Цели, мечти и желания за 2022 г., и Равносметка за 2021 г.

Свобода на словото
Публикувай отговор
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Цели, мечти и желания за 2022 г., и Равносметка за 2021 г.

Мнение от Kleo »

cchery написа: 07 Дек 2021, 14:48
Kleo написа: 03 Дек 2021, 17:11 така че ще остана сама в тишина, ще пиша, ще мисля и ще чета, повечко време ще имам за мен си, да се чуя, да се видя сама себе си
Деси, май не се е получило да останеш сама :) . Ще ми е интересна твоята равносметка. Все повече се замислям и за това да взема пример от теб, за да направя моята.....
О, в съботата останах сама вкъщи за няколко часа!
Предостатъчно време за мен, да си постоя наистина в тихото и доста съсредоточена в себе си.
Мислих и четох, просто не писах. :922 :922 :922
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Цели, мечти и желания за 2022 г., и Равносметка за 2021 г.

Мнение от Kleo »

Изображение

Мечтите ми за 2022 година - да създам свое ново семейство, с нов мъж. Сватба. Щастлив брак, по любов. И да се увеличим. И да ни дадат още една стая в общежитието, където живеем двамата от юли месец насам. Или друг дом - например обзаведено двустайно жилище в Люлин под наем. Алекс все така да се разбира чудесно с мен и с Есмо. Да заобича и полубратчето/полусестричето си, когато то се появи на белия свят. Това са ми мечтите и съкровените желания за идващата Нова година. Цели - отслабване, повече движение, почистване вкъщи, подобрения в стаята ни в момента, да сме в изобилието, успешно забременяване, лека бременност по възможност, нормално раждане, здраво бебе накрая, спокойно майчинство /това последното и през 2023 година може да се случи/. Покрай приятели, работа, близки - там не приветствам каквито и да било промени, освен това, да си съхраня любимите дейности, хобита, роднини и приятели, дори мога да обогатя с родата на Есмо. Друг копнеж на душата ми - да продължа да пиша, повече да чета, да гледам филми, да пътуваме...

Равносметката ми за 2021 година - излязох от тежката и дълга пост-ковид-депресия, окончателно се разделих с Хри и дори го напуснах, за съжаление вече не живея заедно със сина ни, но друг начин няма за нас, забременяване и биохимична бременност /тоест две седмици след положителните тестове бременността приключи.../, свикването с новия мъж и дом, любовта ни, първото ни лято заедно като влюбена двойка, годежният пръстен, чувствам се щастлива, обичана, влюбена, за първи път желана точно каквато съм си аз.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Цели, мечти и желания за 2022 г., и Равносметка за 2021 г.

Мнение от cchery »

Улавям се да си мисля, че искам да си направя равносметка за 2021, а после се отказвам. За мечти и желания през 2022 дори не ми е хрумвало да се сещам.. Преди години това нямаше да е факт, но с днешна дата нямам желание нито за равносметки, нито за планове. Май-май ми допадна да живея в златната среда на ДНЕС И СЕГА... Хм.

Деска, пожелавам ти сбъдване на най-доброто за теб. Каквото и да е то.
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Цели, мечти и желания за 2022 г., и Равносметка за 2021 г.

Мнение от Kleo »

Тук и Сега е супер благодатно усещане на себе си и живота си!

Направи това, което чувстваш ОК за себе си, Ани!

Благодаря ти за пожеланието, мила моя! А пропо, мама ми пожела същото като теб! :)
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Цели, мечти и желания за 2022 г., и Равносметка за 2021 г.

Мнение от Kleo »

АНИЧКА, виж какво намерих специално за ТЕБ преди малко:

Изображение

:922 :922 :922 :922 :922
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Цели, мечти и желания за 2022 г., и Равносметка за 2021 г.

Мнение от Kleo »

* Любовно щастие и чудесна сватба с Есмо, продължаване на изграждане на връзката ни, прерастваща в успешен и траен брак, и крепко приятелство, и незатихваща страст :329
* Забременяване, износване и раждане на бебе/бебета от него, с радост и лекота :329
* Прекрасни взаимоотношения с всичките ми близки хора - с Алекс, с родителите и сестра ми, с племенничките ми, с леля и Ками, с Хри, с приятелите ми, с колегите ми, с шефа ми, съседите и т.н. :329
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Цели, мечти и желания за 2022 г., и Равносметка за 2021 г.

Мнение от cchery »

Десита, най-сетне мога да се включа и в тази ти тема, защото "родих" някоя и друга цел за 2022 година :221 ....
  • Влизане в добра бегаческа форма - поне 1 полуматарон.
  • Ниво В1 по немски.
  • Фотографски курс.
И така - курсът по немски е неизбежен така или иначе и се надявам да намеря място в групата, която почва от края на януари. Къде ще наместя фотографския курс не знам, защото дори не съм наясно къде се провеждат такива :221 , но аз реално имам нужда да овладея функционалността на фотоапарата си..., защото с фотошоп работя доста добре. Обаче истинският фотограф оставя много малко за доизкусуряване на фотошопа.... А влизането в добра бегаческа форма буквално го копнея - напоследък тичам все по-тромаво, все по-схванато... и все по-бавно.
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Цели, мечти и желания за 2022 г., и Равносметка за 2021 г.

Мнение от Kleo »

Желая ти да осъществиш целите си през тази година!
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Цели, мечти и желания за 2022 г., и Равносметка за 2021 г.

Мнение от Kleo »

Втора стая в общежитието, където живеем, нова спалня, на която да спим, секция за книгите ми и ремонт в банята. И обособен кухненски кът, с малко повече екстри, в сравнение със сега. Освежаване на стените.

Изображение
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Цели, мечти и желания за 2022 г., и Равносметка за 2021 г.

Мнение от Kleo »

Изцеляващата енергия на 2022: Година за любов и верни избори :329

Илиaна Смилянова

Обгърнати от атмосферата на новата година, вече правим в нея своите първи стъпки, както навътре, така и навън. Предизвикани да изживеем отново годишния кръговрат, се учим (или си припомняме) да бъдем внимателни и смели, устойчиви и обновяващи се, страстни и деликатни, опознаващи, отстояващи и изненадващи себе си всеки ден.

Квинтесенцията на годината 2022 е 6 - това число в символната система на таро съответства на картата Влюбените. Тя от своя страна се свързва с море от възможности и предизвикателства, сред които са познание през грешки (с правото и неизбежността да грешим), любов и избори, направени от обич, а не от страх, милосърдие - през себе си към другите, спонтанност, сърдечност и непосредственост, завръщане към невинността и към познанието, че „малките“, обикновените хора и техните „малки“ избори имат решаващо значение за света, в който живеем всички ние.

Влюбените са тясно свързани и с Ерос, с еротика, страст, със сексуалността като инструмент на изцелението и просветлението. Тяхната целебна енергия ни предизвиква да сме будни, да опознаваме непознати (свои) страни, да се отбраняваме, без да нападаме, да разделяме истината от лъжата, нужното от ненужното; да се освобождаваме от излишното - за да остава в живота ни онова, което е „по любов“.

Сянката на годината e свързана с изкушението да затворим сърцето си (поради страх, гняв, болка, разочарование), да (се) обезлюбим (и затваряйки сърцето си за страданието, да го затворим и за любовта). Свързана е с изкушението да разделяме, за да владеем, да се поддадем на провокации за разединение и противопоставяне, с представяне на нещата наобратно, със скъсване на връзката между форма и съдържание (когато нещата биват наричани с фалшиви, лъжливи думи и имена). Дяволът (изкушението) е сянката на Влюбените, а той не обича да чака - затова тази година ще ни е нужно и търпение в изобилие. Но ще ни е нужен и верният усет за това кога да да спрем да отлагаме раздялата с онова, което ни вреди, обърква ни и ни отдалечава от същността ни.

Сред заблудите на 2022 са и опасността от обвинения, от подмяна на представите и на водачите, от загуба на вярната мярка. А мярата е важна - каквото имаме ние, ни служи, каквото ни има нас, ни разболява, а онова, което обвиняваме, го овластяваме. Но „сенчестата” енергия и на тази година съвсем не е само отрицателна - с помощта на нейните уроци израстваме, възвръщаме силата си, проглеждаме за същественото, за което досега сме затваряли очите си.

Шестицата сама по себе си е хармонично, балансиращо число, което се свързва и с уравновесяването на мъжката и женската енергия, с красотата, която ще спаси света, с милосърдието, с отвореното сърце, със смелостта, спонтанността, с опрощаването, със свободата и с верните избори. Можем да подпомогнем проявата на тази балансираща енергия в живота ни, като излизаме все по на светло, като виждаме и утвърждаваме светлината у себе си и другите, като намираме и следваме светли примери и верни водачи, а и самите ние ставаме вдъхновяващ и окриляващ пример за себе си и другите.

Енергията на 2022 ни помага да изцелим и да опростим и спомените си, и представите си за онова, което предстои. Помага ни да се отворим за любовта - отвъд страховете, отвъд грешките, които волно и неволно допускаме и които всъщност са неизбежни. Подсказва ни пътя обратно към рая чрез правото и свободата да избираме. Прави ни чувствителни за ангелската ни същност и за това как да се грижим за нейното добруване. Помага ни да разпознаваме гласа на душата и гласа на лъжата, които невинаги са лесно различими, и да бъдем добри партньори (на себе си и другите).

Честита и обична да ни е 2022 - година, която ни предстои вдъхновено, търпеливо и милостиво да опознаем и да обикнем. За да можем в края ѝ заедно с нея да сме опознали и да сме обикнали поне още една частица от себе си и от света.


Изображение
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Цели, мечти и желания за 2022 г., и Равносметка за 2021 г.

Мнение от Kleo »

Каква ще бъде 2022 според нумерологията :222

Изображение

Финанси и работа

През 2022 г. представителите на творческите професии ще имат най-голям късмет, но това изобщо не означава, че останалите ще трябва да се задоволят с малко. Опитайте се да разработите нови стратегии за постигане на целите си. Не се страхувайте да проявите креативност. Дори ако работата ви не включва креативност, това не означава, че трябва да продължите да правите същите неща, които сте правили преди. Скуката и обезсърчението са основните врагове на финансовия растеж. Както вече споменахме, трябва да покажете независимост. Ако трябва да работите рамо до рамо с голям брой хора, както и да синхронизирате работния процес, тогава е по-добре да не използвате чужди съвети. От друга страна е важно да се вслушвате в исканията и желанията на колеги, партньори и клиенти. Когато става въпрос за пазаруване, то може да бъде един от най-добрите начини да се развеселите през 2022 г. Съществуват рискове да похарчите повече, отколкото можете да си позволите, така че се опитайте да останете в рамките на бюджета си и обмислете всяка покупка, дори и най-малката.

Изображение

Любов и връзки

Под влиянието на Шестицата много хора ще станат по-романтични. Трите двойки ни намекват, че трябва да прекарваме повече време с любимия човек. Струва си да дадете подаръци на близките хора и да се опитате да направите живота им по-разнообразен и пъстър. От друга страна, Шестицата – основното число за 2022 г., ще ви подтикне към уединение. Прекарването на време сам ще бъде от полза за всички. Трябва периодично да си правите почивка от хората и общуването. Всеки, който иска да намери любовта, трябва да бъде внимателен и да отдели време. Не може да правите нищо, докато на хоризонта ви не се появи от само себе си приятен човек. Опитайте се да сведете до минимум престоя си на претъпкани места.

Изображение

Настроение и здраве

Шестицата подобрява настроението ни. Това число се свързва с доброта и оптимизъм, така че 2022 г. ще бъде по-лека от предишната. Числото 6 има благоприятен ефект върху вътрешния ни свят. Той хармонизира съзнанието, което прави хората по-склонни да се чувстват спокойни. Шестицата не влияе на здравето нито отрицателно, нито положително. Има някакво косвено влияние поради доброто настроение и радост. В това състояние на ума физическите неразположения могат просто да изчезнат.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Публикувай отговор