РАЗВОДЪТ... преди и след него... какво става с живота след развода?

Свобода на словото
Публикувай отговор
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: РАЗВОДЪТ... преди и след него... какво става с живота след развода?

Мнение от Kleo »

cchery написа: 22 Яну 2022, 16:37
Kleo написа: 14 Яну 2022, 17:17 Добре, хубаво е, че с Хри отново си говорим един с друг, по телефона, когато нито един от двамата партньори до нас не е наоколо, че не им е приятно, което си е разбираемо де.
Kleo написа: 22 Яну 2022, 16:15 Направо не мога да повярвам, че не усещаш разликата, Чери, защото разлика има и тя е огромна.
Като се има предвид, че коментирах първия ти пост, ще е хубаво наистина да ми кажеш къде е разликата, която да усетя?
Kleo написа: 22 Яну 2022, 16:15 нито пък има дете от някого, заради което такива разговори да са приемливи
Но пък ти имаш. И той е този, който те разкара от живота на детето.... А и пак ще се повторя - както си заложиш картите от начало, такова и ще е раздаването ви докрай.

пп: За да не стават недоразумения - не обвинявам Есмо в нищо. Според мен той е прекалено чиста душа.
Разликата е за това, че не пея никаква стара песен на нов глас. И че не се крия от никого за каквото и да било. Просто и аз, и Хри сме помолени от сегашните си партньори, да си говорим един с друг, когато те не са наоколо. За мен е разбираемо и нормално това. И според мен вече всичко е чисто и ясно, най-накрая.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: РАЗВОДЪТ... преди и след него... какво става с живота след развода?

Мнение от cchery »

Kleo написа: 22 Яну 2022, 16:58 Разликата е за това, че не пея никаква стара песен на нов глас. И че не се крия от никого за каквото и да било. Просто и аз, и Хри сме помолени от сегашните си партньори, да си говорим един с друг, когато те не са наоколо. За мен е разбираемо и нормално това. И според мен вече всичко е чисто и ясно, най-накрая.
Деска, знам, че много добре разбираш какво те питам :221.

Къде в текста на този твой постинг, към който беше моят коментар за старата песен на нов глас, може да се прочете, разбере и стане ясна разликата, която ти поменаваш и ме питаш как не мога да разбера:
Kleo написа: ↑14 Яну 2022, 17:17 написа:
Добре, хубаво е, че с Хри отново си говорим един с друг, по телефона, когато нито един от двамата партньори до нас не е наоколо, че не им е приятно, което си е разбираемо де.
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: РАЗВОДЪТ... преди и след него... какво става с живота след развода?

Мнение от Kleo »

Не разбрах какво ме питаш. Сега също не разбирам. Съжалявам.

Може би просто първоначалната ми реплика, която цитираш, не е била достатъчно пълна и ясна, не е била достатъчно информативна за всичко случващо се.

Затова следваха по-дълги и разясняващи ситуацията мои постове. Които е добре да прочетеш и вземеш предвид. Защото те описват цялостното достатъчно ясно и подробно. Между другото, продължаваш ли да ме питаш нещо и какво по-точно?
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: РАЗВОДЪТ... преди и след него... какво става с живота след развода?

Мнение от cchery »

Kleo написа: 31 Яну 2022, 10:15 Между другото, продължаваш ли да ме питаш нещо и какво по-точно?
Междудругото - да. :1062 И не само междудругото.
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: РАЗВОДЪТ... преди и след него... какво става с живота след развода?

Мнение от Kleo »

cchery написа: 31 Яну 2022, 10:30
Kleo написа: 31 Яну 2022, 10:15 Между другото, продължаваш ли да ме питаш нещо и какво по-точно?
Междудругото - да. :1062 И не само междудругото.
Питай ме тогава, ама така, че да те разбера :221 Или изчакай до 4 февруари :1209 Най-добре :1069
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: РАЗВОДЪТ... преди и след него... какво става с живота след развода?

Мнение от cchery »

На 14 Яну 2022, 17:17 ти пишеш:
Добре, хубаво е, че с Хри отново си говорим един с друг, по телефона, когато нито един от двамата партньори до нас не е наоколо, че не им е приятно, което си е разбираемо де.
На 22 Яну 2022, 15:34 (8 дена по-късно) аз избухвам:
Браво...... старата песен на нов глас.

На 22 Яну 2022, 16:15 (около час след моето избухване) ти възмутено възкликваш:
Направо не мога да повярвам, че не усещаш разликата, Чери, защото разлика има и тя е огромна.

ПИТАМ ТЕ - вземайки предвид последователността във времето на цитираните по-горе постове (твои и мой), коя е разликата, която е трябвало да отчета, за да не ти пиша "Старата песен на нов глас" като се има предвид, че информацията, която си подала и на база, която аз коментирам, е само от 14-и януари?

На практика - знаеш много добре защо продължавам да те въртя тук..... и сама даже си го написала:
Kleo написа: 31 Яну 2022, 10:15 Може би просто първоначалната ми реплика, която цитираш, не е била достатъчно пълна и ясна, не е била достатъчно информативна за всичко случващо се.
Да..... в първия ти пост от 14 януари нямаше нищо от това, което ти изясни на 22-и.... дори не ми даде възможност да се запозная с него, та след това да ме питаш дали мога или не мога да хвана разликата.......

Нямаш никакви проблеми - до 4-и февруари мога още 100 пъти да ти напиша това, което ти така или иначе разбираш добре. :221
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: РАЗВОДЪТ... преди и след него... какво става с живота след развода?

Мнение от Kleo »

Ооо, рисковете на общуването в интернет - ясно ми е.

Моята реплика първата е просто информативна - че отново общувам с Хри - след месеци пълно мълчание.

И че става дума за телефонни разговори, без присъствието наоколо на настоящите ни партньори, защото на тях им е неприятно - НО НИКЪДЕ НЕ КАЗВАМ, ЧЕ ОБЩУВАНЕТО МИ С ХРИ Е ТАЙНО И СКРИШНО, а просто, че не се нрави на Есмо и на Мария, и че затова с него си говорим, когато те не са около нас чисто физически, за да не се дразнят и за да не ревнуват излишно. Освен това съвсем рядко се чуваме. Така че ти съвсем ПРИБЪРЗАНО избухна, да - че пея стара песен на нов глас - което пък ме подразни, защото това не е така! Тоест правиш прибързани заключения на база предишно мое поведение, което не е честно спрямо мен. И да, не съм се доизказала, но после съм се уточнила, а ти продължаваш да дълбаеш и да се правиш на недоразбрала. Както казах - рискът на общуването, което не е на живо, а и Меркурий е ретрограден, така че явно все още комуникацията между хората не е на нужното ниво. Споко, скоро ще се оправи и ще тръгне директно. И себе си така успокоявам напоследък. Че хората масово са полудели и са "гръмнали"...
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: РАЗВОДЪТ... преди и след него... какво става с живота след развода?

Мнение от cchery »

Деси, да - аз прибързах. И ето сега, когато пък ти не се правиш на чук, го признавам. Прибързах и съответно сгреших с квалифицирането на твоето поведение точно на база стария ти опит. Извинявам се за острия си тон в поста. (На практика обаче изтръпнах, защото наистина преди ти се държеше така и после с месеци страдаше, защото не поставяше себе си и нуждите си на светло...)

Може би ти направи същото.... прибърза да ме питаш, подразнена от мен, толкова ли съм................., че не мога да схвана разлика, за която не си казала и ред. Имам ли право да ти се подразня и аз?
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: РАЗВОДЪТ... преди и след него... какво става с живота след развода?

Мнение от Kleo »

Извинявам ти се и аз.
Искрено и от сърце.
И да, имаме право да се подразним една от друга.
И всъщност - искрено се надявам вече да си усетила, че вече поставям себе си на СВЕТЛО.
В това се изразява и най-голямото ми постижение във връзката ни с Есмо - искреността.
Колкото и да е трудно - да си казваме ВСИЧКО.
И той също си има свое тъмно минало, свои демони и дракони за убиване - просто вече го правим ЗАЕДНО.
Благодаря ти много за последния пост.
Права си.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: РАЗВОДЪТ... преди и след него... какво става с живота след развода?

Мнение от Kleo »

Защо ДЪРЖА да поддържам високи вибрациите си? Отговор на литературен въпрос :221 Защото искам спокойствие и мир в живота си. Защото ми е предостатъчна лудостта във външния свят и жадувам за равновесие, центрираност и хармония във вътрешния си психо-емоционален и духовен свят. Защото мечтая да зачена, износя и родя здраво дете, за чието сбъдване всички медици са единодушни - възлова е нагласата ми, спокойствието ми, да съм здрава физически и психически, да се пазя и да съхранявам себе си. Напук на всички лоши новини по света и у нас. Напук на Ковид. Напук на минали болки и травми. Така че разводът си е развод, повторният брак си е повторен брак, годежът си е годеж, а животът наистина продължава дори след най-тежките тъги и неволи. А аз и буквално, и преносно копнея да продължа ЖИВОТА :954 Бебето е желано и от мен, и от Есмо :1216 ... затова аз отказвам да се поддавам за повече от няколко минути на негативни емоции и отрицателни чувства, и то независимо какво се случва около мен, казах! :922 :922 :922
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: РАЗВОДЪТ... преди и след него... какво става с живота след развода?

Мнение от Kleo »

Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Публикувай отговор