The winter is coming ....

Свобода на словото
Заключено
tita

Re: The winter is coming ....

Мнение от tita »

А аз искам да кажа на Нели, да даде свобода на каката да води сама своите битки. Тя е умно и интелигентно дете, и както всеки от нас, прави своите грешки. Дори и да има още нещо, което да я терзае, не искай да ти го сподели. Нормално е да има своите тайни, както и ти сама знаеш. Скоро имах подобни на твоите душевни терзания, относно моята 14 годишна щерка. Повярвай ми, бях се вкарала в такъв филм, че после се дивях на фантазията си. :D Спокойно. Девойката сама ще ти сподели, когато и ако прецени, че може. ... :940
VIKI1023
Рицар на перото
Мнения: 495
Регистриран на: 23 Авг 2010, 13:06

Re: The winter is coming ....

Мнение от VIKI1023 »

Дани,честита рожденичка,нека расте щастливо и здраво дете и много радости да ви носи! :1105 :1108 :824 :1092
[url=http://line.romanticcollection.ru][img]http://line.romanticcollection.ru/ba/23_13b_48FF8640_RdoCenxke_8.gif[/img][/url]
Аватар
Нели
Философска система
Мнения: 1466
Регистриран на: 23 Авг 2010, 19:49

Re: The winter is coming ....

Мнение от Нели »

Момичета, благодаря на всички за съпричастността и спокойният страничен поглед към моите "терзания"! Аз всъщност през цялото време държа едно на ум, че всичко това е нормално и че няма как детето да научи полезни неща за живота и за себе си, ако не опитва и не греши. Когато бях колкото нея, аз имах подобна история с една оценка по физика и честно казано или отношенията ми с моите родители, или моите страхове тогава не ми позволиха да им кажа какво е станало. Вили, напротив, в един момент ми разказа, наистина след въпроси от моя страна, но все пак. Да, тя ще греши, както и аз, просто защото сме хора. Тя всъщност научи нещо - че дори да е направила нещо "лошо", може да ми каже. Определено това е добър резултат. Сетих се и още нещо - при толкова ясно изразена връзка между емоциите и здравето й, ако сега спре да боледува, това ще означава, че стаеният проблем вече е разрешен и няма да има причина да мисля, че има и още нещо. Е, ако пак боледува, тогава ще го мисля.
Още веднъж благодаря!
Сега ви оставям, изключвам компютъра, заключвам офиса, че стана късно и отивам у дома да гушкам две прекрасни момичета. Всъщност като ги сложа да спят май трябва да си напиша домашното по английски, че утре от 9 часа съм ученичка. Ох, малко съм ей така :plezya se :1127 :424 от задачки напоследък, но всъщност да съм ученичка много ми харесва. Само дето у дома вечно е разхвърляно и неизчистено :423 , но... дните са слънчеви и топли, ако сме все навън, на кого му пука какво е въте? :629
:954 :954 :954 :954 :954
"Когато всички мислят еднакво, никой не мисли достатъчно" Уолтър Липман
Ася

Re: The winter is coming ....

Мнение от Ася »

Нели, възхищавам се на начина, по който разглеждаш под лупа вероятността на проблема и търсиш решение. Не са чак толкова много майките като теб, браво! Аз не мисля, че мислиш прекалено много, скоро ще бъда на твоето място с пубертетка и вече ми се изяснява картинката... Смятам, че ако съдим за ситуациите, в които попадат децата ни, само от собствения си пубертетски опит, няма да им помогнем особено, те живеят в нов свят. И не им е по-леко, напротив, техните битки са много "по-кървави" и емоционално нараняващи, защото ги заобикаля един доста по-зъл свят. Единственият съвет, който бих могла да дам е, да стоиш на разположение и много да внимаваш дъщеря ти да не реши, че слухтиш около нея, защото ще се огради с телена ограда и после ще ти е по-трудно. Те май всички възприемат загрижеността като задушаване, а различното от тяхното мнение - като лична обида и посегателство върху тяхната свободна воля. Моята племенница мина през труден пубертет...но след завършване н аучилище най-накрая сестра ми чу думите - "Благодаря ти, сега разбирам защо си правила всичките тези неща" - в момента е студентка първокурсничка и с идеални отношения с майка си. Това го пиша като знак, че има надежда :954
Пожелавам ти скорошно изясняване на нещата, защото мога да си представя колко те човърка :923


Чери, няма да гледам снимките, нито клиповете, отказвам :1062 , много люта болка ме обзема. Не е завист, радвам се, че си ходила там, радвам се за всички, които пътуват, но аз нямам тази възможност - финансова и друга - и наистина много боли. За човек с циганска душа като мен да стои закотвен на едно място е ад :1062 Дано покрай новата длъжност поне един път ида в командировка в чужбина :1209

Елис, как сте днес :954

Имам питане - какви са тези програми, в които включват разни болни? Мъжът ми е с грип Б и са го включили в някаква Хамериканска програма за лечение...дали са му лекарства, термометър, дневник да си пише симптомите и температурата и 5 дни ходи всеки ден да му вземат кръв. Отделно от това за 5 дни му дават по 70лв. дневно за храна и гориво, като искат касови бележки. Това добре, обаче ме тревожи да не би да си правят опити с нас с разни нови лекарства? Казали са му 3 месеца секс с презерватив да не би случайно да забременея - това дали е заради грипа или заради лекарствата, които взема? Те са на един двоен блистер като книга, с някакви номера. Отделно американски парацетамол, който може да вдигне и умрял кон, но много се карам с мъжа си - не искам да взема тези лекарства, страх ме е.
Чували ли сте за такива програми? Хубавото е, че му правят най-различни изследвания и го гледат като бебе. Но пусти Тома неверни, страх ме е, не вярвам някой да е тоооолкова загрижен за пациентите си.

Ставам да започвам с шетането :fan и после 2 броя хлапета на фризьор... а следобед ще избягам за малко от къщи. Жалко, че няма как да ви пусна птичите песни отвън, нали ви казах, че живея в гората, сутрин е като в приказка :954
Ver

Re: The winter is coming ....

Мнение от Ver »

Нели,
докато си на курс по английски, а аз се каня да започна сутрешната си йога не можах да не забележа, че и ти правиш същата връзка като мен: Емоции-Здраве :954
Когато ти остане време можеш да погледнеш темата която пуснах преди няколко месеца
Проблемите които има Вили не случайно се концентрират в гърлото (когато нещо е премълчано, когато е изречена лъжа).
Хубавото при теб е, че мислите те водят в правилна посока :222
DeerE
От писане глава не боли
Мнения: 880
Регистриран на: 20 Авг 2010, 21:17

Re: The winter is coming ....

Мнение от DeerE »

Здравейте всички надявам се да сте добре.
Изпращам поздрави на всички ви. Често си мисля за вас. Липсвате ми. Не мога да се организирам да ми стига времето за всичко, все едно само аз съм с две деца . Ама че съм смешна.
Изпадам в някакви различни емоционални състояния, не съм удовлетворена от качеството си на майка все мисля че не съм пълноценен родител и не обръщам достатъчно внимание на децата.Ей такива ми ви работи.
Посетихме Пловдив събота и неделя, много добре се отрази на цялото семейство.
Приятна вечер от мен.
Иска ми се да се видим. :922 :922 :922
Аватар
dexter
Философска система
Мнения: 1363
Регистриран на: 19 Окт 2010, 12:14

Re: The winter is coming ....

Мнение от dexter »

Идвам да се похваля - на Яна й падна първото зъбче :1062 ! Даже не се клатеше чак толкова, а вчера госпожата в градината го дръпнала и то излязло. Погледнах й снощи в устата - явно е било съвсем навреме, защото долният зъб се е показал. Снощи беше много щастлива, че и тя е вече "щърба баба" като всичките й приятелки :), но може би най-вече защото Феята на зъбките щяла да й остави подарък :lol: ! Е, остави й, но май не беше точно каквото Яна си представяше... Беше лееееко разочарована тази сутрин, но това е положението - Феята на зъбките сама си решава на кой какво да остави :).
Другото хубаво нещо е, че мъжа ми си намери работа - след 2 месеца седене вкъщи. Беше се поразтревожил, но сега нещата се понаредиха, нищо, че работата може да е само временна. Поне е в България, макар, че ще му се налага да пътува и да отсъства по-продължително. Покрай него и ние с Яна ще се повозим на яхта :). Аз нали страдам от морска болест, но ще си пия хапчета и съм бетон :lol: :lol: . Поскучахме си тази зима, време е вече да се пораздвижим. Поскучах си аз, по-точно - от два месеца Яна ходи на хип-хоп в събота и неделя - баща й я води, а аз си седя вкъщи. Получи се така, че през почивните дни не излизам никъде и започна да ми става тегаво :). Но за тази неделя сме запланували едно ходене до село - искам да посадя малко разсад за цветя. Може да потърся коприва.
Ася

Re: The winter is coming ....

Мнение от Ася »

При нас феята оставя по две левчета само под възглавницата :lol: , че както започнеш отначало, така си отива до края на млечните зъби :lol: Дори няколко зъбчета ги вади стоматолог, защото постоянните бяха започнали да излизат отзад, на два реда като акула :plezya se , но става бързо и безболезнено. Събирам ги в една кутия за бижута и ще й ги връча при пълнолетие, нейни са си :lol: . В един форум четох, че стоматолози търсят такива зъбки да се учат на тях, дори писах на потребителката да й ги изпратя, но тя не ми отговори.
Ver

Re: The winter is coming ....

Мнение от Ver »

dexter написа:Идвам да се похваля - на Яна й падна първото зъбче :1062 ! Е, остави й, но май не беше точно каквото Яна си представяше... Беше лееееко разочарована тази сутрин, но това е положението - Феята на зъбките сама си решава на кой какво да остави :).
:1062 И при нас понякога е така.Познай кой често е разочарованият? :1210
Поздравления за работата на мъжа ти :)
И дааа, много е гадно на яхта :222 :934
И аре пускайте пролетната тема, че щъркелите дойдоха в кв. Бенковски вчера :954
Аз не се наемам да я пусна, че каква зима повелекох не е истина :1062
Ver

Re: The winter is coming ....

Мнение от Ver »

Я да се позабавлявате и вие цък
Ася

Re: The winter is coming ....

Мнение от Ася »

:1216 :1216 :1216 :1216 :1216 :1216 :1216 :1216 :1216 :1216 :1216 :1216 :1216

Хубави новини от мен!!!! Кардиологът е казал, че дефектът на Виктор е малък и това няма да му пречи да расте нормално и да спортува, само трябва да се следи веднъж годишно да не се уголеми :1216
Камък ми падна от сърцето :954
Заключено