбъдване на мечтите ти желая от сърце! :940
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Бяла ЗИМА - студ и сняг - във бърлогата сме пак :)

Мнение от Kleo »

Традициите на Бъдни вечер

Изображение

Уютен празник на всички ви желая! Аз и Алекс излизаме за едно последно пазаруване и разходка навън! Толкова ми е хубаво и искам и на всички ви да ви е много хубаво!
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Нели
Философска система
Мнения: 1466
Регистриран на: 23 Авг 2010, 19:49

Re: Бяла ЗИМА - студ и сняг - във бърлогата сме пак :)

Мнение от Нели »

Цвети, честит рожден ден, мила!
Желая ти много щастливи мигове, споделени с любимите ти хора!



Ние едва днес украсихме елхата, по-точно децата направиха това. Досега не ми беше празнично изобщо, още повече че таткото всеки ден измисля по някоя тъпотия, с която да ме ядоса. Днес например... взел за новия си дом зехтина, защото той го бил купил. Казах му, че не той взема нещо от мен, а го взема от дома на децата си, но той каза "Нищо им няма на децата, ти не си наред с главата". :1044 :1044 :1044 Наистина се надявам всичко това да свърши по-скоро.

Днес преди обед Виолета отиде в болница "Св. Марина" и беше там половин ден. Тя втора година участва като доброволка в Български младежки червен кръст и днес посещаваха детските отделения и раздаваха плюшени мечета на децата там. Отиде с голямо желание, върна се развълнувана, каза че се разплакала няколко пъти там. Тя всъщност е едно прекрасно, много добро и чувствително същество и много, много се гордея с нея.
Ето я, с голяма торба в мечета:
Изображение

След като Вили се върна от болницата, чак тогава започнах да се чувствам коледно и то защото децата първо украсиха елхата, а после наслагаха коледна украса из цялата стая. Излязохме за малко да си купим... зехтин, разбира се, а след това започна едно опаковане на подаръци... Основно пак Виолета се зае с това и успя да сътвори истинска красота. Това дете е златно! Сега слушаме тиха коледна музика, по-точно музика от балета "Лешникотрошачката", което си е точно коледно като сюжет, а на мен ми е едно уютно и хубаво. Не ми е еуфорично празнично, но ми е кротко и спокойно празнично, някак топло и гушкаво.

Желая на всички ни топла и хубава Коледа!
"Когато всички мислят еднакво, никой не мисли достатъчно" Уолтър Липман
Аватар
cvety_rz
Влюбена във вятъра
Мнения: 2131
Регистриран на: 28 Окт 2010, 07:49

Re: Бяла ЗИМА - студ и сняг - във бърлогата сме пак :)

Мнение от cvety_rz »

Благодаря за пожеланията.Обичам ви :940

Нели, този ваш татко ме изумява и смее да твърди,че ти не си добре :1215

Весели празници на всчики.Желая на всички мир и хармония в душата, много здраве, успехи и благословения!
[youtube]ifCWN5pJGIE[/youtube]
Вярата не прави нещата лесни, прави ги възможни!
Заключено