Цели, мечти и желания за 2022 г., и Равносметка за 2021 г.

Свобода на словото
Публикувай отговор
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Цели, мечти и желания за 2020 + равносметка за 2019

Мнение от Kleo »

Имотче извън София.
Стана реалност.
Щастието има имена :954 :954 :954
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Цели, мечти и желания за 2020 + равносметка за 2019

Мнение от Kleo »

Да си позволявам да чувствам, каквото чувствам.
Автентично. Без автоцензура.
Когато съм тъжна - да тъжа.
Когато ми е мъчно - да се отдам на болката си.
Като си изстрадам каквото имам да си изстрадвам, емоцията ще отшуми.
Не като я потисна, ако е "отрицателна", неприятна за понасяне.
А като си позволя да я изживея напълно, без остатък, тя няма да продължи вечно. И ще освободи пространство за друг тип преживяване.
Няма вечно да вали. Няма винаги да е мъгливо.
Но докато се сипе дъжд е мокро. Докато се стеле мъгла, е мрачно и схлупващо. Това е положението.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Цели, мечти и желания за 2020 + равносметка за 2019

Мнение от Kleo »

Около два месеца и половина, преди годината да завърши, да си направя текуща равносметка:
- пиша първата си книга, от 11 март насам; върви ми много по-бавно от очакваното от мен, но върви; това много ме радва, защото мечтая от малка да напиша книга, но все не я започвах;
- работя отново на пълен щат като психолог и зрителен терапевт в рехабилитационния център на зрително затруднени лица; това едновременно ме прави щастлива, защото се чувствам на мястото си, полезна и обичана, работя по специалността си, но и тъжна, защото ми липсват предишните две години, когато съчетавах този труд с учителския труд и професия; учениците ми липсват, гимназията и колегите ми липсват... понякога ги сънувам и наистина ми е мъчно, че засега не съм и учителка;
- с Хри постигнахме своя няколкогодишна мечта, а именно придобихме за първи път имот; не е къща, както си представяхме нещата, а малък апартамент, но затова пък е в Банско, едно мини-бижу е, на невероятно място, още не можем да повярваме, когато погледнем връзката с ключовете за студиото; верно, че е на негово име само, а ние на документи сме разведени от 2013 година насам, но вътрешното ми усещане е пълно спокойствие и вяра, че това е за доброто на семейството ни;
- Алекс се превръща в млад мъж пред очите ми и това ме кара да се чувствам горда и щастлива майка; отглеждам добър син, а неговата доброта и добруването му са ми много по-важни от всякакви негови постижения или успехи; с Хри сме благословени с такова добро и мило дете, ... , хм, дете ли казах? - с неговите 182 см и 46 номер обувки все още ми е много странен, като застане до мен, но той винаги ще си остане бебчето на мама;
- 2020 година е моето поредно отваряне на очите: че не живеем в демократично общество, че хората не мислят логически и отказват всячески да го правят, че сме стадо овце, което бърза да слушка и да се подчинява на заповедите, идващи от ТВ-екран, че малцина живеят извън комфорта на конформността, а това ми докарва истинска мъка, тъга, жал, истински гняв и яд, дори на моменти яростна безнадеждност, че 1984 на Оруел далеч не е утопия, че 1989 все още не се е състояла, че тоталитаризмът е тук, и най-лошото - повсеместен е и е превзел цялата ни планета... а докъде ще я докараме по този начин, идея си нямам...;
- почти цял месец на море в Шкорпиловци, никога не сме си почивали толкова дълго тримата, както тази година, беше вълшебен юли месец;
- пия си хапчето всяка вечер, не съм имала криза тази година досега, дано и докрая е така, нито съм пропадала в бездни, нито съм летяла горе в небесата, това е хубаво, защото психиката ми е пощадена, не се чувствам изтощена от люшкане нагоре-надолу, както и за близките ми е успокояващо, че съм стабилна;
- бях на две погребения на потребители и скърбя за починалите и за близките им;
- в добри отношения съм с приятелите и роднините си, а и вкъщи с Хри и Алекс всичко е наред като цяло, няма сътресения в личния ми живот, нито лъжи, криене и двойствен живот, който да ми тежи и да внася излишни драми в ежедневието ми;
- връзката ми с мен самата и с Бог / Висшата Сила става все по-изчистена и ясна с времето, и все повече осъзнавам, че без тази връзка с Първоизточника и без любовта към мене си нещата не се получават, разпадат се, губят блясъка и смисъла си... поради тази причина увеличих грижата към себе си с повече качествена храна, с правене на йога, с повече разходки и туризъм, пътувания, хубава музика, четене на разнообразна литература, правене на любими неща, слушане на вътрешния ми глас, осланяне на интуицията ми, благодарност към Живота, който ми е даден, и към Ангелите ми хранители, и към Бог;
- започна моята Уранова опозиция, защото съм на 42, а тя ще продължи с пълна сила още няколко години, усещам Вятъра на Промяната, приветствам го, въпреки че на моменти лекичко се плаша от него, честно да си кажа;
- ... ... ... сигурно има и още, но засега се сещам за толкова! ... ... ...
:922
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Цели, мечти и желания за 2021 + равносметка за 2020

Мнение от Kleo »

8 май е, а сякаш за мен годината едва сега започва.
Ще пиша, искам да пиша отново в тази тема.
Едно да доразкажа за края на 2020 и началото на 2021, друго, за да си намисля малко желания за близкото бъдеще.

... Ето, продължавам, както обещах: /в рамките на тази вечер, затова не пиша ново мнение/

Дни след последния ми пост по-горе съм изпаднала в депресивен епизод и затова съм спряла да пиша повече до този момент. Интересното е, че наистина дни преди дупката съм звучала доста стабилна и окей, нищо не предвещаваше как изведнъж пак ще се срутя. Интересно е и друго, депресията настъпи точно в деня, следващ този с положителния тест за Ковид-19. Съзнателно изобщо не се страхувах от този вирус, помня това отлично. Но явно подсъзнанието ми нещо си е дълбало през цялото време... и буквално за една нощ се потопих от нормално в потиснато състояние. Беше осезаемо и доста тежко усещане. 3-4 дни по-късно се обадих на моя психиатър и веднага започнах да пия антидепресант. Хри, останалите ми близки, както и колегите ми през цялото това време бяха плътно до мен и ме подкрепяха, за което съм сърдечно благодарна! Не бих се справила без тях, разбирането и помощта им. Включително и без вашите приятелски рамена и думи, момичета от форума, знаете добре кои сте :922 :922 :922

Ноември и декември 2020 се изнизаха като през плътна мъгла, заради която не виждах и не чувах нищо от външния свят... съществувах само аз и болката ми от това, че всичко отново се повтаря и пропада... чувството за вина какво причинявам на семейството и приятелите ми... усещането за несправяне и в работата ми... неадекватността и нежеланието за живот като цяло.

Първо се молих за НГ да съм добре, после за моя РД да съм вече ОК, но не стана така. Това е най-дългата ми депресия досега - половин година - от края на октомври до края на април. Още пия антидепресанта си, обаче сега пък за друго се следя, да не се люшна в другата крайност... много е неприятно и коварно това да си биполярна личност... толкова е фин контролът на състоянията... трябва много самонаблюдение, много познание за това кога как е добре да се случват нещата. И така, завърнах се. Толкова много ми се иска през 2021 г. да съм съвсем стабилна!!!

Затова и първата ЦЕЛ, която си поставям сега за съвсем близкото и обозримо бъдеще, е да си направя нужните медицински ИЗСЛЕДВАНИЯ - кръвна захар, холестерол, АГ, щитовидна жлеза, ПКК, за да изключа някакви био-химични причини за депресиите ми и да взема необходимите мерки, ако се налагат такива. Своевременно, навреме, а не да чакам повече излишно. На 43 г. трябва да мога да се грижа по-добре за цялостното си ЗДРАВЕ. Крайно време е! Без повече оправдания, протакане и отлагане. Че е срамота.

Второ, искам повече ДВИЖЕНИЕ. Разходки, йога, танци, домашни тренировки, велоаргометър, колоездене, плуване. Трето, качествена ХРАНА и достатъчно ВОДА, да наблягам на плодове, ядки, зеленчуци, млечни и постни меса, а не на сладки и тестени неща. Да не прекалявам с кафето, вместо него - билкови чайове.

Трето, общуване с приятели и близки, но главно чрез реални и живи срещи с тях. Природа, паркове. Достатъчно сън. Любов. Секс. Музика. Таро. Астрология. Четене. Писане. Но без изпадане в крайности. Намиране на равновесие в ежедневието, на баланс между различните видове дейности, с които се занимавам. Снимане на красоти. Разговори с Алекс и с Хри. С мама и с татко. Със сестра ми и леля ми. С Ками. С колегите.

Четвърто, грижа за цветя, посадени в Банско на двора ни. Готвене на вкусни и полезни храни, салати, десерти. Да си взема велосипед и да го карам на воля из Банско. Да поемам повече инициатива за Земни занимания, да се заземявам, да оценявам Женската си същност и енергия, да съм в равновесие между получаване и даване, да съм в състояние на Благодарност и Любов, да ми бъде Светло и Топло :954 и Ясно

Пето, повече ОСЪЗНАТОСТ, да бъда ТУК и СЕГА. Повече медитативни моменти. Повече тишина и съзерцание. Така или иначе имам доста социално ангажирана професия и комуникация с много хора, за мен е важно да си осигурявам спокойни моменти, в които да се видя и да се чуя, да се поглезя, да се лакирам, ако щете, да се обезкосмя, да помисля, да подишам, да почета, да релаксирам. Да изпия едно кафе. Ако съм със сина си, да му обърна 100% внимание. Ако съм с мъжа ми, да му обърна истинско нераздвоено внимание. Ако говоря по телефона с мама, да съм тотално в разговора, а не мислите ми да блуждаят в 1001 посоки.

Шесто, да се чуя или да се видя с психиатъра ми. Да разбера какви и по колко хапчета да вземам. Ако трябва кръвно изследване да си направя на валпроевата киселина. Замислям се и за психолог. Поне веднъж месечно или на два месеца, ей така, аз да приказвам и да съм в позицията на този, на когото се помага, а не все аз да съм консултиращата и подкрепящата.

Седмо, отново хубаво да си разгледам наталната карта и транзитите. Не е честно просто да гледам хороскопите на другите хора, а своя да не съм огледала за важните тенденции и насоки. Астрологията е математика и философия в едно, затова и я обичам толкова много, затова и ползите от нея са толкова много, лично за мен поне де.

Осмо, девето и десето... не ми се ще повече да ги формулирам по този начин. Само ще кажа за последно - жадувам за ХАРМОНИЯ у дома, с Хри и Алекс, харесва ми това, че той си има вече приятелка, както и това, че и на нас ни харесва тя, хубаво ми е така да има цвят, обич и нови неща около мен, но най-много ми е хубаво, че вече отново мога да ги видя, вдишам и оценя. И нека реченото ми бъде сторено! :524
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Цели, мечти и желания за 2020 + равносметка за 2019

Мнение от Kleo »

6. и 7. точка от горния списък - свършени.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Цели, мечти и желания за 2020 + равносметка за 2019

Мнение от Kleo »

Изображение



Sophia Loren Dances Flamenco



Enrico Macias - Zingarella -Gina Lollobrigida

Идеята на горните видеа и илюстрацията е съвсем скоро да си ги пусна и да си ги изтанцувам аз самата, по моему, по мой си начин, освободено, автентично, без граници, без цензура.

:923 :923 :923
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

планиране

Мнение от Kleo »

имам планер на мечтите от семейство.бг
използвам го от днес, много писах в него
целеположих за октомври, ноември и декември
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Цели, мечти и желания за 2021 + равносметка за 2020 г.

Мнение от Kleo »

Изображение

Мистичните тайни на нумерологията: Как датата на сватбата предначертава съдбата ви? :524

Датата на сватбата предначертава любовния живот и може да даде ясна представа за бъдещето на брака, както и кои ценности ще почитате най-много.

За да разберете всичко това, първо трябва да изчислите своето сватбено число. Това става по следния начин: съберете всички цифри от избраната от вас дата, докато не получите едноцифрено число.

Пример: Ако сватбата се е състояла на 6 юли 2019-та, значи сватбеното число е 7, защото 0+6+0+7+2+0+1+9=25, после 2+5=7.

Когато получите вашето сватбено число, елате в нашата галерия и вижте каква тайна се крие зад него:

23.06.2022 - датата, която ние си избрахме - е с числова вибрация 8:

Изображение

8 - Страст, състезание, химия. Този брак е наситен с адреналин и сексуална енергия. Не спирате да преследвате целите си и за вас е много важно да имате не по-малко амбициозен партньор. А състезанието помежду ви генерира огнено физическо привличане и се отприщва под завивките.

Най-важното за този брак е: разнообразието.


Изображение
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Цели, мечти и желания за 2021 + равносметка за 2020 г.

Мнение от Kleo »

Още един месец и малко сбъдваме и сътворяваме своята 2021 година.
След това ще дойде ред на идната 2022 година.
Засега ще кажа чисто нумерологично:
Очакват ни много повече любов, сътрудничество, партниране, връзки, интимни двойки и съюзи.
Очаква ни стремеж към справедливост, хармония, красота, партньорство, обич, нежност и любов.
Това е така заради числото на годината 6 и то образувано от цели три броя двойки.
6 е числото на любовта, хармонията, красотата, а 2 е числото на съюза, партнирането, сътрудничеството.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Цели, мечти и желания за 2022 г., и Равносметка за 2021 г.

Мнение от Kleo »

Равносметка за 2021 г.
Дълга ще бъде и ще е скоро, съвсем скоро!
Може би още утре, че ще е Затъмнение, че и Новолуние във философския Стрелец...

Целеполагане за 2022 г.
И то ще е скоро!
И ще е дълго!

Наистина усещам, че утре ще се развихря и ще пиша доста във форума.
Имам нужда, а тези дни много работа имах, а и преживявания...
Утре Есмо ще ходи на Панчаревското езеро да зазимяват едни лодки, така че ще остана сама в тишина, ще пиша, ще мисля и ще чета, повечко време ще имам за мен си, да се чуя, да се видя сама себе си. В стаята ни.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Цели, мечти и желания за 2022 г., и Равносметка за 2021 г.

Мнение от cchery »

Kleo написа: 03 Дек 2021, 17:11 така че ще остана сама в тишина, ще пиша, ще мисля и ще чета, повечко време ще имам за мен си, да се чуя, да се видя сама себе си
Деси, май не се е получило да останеш сама :) . Ще ми е интересна твоята равносметка. Все повече се замислям и за това да взема пример от теб, за да направя моята.....
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Публикувай отговор