Кой рисува?

Публикувай отговор
Аватар
droidd
Философска система
Мнения: 1123
Регистриран на: 10 Юли 2011, 16:26

Re: Кой рисува?

Мнение от droidd »

Верка,чудесно си го казала, защото е трудно да се разкажат нещата, тъй като чувствата които изпитах, за мен са извън думите.
Иначе Глината бих я поставила на 2-ро място, като материал променящ се без "усилия".
А за въглена съм напълно съгласна с теб, като усещане, но сега като се замисля, последната задача с него ми даде много.Това спокойствие, което трябваше да отработим още ме държи.От както съм се прибрала, гледам някакси с лекота на нещата.
Всъщност не ми се разказва, защото имам чувството, че ще разваля магията, а още я чувствам много крехка.
И не можеш да си представиш колко съм ти благодарна, че ми помогна да осъществя това :224
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Кой рисува?

Мнение от Kleo »

Аз не рисувам сега.
Но преди обичах да го правя.
Както и да е, включих се в темичката, провокирана от последното изречение на Вер.
Позволете ми да ви разкажа какво се случи наскоро на моя син, първолак:
Той ходи на занималня. Г-н Кехайов е отличен педагог и много добър човек, личи си от пръв поглед. Но за няколко дни го нямаше в училище, първо беше болен, после починал някакъв негов близък. Заместваше го една госпожа, която казала на децата в занималнята да рисуват. После започнала да обикаля и да разглежда рисунките им. На първото дете казала, че рисунката му е грозна :126 (представяте ли си?, ей така в прав текст, горкото дете!). Като стигнала до Алекс, синът ми, хванала картинката му с два пръста, все едно пипа гнусна жаба, показала я на целия клас, размахвайки я, и попитала на висок глас: "И какво сега, тази рисунка харесва ли ви?" с интонация, подразбираща се, че тя самата не я одобрява, и всички деца извикали в хор - Нееееее. Алекс естествено се разплакал :328 .
Добре, че явно не е толкова чувствителен и обидчив, защото за няколко минути му минало. А и вкъщи не ми го разказа случая чак толкова емоционално, колкото очаквах предвид станалото в училище. За мен такова поведение от възпитател-педагог е НЕДОПУСТИМО, бях бясна и разтревожена. Но не повдигнах въпроса, първо защото на Алекс не му пукаше вече и все така усърдно продължаваше да си рисува, и то с кеф, и второ - защото тази госпоДЖа не му е никаква, само по заместване беше, закратко.
Та твоето "Както няма и "грозна" рисунка!", Верче, ми се струва, че трябва да бъде написано със ЗЛАТНИ БУКВИ като основно правило, което учителите по рисуване трябва да научат :128
Извинете за лиричното отклонение :oops:
Момичета, правите много хубави рисунки и картини, приемете искрените ми поздравления!!! :326 :524 :923
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Кой рисува?

Мнение от Kleo »

Ver написа:
valrus написа:Кое ли,кое? :954
Мисля, че "пеперуденото" е най-като за теб :)
Позяпах това-онова, все пак човек трябва да вдъхне от някъде. Много хубава дума .... ВдъхНовение - Да вдъхнеш и да сътвориш нещо ново .... :954
Много хубава дума, а никога не бях я разчленявала така като теб :923

На мен пеперудките много, много ми харесаха, Вер! Както и Сърцето, бълващо Любов (аз така го почувствах) :326
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Ver

Re: Кой рисува?

Мнение от Ver »

Деси, това което се случва в училищата и в частност в часовете по Творчество, няма да го коментирам :1053 Само ще кажа, че от хора, които непрекъснато си поставят граници, не може да се очаква друго. Жалко.
Това, което аз правя е да показвам моята Истина на децата ивиждам, че те я разбират. Деси, помниш ли преди време (знам, че помниш ;)), когато ти казах, че те знаят по-добре от нас. Сега ме разбираш, нали? :)
Дидка, знам, че за някои неща не е нужно да се говори :) Разбирам те. На мен ми достави удоволствие да отговоря на Марико :)
droidd написа: .От както съм се прибрала, гледам някакси с лекота на нещата.
.....И не можеш да си представиш колко съм ти благодарна, че ми помогна да осъществя това :224
Радвам се, че така се чувстваш. :923
Ако ти не ми беше казала, аз едва ли щях да отида :222
Ver

Re: Кой рисува?

Мнение от Ver »

Рисувам .... на стена.
Ver

Re: Кой рисува?

Мнение от Ver »

Такааа.
Днес една гора поникна в стаята :)
Сега е гола, защото е зима.
Но през пролетта на клонките ще има цветове, през лятото зрели ябълки и череши, а през есента шарени листа :954
Усещането с прекрасно: стената дава простор и усещане за свобода. Трябва по-честичко да се отдалечаваш за да придобиеш цялостна представа. Получаваш мускулна треска на трапецовидните мускули на гърба. Пълна програма :1062
Снимки утре.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Кой рисува?

Мнение от Kleo »

Ver написа:Такааа.
Днес една гора поникна в стаята :)
Сега е гола, защото е зима.
Но през пролетта на клонките ще има цветове, през лятото зрели ябълки и череши, а през есента шарени листа :954
Усещането с прекрасно: стената дава простор и усещане за свобода. Трябва по-честичко да се отдалечаваш за да придобиеш цялостна представа. Получаваш мускулна треска на трапецовидните мускули на гърба. Пълна програма :1062
Снимки утре.
Аааа, ето къде бил постът ти!
Грешката е МОЯ.
Чакам с нетърпение снимковия материал :524
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Ver

Re: Кой рисува?

Мнение от Ver »

Снимките ги постанх тук :954
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Кой рисува?

Мнение от Kleo »

Много уютно и приятно се е получило! Браво, Верче :326
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Ver

Re: Кой рисува?

Мнение от Ver »

Новите ми цветни импресии:
IMG_3764.JPG
(46.3 KiB) Свалено 755 пъти
IMG_3767.JPG
(48.34 KiB) Свалено 755 пъти
IMG_3768.JPG
(48.52 KiB) Свалено 755 пъти
IMG_3770.JPG
(47.98 KiB) Свалено 755 пъти
IMG_3771.JPG
(44.37 KiB) Свалено 755 пъти
IMG_3774.JPG
(50.17 KiB) Свалено 755 пъти
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Кой рисува?

Мнение от cchery »

Момичета, искам да споделя нещо, което не знам към коя точно тема е! Но т.к. все пак става въпрос за рисуване, то го пускам тук: АКВАРЕЛИ НА НАНА МУСКУРИ.

Оригиналният файл, който съдържа и една много красива песен, можете да свалите оттук.
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Публикувай отговор