ПРОЛЕТ ли е във гората, ПРОЛЕТ има и в душата

Свобода на словото
Публикувай отговор
Аватар
Нели
Философска система
Мнения: 1466
Регистриран на: 23 Авг 2010, 19:49

Re: ПРОЛЕТ ли е във гората, ПРОЛЕТ има и в душата

Мнение от Нели »

Ванче, пътуваме, да. В момента наближаваме София, а привечер по програма излитаме за Рим. Изобщо не се чувствам готова да изнасям лекции на английски утре и следващите​ дни, но... ясно е, ще го направя. Самият Рим обаче ме привлича.
Рожденият ден мина щуро и прекрасно. И уморително за мен. Получи се. :954
"Когато всички мислят еднакво, никой не мисли достатъчно" Уолтър Липман
Аватар
dexter
Философска система
Мнения: 1363
Регистриран на: 19 Окт 2010, 12:14

Re: ПРОЛЕТ ли е във гората, ПРОЛЕТ има и в душата

Мнение от dexter »

ellis_stoyanova написа:Аз също от януари месец съм със странен обрив по челото и слепоочията.Не ми създава никакви кой знае какви неразположения,но като се има впрвдвид,че дори в пубертета нямах пъпки,това леко ме натоварва психически.Смених всичката налична козмерика,която ползвах,и май ще се окаже,че е от....шампоана :126 Но по-важното е да изчезне.Та,аз като цяло не съм си налагала някакви ограничения от към храни,но все си мисля,че при теб ще помогне.Знам че Док преди препоръчваше горвщо да се храним без млечни при подобни проблеми.
Елис, преди 3 години точно по това време ми се появи обрив по лицето, много неприятно. Ходих на дерматолог - нямало конкретна причина, най-вероятно реакция на кожата срещу честото миене с агресивни измиващи вещества, хлора във водата, кремове на растителна основа. Изписа ми кортикостероид, почистване на кожата веднъж дневно с тампон, напоен с минерална вода, без сапуни и др. подобни. И да ползвам крем без растителни елементи (примерно един с охлюви :1052 ). Мина ми за има-няма 3 дни от кортикостероида, известно време почиствах с минерала вода, после се върнах на стария си режим :lol: . Да чукам на дърво, от тогава обривът не се е връщал. Дерматологът каза, че по принцип кожата е създадена да е с по-висока киселинност и всяко отклонение от нормата е предпоставка за развитие на гъбички, обриви и т.н.
Аватар
ellis_stoyanova
Със словото напред
Мнения: 1850
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:41

Re: ПРОЛЕТ ли е във гората, ПРОЛЕТ има и в душата

Мнение от ellis_stoyanova »

Декс,благодаря за мнението,да,като цяло нямам никаква промяна в храненето,ежедневието или каквото и да било,което би могло да провокира обрива.Това още повече ме изнервя.И аз ще постъпя както ме съветва;,без кортикостероидния крем,пък да видим
Воинът на светлината не си губи времето, за да се опитва да играе ролята, която другите са избрали за него.-П.Куелю

[url=http://postimage.org/][img]http://s28.postimg.org/5aihn4da1/335730_priroda_zima_zakat_doroga_krasnyj_192.jpg[/img][/url]

Има само един път към щастието:

да престанеш да се безпокоиш за нещата, които не са подвластни на волята ти.



Епиктет
Аватар
cvety_rz
Влюбена във вятъра
Мнения: 2131
Регистриран на: 28 Окт 2010, 07:49

Re: ПРОЛЕТ ли е във гората, ПРОЛЕТ има и в душата

Мнение от cvety_rz »

Ванче, детоксвах с англ. сол и вода, защото не трябва да ям цитруси, но нямах резултат.На мен също ми изписаха инжекции с кортикостероиди, които аз естсествено отказах :mrgreen: Каквото и да е и това ще мине! Опитвам се да запазя спокойствие и само спокойствие както казва Карлсон :mrgreen: Днес бяхме на разходка в гората.Беше ми изключително приятно и искам пак :954 Спокойствие, зелено, птичи песни, слънчице.....какво му трябва на човек.
Ванче, чудесно е, че сте успели да си "уредите" ден без алармата.На мен май скоро не ми се е случвало и се замислих по въпроса, че е време да взема мерки :128
Ще чакаме да споделиш какво се случва с вас и се надявам всичко да се подреди по най- добрия начин!
Нелка, и ти не си поплюваш купон и след него път.Смела жена си.
Елисче, и аз живея в малък град и се наслаждавам на това.Всичко е по- спокойно, всичко ти е на една ръка разстояние :1062
Вярата не прави нещата лесни, прави ги възможни!
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: ПРОЛЕТ ли е във гората, ПРОЛЕТ има и в душата

Мнение от Kleo »

И аз имах щастлива, блажена, невероятна неделя! :954
Аз, Хри и Алекс целият ден вчера бяхме на вилата на наши приятели, в село Реброво, на Искърското дефиле :1216 Беше зелено, спокойно и красиво! Наблизо - реката. Ние - в борова горичка. Птички пеят, кучета лаят, разкош! Така хубаво си отпочинахме от шума и мръсотията на града :1028
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Estel

Re: ПРОЛЕТ ли е във гората, ПРОЛЕТ има и в душата

Мнение от Estel »

Еха-а-а колко много сте писали... Много е хубаво така :954

Нели, и ние празнувахме вкъщи 10-ия рожден ден на моето момиче и аз правих малки домашни пици и брускети (по желание на рожденичката :) ). Беше женско пижамено парти с преспиване. Всички бяха много въодушевени и останаха много доволни. :).

Още веднъж: лек път и прекрасни моменти във Вечния град!

cherry, поздравления за избраната дестинация! Сигурна съм, че ще си изкарате страхотно! И аз обичам да оставам сама с децата, макар че още не съм пътувала сама само с тях.

cvety_rz, и аз като Dexter, преди около 3 години имах обрив. Ужасен, масивен обрив по цялото лице и ушите. Мисля, че продължи около година с различна интензивност. Най-дълго ми останаха петната около очите (,които не можех да третирам с почти нищо). Тъй като, като дете имах атопичен дерматит реших, че може да се е върнал отново, провокиран от нервно напрежение...(Имах малко повечко стрес в работата.) Пробвах всичко, което се сетих и прочетох. До ден днешен не мога да кажа точно с какво го преборих. Правих и диета без житни и няколко детоксикации и от тях определено се чувствах жизнено по-добре, но май обривът премина, когато си наложих да не се ядосвам и да приемам по-философски нещата (не че сега не се ядосвам :fan , но може би не ми влияе по същия начин). Мистерия ... просто не знам .... постепенно премина :1044 (може и да съм пуснала нещо наяве, както Kleo е написала :1044 )
Стискам палци и на теб и на Ellis скоро да го преборите.

Kleo, Ellis, благородно ви за виждам за близкия контакт с природата. Много съживяващо и много пролетно настроение лъха от постовете ви. Картинно си представих и агънцата и спокойствието на вилата в Реброво. :954

Ние гледахме "Смърфовете" в петък, а в събота и неделя децата караха ролери за първи път. Бяха много щастливи. Хареса им.
Аз в петък открих сезона на ягодите :954. Нямам ни какви странични ефекти от това :954

Спорен и успешен понеделник!
danid
Философска система
Мнения: 1121
Регистриран на: 14 Сеп 2010, 12:54

Re: ПРОЛЕТ ли е във гората, ПРОЛЕТ има и в душата

Мнение от danid »

Много малко прочетох, обриви, успехи, пътувания

Нели, всичко ще е ок, не го мисли

Само да благодаря за пожеланията за РД на 16-годишната луда глава и да кажа, че съм жива и здрава, не знам какво ми глътна времето последните 2 месеца, но е факт, ще ви разкажа като свърши всичко и се надявам да не изчезвам толкова дълго

Прекрасна пролет и нека е изпълнена само с хубави неща за всички
https://picasaweb.google.com/danydinkova72/10#" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Ванчето
От писане глава не боли
Мнения: 941
Регистриран на: 06 Яну 2014, 17:26

Re: ПРОЛЕТ ли е във гората, ПРОЛЕТ има и в душата

Мнение от Ванчето »

Момичета,
наскоро идваха от поредната агенция да снимат имението в което живеем и работим, този път заснеха цялата територия и с дрон. Обявата вече е качена, ако на някой му се гледат снимки да заповяда да разгледа :) https://www.engelvoelkers.com/es-es/pro ... 98965_exp/" onclick="window.open(this.href);return false; За съжаление клипа от дрона го няма в обявата.

Цвети, ще разкажа всичко, само да се случат нещата :)

Естел, добре дошла във форума и от мен! :954
Никога не е късно за ново начало!
Аватар
ellis_stoyanova
Със словото напред
Мнения: 1850
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:41

Re: ПРОЛЕТ ли е във гората, ПРОЛЕТ има и в душата

Мнение от ellis_stoyanova »

Лелееее,невероятна красота,Ванче!!!Аз бих се преселила там с удоволствие.
Деска,децата гледат всяка вечер от 9 часа страничката на Ина за четене на живо.Сетих се за твоите незрящи приятели и си помислих,че би им било интересно.Жената чете не само детски приказки,но дори и аз се заслушвам в тях.Четр доста увлекателно.
Воинът на светлината не си губи времето, за да се опитва да играе ролята, която другите са избрали за него.-П.Куелю

[url=http://postimage.org/][img]http://s28.postimg.org/5aihn4da1/335730_priroda_zima_zakat_doroga_krasnyj_192.jpg[/img][/url]

Има само един път към щастието:

да престанеш да се безпокоиш за нещата, които не са подвластни на волята ти.



Епиктет
Аватар
ellis_stoyanova
Със словото напред
Мнения: 1850
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:41

Re: ПРОЛЕТ ли е във гората, ПРОЛЕТ има и в душата

Мнение от ellis_stoyanova »

Естел,Анджи също ходи в неделя на Смърфовете с приятелка.Беше много доволна от филмчето....А за ролерите,ох ...какво да кажа,болна тема са ми.Аз така и не се научих да карам.А миналата година леля им им подари много хубави такива.с каска,наколенки,налакатници и всякакви аксесоари.Ролерите са големи и доста стабилни.Аз обаче не успявам да им обясня как да карат и се налага да ги държа.А Анджи е почти колкото мен и трудно се справям с тази задачча,дори с Ивето ми е трудно.Тази година още не са се сещали за тях,но...Направо не ми се мисли.
Воинът на светлината не си губи времето, за да се опитва да играе ролята, която другите са избрали за него.-П.Куелю

[url=http://postimage.org/][img]http://s28.postimg.org/5aihn4da1/335730_priroda_zima_zakat_doroga_krasnyj_192.jpg[/img][/url]

Има само един път към щастието:

да престанеш да се безпокоиш за нещата, които не са подвластни на волята ти.



Епиктет
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: ПРОЛЕТ ли е във гората, ПРОЛЕТ има и в душата

Мнение от Kleo »

ellis_stoyanova написа:...Деска,децата гледат всяка вечер от 9 часа страничката на Ина за четене на живо.Сетих се за твоите незрящи приятели и си помислих,че би им било интересно.Жената чете не само детски приказки,но дори и аз се заслушвам в тях.Четр доста увлекателно.
Къде е тази страничка на Ина, Елисче?
Веднага ще кажа и на колегите, и на клиентите ми, които не виждат, за да се възползват от чутото!
Благодаря ти много за благата мисъл и от тяхно име :922
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Публикувай отговор