Есенно-Зимно настроение влече към нас безкрайно забавление!

Свобода на словото
Заключено
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Есенно-Зимно настроение влече към нас безкрайно забавление!

Мнение от Kleo »

Здравейте в новата ни спам тема! Златната Есен вече е тук, време е за листопад, тикви, приготвяне на зимнина, подготовка за Снежната Зима! Чакат ни уютни горещи чайове, ухание на билки, разходки в пъстрата Природа... Нека не позволяваме дъждовното и мрачно понякога време да скапва настроението ни! Да бъде светлина и топлина в тази темичка! И да я ошарим само с хубави и свежи новини!

Сега ще се самоцитирам от предната тема, защото тестът наистина много ми хареса:
Kleo написа:Да споделя с вас един страхотен тест, който намерих вчера, докато пътувах в бусчето от Дряново за София /на таблета/:

Аура тест - открийте цвета на своята аура

Аз излязох с цели три доминиращи цвята: бял, зелен и син с по 79% всеки. Прочетох характеристиките и на трите, все едно видях себе си. Може би наистина е професионално направен и уцелва точно. Ако имате желание, проверете своите цветове и ги споделете тук, ще ми бъде интересно да видя с какви "цветове" дружа.
Хри излезе с два доминиращи цвята, с по 89% всеки: жълто-кафяв /който го описа направо на 99%/ и син.

[img]http://purvite7.bg/files/smuti%20ot%20tikva-1.jpg[/img]

Иии ... днес си имаме рожденичка! Нели, за теб! :1211
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Есенно-Зимно настроение влече към нас безкрайно забавлен

Мнение от Kleo »

Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Есенно-Зимно настроение влече към нас безкрайно забавлен

Мнение от cchery »

Честита ни нова тема!!!! :954 :954 Аз обещах да пиша повечко.... но нямам такава възможност на този етап. Исках просто да се разпиша.
Бъни написа:Ние пък и днес тръгнахме с плач за детската... Като го изпратя така разстроен и ми се скапва целия ден. И най-лошото е , че нещата вместо към подобрение вървят към влошаване. Вече планувам среща с учителката за утре, не мога да си обясня защо се получава така. Сега ще се огледам и за хомеопатия, спомням си, че съм чела някъде за нещо дето се даваше при плач при оставяне в детската градина..
Бъни, сподели как е минал разговора с учителката. Иначе за такива случаи можеш да ползваш Ignatia Amara 30CH - по 5 зрънца се смучат преди тръгване, по път за градината и преди влизане в нея - ако имаш време за всичките приеми. Или пък да даваш през вечер по 5.

danid написа:На мен не ми се е налагало да помагам на Мими и вече ме тресе треска, като гледам колко лесно се отказва Боби като не успява да направи нещо сам. Само се моля да си харесва учителката догодина, че каквито сме нерваци с баща му, не знам как ще помагаме. И кака му в този период надали ще е много от помощ. Само хойка напред-назад. В събота ходиха на стая 3 отбора от танците, после на гости до никое време, а вчера с бивши съученички на музеи. Да видим като започнат оценките какво ще покажат, че все нямало какво да учи.
Дани, и Коко ми обеща да е по-сериозен, но..... е сериозен само в издънките :1062 :1062 .. странна работа.... имам спомен, че не съм била такава ученичка, но...... вече не мога и в това да съм сигурна. От събота сутринта повтарям да решава задачи от сборника по математика - имат входно ниво утре. Обеща ми за събота следобяд. После за неделята - че му била цялата свободна. И накрая..... не реши абсолютно нищо. А и се перчи на всичкото отгоре, че нямало нужда да му се казват нещата по 30 пъти :1210 :1210 :1069 .....
danid написа:Дали да не направим една тема с добри места за почивка?? Това за Старозагорските бани ме заинтригува и мен.
А нямахме ли такава тема?!?! :1044 :1044 Аз вече нищо не си спомням.... Но, ако има, ще има какво да добавям и аз. :954
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Ванчето
От писане глава не боли
Мнения: 941
Регистриран на: 06 Яну 2014, 17:26

Re: Есенно-Зимно настроение влече към нас безкрайно забавлен

Мнение от Ванчето »

cchery написа:
Бъни написа:Ние пък и днес тръгнахме с плач за детската... Като го изпратя така разстроен и ми се скапва целия ден. И най-лошото е , че нещата вместо към подобрение вървят към влошаване. Вече планувам среща с учителката за утре, не мога да си обясня защо се получава така. Сега ще се огледам и за хомеопатия, спомням си, че съм чела някъде за нещо дето се даваше при плач при оставяне в детската градина..
Бъни, сподели как е минал разговора с учителката. Иначе за такива случаи можеш да ползваш Ignatia Amara 30CH - по 5 зрънца се смучат преди тръгване, по път за градината и преди влизане в нея - ако имаш време за всичките приеми. Или пък да даваш през вечер по 5.
Чери, благодаря ти, много си отзивчива - както винаги! :940
Аз Ignatia-та вече я поръчах, само че 15 СН... :???: За тази потенция прочетох в другия форум, че се дава при такъв проблем. Утре на обяд ще си взема поръчката от аптеката. Според теб, ще ми свърши ли работа 15 СН или да си поръчам и 30? И ако "да" - по същата схема ли да му давам?
А разговора с учителката също ще е утре, ще споделя след това какво е казала.
Благодаря ти! :923

А по темата за помагането с уроците - аз винаги помагам на Гого. Налага се. Има някои неща дето са му доста трудни. На мен навремето никой никога и за нищо не ми е помагал за ученето, но ей го на - той не прилича на мен в това отношение! Дали защото е момченце (а на тях по принцип им е по-трудно) или , защото се затруднява от двата езика, но помощта е наложителна. До тук добре, че все още успявам, но какво ще правя след няколко години не знам... :1062
Никога не е късно за ново начало!
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Есенно-Зимно настроение влече към нас безкрайно забавлен

Мнение от cchery »

Бъни написа:Аз Ignatia-та вече я поръчах, само че 15 СН... :???: За тази потенция прочетох в другия форум, че се дава при такъв проблем.
Бъни, мисля, че трябва да е в 30-о разреждане. Ако искаш, пусни ми линк към темата в другия форум, за да прочета какво е написано там и да се ориентирам и аз.
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Ванчето
От писане глава не боли
Мнения: 941
Регистриран на: 06 Яну 2014, 17:26

Re: Есенно-Зимно настроение влече към нас безкрайно забавлен

Мнение от Ванчето »

http://mama.ladyzone.bg/topic/188-" onclick="window.open(this.href);return false;питане-относно-киетюд/

Ето на тази страничка има отговори на д-р Михайлов, там го прочетох.
Ох, Чери, чак ми става неудобно, че те занимавам... :oops:
Никога не е късно за ново начало!
Аватар
ellis_stoyanova
Със словото напред
Мнения: 1850
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:41

Re: Есенно-Зимно настроение влече към нас безкрайно забавлен

Мнение от ellis_stoyanova »

Честита нова темичка!Нека споделяме в нея прекрасни емоции и топли чувства.
Воинът на светлината не си губи времето, за да се опитва да играе ролята, която другите са избрали за него.-П.Куелю

[url=http://postimage.org/][img]http://s28.postimg.org/5aihn4da1/335730_priroda_zima_zakat_doroga_krasnyj_192.jpg[/img][/url]

Има само един път към щастието:

да престанеш да се безпокоиш за нещата, които не са подвластни на волята ти.



Епиктет
Аватар
cvety_rz
Влюбена във вятъра
Мнения: 2131
Регистриран на: 28 Окт 2010, 07:49

Re: Есенно-Зимно настроение влече към нас безкрайно забавлен

Мнение от cvety_rz »

Честит Рожден Ден, Нели!Радвай се на всеки миг и споделяй с близките си чудото на живота!
[img]http://retroterest.com/wp-content/uploa ... photos.jpg[/img]
Вярата не прави нещата лесни, прави ги възможни!
Аватар
cvety_rz
Влюбена във вятъра
Мнения: 2131
Регистриран на: 28 Окт 2010, 07:49

Re: Есенно-Зимно настроение влече към нас безкрайно забавлен

Мнение от cvety_rz »

Благодаря за темата :954
И аз бера ядове с ученето на Райчето.Несериозна е и трудно сяда.Понякога ми писва да се айкаме, но това е положението.Опитвам се да гледам филисофски на нещата :1062
Бъни, ще свикне.Знам, че ти е тежко, но и това ще мине.
Вярата не прави нещата лесни, прави ги възможни!
Аватар
ellis_stoyanova
Със словото напред
Мнения: 1850
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:41

Re: Есенно-Зимно настроение влече към нас безкрайно забавлен

Мнение от ellis_stoyanova »

Нелка,Честит празник и на теб! Здраве,щастие и много късмет ти желая
Воинът на светлината не си губи времето, за да се опитва да играе ролята, която другите са избрали за него.-П.Куелю

[url=http://postimage.org/][img]http://s28.postimg.org/5aihn4da1/335730_priroda_zima_zakat_doroga_krasnyj_192.jpg[/img][/url]

Има само един път към щастието:

да престанеш да се безпокоиш за нещата, които не са подвластни на волята ти.



Епиктет
Аватар
dexter
Философска система
Мнения: 1363
Регистриран на: 19 Окт 2010, 12:14

Re: Есенно-Зимно настроение влече към нас безкрайно забавлен

Мнение от dexter »

Нели, честит рожден ден - да си все така позитивна и мъдра, усмихната, спокойна, здрава и щастлива :923 :1119

Да попиша и аз малко тук :). То да попиша, ама като ме избива само на оплакване и се чудя дали е добра идея... Напоследък все се случват разни неща, за които да се подтискам.
Най-вече съм подтисната заради Мяучо - малко раничко се похвалих с него. Не изтрая и една нощ на двора - взехме го след обед в събота, в неделя сутрин го нямаше. Или е излязъл през оградата, или съседите ни са му помогнали да излезе. То още като го донесохме и едната ни съседка скокна - как не можело котето да седи на двора, защото така тя нямало да може да си отваря вратата (тя живее в помещенията, които по принцип са за гаражи, но в нашия блок са направени на апартамент). Разбирам я жената, но в крайна сметка дворът не е продължение на апартамента й, а и можехме да измислим нещо. Ей на - днес заваля и тя едва ли ще седи все на отворена врата. Ако тя е махнала котето, просто не знам... Но не мога да я обвиня без доказателства.
Пък и аз съм една.... Просто не мога да се оправям с устати и агресивни хора. Нямам начини за справяне с такива, защото те само от бой разбират. По този повод да разкажа какво ни се случи в Стара Загора - караме с колата по една тясна квартална улица, пред нас кара някакъв джип. По средата на улицата спира, пуска аварийните, шофьорът и две мацки слизат и влизат в блока! Ние сме буквално така :1215 . Не говорим да слезе, да изтича да вземе нещо - не, просто си слезе и отиде някъде. Не е да не ни е видял, защото ние сме му залепени за задницата. Просто не му дреме! Е - какво го правиш такъв?!? Свирнахме 1-2 пъти - никакъв ефект. Няма от къде да се мине - тясна улица, от двете страни паркирани коли. И пак нямаме никакви средства за реакция и противодействие. Освен да му начипум стъклата, да му издерем бронята с пирон.... Няма как с добро да се разбереш. Добре че от фризьорския салон излезе една жена, премести си паркираната до тротоара кола и освободи място, та да можем да минем. Ей на - пак се ядосах като се сетих - най-вече на безсилието си :126 . Защото ако съм перде като въпросния шофер - щеше да се поизръси доста да си лъсне пак джипа!
На всичкото отгоре Яна ми е сърдита от събота и само се караме. Спори за всяко нещо, отговаря ми, не й чуват ушите. И като я питах днес какво става - ядосана ми била, защото не харесвала цвета на кухненския плот, който избрахме за кухнята :221 . То не е смешно де - детето два дни плака заради това :plezya se . Поне за плочките сме на едно мнение цялото семейство :).
Та такива ми ти работи.... :) Колкото за Яна и училището - за сега не мога да се оплача. Днес баща й я оставил на обед и излязъл - тя се наобядвала, вдигнала си чинията и се захванала с домашните. Докато той се върне, тя си била написала почти всичко, прочела си урока и чакала само за диктовката. Чете си без поканяне книгата - втората част на Ever After High - Най-грозната от всички :plezya se .
Сега ви пожелавам лека нощ и отивам да си чета "Възвишение" :922 .
Заключено