Бяла ЗИМА - студ и сняг - във бърлогата сме пак :)

Свобода на словото
Заключено
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Бяла ЗИМА - студ и сняг - във бърлогата сме пак :)

Мнение от Kleo »

За много години! Да сме живи и здрави! Да се чувстваме щастливи и благословени! Мир и изобилие по цялата Земя! Любов да цари в сърцата!
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Бяла ЗИМА - студ и сняг - във бърлогата сме пак :)

Мнение от cchery »

За много години, момичета!!!! Желая на всички ви устременост, непримиримост и желание за "висок скок".... във всяка една сфера от живота, която е важна за вас..... И нека силата бъде с вас!!!

Моята 2017 почна с ето тази изенадваща гледка от детската стая тази сутрин :954 :954 ..... И веднага признавам - бях изключително приятно изненадана.... Дано така да продължи и цялата година:

Изображение
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Нели
Философска система
Мнения: 1466
Регистриран на: 23 Авг 2010, 19:49

Re: Бяла ЗИМА - студ и сняг - във бърлогата сме пак :)

Мнение от Нели »

Честита Нова година!

:1170 :1170 :1170
"Когато всички мислят еднакво, никой не мисли достатъчно" Уолтър Липман
Ver

Re: Бяла ЗИМА - студ и сняг - във бърлогата сме пак :)

Мнение от Ver »

За много години!
https://www.facebook.com/profile.php?id=100000107274250" onclick="window.open(this.href);return false;
Тук малко снимки има :)
Аватар
Ванчето
От писане глава не боли
Мнения: 941
Регистриран на: 06 Яну 2014, 17:26

Re: Бяла ЗИМА - студ и сняг - във бърлогата сме пак :)

Мнение от Ванчето »

ЧЕСТИТА НОВА ГОДИНА, ДАМИ!
РАДВАМ СЕ, ЧЕ ВИ ИМА!
:954 :923

" onclick="window.open(this.href);return false;
Никога не е късно за ново начало!
Аватар
Нели
Философска система
Мнения: 1466
Регистриран на: 23 Авг 2010, 19:49

Re: Бяла ЗИМА - студ и сняг - във бърлогата сме пак :)

Мнение от Нели »

Здравейте, мецанки-сладуранки!

Аз на Нова година бях на тинейджърски купон у дома. Ани отиде с баща си при неговите родители за Нова година, а Вили покани у дома няколко свои приятели. Не мога да кажа,че съм приятно изненадана от приятелите й, защото не съм изненадана въобще, но те са прекрасни млади хора с ценности и интереси. Това беше най-хубавата Нова година от много време насам, чуствах се толкова хубаво и толкова на мястото си, че чак е нереално.
Липсваше ми Ани, но си давам сметка, че ако тя беше с нас, щеше да се опитва да стане център на компанията, младежите вероятно нямаше да искат и аз щях да се опитвам да се занимавам основно с нея, за да я държа малко по-встрани. Това щеше да поражда напрежение и някои неща от празника щяха да са по-нервни. Днес я чух и се оказа, че е болна. Не се учудвам и не мисля, че е драма, тя е подложена на емоционално напрежение там, защото тези хора, уж големи и уж отговорни, не се сещат, че някои неща влияят зле на едно дете. Като например да го отрязваш, ако случайно спомене "мама" в разговора, с думите "нас това вече не ни интересува". Е, да си се интересуват вече само от Златка (новата жена) щом искат, нямам нищо против. Просто ме е яд, че ми тормозят детето, без дори да виждат, че го правят, съсредоточени само в собственото си разбиране и "правота". Както и да е, тя ще си дойде на 3-ти и тук ще оздравее. :954
За празника исках да ви разкажа - младежта дойде, донесоха храна и напитки, подредиха масата много красиво и с вкус, нямаше алкохолни "изпълнения" (осем човека изпихме малко над литър вино и едно шампанско за цялата вечер), играхме на много забавни игри, смяхме се почти непрекъснато, беше едновременно много весело и много кротко. Вероятно по-скоро не толкова кротко, колкото спокойно и културно. Тези деца, дори да пускат някои по-пиперливи коментари или нещо по-пикантно (а те го правят), носят в себе си някаква култура и нищо не изглежда вулгарно, а само дружеско и закачливо. Аз бях уморена и към 1:30 -2 ч. си легнах. Малко бяхме в недостиг на легла, защото Христоско взе матрака от спалнята (аз му казах, че ако не го вземе, аз така или иначе ще го изхвъря и ще си купя нов), а новият още не е дошъл, та осем човека трябваше някак да се съберем на двете легла на децата и един разтегателен диван. Буквално се чудех как ще стане, но сладурите, които ми бяха на гости, просто ми казаха, че мога да си лягам спокойно и да не ги мисля. На сутринта се събудих с Вили на леглото до мен, други двама бяха на другото легло, а четирима са се поизмъчили на дивана, но това е положението. Не беше кой знае какъв проблем, де. :954 Децата бяха прибрали всичко в хладилника преди да си легнат. Сладури, казвам ви.
"Сутринта" продължи до следобеда, като Вили и приятелите й си обсъждаха нещата, които ги вълнуват - училището, учителите, съучениците, родителите... В един момент си дадох сметка, че те обсъждат пред мен и с мен отношенията си с родителите, с учителите и с възрастните въобще, но изобщо не се смущават от факта, че аз съм родител, преподавател и възрастен. :1062 Бях си част от комапанията. Не такава част, че да ми се обадят и да ми кажат "Хайде да идем някъде", но такава част, която, ако се окаже на мястото, където са, спокойно може да присъства. Познавах ги от преди разбира се, но крайно бегло, просто като лица от обкръжението на Вили, но не се усещах и те не ме усещаха чужда. Хубво ми беше и все още е. :954

Вер, прекрасно усещане ми донесоха твоите новогодишни снимки! Буквално се усетих там, почти физически и изцяло емоционално.

Момичета, хубаво ми е... Просто ми е леко, спокойно и хубаво.

Чета днес десетки новогодишни статуси във фейсбук за новото начало и си мисля, че хората изобщо не разбират какво всъщност означава това. Пишат го, защото е модерно по Нова година да се мисли и говори за това, но го пишат наизуст, без да осъзнават смисъла. Новото начало за повечето хора е абстрактно, някакъв вид "понеделник", просто отново същия първи ден като всеки друг първи ден, в който всички отново се заемаме със същите неща, както досега, но с нови сили. Новото начало обаче не е това. Повярвайте ми, зная. Новото начало е да се заемеш с коренно различно, съвсем ново нещо, дори когато вече нямаш сили. Това е новото начало. И това му е хубавото. :954 :954 :954
"Когато всички мислят еднакво, никой не мисли достатъчно" Уолтър Липман
Ver

Re: Бяла ЗИМА - студ и сняг - във бърлогата сме пак :)

Мнение от Ver »

Нели написа:Вер, прекрасно усещане ми донесоха твоите новогодишни снимки! Буквално се усетих там, почти физически и изцяло емоционално.
Радвам се, Нели :)
Още повече се радвам ,че отидохме :)
Нямаше го усамотението (както се разбра :1062),
малко повече цивилизация, и свещите не влязоха
в употреба (хората бяха донесли акумулатори),
Но такива дни и нощи ми трябват.
Давам си ясна сметка, какво ми харесва и
какво не. Всеки ден установявам, че това цивилизованото
не ми носи много. Не ми е интересно.

Радвам се, че си си изкарала добре и че
се радваш на новото начало :923
Нели написа:Новото начало е да се заемеш с коренно различно, съвсем ново нещо, дори когато вече нямаш сили. Това е новото начало. И това му е хубавото. :954 :954 :954
Това ми хареса :923
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Бяла ЗИМА - студ и сняг - във бърлогата сме пак :)

Мнение от Kleo »

Изображение
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Бяла ЗИМА - студ и сняг - във бърлогата сме пак :)

Мнение от cchery »

Ver написа:
Нели написа:Новото начало е да се заемеш с коренно различно, съвсем ново нещо, дори когато вече нямаш сили. Това е новото начало. И това му е хубавото. :954 :954 :954
Това ми хареса :923
Да, това е едно много добро въплъщение на новото начало! :)

Цветка, с теб почвам.... разминахме се днес. Най-лошото, за което се сещам в този случай, е че утре ти си на работа и ще ни е по-трудно да си поговорим :???: :???: . Дано не е така!


Верче, снимките от Новата ви година са вдъхновяващи!!! Независимо, че вие сте търсили усамотението, природата и тишината, на мен най-много ми хареса панорамната снимка на София по време на новогодишната заря :D :D ...... зареждащо и пълно с енергията на толкова много хора... Струва ми се, че сте се забавлявали. :)

Нелка,... явно това е бъдещето с големите деца - да купонясваме заедно :1216 :1216 . Да ти кажа нещо съвсем честно.... малко ти завиждам за твоята Нова година!!! Не че моята не беше интересна или приятна. Напротив!!! Но мога да завидя заради ето това:
Нели написа: Тези деца, дори да пускат някои по-пиперливи коментари или нещо по-пикантно (а те го правят), носят в себе си някаква култура и нищо не изглежда вулгарно, а само дружеско и закачливо.
Да! Да! Да!!! Аз виждам същото у приятелите на Коко.... и не пропускам да казвам във всеки един разговор, който загатне темата за съвременните млади, че идва едно страхотно поколение от деца!!! Вярвам в това! :954 :954
Нели написа:.... защото тези хора, уж големи и уж отговорни, не се сещат, че някои неща влияят зле на едно дете. Като например да го отрязваш, ако случайно спомене "мама" в разговора, с думите "нас това вече не ни интересува".
Нелка, да разбирам ли, че.... за родителите на Христоско ти си причината за вашата раздяла?! Т.е. ти си лошата?! :1044 :1044 Поведението на тези възрастни е..... нелепо и смешно..... За последните 2 седмици ме се случва за втори път да определя нечие отношение като "нелепо и смешно".... Почти не вярвам, но.... това може да е истина в нечий живот.

Деска, видях какво страхотно стихотворение си постнала в моята тема в "личния" форум!!! Вярвай ми, то ми отговаря на 100% и ме описва на 150% :524 :524 . Благодаря ти! Ще рискувам обаче......, защото много, много отдавна искам да те питам нещо. Ще рискувам да разваля момента, в който ти дължа едно истинско благодаря за това страхотно стихотворение, със следното питане: защо напоследък си... изключително дистанцирана, обща и шаблонна в писането в спам-темата?! Някак си....., не виждам да споделяш лични аз тебе неща (не че е задължително, но ти винаги си го правила!), не чета за твои преживявания и не мога да разбера персоналното ти мнение по отношение на много теми - за хора, за отношения, за събития, за новини.. Всичко, което пожелаваш е... еееее не си ти!!! Няма те теб! Ето...... и последната картичка, която си постнала..... извини ме, но... това го очаквам от доста други хора, но не и от теб!!! За човек с интелект, сензитивност и дар-слово като теб.... това е много, много нетипично и изненадващо!!!! :cry: :cry: :cry:

А за мен......, е днес с Бели приключихме четенето на "Дивото зове" :) Така че, освен "За мишките и хората", за тази ваканция отчитам още една прочетена книга :1140 Хубавото е, че имам още много за четене. Бела имаше за задача да направи и презентация по книгата, та..... и това направихме - да, пиша в множествено число, защото аз нарисувах картината, но.... пък Бела беше тази, която определи любимия си герой и любимия си момент от книгата и се обоснова доста добре. Като се замисля..... остават само 2 дни от ваканцията..... вече ми е мъчно, че тя си отива!!!

След броени минути започва новогодишен концерт по БНТ, където очакваме да видим Бели да танцува.... всъщност, тя че танцува, танцува..... въпросът е в това, че не е ясно какво ще видим от танца на балерините, т.к. те всъщност са втория план на песента и нейната изпълнителка - Галя Георгиева, която се представя в концерта. Но предстои да видим! :954
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Бяла ЗИМА - студ и сняг - във бърлогата сме пак :)

Мнение от Kleo »

Ани, радвам се, че стихотворението и теб е докоснало :329

А по въпросите ти по-долу, нарочно те извадих от контекста, че би станало много дълго, не зная как точно да ти отговоря...

...защо напоследък си... изключително дистанцирана, обща и шаблонна в писането в спам-темата?! Някак си....., не виждам да споделяш лични за тебе неща (не че е задължително, но ти винаги си го правила!), не чета за твои преживявания и не мога да разбера персоналното ти мнение по отношение на много теми - за хора, за отношения, за събития, за новини.. Всичко, което пожелаваш е... еееее не си ти!!! Няма те теб! Ето...... и последната картичка, която си постнала..... извини ме, но... това го очаквам от доста други хора, но не и от теб!!! За човек с интелект, сензитивност и дар-слово като теб.... това е много, много нетипично и изненадващо!!!!

Мен ме има в темата "Моята поезия". Точно навръх Нова година влязох и споделих какво съм написала. Мен ме има в коментарите към Нели напоследък, на лични съобщения също, и в писаното ми към теб във всички случаи. Напоследък съм в период на огромна вътрешна трансформация, много чета и много уча, вълнуват ме 1001 неща, стигам до някакви си мои изводи за хората и за света /които признавам могат да прозвучат някому твърде откачени и ексцентрични/, някак още трупам информация и жизнен опит. Рядко успявам да се изкажа точно така, както на мен ми се иска. Факт. Няма да спра да се изказвам лично. ... Но интересите ми се оказват все по-... отвъд нашия материален и груб свят. Отвъд общоприетите теми за разговор. Ани, и аз ще бъда честна с теб. Неслучайно искам толкова много да те видя лично теб и на живо, защото в един разговор като че ли ще ми е доста по-лесно да се изразя. Самата себе си. В личния ми дневник, както и в твоя личен дневник, съм аз. В музиката - също. Просто ... ме чети ... между редовете, моля те. И не, не съм в депресия, отдавна не съм се чувствала толкова стабилна, хармонична и уравновесена, както сега. Центърът в мен обаче някак утихна и замлъкна. Колкото и шумно да се смея или силно да ридая понякога, отвътре центърът ми мълчи. Може би това си усетила, защото сме близки. Обичам те. Не желая да звуча на другите шаблонно, дистанцирано и мъгливо. И що бе? - какво й е на картичката :221 Хареса ми съпоставката със стари български изказвания, свързани с природата - зло под камък да спи, да ни върви по вода... А и в парите нищо лошо няма, Чери. Те са инструмент. Като ножа. Зависи за какво ги използваме. С нож можеш да нараниш някого, но можеш да отрежеш и хляб на близък на сърцето ти човек, нали така? :1209 Благодаря за комплиментите, които ми отправяш :222 наистина се мисля за такъв тип човек. Приеми го така - в творческо затишие съм. Не може вечно да съм хала. А и без това окупирам толкова много теми, които ме вълнуват истински, във форума. Ох, не знам какво друго да ти пиша, без да звучи като оправдание, защото ти говоря от сърце. Обичам те, искам да общуваме в дълбочина и истински, но понякога просто не мога да изразя в писмен вид всичко онова, а то е много!, което ме вълнува. Поствам статии, чета, мисля, понякога съм като отнесена от ураган, слушам много музика и пея с нея. Мисля, че трябва да се запиша и на танци. Влязох в темите за мечтите и целите през 2017, в астро-темите ми, минах и оросих със себе си кажи-речи цялата Меца Баба Форум... не зная къде още да ида и какво още да напиша, за да ме почувстваш. Точно мен. Черита...

Хайде, приятен ден от мен на всички ви! Обичам всички мецанки! Дори само четящите, и те също ми липсват! :940
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
danid
Философска система
Мнения: 1121
Регистриран на: 14 Сеп 2010, 12:54

Re: Бяла ЗИМА - студ и сняг - във бърлогата сме пак :)

Мнение от danid »

Здравейте Момичета,

Честита 2017 година, нека е здрава, мирна и вълшебна за всички ни.

От Коледа до сега съм работила само 2 дни, но с какво запълних останалите и аз не знам. Поне успях да изчета всички 3 пропуснати страници. Дано вече сте здрави всички и да сте имали прекрасно посрещане на годината. Ние бяхме в Плевен в хотел Балкан, ресторант Панорама, имахме чудесен изглед към града и бяхме само нашата скромна /50 и човека/ компания. Те от доста време се събират и така всяка година стават повече и повече. Ние отидохме с кумовете си и почти само тях познавахме, но това не попречи на щурия купон за деца и възрастни. За първи път за подобен повод съм доволна от кухнята. Всичко беше майсторски изпипано и топло приготвено и поднесено в точния момент. На 1 вечерта продължихме даже до по-късно. И в двата дни си правихме и куп изненади.

Вер, хубава идея е това новогодишното, сигурна съм, че ще е прекрасно посрещане. Трябва да помислим по този въпрос и да осъществим подобен план.

Нели, пожелавам ти все така да се чувстваш, За съжаление ще има и горчилката, защото явно другата страна няма да положи усилия да не показва злобата си пред децата, но ти ще се справиш. Това име Златка ми боде очите и тази година, да са живи и здрави Златките, но да не ги срещаме често в живота си. Между другото май нито една свястна не се сещам с това име. Да ме извинят ако не съм права, но май много харесват "златото" и безгрижния живот без отговорности...

Чери, аз не успях да я фиксирам снощи, бях забравила, но щракайки попаднах на концерта и се сетих, че е той, не бях сигурна дали са точно те на тази песен или съм ги изпуснала, но не можах да я видя, така че да съм сигурна, че е тя.

За децата сте прави, но може би нашите са имали и шанса да се обградят с подобни деца. И аз като цяло съм доволна от съучениците на Мими. Няколко ни бяха на гости след РД на Боби и съм доволна, че общува с такива деца. Умни, сдържани, възпитани. Дано наистина повечето са такива. Иначе тя нищо не е пипнала ваканцията, една буква не е прочела, освен ако не е в чат. Днес и утре ще гледа Боби и уж ще пишат и четат. да видим

Засега ви оставям, защото имам куп неща, които не са довършени, докато аз съм си почивала.
Хубав ден на всички
https://picasaweb.google.com/danydinkova72/10#" onclick="window.open(this.href);return false;
Заключено