Пак ухае на цвят, пак на пролет ухаe

Свобода на словото
Заключено
Аватар
Сиренце
Със словото напред
Мнения: 1652
Регистриран на: 13 Окт 2010, 13:58
Местоположение: Черни Вит

Пак ухае на цвят, пак на пролет ухаe

Мнение от Сиренце »

Добре дошли на всички в новата тема!

[img]http://1.bp.blogspot.com/-0uWIj5SFjKM/U ... %D1%82.JPG[/img]


Пак ухае на цвят, пак на пролет ухае.
Здрасти, свят-необят, сбран във малката стая!
Здрасти, кипнал, студен, умен, тъп и безумен!
Днеска целия ден ще те правя на думи.
Нощес цялата нощ пак над теб ще се блъскам –
От ръждив, грозен, лош – нов дано те излъскам.
Дано пак заблестиш чист, какъвто си всъщност –
Меч, излят от мечти, погрознял само външно.
Пак ухае на цвят, на живот пак ухае!
Добро утро, крилат, мигновен и безкраен
Ден под синия свод! Ден голям, добро утро!
Пък дано с теб, Живот, си го кажем и утре
DeerE
От писане глава не боли
Мнения: 880
Регистриран на: 20 Авг 2010, 21:17

Re: Пак ухае на цвят, пак на пролет ухаe

Мнение от DeerE »

Добро утро и прекрасен ден.
ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН НА ДОК БЪДИ ЖИВ И ЗДРАВ, БЛАГОДАРЯ ОТ СЪРЦЕ ЗА ВСИЧКО. :922 :1105
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Пак ухае на цвят, пак на пролет ухаe

Мнение от Kleo »

Здравейте и добро утро и от мен! :954 :954 :954 Цони, чудна пролетна темичка си заформила, браво!

Да почнем хубавия ден в средата на седмицата с любимата ми Нели Фуртадо:

[youtube]kOL7aeIDruA[/youtube]

[youtube]6JnGBs88sL0[/youtube]

Днес д-р Атанас Михайлов има РД. Спомних си преди няколко години как празнувахме заедно с него и жена му. Беше хубаво. А като дата се пада точно месец след имения му ден. Да е жив, здрав, щастлив, желая му прекрасен празник, споделен с най-близките му хора :524 Поздравих го и във ФейсБук.

Пролетни цветя в Рила /ах, как искам да съм там сега!/:

[img]http://photo.raskoll.com/main.php?g2_vi ... alNumber=2[/img]

И къде в пролетна тема без ЛЮБОВ???

[youtube]9BDSQnFUchM[/youtube]
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Сиренце
Със словото напред
Мнения: 1652
Регистриран на: 13 Окт 2010, 13:58
Местоположение: Черни Вит

Re: Пак ухае на цвят, пак на пролет ухаe

Мнение от Сиренце »

Ей, колко е хубаво да си от по-късно на работа! Изпих си кафето, потренирах, изпих си отровнозелената :lol: закуска (за разлика от цвета, вкуса беше превъзходен) и даже имам малко време да надникна и тук. За жалост е само един път в седмицата.
След малко се изстрелвам на работа, а навън е :1150 :1149 :1147

Хубав ледено-февруарски ден ви желая! :1178
Аватар
ellis_stoyanova
Със словото напред
Мнения: 1850
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:41

Re: Пак ухае на цвят, пак на пролет ухаe

Мнение от ellis_stoyanova »

Добро утро!Прекрасна,нова пролетна тема,благодаря,Цони!Честит празник на Док,желая му щастие и много здраве!Благодарна съм му за хилядите безценни съвети и за това,че ме срещна с вас!
Воинът на светлината не си губи времето, за да се опитва да играе ролята, която другите са избрали за него.-П.Куелю

[url=http://postimage.org/][img]http://s28.postimg.org/5aihn4da1/335730_priroda_zima_zakat_doroga_krasnyj_192.jpg[/img][/url]

Има само един път към щастието:

да престанеш да се безпокоиш за нещата, които не са подвластни на волята ти.



Епиктет
mam4eto31

Re: Пак ухае на цвят, пак на пролет ухаe

Мнение от mam4eto31 »

Цони каква цветна и ухаеща на пролет темичка си пуснала! :954
Пожелавам на всички тя да е изпълнена с много положителни емоции, чувства и преживявания!

Цони благодаря за статиите :922 много ще ми помогнат! Ще намерим нашия начин, ще се боря със зъби и нокти да се чувстваме добре заедно!
Ако са й лоши изследванията, ще пием малко желязо и ще се преборим. Ще й предложа и от всичките видове захранване и ще се напаснем! Но не съм готова да спра с кърменето, много сме сплотени и ще ни липсва и на двете.

Снощи късно се прибрахме и ми заспа в ръцете докато я кърмих, сложих я в кошарата и спа до 6.30 :1216 Преди 30мин я сложих и плака 1 минута - на финала сме :423

Сега ставам да й направя обяда и ще чакам каките, които поискаха да прекараме заедно следобеда :1002

Приятен следобед мецанки :922
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Пак ухае на цвят, пак на пролет ухаe

Мнение от cchery »

Сиренце написа:Момичета, аз втори ден съм със зверски главобол. Опитах всичко, но дори и от лекарства не минава. Днес от зор си купих и Ацефеин, въпреки резервите ми към парацетамола.
Освен това в училище съм се вкарала в такъв филм, че..... :1053 . От миналата седмица подготвям училищното тържество за Левски и вчера изненада - четири от децата са болни :328 . Днес се наложи в движение да променям сценарий, нови участници, репетиции -КОШМАР. Моят клас никакви ги няма в рецитациите, но пък повечето пеят чудесно и бях заложила на музикалните изпълнения, сега всичко се првали с гръм и трясък. Изобщо не искам да си представя каква излагация ще сме в четвъртък.
Цони, не мисля, че имаш основание да се притесняваш за тържеството. Знаеш ли, за Левски няма средно положение, а 2 крайности - или е в сърцата на хората, или им е все тая. Т.е. ако учениците, които са заместили болните титуляри в тържеството, носят Левски в себе си, ще се справят и с малко репетиции. Ала обратното ли е, дори и титулярите нищо няма да направят. Така че - действай спокойно. Някакси понякога искрата е по-важна от буйния огън. :954

Хареса ми стихотворението в заглавния ти постинг.... много непосредствено, ежедневно.... изчистено от суета. :954
mam4eto31 написа:Сега ставам да й направя обяда и ще чакам каките, които поискаха да прекараме заедно следобеда :1002
Р-А-З-К-О-Ш-О-Т-И-Я :954 :954

Аз пък имам да върша доста неща..... и се съсредоточавам в това.... съжалявам, че не мога да обърна персонално внимание на всички... но има и такива дни! :329
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Пак ухае на цвят, пак на пролет ухаe

Мнение от Kleo »

Цони, твоето "чудото....първо е само представа" винаги много ме вдъхновява, наистина!!! :922 :922 :922
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
mam4eto31

Re: Пак ухае на цвят, пак на пролет ухаe

Мнение от mam4eto31 »

Момичетааааа ядееееее :1099 :1099

За пръв път изяжда 160гр. Направих й нещо като мусака с тиквички и пуешко месце. Тиквичка, морков, пащърнак, праз, малко ориз, половин лъжичка дом.пюре. Не го пасирах, а го накълцах и го изядееееееее. Месото беше сварено, пасирано и замразено и го сложих накрая. Но сложих и щипка калиева сол :???: Знам, че слагат в детските кухни и реших да я подготвя. Абе, важното е, че го изядеееееееее.

Сега каките ще правят кекс :222
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Пак ухае на цвят, пак на пролет ухаe

Мнение от Kleo »

МОНИ, това е чудесно, мила, радвам се за вас!!! :326
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Сиренце
Със словото напред
Мнения: 1652
Регистриран на: 13 Окт 2010, 13:58
Местоположение: Черни Вит

Re: Пак ухае на цвят, пак на пролет ухаe

Мнение от Сиренце »

Ееее, браво!!! Ето, че всичко ще се нареди!
И за каките ще е голяма забавата!

Аз да споделя, че от две седмици спрях Кеми от занималня. По принцип там на нея й харесва много, но аз забелязах, че започва да има пропуски в знанията (първо по математика, разбира се :mrgreen: ), започна да пише ужасно грозно, четивната техника се влоши,... И колкото и да ми беше сърдита колежката, говорих с директорката и вече си е в къщи следобед. Установих, че си научава по всичко за 45 мин до 1 час. Има време и за упражнения, за четене на книги, за свирене, че и телевизията успява да вмъкне докато аз се прибера. За пореден път се убедих, че задължителните занимални са пълна глупост (да не кажа по-силни думи). Разбира се, за хора, които нямат кой да е с детето след/преди училище са единствен вариант.
Заключено