Лечебно гладуване

Подфорум за здраве и живот чрез хранителни режими и диети
Публикувай отговор
zaika86

Re: Лечебно гладуване

Мнение от zaika86 »

Здравейте симпатяги!
Мърмори, много благодаря за линка! Много полезно!
При мен нещата - мисля, че вече е крайно време да се взема в ръце. Всеки път си казвам щом едни могат, що пък аз да не мога. Не е болка за умиране.
Засега целта ми е да мина трудните първи 3 дни. Всъщност те най- много ме притесняват. Тогава съм най- мекошава.
Имам нужда от това лечение ( не го казавм диета, въпреки че и килцата са ми в повечко). Не ми е удобно да го призная, всъщност за първи път пиша във форум по някакава тема. Но се надявам, че може някои в моето положение да го прочете и това да му помогне. Безотговорността ми ме зарази с хламидия, с която се боря вече 2 години. От тези две години имам всичко на всичко 6 месеца почивка от лекарства. През останалите 1 година и половина съм на антибиотици- всичките възможни, които се взимат при такива инфекции. Десетки кръвни тестове, няколко цервикални и поне 5 различни лекари. Поради тази причина почнах да търся други методи за лечение и съвсем случайно попаднах на инфорация за Лидия Ковачева и от там се почна - четене на коментари, други мнения, но най- много ме интересуваше форумите и най-вече някой актуален. Опитвала съм се да започвам такова лечение няколко пъти (както бях споменала че 2 дни издържам). Това лято тъкмо бях влезнала в ритъм - хранех се главно здравословно, сурови храни и тн. и изведнъж ме преместиха на друго работно място, работех по 16 часа на денонощие, стреса беше огромен, повериха ми много големи отговорности и последното нещо което започна да ме интересува е какво ям- важното беше да не съм гладна (защото чувството на глад разсейва). Бях много много уморена и психически и физически.
Преди седмица направих за пореден път изследвания - кръвни и цервикален секрет. За първи път от толкова време цервикалния секрет показа отрицателен (бях най- щастливия човек на Земята), но кръвните показваха положителен. Лекарката ми предписа още една серия антибиотици и в момента взимам ( не знам до колко е удачно да се съвместяват с лечебно гладуване). След това трябва да направя една цитонамазка и от нея ще проверим има ли място за притеснение или кръвните резултати са лъжливи и няма от какво да ме е страх вече.
Та схемата ми е такава: имам антибиотици за още 3 дни, точно когато ги свършвам пък цикълът ми идва, така че общо имам 10-на дни да се успокоя, и да погладувам докато дойде време за теста. Не съм сигурна дали е подходящо да се гладува точно в такъв период от месеца, но ще се опитам.
Ще дам всичко от себе си да се излекувам, защото 2 години са страшно много време. Рових се също много из интернет и за болни като мен. Случаите, в които не могат да се излекуват с години са много. Искам опита ми да е полезна информация за вискчи, които се борят с инфекцията.
Радвам се ,че открих този форум и виждам колко готини и позитивни сте всички и има много полезни неща тук! Поздравявам ви горещо!
Бих искала да ви пиша отново, когато трудните 3 дни минат! :329 :329 :329
jasmin

Re: Лечебно гладуване

Мнение от jasmin »

Зори, силно се надявам да си се справила със захранването!
Зайче, успех и на теб!
Чета ви и набирам сила и аз за един опит :423
Аватар
Мърмори
Философска система
Мнения: 1304
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:51

Re: Лечебно гладуване

Мнение от Мърмори »

jasmin написа:Зори, силно се надявам да си се справила със захранването!
Зайче, успех и на теб!
Чета ви и набирам сила и аз за един опит :423
Все още захранвам, даже съм в самото начало. Не е истина колко е трудно,мамка му !
Аватар
Cheva
Със словото напред
Мнения: 1526
Регистриран на: 31 Мар 2011, 11:32

Re: Лечебно гладуване

Мнение от Cheva »

Мърмори написа:Все още захранвам, даже съм в самото начало. Не е истина колко е трудно,мамка му !
Ние сме тук , за да те подкрепим! :326

Колко дена ще захранваш? Каква схема планираш?
"Когато няма къде да отидеш, ела на себе си!"
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Лечебно гладуване

Мнение от cchery »

Зори, вярвам в тебе! Пример си ми! Светлина....... :922 :922 :922
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
mari_ko
Форумна палавница
Мнения: 1135
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:43

Re: Лечебно гладуване

Мнение от mari_ko »

Браво Зори :326 :326 :326
Да, захранването е най-трудната част, но това е финала. Естествено, че ще се справиш. Че кой, ако не ти?
:826 :826 :826
Мърмори написа:Не е истина колко е трудно,мамка му !
Дааа, не можеш да се отпускаш с храната, но можеш да си ругаеш на воля. Че кога, ако не сега :plezya se :922
[url=http://line.romanticcollection.ru][img]http://line.romanticcollection.ru/ba/7_43b_47911350_Rviki_0.gif[/img][/url]
jasmin

Re: Лечебно гладуване

Мнение от jasmin »

Зори, моля те, сподели как захранваш, ще бъде полезно за всички нас, а и надявам се по този начин да се мотивираш да издържиш!
Аватар
Мърмори
Философска система
Мнения: 1304
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:51

Re: Лечебно гладуване

Мнение от Мърмори »

mari_ko написа:Дааа, не можеш да се отпускаш с храната, но можеш да си ругаеш на воля. Че кога, ако не сега
Ооо, ругая си и още как...бедна ти е фантазията (дори твоята) :1062 Знаех, че е трудно, ама чак пък толкова...Първото нещо,което изядох беше домат. Е, по-вкусно нещо никога не съм яла! :1209

Подробна схема на захранване ще пусна по-късно.
Сега трябва да отида на едно тъжно място при едно ангелче.Време е да се сбогуваме. :328
Аватар
Мърмори
Философска система
Мнения: 1304
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:51

Re: Лечебно гладуване

Мнение от Мърмори »

И така. При схемата на Лидия Ковачева захранването се извършва на същите времеви интервали,както по време на самото гладуване, т.е. на 2 часа. Но тъй като това е обременяващо за мен,просто към плодовете и чая постепенно (първо на обяд, а на следващия ден и вечерта) въвеждам нова храна.
В първия ден се въвежда зеленчук на обяд;
На втория ден-зеленчук на обяд и на вечеря;
Третия ден-към зеленчуците се добавя варен картоф (без сол);
На четвъртия ден-зеленчукова супа без сол и мазнина.Вече може да се мине на 4 кратно хранене;
На петия ден към супата може да се добави лъжица кисело мляко;
На шестия ден-малка филийка пълнозърнест хляб;
След седмия ден въвеждаме постепенно овесени ядки,ориз, мазнина в ястията, сол, сирене,кашкавал;
След осмия ден може да се хапнат малко сурови ядки;
След деветия ден се въвеждат боб,леща,грах,лук,праз,чесън,ряпа;
След десетия ден може да се премине към трикратно хранене.
jasmin

Re: Лечебно гладуване

Мнение от jasmin »

Мърмори написа:И така. При схемата на Лидия Ковачева захранването се извършва на същите времеви интервали,както по време на самото гладуване, т.е. на 2 часа. Но тъй като това е обременяващо за мен,просто към плодовете и чая постепенно (първо на обяд, а на следващия ден и вечерта) въвеждам нова храна.
В първия ден се въвежда зеленчук на обяд;
На втория ден-зеленчук на обяд и на вечеря;
Третия ден-към зеленчуците се добавя варен картоф (без сол);
На четвъртия ден-зеленчукова супа без сол и мазнина.Вече може да се мине на 4 кратно хранене;
На петия ден към супата може да се добави лъжица кисело мляко;
На шестия ден-малка филийка пълнозърнест хляб;
След седмия ден въвеждаме постепенно овесени ядки,ориз, мазнина в ястията, сол, сирене,кашкавал;
След осмия ден може да се хапнат малко сурови ядки;
След деветия ден се въвеждат боб,леща,грах,лук,праз,чесън,ряпа;
След десетия ден може да се премине към трикратно хранене.
Това изглежда доста тежко :???:
Разбирам защо ругаеш, то си е направо като продължение на глада, т.е. трябва да се подготвиш психически за 20-25 дена без храна :1215
Успех мила :329
Публикувай отговор