РАЗДУМКА НА ПОРАСНАЛИ МОМИЧЕТА-МЕЦАНКИ

Свобода на словото
Заключено
DeerE
От писане глава не боли
Мнения: 880
Регистриран на: 20 Авг 2010, 21:17

Re: РАЗДУМКА НА ПОРАСНАЛИ МОМИЧЕТА-МЕЦАНКИ

Мнение от DeerE »

Здравейте момичета и Честита Нова Година. Пожелавам за всяка една от вас новата година да бъде изпълнена с вълшебства, както започна при мен.
Деска, благодаря ти, че ме подсещаш и подбутваш да влизам да пиша. Всъщност аз цяла седмица съм в къщи отпуск, ужким да уча за изпити, но сядам за по малко. Когато съм в къщи ми е толкова хубаво, тук да подредя, нещо вкусно да сготвя, за да изненадам децата, подреждам си, истинска благодат. Ставам сутрин рано, за да изпратя децата на училище, много ми е приятно все още да го правя. И на тях им е приятно. Когато и аз съм на работа нямам време сутрин да им помагам да се оправят. Въпреки, че са големи вече на мен ми е изключително приятно да се въртя около тях. Да ги подсещам да си вземат определени неща, да им направя закуска. Времето продължава да си лети много бързо. За коледните и новогодишни празници почивах 10 дни. Повечето време си бяхме у дома, аз всеки път се наслаждавам и чакам тези дни с нетърпение, даже още от септември месец. Точно поради същата причина, която Чери разказа-домашния уют и времето прекарано с любимите хора. Чери благодаря ти, че ми подсказа какво точно обичам и аз в Коледа, а именно да бъдем всички заедно, да си приготвим заедно храната, да споделяме време и разговори, да се видим с най-близките ни роднини. Наистина затова обожавам тези празници по този начин.
На 31-ви цял ден обикаляхме с мъж ми да си купим спалня, аз бях харесала, но исках да ги видя на живо, видях, харесах и купихме. След това се прибрахме и набързо замесих 2 питки, че мъжът ми беше нощна смяна. Посрещнах новата година само с малкия каката беше на купон. Улових мига, насладих се максимално на момента, на него му беше малко скучно с мен, но на мен ми беше адски добре. Вълнувах се и си мислех колко е хубаво, че сме заедно. Празнувахме си новата година цялото семейство на 1-ви. На 2-ри пък обикаляхме цял ден за подходящ за мен матрак. Намерих, поръчах и купих. Интересното е, че тялото ми се чувства по съвсем различен начин, не ме боли нито вратът, нито кръста, нито раменете. Още от първия ден като легнах и усетих разликата. Спя като бебе на него, изключително доволна съм. Така изкарах празниците. Спомням си за тях с много топлина. Сега след като имам нова спалня, реших да си поосвежа в къщи, направих си някои размествания, даже и занесох вратичките на секцията ми да им сменят цвета, поръчах си и етажерка, която ще поставя над спалнята ми, за да мога да си поставям книга и телефон вечер когато си лягам, както и една лед лента, която си купих преди 3 месеца. Доволна съм от новостите у дома, така имах нужда от нещо ново в дома си. Приятно ми е, аз много обичам промените, подреждам си почти всеки ден, така, че да ни бъде удобно.
Другото интересно при мен е че в началото на месеца още на 4-ти отидох на мамолог при една професорка в клиника Щерев - препоръчаха ми я. Едната киста на едната ми гърда е достигнала размер от 2,5 см, всъщност няколко дни по-рано усетих неприятно усещане, напипах я и установих, че е много голяма. Да се чуди човек, как по-рано не съм я усетила. Докторката каза, че трябва да се оперирам и аз съответно реших, че следва да се поразмърдам малко и да се потрудя за здравето си. Започнах да си правя удно тесто което поставям нощем по една рецепта на Ванга, през деня си слагам зеле :),свързах се с Док, всъщност видях, че съм му писала миналата година по това време, писах му и онзи ден и той този път ми отговори, каза ми какво да пия и правя и аз стриктно изпълнявам всичко. Новото е че се подложих на пълен глад миналата неделя. Не умрях, а си мислех, че никога няма да издържа, изкарах 30 часа само на чай и съм много доволна. Мотивирана съм, че ще стопя кистите. Сигурна съм, че ще успея, вярвам в това. След един месец ще отида отново, за да видя колко са се смалили :).
Цвети поздравления за книжката. Да си караш безаварийно.
Ванче минавай по-често от тук.
Чери специални поздрави за теб и семейството ти. Имате изключителен кулинарен талант.
Нелка теб те прегръщам много силно.
Деси, чакам си срещата в Гофрети.
Стискайте ми палци на 29 и 30.01. Ще мина след това да ви се похваля с изпитите.
Поздрави на всички от мен.
Аватар
Нели
Философска система
Мнения: 1466
Регистриран на: 23 Авг 2010, 19:49

Re: РАЗДУМКА НА ПОРАСНАЛИ МОМИЧЕТА-МЕЦАНКИ

Мнение от Нели »

Здраейте, момичета!

При мен тези дни се вихрят медицински въпроси.
Първо мен ме заболя лявата ръка малко под рамото. Отидох на ортопед, снимаха ме, оказа се възпаление на мускул и сухожилие. Пих една седмица противовъзпалително, още съм с ортопедични лепенки и с магнезий, вит. В и колаген за три месеца, плюс щадене и леко раздвижване. Оставила съм бърсането и простирането на Ани.
След това близък приятел се тормози с тазобедрените стави и вчера го водих при същия ортопед. Там ще има още ходене по лекари, да видим къде ще му излеза краят.
Днес пък приятелка се обади, че е много зле, симптомите са като модерната болест пълен комплект. Домашният тест бил отрицателен, тя е с трета доза от декември и резултатите от изследванията ѝ никак не са добри. Левкоцитите са под всякакви минимуми, имунната система е в тотален срив... Ходих да ѝ нося лекарства.
Утре пък ще водя майка ми на зъболекар, защото нещата там също са зле - тя буквално остана без зъби. Опадаха всичките и не може да се храни.
И по тримата ми болнѝци тепърва ще има врътня, както казваше д-р Михайлов, който е именик днес впрочем.

Покрай всичко това изпитите си вървят, прявя тестове, изпитвам, пиша оценки...Служебните въпроси взеха да ме натискат, идват нови учебни дисциплини, имам дела...Тези неща обаче не толкова ме товарят, колкото ме изпълват с оптимизъм.

Много съм горда с Ани, която след толкова мои опити преди години да я накарам да спортува, сега сама реши, че иска да плува. Заведох я при моя позната треньорка по плуване (много е добра впрочем, през 80-те години е била част от националния ни отбор по пуване) да я учи и двете много се харесаха. Тя всъщност може да плува някак, но идеята е да плува добре. Плува с желание, а днес беше и на аква-аеробика.
Въобще аз истински се радвам на интересите на Ани извън училище, още повече, че това са си нейни интереси, а не нещо, в което аз съм я набутала - музика, астрономия, а сега и плуване.
Впрочем уроците по пиано от октомври са прекратени, защото учителката ѝ пострада - блъсна я кола, наложиха поредица от операции и още не може да ходи. Звучи бодро по телефона, но... Така че засега Ани учи френски, пее си у дома, ходи на астрономия в Обсерваторията и сега се учи и да плува.

Това е засега от мен.
Много се радвам като се включвате с по някоя и друга дума тук. Пишете!
"Когато всички мислят еднакво, никой не мисли достатъчно" Уолтър Липман
Аватар
Нели
Философска система
Мнения: 1466
Регистриран на: 23 Авг 2010, 19:49

Re: РАЗДУМКА НА ПОРАСНАЛИ МОМИЧЕТА-МЕЦАНКИ

Мнение от Нели »

Момичета, говори се, че след два часа ще обявят, че пак ще ни задължават да носим маски и на открито. Нямам думи!
Ако трябва да кажа какво наистина мисля за това идиотско управление, което успя да се изложи по-бързо от всяко друго досега, ще трябва да напиша думи, от които после ще ме е срам! Успяха да ме разочароват, а аз дори нямах добри очаквания... Вече дори утехата, че поне не ни управляват от ГЕРБ, губи сила. Иде ми да рева или да убия някого! Хората са разединени, говорят гадости едни за други, пишат злостни квалификации из Фейсбук, озверели са и не виждат човешкото в човека отсреща, а на фона на всичко това сега няма да виждат човешко лице и усмивка... Това е рецепта за болест!
"Когато всички мислят еднакво, никой не мисли достатъчно" Уолтър Липман
Аватар
Нели
Философска система
Мнения: 1466
Регистриран на: 23 Авг 2010, 19:49

Re: РАЗДУМКА НА ПОРАСНАЛИ МОМИЧЕТА-МЕЦАНКИ

Мнение от Нели »

Нели написа: 21 Яну 2022, 15:59 Момичета, говори се, че след два часа ще обявят, че пак ще ни задължават да носим маски и на открито. Нямам думи!
Ако трябва да кажа какво наистина мисля за това идиотско управление, което успя да се изложи по-бързо от всяко друго досега, ще трябва да напиша думи, от които после ще ме е срам! Успяха да ме разочароват, а аз дори нямах добри очаквания... Вече дори утехата, че поне не ни управляват от ГЕРБ, губи сила. Иде ми да рева или да убия някого! Хората са разединени, говорят гадости едни за други, пишат злостни квалификации из Фейсбук, озверели са и не виждат човешкото в човека отсреща, а на фона на всичко това сега няма да виждат човешко лице и усмивка... Това е рецепта за болест!
Хм, дотук очакванията ми не се потвърждават... май. Обнадеждена съм, макар и много плахо.
"Когато всички мислят еднакво, никой не мисли достатъчно" Уолтър Липман
Аватар
cvety_rz
Влюбена във вятъра
Мнения: 2131
Регистриран на: 28 Окт 2010, 07:49

Re: РАЗДУМКА НА ПОРАСНАЛИ МОМИЧЕТА-МЕЦАНКИ

Мнение от cvety_rz »

Здравейте, мецанки.
DeerE, успех с лечението на кистите. Лично аз също бих опитала да реша проблема без хирургическа намеса. Много хубаво звучи да си прекараш празниците така. И при нас беше подобна ситуацията. Да ви е честит новия
матрак и дълги години да си го ползвате.
Нели, много медицински въпроси покрай теб. Как е ръката към момента?
Ако знаеш само как се зарадвах като прочетох за плуването на Ани. И въобще като прочетох заниманията останах приятно изненадана. Добре си си свършила работата с възпитанието и личния пример, Нелка.Браво!
Не съм чела или чула нищо за новите мерки :oops: За съжаление разединен народ се управлява по- лесно. Като се замисля такова чудо като сега не се сещам да съм виждала или сблъсквала. Толкова настроени хора един срещу друг на тема ваксини, пандемия, мерки.....
Деска, как сте? Още ли си бачкаш от вас?
Днес имам повод за празнуване. Райчето става на цели 19 години. Кога отлетя това време?! :1044 Купона е в нас и някак ми е хубаво да чувам тази младежка глъч.
Като цяло ние сме добре. Малко ни посъбори сезонен грип, но не е нищо сериозно. Аз вече си използвам активно книжката. От понеделник си карам сама (без придружител шофьор). Дори и децата прибирам, защото ние живеем извън града. Малко ми е странно. Все още не мога да свикна, че успях да сбъдна тази своя мечта. От години исках, но все ме беше страх. Имаме и един гаден проблем. Селото, в което живеем е на 3.5 км от града, но няма канализация. Използваме септични ями. Та ямата, която е за банята и тоалетната се напълни и сега ще трябва да решаваме този проблем. Кофтито е, че навън е студено и това допълнително усложнява нещата.
Вярата не прави нещата лесни, прави ги възможни!
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: РАЗДУМКА НА ПОРАСНАЛИ МОМИЧЕТА-МЕЦАНКИ

Мнение от cchery »

Здравейте, дами. Аз се изгубих оттук съвсем умишлено или по-право е да кажа естествено. Имаме една българска приказка - "Да наливаш от пусто в празно", която доста добре илюстрира усещането ми. А към това се прибавят и непосредствените ми професионални ангажименти - отново имам работа ми е удоволствие да я върша.

Радвам се много на Ванчето, че намина :954 и че всичко у вас е добре. Еми, на теб ти желая хубав развой на всички дела, с които си се захванала.

По повод дискусията с разделението в обществото ни имам да кажа само едно: различията не са причина за разкол. Разединение се случва само когато е желано, подклаждано, обгрижвано и внушавано. Сега се замислете с колко души от близкия си приятелки кръг бихте направили това... и тогава пак говорете за, че нещо го имало, че нещо съществувало..... Ми - не, няма страдателен залог тук. Има деятелен - умишлен и добре приложен, но прикрит с общи приказки.
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Ванчето
От писане глава не боли
Мнения: 941
Регистриран на: 06 Яну 2014, 17:26

Re: РАЗДУМКА НА ПОРАСНАЛИ МОМИЧЕТА-МЕЦАНКИ

Мнение от Ванчето »

Привет ,момичета! :923

Цвети, да ти е честито прекрасното 19 годишно момиче! Да е здрава и с лекота да следва целите си!

Наистина много бързо минава времето! Ние уж сме си същите, пък децата колко са големи вече... И моят Гого вече е висок колкото мен, а аз го гледам и се чудя кога беше малко, сладко момченце... Сега е в разгара на пубертета, по някой път трудно намирам правилния път за комуникация с него. Сменя настроенията за секунди и има нужда от повече "лично пространство" :1062. Като цяло все нормални неща за тази възраст, но определено има неща, които ме дразнят. Но това е дълга тема, в която не ми се влиза сега.

Цвети, също така искам да ти честитя и книжката и колата! Да си караш със здраве и безаварийно! Мисля, че това да вземеш шофьорска книжка е едно много добро решение по принцип! Получаваш една независимост , която е много приятна. Да не кажа и полезна ;) . А тойота Ярис честно казано на мен ми е мечта! Но след като повече от 2 години търсихме подходяща, малка кола за мен, с която да си ходя на работа , в крайна сметка миналата година си взехме едно фордче. За сега ще се задоволя с него, пък някой ден живот и здраве може и на мен да ми се усмихне късмета да се кача на собствена Ярис... :roll:

Нели, обърни повече внимание на възпалението в рамото. Съвет от собствен опит ти давам. Преустанови всякакви натоварвания за минимум месец и половина и потърси начин да успокоиш възпалението. Аз преди година и седем месец подцених същата ситуация и травмата явно хронифицира. Да оставим настрана болката, която е постоянна и пречи да работя, но аз дори не мога да спя на дясната страна. И това е вече повече от година и половина. Неприятно е меко казано, защото вече започва да ми се отразява и на гърба. Все още ходя по лекари, правиха ми инфилтрация, сега съм на физиотерапия, но не виждам подобрение. Затова по-добре, според мен, обърни внимание и си дай почивка докато е още прясна травмата. Стискам палци!

Чери...!
Момичето, което по принцип ни събира - сега ти изчезна! Надявам се, че сте добре и просто се наслаждаваш на факта, че къщата е пълна :222 !

Момичета, аз посрещнах 39-ят си рожден ден с ковид. Три дни ставах от леглото само ,за да ида до тоалетна. Днес е първият ден, в който малко ми "светна". Гого също беше положителен, но при него мина и замина за няколко часа и той нищо не разбра. Марти и мъжа ми за сега нямат симптоми, много се надявам на тях да им се размине.
И така, както стана ясно, аз пазя леглото и нямам какво да правя, така че предполагам тези дни ще се включа пак.
Бъдете здрави!
Хубави почивни дни! :329
Никога не е късно за ново начало!
Аватар
Нели
Философска система
Мнения: 1466
Регистриран на: 23 Авг 2010, 19:49

Re: РАЗДУМКА НА ПОРАСНАЛИ МОМИЧЕТА-МЕЦАНКИ

Мнение от Нели »

cchery написа: 22 Яну 2022, 15:20
По повод дискусията с разделението в обществото ни имам да кажа само едно: различията не са причина за разкол.
ДА!!!
Благодаря ти за това напомняне! :922
"Когато всички мислят еднакво, никой не мисли достатъчно" Уолтър Липман
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: РАЗДУМКА НА ПОРАСНАЛИ МОМИЧЕТА-МЕЦАНКИ

Мнение от Kleo »

Напълно съм съгласна и аз с това.
Разделението е ТЕСТ за народа ни.
И за всеки поотделно дали и доколко ще поддаде.

Цвети, честита шофьорска книжка!
Със здраве и радост да си караш колата.
И да ходиш на много хубави места с нея.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: РАЗДУМКА НА ПОРАСНАЛИ МОМИЧЕТА-МЕЦАНКИ

Мнение от cchery »

Ванчето написа: 22 Яну 2022, 15:29 Момичета, аз посрещнах 39-ят си рожден ден с ковид. Три дни ставах от леглото само ,за да ида до тоалетна. Днес е първият ден, в който малко ми "светна". Гого също беше положителен, но при него мина и замина за няколко часа и той нищо не разбра. Марти и мъжа ми за сега нямат симптоми, много се надявам на тях да им се размине.
Ванче, оправяй се и ти по-бързо!!! Хубаво е, че вече ти е "просветнало" - оттук насетне ще става все по-леко, макар да има някои и други гадни епизоди. Какъв "подарък" само за рождения ти ден... :???: , но от друга страна - да минава и да заминава!
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: РАЗДУМКА НА ПОРАСНАЛИ МОМИЧЕТА-МЕЦАНКИ

Мнение от Kleo »

DeerE написа: 15 Яну 2022, 19:29 ... ... ... Деска, благодаря ти, че ме подсещаш и подбутваш да влизам да пиша. ... ... ... Деси, чакам си срещата в Гофрети. ... ... ...
:922 :922 :922 :922 :922

Еми, учиш ли за изпитите усилено вече? Стискам палци, разбира се! Колкото до "Гофрети", направо не зная кога ще е, предвид, че напоследък освен работата ми ме търсят доста усилено за хороскопи, та много се трудя и времето все не стига за всичко запланувано и желано от мен. Прегръщам те, мила :940 Пиши пак! :940
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Заключено